Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: Питане за регистрация на мотор
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Питане за регистрация на мотор  (Прочетена 1191 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
CMONLY
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: bandit 400
Публикации: 8

Ел. поща
« -: октомври 26, 2017, 17:32:14 »

Здравейте, искам да Ви попитам едно нещо относно регистрацията на мотор.Та, когато отивам да го регистрирам дали ще ми искат книжка? Защото аз реално имам книжка, но със А2 категория, а мотора който ще искам да регистрирам е цбр ф2-ка, та се чудех дали ще ми направят проблем още там, или няма да има проблем и ще мога да си мина "канала" в КАТ спокойно?
Знам, че нямам нужната категория за мотора, но искам само да разбера дали в КАТ при регистрацията ще ми направят проблем.

П.С между другото карам мотора от близо година (9 месеца), ама си изкарах "А2" категория, защото нямам годините за "А" и искам да го регистрирам, ако няма да стане поне да знам, да изпратя познат, който има "А" кат да го регистрира
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5048

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #1 -: октомври 26, 2017, 17:38:59 »

Здравейте, искам да Ви попитам едно нещо относно регистрацията на мотор.Та, когато отивам да го регистрирам дали ще ми искат книжка? Защото аз реално имам книжка, но със А2 категория, а мотора който ще искам да регистрирам е цбр ф2-ка, та се чудех дали ще ми направят проблем още там, или няма да има проблем и ще мога да си мина "канала" в КАТ спокойно?
Знам, че нямам нужната категория за мотора, но искам само да разбера дали в КАТ при регистрацията ще ми направят проблем.

П.С между другото карам мотора от близо година (9 месеца), ама си изкарах "А2" категория, защото нямам годините за "А" и искам да го регистрирам, ако няма да стане поне да знам, да изпратя познат, който има "А" кат да го регистрира

Не! Нямаш проблеми.
Мотора може да се регистрира и на баба ти даже. КАТ не ги интересува дали имаш книжка и категория при регистрацияра
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #2 -: октомври 26, 2017, 17:59:46 »

От друга страна може би ще е добре да идеш до КАТ с някой който има А категория. Може да полюбопитстват как е дошъл мотора и как ще си тръгне....
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1952

« Отговор #3 -: октомври 26, 2017, 18:19:12 »

Виж това.
http://www.apelsad-pd.bg/protocoli/RG00024_14_070314.html

Това е съдебно решение за обезщетение на пострадал от ПТП. В тоя случай, тия 26000 +лихви (обикновено с лихвите надхвърля 30) се плащат от застрахователя. Когато караш мотор за А категория с А2 ги плащаш ти.
И аз съм карал без книжка преди да навърша години, не ти казвам да не караш. Ама по-добре не вози никой, защото дори да те бутне някой, пак може да се наложи ти да плащаш, и то десетки хиляди. И много, ама много внимавай. Пък ако си намериш нещо, на което в талона му пише, че е А2 ще е супер. Има мотори с ограничена мощност по документи, на които им се маха ограничителя, ако вече не е махнат преди теб. Между другото, това дело е старо, в момента обезщетенията са по-скоро над 40 бона с лихвите.
И иди в КАТ с някой с категория. Не дърпай дявола за опашката.
« Последна редакция: октомври 26, 2017, 18:26:16 последно от evilution » Активен
CMONLY
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #4 -: октомври 26, 2017, 18:46:38 »

Цитат
И аз съм карал без книжка преди да навърша години, не ти казвам да не караш. Ама по-добре не вози никой, защото дори да те бутне някой, пак може да се наложи ти да плащаш, и то десетки хиляди. И много, ама много внимавай. Пък ако си намериш нещо, на което в талона му пише, че е А2 ще е супер. Има мотори с ограничена мощност по документи, на които им се маха ограничителя, ако вече не е махнат преди теб. Между другото, това дело е старо, в момента обезщетенията са по-скоро над 40 бона с лихвите.
И иди в КАТ с някой с категория. Не дърпай дявола за опашката.

Аз си бях намерил една кава zx6r по документи на 25kw, ама много бързо се продаде..мега лачения мотор беше, но за жалост го взеха.

Цитат
тия 26000 +лихви (обикновено с лихвите надхвърля 30) се плащат от застрахователя. Когато караш мотор за А категория с А2 ги плащаш ти.
Значи, ако имам застраховка тя не важи(ако примерно стане някакво птп)?
Още нещо..застраховката има ли нещо общо с категорията..тоест ще мога ли да му направя застраховка на мотора, след като нямам нужната категория за него? или те там не гледат това
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #5 -: октомври 26, 2017, 19:10:41 »

Аз си бях намерил една кава zx6r по документи на 25kw, ама много бързо се продаде..мега лачения мотор беше, но за жалост го взеха.
Още нещо..застраховката има ли нещо общо с категорията..тоест ще мога ли да му направя застраховка на мотора, след като нямам нужната категория за него? или те там не гледат това

Може да направиш 100 застрахоивки, но ТИ за КАТ НЕ СИ С РЕДИВНИ документи.
При ЕВЕНТУАЛНО ПТП ТИ СИ ВИНОВЕН пък ако ще отсрещния нарушител да е минал на червено и да те е помлял.

Нагоре ти писах, че нямаш проблем за регистрацията, НО НА ПЪТЯ ИМАШ. Дори само да те спрат за проверка на документите глобата е 600лв. ( май я вдгнаха). При ПТП причинено от теб- ЖАЛНА ТИ МАЙКА. Ще те рзцепят от наказания

П.П. На колко години си? Мислех, че ти остава малко до А категория...
« Последна редакция: октомври 26, 2017, 19:12:45 последно от Grobarq » Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1952

« Отговор #6 -: октомври 26, 2017, 19:22:52 »

Застраховка можеш да направиш, ама застрахователя има право да си иска парите от теб, ако си с неотговаряща категория. А обезщетенията в момента са доста солени. Средна телесна е счупена ръка или комоцио. И става дума за 50 бона. И освен, че има право да си иска парите ще си ги взема. Ще те тормозят с години. Дори да заминеш в чужбина могат да ти удържат от заплатата вече.
Активен
CMONLY
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #7 -: октомври 26, 2017, 20:04:39 »

Цитат
П.П. На колко години си? Мислех, че ти остава малко до А категория...

на 19, малчуган съм, ама още 1 година ми остава, за да си извадя А
Активен
CMONLY
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #8 -: октомври 26, 2017, 20:07:09 »

Огормно благодарности за изписаното до тук изясниха ми се доста неща!
Благодаря Ви!
« Последна редакция: октомври 26, 2017, 20:09:14 последно от CMONLY » Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 3889

Ел. поща
« Отговор #9 -: октомври 26, 2017, 22:16:45 »

ако още не ти е ясно,можеш да регистрираш МПС на всеки навършил 16 години,без значение дали има книжка или не.можеш да му направиш валидна застраховка и преглед и да бъде упрявлявано от всеки с нужната категория.

като нямаш нужната категория,нямаш застраховка и при ПТП поемаш вината и всичко каквото има за поемане.без значение дали си виновен за ПТПто.
ако спреш на куки,ще отнесеш само акт за неспазване на категорията,ако имаш преглед и застраховка

пп майка ми имаше по едно време 6 мотора...за книжка е смешно да говорим,щото май и колело не може да кара
при регистрацията на Нтия на брой в кат една лелка от гишето я поглежда и вика
-ама на теб за какво са ти толкова мотори?
аз-бе тя книжка нема,ти я питаш за какво са и.казвам и да си изкара,не може да е толкова безотговорна,ма тя неще

после трябваше да си извадя пълномощно че нещеше да идва вече в кат

ПП2 ходи с патерици,инвалид е в някаква степен
Активен
CMONLY
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #10 -: октомври 27, 2017, 02:00:53 »

Цитат
ако още не ти е ясно,можеш да регистрираш МПС на всеки навършил 16 години,без значение дали има книжка или не.можеш да му направиш валидна застраховка и преглед и да бъде упрявлявано от всеки с нужната категория.

като нямаш нужната категория,нямаш застраховка и при ПТП поемаш вината и всичко каквото има за поемане.без значение дали си виновен за ПТПто.
ако спреш на куки,ще отнесеш само акт за неспазване на категорията,ако имаш преглед и застраховка

пп майка ми имаше по едно време 6 мотора...за книжка е смешно да говорим,щото май и колело не може да кара
при регистрацията на Нтия на брой в кат една лелка от гишето я поглежда и вика
-ама на теб за какво са ти толкова мотори?
аз-бе тя книжка нема,ти я питаш за какво са и.казвам и да си изкара,не може да е толкова безотговорна,ма тя неще

после трябваше да си извадя пълномощно че нещеше да идва вече в кат

ПП2 ходи с патерици,инвалид е в някаква степен
Изясниха ми се нещата още повече  Smile Благодаря за което Smile)
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: Питане за регистрация на мотор

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.172 секунди с 21 запитвания.