Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: Русия (Санкт Петербург и Москва) 2018
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Русия (Санкт Петербург и Москва) 2018  (Прочетена 10847 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2726

Ел. поща
« Отговор #90 -: юни 21, 2018, 19:39:21 »

Една дребна подробност за руска виза - желателно е паспорта да е валиден поне 6 месеца след поставяне на визата.
Това е общо правило ;)
За книжката от СБА е хубаво да я имате,че ще спестите ядове..за минаващите през Унгария, зДравната(епропейската)карта също спестява нерви по границата със Сръбете
Активен
n0_m0r3_pa1n
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki V-Strom DL 1000
Публикации: 83

Ел. поща
« Отговор #91 -: юни 21, 2018, 21:03:34 »

Сигурен ли си, че трябва международна книжка??
Ради може и да планира, аз не Smile на 7хил км му е по книжка смяната, 10 не са му проблем и то при кротко каране.

Ами в пътеписа си пише, че са извадили такава книжка. До колкото прочетох е нужна за Русия, в съюза се признават нашите книжки.
Активен
ради райков
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA TDM 900 5PS
Публикации: 1574

WWW Ел. поща
« Отговор #92 -: юни 22, 2018, 15:00:15 »

Масло не мисля да сменям, а другите също най-вероятно(единият се е изказал даже Very Happy ) все пак сме 3 еднакви мотора  Very Happy

Виж това с международните книжки не го бях помислил, но ето и отговора от аеротур:

"Необходимо ли е да си придвижвам на територията на Русия с международна шофьорска книжка или е възможно и с такава издадена в България, т.е. в ЕС?
14:48
Станислава
Можете и с такава, издадена в България"

Така, че за мен въпроса с книжката отпада, а в Унгария никога не съм проблеми с книжката.

Пламене, много ти е пряк маршрута. Ние мислим, а довечера ще го и решим най-вероятно окончателно малко по заобиколно да го направим  Very Happy Very Happy Very Happy
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #93 -: юни 22, 2018, 17:31:13 »

Ради,ма ако знаеш на мишколц къф " печен Доган" правят..още го сънувам!!
А говеждата пържола на Будизко(Полша-Литва)...аз само заради това мога да тръгна..!
Активен
Arcki
Павката
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha TDM 900
Публикации: 868

TDM - Turn the Dreams to Memories

Ел. поща
« Отговор #94 -: юли 04, 2018, 18:25:27 »

Ей, като те чуе човек, ще рече, че не те храни жената Smile
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #95 -: юли 04, 2018, 18:51:52 »

Ей, като те чуе човек, ще рече, че не те храни жената Smile
Абе..живот и здраве, ще я заведа и нея там някой ден..да си обложени пръстите!!
В румънско на Орадея пък е якия джолан с люти чушки..ооох..
Активен
бат Ицо
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: V-Strom, X-Max
Публикации: 1319

пастафариански моТурист

« Отговор #96 -: юли 05, 2018, 22:22:11 »

Последното ми и окончателно решение е да тръгна в понеделник 23 юли рано сутринта. През Дания-Швеция...(до Нуркап) Ако има някой на тази дата да се съберем да караме донякъде.
Активен
n0_m0r3_pa1n
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki V-Strom DL 1000
Публикации: 83

Ел. поща
« Отговор #97 -: юли 10, 2018, 14:14:16 »

Да вметна и нещо интересно относно Беларус споменато в Министерство на външните работи.
Цитат
Съвет за пътуване

Министерство на външните работи информира българските граждани, пътуващи до Руската федерация, че с Разпореждане № 1724−р на Правителството на РФ от 20 ноември 2008 г. е одобрен списък на международните ГКПП, през които могат да преминават чужденци. МВнР съветва българските граждани да преминават на територията на РФ само през ГКПП, включени в одобрения списък на ГКПП на РФ - (Приложение).

Към момента ГКПП на сухопътната граница между Република Беларус и РФ нямат международен статус, т.е. през тях нямат право да преминават граждани на ЕС и трети държави. Право да преминават сухопътната граница имат само гражданите на РФ и Беларус.

Контролно пропускателният пункт „Красная горка“ на магистрала М1 „Беларус“, често използван през годините по маршрут „Минск-Смоленск-Москва“ е затворен за граждани на ЕС и трети държави, независимо от това дали същите притежават обикновени, служебни или дипломатически паспорти. През него се пропускат само граждани на РФ и Беларус.

Същото важи и за друг известен маршрут „Гомел-Брянск“, използващ магистрала М10.

Отсъствието на международни пропускателни пунктове на сухопътната граница между Беларус и Русия за граждани на ЕС и трети държави, означава, че влизането с автомобил/автобус/влак в Руската Федерация от Беларус може да се извърши само през Латвия, Естония или Украйна. Чужденците, които се опитат да преминат през ГКПП на границата между РФ и Република Беларус, подлежат в РФ на санкция за незаконно преминаване на границата.

Наличието на разрешение за продължително или постоянно пребиваване в Руската Федерация или Беларус също не дава право на гражданина на ЕС или трета държава за пресичане на сухопътната руско-беларуска държавна граница.
Активен
бат Ицо
ниво 5
Неактивен Неактивен

пастафариански моТурист

« Отговор #98 -: юли 10, 2018, 19:22:22 »

Някой минавал ли е скоро по този Маршрут; Пловдив - Лесковац, че ми се драйфа вече от Калотина особено с тези гастарбайтери сега и тези ремонти по магистралата. Хем ще хапна малко скаричка в Лесковац да ми държи влага и ще сложа малко трайни колбаси в дисагите.
Активен
Venci
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 622

« Отговор #99 -: юли 10, 2018, 20:15:29 »

Преди двайсетина дни минах по М10 за Брянск и нямах никакви проблеми. Биха ми печати, стандртните въпроси "Сколько стоит? и Сколько прет?" и това беше. Като казах, че отивам да пробвам новия мост за Крим, ми пожелаха лек път и ме посъветваха да не зареждам на Луковите бензиностанции.
Активен
ради райков
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA TDM 900 5PS
Публикации: 1574

WWW Ел. поща
« Отговор #100 -: юли 10, 2018, 21:18:37 »

Някой минавал ли е скоро по този Маршрут; Пловдив - Лесковац, че ми се драйфа вече от Калотина особено с тези гастарбайтери сега и тези ремонти по магистралата. Хем ще хапна малко скаричка в Лесковац да ми държи влага и ще сложа малко трайни колбаси в дисагите.
Пътят е много приятен, с минимален трафик и граничарите се сърдят като минаваш от там, защото им прекъсва играта на карти  Surprised
Активен
madbatt
Чукча не моторист, чукча форумист!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: горска пръчка
Публикации: 722

Who can stop the Cop

« Отговор #101 -: юли 11, 2018, 17:24:27 »

Сърбите са почти готови с аутобана. Има няма 10 години ...
В Германия обаче, се копа яко - правят по още едно платно. Унгария ... страсен шаден.
Много ремонти, проверявайте първо за да не губите време.

пп Кво толкова у тоя Норд Кап?!
Активен
Kris_inc
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha TDM 900
Публикации: 248

Ел. поща
« Отговор #102 -: юли 12, 2018, 08:50:02 »

Ако нямаш бърза работа можеш да минеш от там, но пътят, който си избрал е много лош. По-добрият път е през Власина и Сурдулица(където има жестока кръчма).
Активен
бат Ицо
ниво 5
Неактивен Неактивен

пастафариански моТурист

« Отговор #103 -: юли 12, 2018, 22:21:21 »

@madbatt - пътя до там и обратно  Very Happy

Крис, дай я тази кръчма къде е, че после като се кача на магистралата да си карам... Тази ли е???
« Последна редакция: юли 12, 2018, 22:23:30 последно от бат Ицо » Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1832

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #104 -: юли 12, 2018, 22:44:49 »

@madbatt - пътя до там и обратно  Very Happy

Крис, дай я тази кръчма къде е, че после като се кача на магистралата да си карам... Тази ли е???
Ей това е кулинарният туризъм  Very Happy
Още не си тръгнал и залиташ по кръчмите  Smile
В Сърбия едва ли може да сбъркаш с кръчмите, все пак там хранта, алкохола, жените и оръжието са все още истински ...
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: Русия (Санкт Петербург и Москва) 2018

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.218 секунди с 21 запитвания.