Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратРемонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоари (Модератор: KokoVmaxa)Тема: Почистване на ръжда с...Кока Кола и алуминиево фолио?!?!
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Почистване на ръжда с...Кока Кола и алуминиево фолио?!?!  (Прочетена 288 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Юлката
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda VTX1300R
Публикации: 58

Ел. поща
« -: декември 05, 2017, 14:43:00 »

Днес получих пратка от Louis и в кашона любезните германци бяха добавили брой на MOTORRAD. Немският ми е доста слаб, но криво ляво разбрах за какво става въпрос в една статия: накисваш за кратко алуминиево фолио в Кока Кола и търкаш. Имаше препратка към YouTube(на немски  Surprised), стори ми се интересно и го споделям. Mad

https://www.youtube.com/watch?v=w1f6CxeD7GQ
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2352

Ел. поща
« Отговор #1 -: декември 05, 2017, 16:20:33 »

Ми,нищо ново..
Все пак има фосфорна киселина в колата ;)
Активен
OGN
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 75

« Отговор #2 -: декември 05, 2017, 17:26:33 »

вълнен парцал с полир паста< телена четка /на ръка/< шкурки /разни номера всичко на ръка/< телена четка /на шмиргел или флекс качена/ < ламелна шкурка /на флекс или шмиргел качена/< диска за флекс 2,5-3мм /качен на шмиргел или флекс/.

Така ги степенувам като ще чистя ръжда. От най-деликатното до грубото. Това е за механичното почистване.
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1773

« Отговор #3 -: декември 05, 2017, 19:18:06 »

Не ползвайте кола, защото захарта е почти толкова корозивна, колкото и солта. Във всяка железария трябва да има фосфорна киселина.
Активен
Юлката
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda VTX1300R
Публикации: 58

Ел. поща
« Отговор #4 -: декември 06, 2017, 13:13:15 »

Споделих го като нещо любопитно, не като препоръка. За Колата ми е ясно, по-интересно ми беше участието на алуминия. Вероятно се съединява с фосфорната киселина или част от нея и полученото съединение прави  почистването по лесно в сравнение с конвенционалните методи, които аз прилагам обикновено. Но познанията ми по химия останаха далеч назад във времето. При немския език...
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратРемонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоари (Модератор: KokoVmaxa)Тема: Почистване на ръжда с...Кока Кола и алуминиево фолио?!?!

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.155 секунди с 20 запитвания.