Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: В края на сезона.
Страници: [1] 2 3 4   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: В края на сезона.  (Прочетена 3858 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
bocmana77
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: honda XL 700
Публикации: 195

Ел. поща
« -: октомври 04, 2017, 08:44:10 »

Здравейте.Преди ден ми остана време от почти месец от как не се бях качвал на мотора.Реших да отпраша на някъде без значение къде и колко км.само и само да покарам.Навъртях телефоните на всички познати но компания така и не си намерих.Качих се и се запътих в неизвестна посока.Времето беше идеално за каране в сравнение с предишните седмици.На около 200км.от вкъщи усетих едно ,като прекъсване на по високи обороти.Целия се втресох,точно сега ли,и плахо без резки саджаци на първото кръстовище завих към дома.След,около 70км.тъкмо реших да изпреваря една кола и двигателя прикюфка и умря.Първо проверих по таблото нещо дали ще ми покаже(мотора е Хонда XL700 2008г.),после проверих бушоните,свалих лулата ток има,бензиновата помпа работи е кво ти става да ти.........От въртяне и акумулатора падна.Ебаси късмета.Спря едно момче с кола(каза ми,че и той е моторист)за,което съм му страшно благодарен и ми даде ток.Та и така пак нищо,с изключение,че усетих,че при въртене не мирише на бензин от ауспуха.Както и да е телефони платформи прибрах се.Снощи разглобих помпата,пущината работи хвърля бензин само дет не пали.Разглобих я и на какво се натъкнах уплътнението след нея,което уплътнява между помпа и пластмасовата кутия се е разцепило,като''битълсите''и от там изпуска налягане.Още не съм гледал в нета за части и цени но приемам всякакви съвети или идеи.По закона на ''Мърфи''сигурно всичко върви комплект,а и на всичко отгоре на помпата пише''Митсубиши"(за това е дефектирала)Моля ако някой се сеща за някакъв вариант нека драсне.
Активен
bocmana77
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #1 -: октомври 04, 2017, 12:32:13 »

Сега почвам да разсъждавам"бай-ганьовската".Дали мога да вържа директно края на помпата с началото на горивопровода?Притеснява ме това,че горивото минава през един клапан дет не знам каква функция точно изпълнява.Предполагам освобождава излишното налягане,което така или иначе не знам,колко подава помпата и колко иска инжекцията.Ако е някаква просто предпазна мярка бих рискувал но ако постоянно регулира не става.И има ли вероятност този клапан да е блокирал и това да е довело да скъсването на уплътнението?
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1997

« Отговор #2 -: октомври 04, 2017, 13:38:58 »

Трябва да имаш регулатор на налягането и не може да караш без регулатор на налягането. Ако вържеш помпата през горивопровода, ще го удавиш тоя двигател с гориво. Регулатора регулира постоянно. Все пак, понякога системата е напълно затворена, понякога инжекторите са отворени, и трябва да има постоянно налягане. Дори със зле работещ регулатор на налягането, двигателите работят изключително неравномерно.
« Последна редакция: октомври 04, 2017, 13:40:43 последно от evilution » Активен
bocmana77
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #3 -: октомври 05, 2017, 20:46:54 »

Значи тоя вариант отпада.Поиграх си малко в нета и само се разочаровах още повече.Бах ма...всичко върви комплект,няма ремонтен вариант цяла помпа с все карантията само за 386-евро.Тия момчета искат всячески да ме откажат от мотоциклетите.Ударих на камък и не знам на къде да хвана.Почвам да си задавам един въпрос дето много ме травмира "трябваше ли ми".
Активен
galinvayov
A LONE RIDER
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki KLR 600 '85, Yamaha XS750 '78, Балкан 250
Публикации: 1238

332556697
WWW Ел. поща
« Отговор #4 -: октомври 06, 2017, 12:08:48 »

Как изглежда това уплътнение?
Като това черното ли?

« Последна редакция: октомври 06, 2017, 12:16:03 последно от galinvayov » Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 518

« Отговор #5 -: октомври 06, 2017, 14:12:28 »

... Почвам да си задавам един въпрос дето много ме травмира "трябваше ли ми".

Ми Хонда, братче. Не ти е трябвала  Smile

Иначе моторите са си страст. Ако едно уплътнение те травмира, явно не са твоята страст. По принцип автомобилните части са по-евтини от мотоциклетните, защото нали мотоциклетите са лукс...
Та ако провериш за интересуващите те части в магазин за автомобилни такива, е възможно да ги намериш на далеч по-ниски цени.
Активен
bocmana77
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #6 -: октомври 06, 2017, 16:11:21 »

Да точно това черното.Имаш ли нещо в предвид??А за травмирането... да едни 700лв.доста си ме травмират.
Активен
бат Ицо
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: V-Strom, X-Max
Публикации: 1320

пастафариански моТурист

« Отговор #7 -: октомври 06, 2017, 23:03:44 »

Момчета, слагайте по адекватни заглавия на темите. "В края на сезона"... и чета, че някой си карал за втори път в лятото, получил проблем и закрива  Surprised
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1997

« Отговор #8 -: октомври 07, 2017, 03:16:39 »

https://www.highflowfuel.com/i-23908194-quantum-255lph-performance-fuel-pump-for-honda-xl700-xl-700-rd13-transalp-2008-2011-replaces-honda-16700-mff-d01.html?ref=category:335665
Активен
bocmana77
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #9 -: октомври 07, 2017, 06:25:21 »

А???това не съм го видял но вече се ядва.Ще видя как стоят нещата(че изобщо не съм на ясно с такива доставки) и поръчвам.Благодаря за което.
Бат Ицо Нострадамус да не ти е роднина та се опитваш да гадаеш,кога и колко си карам мотора?
« Последна редакция: октомври 07, 2017, 06:27:40 последно от bocmana77 » Активен
бат Ицо
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: V-Strom, X-Max
Публикации: 1320

пастафариански моТурист

« Отговор #10 -: октомври 08, 2017, 14:07:02 »

Този не го знам кой е  Surprised Една циганка ме научи на боб да познавам Very Happy
Активен
Petko Stefanov
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW R 1200 GS LC Adventure
Публикации: 40

« Отговор #11 -: октомври 08, 2017, 19:14:18 »

Нахлузи и парче маслоустойчив маркуч ,ама гледай да влиза плътно и карай.А помпата става от автомобил.Има колкото искаш за около 50 лева.Само трябва да идеш с нея в магазина и да сравниш,коя е същата.Този мотор е много капризен към свещи.Стара свещ навън дава искра,ама под налягане в цилиндъра не пали.Смени и нея най добре!
« Последна редакция: октомври 08, 2017, 19:16:04 последно от Petko Stefanov » Активен
bocmana77
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #12 -: октомври 08, 2017, 19:33:42 »

От миживунлък съм сменил свещите без да имаше нужда.Помпата си работи и не мисля да я сменям,само шибаното уплътнение.Това за маркуча си го мислих или с няколко "О" пръстена един зад друг защото има достатъчно място но не съм сигурен дали ще стане.Влизам в излишни притеснения защото старото уплътнение уплътнява и на челото и от страни.Не,че има толкова голямо налягане ма ба ли го.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4019

Ел. поща
« Отговор #13 -: октомври 08, 2017, 20:32:41 »

бъди Българин,напълни го със силикон

навии калчища

или му еви макята и да си тече или там кво ше прай
Активен
galinvayov
A LONE RIDER
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki KLR 600 '85, Yamaha XS750 '78, Балкан 250
Публикации: 1238

332556697
WWW Ел. поща
« Отговор #14 -: октомври 09, 2017, 10:38:32 »

Ще видя как стоят нещата(че изобщо не съм на ясно с такива доставки) и поръчвам.
Това се намира в Калифорния, САЩ. Само зарад' гумичката дали си струва разправията. По-скоро, да се търси само гумичката.
Активен
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: В края на сезона.

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.064 секунди с 20 запитвания.