Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилСкутериТема: Мнения за Скутер 100-250 куб.см
Страници: 1 [2]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Мнения за Скутер 100-250 куб.см  (Прочетена 4677 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 518

« Отговор #15 -: януари 17, 2018, 16:33:53 »

Гледах веднъж един образ с такава Ямаха, само че 400 или 600, не помня, как къса пистарките из завоите по подбалканския път Smile
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 3990

Ел. поща
« Отговор #16 -: януари 17, 2018, 20:57:05 »

Гледах веднъж един образ с такава Ямаха, само че 400 или 600, не помня, как къса пистарките из завоите по подбалканския път Smile
що се заяждаш сега Surprised Surprised Surprised

кво толкова сме ти направили с тия пистарки,та ни мразиш толко много

човека пита за малолитражка за из града

я Бат Ицо да каже колко харчи неговата...съвсем информативно питам.300 кубика беше,нали?
Активен
бат Ицо
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: V-Strom, X-Max
Публикации: 1319

пастафариански моТурист

« Отговор #17 -: януари 17, 2018, 22:25:59 »

250 е. Ба ли я колко харчи - колкото и сипя. Не харчи много. Ще излъжа ако кажа някаква цифра но е около 3.5-4/100
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: януари 18, 2018, 10:35:49 »

що се заяждаш сега Surprised Surprised Surprised

кво толкова сме ти направили с тия пистарки,та ни мразиш толко много

Не се заяждам. И не ви мразя  Mad Просто ми направи впечатление, че моторът върви здраво, ако човек може да го кара. Както и че пистарките не могат да вървят с някои от карачите им. Което по принцип не е лошо де, когато става въпрос за каране по пътищата Smile
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #19 -: януари 18, 2018, 12:42:59 »

всеки мотор върви здраво,ако има водача уменията и желанието да го кара.
само са замисли че тоя скутер е далеч по бърз,от най голямата бегачка по наще ширини от татово време иже спорт
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #20 -: януари 18, 2018, 14:16:19 »

Сигурно, не съм го карал. На мен скутерите не ми допадат много, понеже имат дълга и ниска база. И съм свикнал да имам резервоар пред себе си. Ама на когото му харесва едва ли ще го интерува хорското мнение.
Активен
бат Ицо
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: V-Strom, X-Max
Публикации: 1319

пастафариански моТурист

« Отговор #21 -: януари 18, 2018, 22:30:43 »

То и аз така бях. Ама има време да се осъзнае човек  Very Happy
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: януари 19, 2018, 10:58:27 »

Скутерите с по-голяма кубатура, на дължина са колкото нормален турър. Така че който може да се провира в задръстванията с такъв скутер, ще може и с нормален мотор. Единственият плюс е, че със скутера не се занимаваш да щракаш предавките и багажникът ти е под гъза, а не отстрани да ти увеличава габаритите.
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2785

Ел. поща
« Отговор #23 -: януари 19, 2018, 11:00:11 »

темата е са скутер..не за максискутери  Very Happy при положение че имам мотор, не ми трябва максискутер или чопър- не съм още с голямо шкембе  Very Happy
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #24 -: януари 19, 2018, 11:42:29 »

250-ките на размери са колкото 400-ките, което си е голям мотор на размери. Само 50 кубиковите са сравнително малки машинки и могат да минат в категорията скутери, според мен.
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1863

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #25 -: януари 19, 2018, 11:55:45 »

За тия 1000-1200лв ти казах да си вземеш ел. велосипед, ама ти е дебела главата.
Ще се возиш без пари
Ще се навираш навсякъде
С една раница - ще си носиш и бая багаж
Може и втори човек да качваш  Very Happy
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #26 -: януари 19, 2018, 13:56:08 »

бъркате нещо двата щата
скутерите не се делят само на кубатура
има си градски тип,от всички кубатури,има си за по-далечни дестинации
и различни шарениики дето са ни кон ни магаре,точно като при моторите

джилерата дето колегата спомена е истинска бегачка и може би,най-бързото двуколесно за трафика на големия град.според мен,само някое спортно супермото,може да и се запъне.ама са трошливи и не го препоръчвам

за града ти трябва с по-изправена стойка,а аз лично препоръчвам джантите да са поне 16.според мен всяка 125 би се справила чудесно с изискванията.съвремените харчат по 2 на сто,което си е ебаси гъзарския разход за транспортно средство.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #27 -: февруари 19, 2018, 01:15:29 »

изпадна ми един скутер(приятел го продава) взел го е на бартер и ще гледа да го махне.в София е,има си документи,250 кубика и мисля че за около 1000 ще се раздели с него.(не съм сигурен за цената,ма нещо там ще е,а и мога да се разбера с него и аз)

не съм го виждал,та ако те интересува,мога да питам къде е

ако не се лъжа е в люлин,ама това не е сигурно
Активен
HEMO
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6 Fazer S2
Публикации: 14

« Отговор #28 -: февруари 19, 2018, 12:35:53 »

Два сезона из Пловдив се возих с Априлия Стортсити 300:

Само суперлативи мога да кажа за машинката.Висок,къс и прав скутер,отлични спирачки(двойни дискове от пред)равен под,багажник под седалката,широка и много удобна седалка за двама.Имаше и бързо откопчаващ се куфар отзад с облегалка за втория човек,може да си го вземе човек като ръчен багаж при нужда.Разход градско 4,5/100 до към 5,5/100(на мнооого зверско каране).При хладно време има нещо като импровизирано "парно"-въздуха от радиатора излиза през две решетки точно на коленете,макар и слабичко се усеща.Имам Ямаха fz6 08 и за известно време R6 08,скутака за градско возене е в пъти по добър вариант.Страшно маневрен,минава между колите свободно,ако се наложи леко и по алеята за колелета,при наличието на много "шахматисти"(особен вид келеши дето спират на криво в лентите си нарочно,за да не минават колелета и скутери или мотори пред тях).Равния под е удобен ако трябва да се превози нещо като сак или чанта от магазина примерно.Окачването е като на истински мотор отпред масивна предница,големи и широки гуми(моя беше с дву компонентни на Мишлен,по средата твърда смес,в двата края меки).Жабка под кормилото с power outlet за зареждане на телефон(и зимата през него закачен на умно подържащо зарядно).
Много глупости съм слушал по адрес на скутерите от ъъъ "истински мотористи" дето мотора "требе да си е илядо минимум" били "бидета" и незнамси кви други тъпотии.За градско просто нямат равни,като удобство маневреност и тн. за тая цел са и създадени.На който съм дал Априлията е слизал ухилен от нея :-)Не случайно най-продавания мотор в света е...Хонда SH.
« Последна редакция: февруари 19, 2018, 12:38:55 последно от HEMO » Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2785

Ел. поща
« Отговор #29 -: февруари 19, 2018, 19:31:48 »

Мда..
Засега темата е в застой поради финансови причини (Здравето глътна повече пари отночакваното)
Пък и с еднаквата ГО за скутер и мотор.. Smile
П.с
5.5-6 ми гори и тдм градско,ебаго гонта скутер с тоя разход!!  Surprised
Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилСкутериТема: Мнения за Скутер 100-250 куб.см

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.091 секунди с 21 запитвания.