Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: въпрос за размер на ремъци?
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: въпрос за размер на ремъци?  (Прочетена 800 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
mi6oka
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Вalkan 50 - ми беше първия
Публикации: 211

И сам воина е ВОИН !!!

Ел. поща
« -: октомври 16, 2017, 20:37:31 »

Наскоро ми подариха мотофреза ТРАКИЯ 5 с косачка към нея в насипно състояние и след доста ровене в нета/почти нулева информация/ и обикаляне по познати и непознати ,магазини за подобна техника и части от никъде - вече работи!     wall wall wall

ИНТЕРЕСУВА МЕ размера на оригиналните ремъци за предна и задна скорост?
Ръководство така и не открих а и ме вързаха за номерата на ремъците - та вече имам 4 ремъка по 7лв. на стената,не ми е за парите.
Моля, колеги които притежават такова чудо на карловското машиностроене да погледнат и  да кажат тоя размер ,бе!

НЕ СЕ ПРОДАВА!
« Последна редакция: октомври 16, 2017, 20:53:04 последно от mi6oka » Активен
BIKER
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 405

« Отговор #1 -: октомври 17, 2017, 18:32:28 »

Едно време бяха 1050 по нещо си и 1250 за предните предавки. Не съм 100% сигурен.
На задната беше нещо по-тънко, но в детските ми години ги махахме, защото спъваше леко. Говорим за период около 1992 г. от най-първите от този завод в Марино Поле.
Активен
mi6oka
ниво 3
Неактивен Неактивен

И сам воина е ВОИН !!!

Ел. поща
« Отговор #2 -: октомври 17, 2017, 20:57:08 »

Благодаря ,колега!
1250х13 е за ход на колелета/транспорт/ и косене
1000 ,1050 и 1100 х13 пасват за фреза ,но оттам идва и разликата в размера за задната а и трапеца май е по-малък.
Активен
mi6oka
ниво 3
Неактивен Неактивен

И сам воина е ВОИН !!!

Ел. поща
« Отговор #3 -: октомври 17, 2017, 21:24:17 »

Днес бях критикуван от колега по тел ,че питам във форума за земеделски въпроси - отговорих му ,че това е МОТОфорум и питам за МОТОфреза!
Това ,че искам да спася нещо БГпроизводство от вторични и да му дам втори живот ,не ме прави издънка и не ме е срам да питам нещо което не знам!
Мотори всички знаем да правим и да караме,особено като седнем на маса!
Освен това ДВГ–то е американ и там е бил проблема - заварях картера,смених биела и бутало и т.н. и запали !По БГчастите всичко е наред и дори няма износване а само липси ,които съм набавил. Остана проблема с ремъците ,които не мога да напасна едното като стане другото не идва .
Дали в това е гениалната българска инженерна мисъл та непасва ту едно ту друго и затова въпроса ми е за оригиналния размер на ремъците.
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2899

Ел. поща
« Отговор #4 -: октомври 18, 2017, 07:39:35 »

Незнам как така като сложиш ремък на предната,задната не ти идва..
В случая ще трябва с напасване,което е по-лесно ако вземеш фрезата с теб до магазина от който пазаруваш ремъците..
Ако ползват един обтегач, което ще ме изненада силно,фиксирай го в средно положение и с канап наложи по ролките за ремъците..осле по рях ще си купиш правилния размер!
п.с.
Провери по магазините за дребна сст-ка за информация ;)
Активен
mi6oka
ниво 3
Неактивен Неактивен

И сам воина е ВОИН !!!

Ел. поща
« Отговор #5 -: октомври 18, 2017, 20:57:42 »

Нямам с какво да я закарам до магазина освен на ход  Smile  - трипчето ще е 18 км  при 3.5 км в час ще е БЪРЗИ И ЯРОСНИ В БГ!

Та транспортния ремък е ясен 1250х13  оттам по метода с канапа идва ред на средния ремък който е за фрезоване . Там вече пасват от 1160 до 980х13 ,като тези двата са на един обтегач и регулираж така,че да работи и на двата /като за да използваш едното движение сваляш другия/ идва ред пак на канапа и там вече си еба мамата с третия ремък за задната.Та според средния  ремък мериш малкия за задната ,който се върти в обратна посока та и там пасват няколко размера и както и да си напасваш нещата ВСЕ единия почва да увлича ,двигател местих,жила и обтегачи регулирах е все нещо не е.....!    Или аз съм ТЪП! Surprised

Very Happy
Стигнах до извода ,че КОЗАТА СИ ИСКА ПРЪЧ!
Инженерина така е сметнал нещата ВСИЧКО да си е по размер ,та затова пуснах тая тема тук с надежда някой да притежава машинка или упътване от нейде та да видим тия оригинални размери!
Ай наздраве, че се изпотих  Mad
Активен
mi6oka
ниво 3
Неактивен Неактивен

И сам воина е ВОИН !!!

Ел. поща
« Отговор #6 -: октомври 22, 2017, 20:24:37 »

Благодаря !

ТЕМАТА ЗА ТРИЕНЕ - agranom
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2899

Ел. поща
« Отговор #7 -: октомври 22, 2017, 20:29:56 »

Благодаря !

ТЕМАТА ЗА ТРИЕНЕ - agranom
Айде,айде.. поне кажи какво стана
Активен
mi6oka
ниво 3
Неактивен Неактивен

И сам воина е ВОИН !!!

Ел. поща
« Отговор #8 -: октомври 23, 2017, 19:35:05 »

Е да кажа-
1250х13  за транспорт
А х 1000 Lp за фреза
X x 850  Lp за заден ход
това по памет мисля ,че така бяха  Very Happy и теста мина перфектно дадох на комшуту да я изпробва / бе направо си свърши работата/
Това излезе голям звяр ,на пълна газ като целне буца скача кат кросарка като гледах комшиту как се вее кат вестник у драки /все пак е 40кг / и си мисля ,че трябва да има ограничител на оборотите .
Може би затова е пръснал картера преди- ще я караме на половин ръчка а остана и да пробваме косачката някой ден и консервация !
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: въпрос за размер на ремъци?

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.162 секунди с 20 запитвания.