Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилСкутериТема: Как да изкарам махових с развалена резба,помощ...
Страници: [1] 2   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Как да изкарам махових с развалена резба,помощ...  (Прочетена 377 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
trader
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Peugeot Buxy
Публикации: 185

Ел. поща
« -: септември 10, 2017, 20:34:43 »

Здравейте колеги и колежки....моля за идеи,как да изкарам маховика(магнета) на скутера с развалена резба.Купих скоба специален за вадене на мохивика,но се оказа,че резбата е разядена ли как да го кажа.
Навивам скобата и като почна да стягам болта и скобата приплъзва от мястото си и почва да излиза навън...незнам дали го обясних както трябва. Аман от този скутер...върви много добре,но тръгна ли да човъркам нещо по него като се сетя и все някоя изгъзица излиза..
 Sad  Surprised Въобще незнам как да изкарам този маховик.
Чудя се дали да не купя течен метал,да капна малко по цялата повърхност на резбата и да навия скобата, и като изсъхне да изкарам маховика,но после да не остане скобата залепнала за магнета или няма да залепне? glasses2
http://www.motorbike-bg.com/product.php?id=17844
« Последна редакция: септември 10, 2017, 20:54:57 последно от trader » Активен
phoenix
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 138

« Отговор #1 -: септември 11, 2017, 10:54:08 »

Ако има мегдан, можеш да нарежеш следващия размер резба и да пробваш пак. Ако пуснеш и някоя снимка, ще е по-лесно да се даде съвет.
Активен
Ganjaman
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 2007 Yamaha FZ1 1000, 2003 Suzuki DRZ-400
Публикации: 799

« Отговор #2 -: септември 11, 2017, 13:32:17 »

Малко смешна идея, ама що не пробваш да навиеш малко калчища за да уплътни резбата?
Ако не е много разядена може и да се получи
Активен
trader
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #3 -: септември 11, 2017, 21:00:53 »

Разядена е не стана...
http://pila.snimka.bg/motorcycles/pb.941972.38228762
Активен
Ganjaman
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: септември 12, 2017, 09:56:16 »

Разядена е не стана...
http://pila.snimka.bg/motorcycles/pb.941972.38228762

Кофти наистина... В тези правоъгълните дупки на маховика като гледам може да влезе скоба за лагери,
не са много скъпи, има ги навсякъде, просто ти трябва правилният размер

Другото което виждам като вариант са дупките с резбите - навиваш в тях два болта, една дебела планка
през тях и един в центъра и го почваш. Нещо такова, само че вместо куки са болтовете. Дано си ме разбрал

Активен
phoenix
ниво 3
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: септември 12, 2017, 10:27:41 »

Малко не се вижда добре при мен на снимката, но ако става въпрос за резбите на четирите отвора, в единия от които има завита шпилка или каквото там е завито, можеш да нарежеш нова резба. В този случай скобата трябва да има възможност да ползва шпилки с новата резба. Другия вариант е да пробваш със скоба която е предложил и колегата преди мен.
Активен
trader
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #6 -: септември 12, 2017, 19:47:22 »

Ще проверя за по-малка скоба за лагери,ако има по тука,но ме съмнява...Имам една мъничка,но е с 3 крачета и не става.
За скобата направена саморъчно съм пробвала с една дебела тръбичка,но се огъва.Трябва да намеря по-дебела ламарина. wall wall wall
http://pila.snimka.bg/motorcycles/pb.941972.38229795
« Последна редакция: септември 12, 2017, 20:12:48 последно от trader » Активен
Ganjaman
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: септември 12, 2017, 22:51:25 »

Ще проверя за по-малка скоба за лагери,ако има по тука,но ме съмнява...Имам една мъничка,но е с 3 крачета и не става.
За скобата направена саморъчно съм пробвала с една дебела тръбичка,но се огъва.Трябва да намеря по-дебела ламарина. wall wall wall
http://pila.snimka.bg/motorcycles/pb.941972.38229795

Като го гледам колко е ръждясал тоз маховик не вярвам да се даде толкова лесно. Търси нещо по-масивно, примерно стара щанга. Може и нова Smile
Активен
phoenix
ниво 3
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: септември 13, 2017, 13:26:24 »

И напръскай с някакъв спрей против ръжда около централната ос, която държи маховика. Като се разкисне ръждата, се измъкват по-лесно.

П.П. Няма ли механици покрай тебе, че се мъчиш сама?
Активен
trader
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #9 -: септември 13, 2017, 15:36:24 »

Пръсках го няколко пъти с wd40.Няма затова си ремонтирам сама.
Активен
phoenix
ниво 3
Неактивен Неактивен

« Отговор #10 -: септември 14, 2017, 10:14:45 »

Ако посочиш населеното място, все някой колега може да се окаже наоколо и да помогне. Вместо тази сплескана тръба можеш да ползваш по-яка шина, за да не разваляш щанга. Нещо с дебелина от рода на 4-5 мм.

П.П. Има спрейове специално против ръжда. ВД 40 не е панацея за всеки проблем.
Активен
goose
LZ1GSE
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha TDM 850 4TX
Публикации: 486

7381695
« Отговор #11 -: септември 14, 2017, 12:07:42 »

http://www.kammarton.com/Loctite-lepene-na-tsilindrichni-elementi
Мажеш скобата с някое от тези, навиваш, изчакваш 2 часа да стегне и вадиш.
След това го слагаш във фурната на 200 градуса и лепилото къса сглобката.
п.с. Само гледай да не вземеш високотемпературно, него трябва да го грееш до 300 Smile
Активен
trader
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #12 -: септември 14, 2017, 21:10:27 »

От област Кърджали съм.
Купих скоба с 2 крачета,но пак не помръдва.... Sad Surprised Surprised Surprised Вече се отчайвам тотално...егати и маховика егати и мотора,накрая ще го зарежа и повече в живота си няма да се качвам на педалетка дори,таман се записах на А категория и ми мина мерака и не ходя на курсовете даже... Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2274

Ел. поща
« Отговор #13 -: септември 15, 2017, 05:17:43 »

..я се взЕми в ръце! Тоя скутер е убит от каране,ти искаш да го реанимираш..
От опит знам, по-евтини излиза да вземеш друг запазен за повечко пари, отколкото да съживявсш постоянно мъртвец
П.с.
Ваденетоцна категория е похвално
Активен
Ganjaman
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: септември 15, 2017, 07:16:24 »

От област Кърджали съм.
Купих скоба с 2 крачета,но пак не помръдва.... Sad Surprised Surprised Surprised Вече се отчайвам тотално...егати и маховика егати и мотора,накрая ще го зарежа и повече в живота си няма да се качвам на педалетка дори,таман се записах на А категория и ми мина мерака и не ходя на курсовете даже... Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad

Ае ся глупости.. Питай тук дали има човек, който да не се е ядосвал с първия си мотор..
Така се става моторист, ти кво си мислиш - качваш се и отпрашваш срещу залеза..  Smile Мен като ме остави MZ-то
на полето на 70км от нас ми идваше да го засиля в храстите и да се прибера на стоп ама пак се намери кой да помогне
Не вярвам да живееш в гората, все някъде наблизо има сервиз, та иди и нека някой да го погледне.
Пробвай и да нагрееш с газова горелка маховиха около оста, ама не съм сигурен дали няма да запалиш нещо ако
има кабели под него...
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилСкутериТема: Как да изкарам махових с развалена резба,помощ...

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.157 секунди с 21 запитвания.