Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Продажба на мотор за Сърбия  (Прочетена 482 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
bgboy
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha r6
Публикации: 3

« -: август 24, 2017, 17:14:07 »

Здравейте

Моторът ми е в Австрия( с БГ регистрация). Пуснах го за продажба тук и един сърбин реши да го купи, но иска да го транспортира за Сърбия. Доколкото съм наясно прехвърлянето става по следния начин: Подписваме 'Kaufvertrag' ( или договор за покупка-тук в Австрия не се ходи на нотариус), взимам си БГ номерата и на него му оставям големия талон.

Да обаче той ми казва, че му трябват 'Izvozni papiri', за да го регистрира в Сърбия. Някой да каже какво точно е това- документи за експорт или някакви митнически документи?

Благодаря
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1709

« Отговор #1 -: август 24, 2017, 19:06:26 »

Как ще продадеш мотор с българска регистрация с Kaufvertrag? Izvozni papiri предполагам е документ, който отписва МПС от регистрите в държавата, в която е регистрирано. Иначе номера на рамата ще се води на българският номер и на твое име вовеки. Няма общо с митницата.
Ако си с австрийска регистрация могат да го прехвърлят с Kaufvertrag, и да го отпишат от техните регистри, за което да издадат документ.
Активен
bgboy
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha r6
Публикации: 3

« Отговор #2 -: август 24, 2017, 20:42:10 »

Тук става с Kaufvertrag. После с този Kaufvertrag и номера на мотора отивам в КАТ и го отписвам от моето име. Но това за което този сърбин ми говори, че му трябва мисля, че е свързано с преминаването през митницата.
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2274

Ел. поща
« Отговор #3 -: август 24, 2017, 21:04:07 »

Да оди да си вади транзитни номера с договора за покупката
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1709

« Отговор #4 -: август 24, 2017, 22:20:16 »

Тук става с Kaufvertrag. После с този Kaufvertrag и номера на мотора отивам в КАТ и го отписвам от моето име. Но това за което този сърбин ми говори, че му трябва мисля, че е свързано с преминаването през митницата.

Я разгледай това:
http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=139977
Трябва ти  Износна митническа декларация, която се прави в митницата. Понеже е намесен и КАТ, не знам как ще стане номера с МПС с българска регистрация там. Освен да питаш намясто. Ама тук като идеш да отписваш тоя мотор, много ще се чудят на тоя Kaufvertrag.
Активен
stan__
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Cb-1
Публикации: 66

Карам градско

« Отговор #5 -: август 25, 2017, 07:29:41 »

За България всичко над 50EUR минава митница.
Не виждам какво пречи на сърбина да си купи мотора, да си го вкара у тях си и да обмити на база договора за покупко-продажба.
Не знам как стоят нещата в Австрия, дали няма облекчен режим за износ на лични вещи, коли, мотори...

В BG не е особено сложна процедурата, да не кажа, че е почти лесна.
Подготвяш фактури за пред митница, документи за придобиване на стоката, даваш малко кинти на митническа агенция и до 4 часа ти дават износна декларация.
Активен
phoenix
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 138

« Отговор #6 -: август 25, 2017, 11:05:32 »

Според нашето законодателство, моторетки над 350 кубика се продават с договор, подписан пред нотариус. Ако в договора, съставен в Австрия, липсва нотариус, в нашия КАТ просто няма да го признаят. Австрийците може и да нямат изисквания за нотариус, ама това си е според техния закон, за техните возила. Аз поне не се сещам при нас да има изискване договорите да се правят у нас и пред наши нотариуси, така че би трябвало и австрисйки нотариус да свърши работа.
Активен
мишо
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: ZX10R-2005
Публикации: 541

« Отговор #7 -: август 26, 2017, 20:56:49 »

Не може така идваш в БГ минаваш през нотариус и от КАТ му издават този документ и така . Лично съм го  правил .

Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Продажба на мотор за Сърбия

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.119 секунди с 20 запитвания.