Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Моля за съвет за kawasaki klr 650c  (Прочетена 542 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
polkut
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Piaggio X9 250cc
Публикации: 20

Ел. поща
« -: октомври 09, 2017, 07:57:42 »

Здравейте колеги, един приятел ми предлага kawasaki klr650c за 1000лв, НО има една подробност. С мотора е падано и кормилото е криво, счупена е пластмасата на фара и едната пластмаса на двигателя. На мен ми изглежда, че падането е било с ниска скорост, тъй като по двигателя и назад по мотора няма драскотини и белези от падането. Не ми изглежда посукан. Тея дни ще ходя да го видим как работи, тъй като на огледа нямах много време и не сме го палили. Общо взето ме интересуват слабите страни на мотора, лесно ли се намират части, поддръжката скъпа ли е и като цяло според вас дали си заслужава цената за състоянието на мотора?
Активен
galinvayov
A LONE RIDER
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki KLR 600 '85, Yamaha XS750 '78, Балкан 250
Публикации: 1222

332556697
WWW Ел. поща
« Отговор #1 -: октомври 09, 2017, 09:44:11 »

Части се намират. Има представител, някои работи са налични, някои не, доставка около две седмици. За цени на нови части този сайт дава много добра представа https://www.cmsnl.com/kawasaki-kl650_model12387/
Ключови моменти:
трябва да се следят хлабините на клапаните (проверка на всеки 4000-5000 км)
трябва да се следи състоянието на веригите, за разпределителните и баланс валовете
веригата на балансваловете е с ръчно обтягане, прави се регулярно
« Последна редакция: октомври 09, 2017, 10:06:12 последно от galinvayov » Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 3208

Ел. поща
« Отговор #2 -: октомври 09, 2017, 17:19:22 »

Части се намират. Има представител, някои работи са налични, някои не, доставка около две седмици. За цени на нови части този сайт дава много добра представа https://www.cmsnl.com/kawasaki-kl650_model12387/
Ключови моменти:
трябва да се следят хлабините на клапаните (проверка на всеки 4000-5000 км)
трябва да се следи състоянието на веригите, за разпределителните и баланс валовете
веригата на балансваловете е с ръчно обтягане, прави се регулярно
еее ти ме прати направо за ремонт...май съм си за ремонт де Smile Smile Smile Smile

над 6000км и за реглажи и дума да не става.усещам как ще отворя работа зимата на Родригез Smile

иначе по темата,ако не държиш на оригинала
5-60 лева някакво кормило
40 лева маска с цвят по избор,за 60 може и с вградени мигачи
и колко па да струва тая пластмаса отстрани
ако са само това щетите,ремонта няма да те бутне.
Активен
polkut
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #3 -: октомври 09, 2017, 17:59:56 »

Като цяло за модела четох, че веригата на балансиращите валове или по-скоро обтяжната ролка създават проблеми, и ако не се оправи на време после има главоболия. Как да разбера дали е наред тая верига? Има ли други известни слабости мотора? Спирачки, колове, скорости, охладителна система, ел инсталация, съединителя сух или мокър е? От помощ ще ми е всякаква информация за да мога като ида да знам какво да гледам, слушам и тествам. Благодаря предварително Smile
« Последна редакция: октомври 09, 2017, 18:53:51 последно от polkut » Активен
w_popov
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki KLR650, ИЖ Планета Спорт
Публикации: 18

Ел. поща
« Отговор #4 -: октомври 10, 2017, 14:42:52 »

С такъв изминах вече 48 000 км. Много здрав и лесен за обслужване. За веригата на балансиращите валове - не е ролка, а по-скоро планка, на която хамериканците казват doohikey. Проверява се след сваляне на левия капак на двигателя, смяната е елементарна.Щом е падано с него огледай радиатора.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 3208

Ел. поща
« Отговор #5 -: октомври 10, 2017, 17:46:10 »

http://www.motoforum.bg/index.php/topic,102715.0.html

те аз какво съм патил с моя,но общо взето  машината беше поддържана просто безобразно,при това не само от последния собственик.

за тия пари,демек за без пари-толкова
Активен
polkut
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #6 -: октомври 12, 2017, 08:12:45 »

Благодаря за съветите. Тея дни ще пиша какво е станало след огледа.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: Моля за съвет за kawasaki klr 650c

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.276 секунди с 20 запитвания.