Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: неделно трипче из РОДОПИТЕ 27.08.2017
Страници: [1] 2 3   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: неделно трипче из РОДОПИТЕ 27.08.2017  (Прочетена 16839 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Asen Petrov
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: kawasaki 900 zxr
Публикации: 25

Ел. поща
« -: август 23, 2017, 20:59:51 »

TRIP – РОДОПИТЕ,малко съм подранил с анонса,ноо, ХОРАА,много ми се КАРА ,а летните дни са на привършване и не трябва да ги пропиляваме с някви басеинчета и т.н. Тръгваме в неделя 27.08.2017 (предполагм ,че в неделя не се работи) 9часа(събираме се 8,30,защото доста път ни чака) от OMV Самоковско шосе , после САМОКОВ,ВАРВАРА,ВЕЛИНГРАД,ЦИГОВ ЧАРК,ДОСПАТ,ДЕВИН,СМОЛЯН,АСЕНОВГРАД,СОФИЯ. Трасето е много живописно,ще минем покрай 4 язовира и няколко дефилета,всеки е добре дошъл ,темпото е като последното „издание” на нюбитата от миналата неделя (поносимо-умерено)

Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2493

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #1 -: август 23, 2017, 22:54:03 »

Не отписвай сезона. Септември е идеален месец за мотори ;)
Активен
GAZZE77O
Японеца
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX-R 600 SRAD
Публикации: 754

Хоя в Подката, душата в рая с 300+....

Ел. поща
« Отговор #2 -: август 23, 2017, 23:20:32 »

Замислям се  Very Happy
Активен
IBenchev
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: XX, GS
Публикации: 376

« Отговор #3 -: август 24, 2017, 00:12:00 »

Интересно...
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07', Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3777

« Отговор #4 -: август 24, 2017, 03:02:38 »

Sad Това нещо ми изглежда огромно на картата! Излиза ми 558км и 9ч48мин ! Ако се добавят и спирания за почивка... Маршрута принципно не е "бърз",а ако се кара с по-лежерно темпо не виждам как ще стигне деня! Иначе е супер предложение за софиянци!
« Последна редакция: август 24, 2017, 03:04:10 последно от ildivvy » Активен
Георги Петков
Жоро
ниво 5
Активен Активен

Мотор: Yamaha FZ6 Fazer 2004
Публикации: 642

Ел. поща
« Отговор #5 -: август 24, 2017, 07:30:51 »

Този маршрут го правя всяка година минимум 1 път - доста каране си е, но е супер приятно. Внимавайте само след боровец към Костенец пътя е мега зле. Останалта част е все още много добра. След Цигов чарк към Доспат внимавайте със сенките, че са много измамни по пътя няма дупки, но преди 3 седмици щях да се очистя на пясък по средата на пътя.
Спирайте на 2-3 часа и пийте яко вода, че аз минали години карах по 5-6 часа без спиране и се чудех защо после ме цепи главата  Smile.
Бих се включил и аз, но вече имам друг план.
Активен
Vladi4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 50сс, 150сс, 175сс, 250сс, 350сс, 750сс, 850сс, R 1100 GS, и сега BMW G 650 GS Sertao.
Публикации: 1575

Директор на ветрови превал.

Ел. поща
« Отговор #6 -: август 24, 2017, 07:32:19 »

Варвара - Велинград - Цигов Чарк... Малко след гара Костандово стават два пътя, които се разделят точно в противоположни посоки. Надясно е Велинград, а наляво Ракитово - Цигов Чарк... След Широка лъка при Стойките пътят също се разделя на две. Единият продължава за Смолян, а другият за Пампорово - Чепеларе - Асеновград и т.н. През Девин също няма да минете. Прецизирайте си маршрута и малко ще паднат километрите. Very Happy А ако разберете, че сте закъснели и няма да се справите по светло пред Девин и след квартал Настан свивате наляво към Михалково - Кричим вместо да карате към Пампорово - Асеновград и пак съкращавате. Very Happy
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ1N
Публикации: 1663

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #7 -: август 24, 2017, 11:27:51 »

Замислям се  Very Happy

Изобщо не се замисляй,тръгвай  Very Happy

Към колко часа ще сте на Варвара? Мисля да ви изчакам там,и да покарам с вас част от маршрута...  Very Happy
Активен
BrainStormeR
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Doppel X
Публикации: 138

Ел. поща
« Отговор #8 -: август 24, 2017, 11:36:44 »

Миналата седмица минах по пътя Кърджали - Пампорово - Доспат - Батака - Асеновград - Кърджали... В момента е уникално карането там, няма много движение, пътя по който ще минавате е добър, в планината е много свежо и не горещо, дано не вали.

Пожелавам ви да се накефите на макс.

Активен
dan_koloff
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: HONDA HORNET 919 ''IRONCLAD''
Публикации: 420

Ел. поща
« Отговор #9 -: август 24, 2017, 18:10:32 »

TRIP – РОДОПИТЕ,малко съм подранил с анонса,ноо, ХОРАА,много ми се КАРА ,а летните дни са на привършване и не трябва да ги пропиляваме с някви басеинчета и т.н. Тръгваме в неделя 27.08.2017 (предполагм ,че в неделя не се работи) 9часа(събираме се 8,30,защото доста път ни чака) от OMV Самоковско шосе , после САМОКОВ,ВАРВАРА,ВЕЛИНГРАД,ЦИГОВ ЧАРК,ДОСПАТ,ДЕВИН,СМОЛЯН,АСЕНОВГРАД,СОФИЯ. Трасето е много живописно,ще минем покрай 4 язовира и няколко дефилета,всеки е добре дошъл ,темпото е като последното „издание” на нюбитата от миналата неделя (поносимо-умерено)

Супер, после напишете как са пътищата и има ли ремонти и разбити места, защото ще го направя тоя трип началото на Септември...Smile
Активен
HondaPBR125
Nakamichi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1166

Ел. поща
« Отговор #10 -: август 24, 2017, 18:44:54 »

Sad Това нещо ми изглежда огромно на картата!

Ми напомпай минуса да го смалиш малко на картата  Smile
Активен
GAZZE77O
Японеца
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #11 -: август 24, 2017, 19:33:15 »

Изобщо не се замисляй,тръгвай  Very Happy

Към колко часа ще сте на Варвара? Мисля да ви изчакам там,и да покарам с вас част от маршрута...  Very Happy
Що на Варвара? Ела ти мазнем филията от Асеновград  Smile
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ1N
Публикации: 1663

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #12 -: август 24, 2017, 21:03:26 »

От където кажеш от там та почвам...земи си бинокъла и заставай  Very Happy
Активен
Rawen
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX-R 600
Публикации: 126

« Отговор #13 -: август 24, 2017, 21:29:40 »

Супер, после напишете как са пътищата и има ли ремонти и разбити места, защото ще го направя тоя трип началото на Септември...Smile
Oт Костенец до Септември не е много равен пътя, но и няма фрапиращи ями и дупки. От Септември през Варвара до Велинград пътя е добре и позволява по-висока скорост  Very Happy. От отбивката на Велинград за Цигов чарк пак не е много добър пътя - доста неравности има, като се отбие за Доспат пътя бе много хубав преди време, сега скоро не съм минавал от там и не зная как е.
Днес карах ..пак, но с колата по пътя Кричим- Девин- Борино- Смолян- Пловдив. Общо взето след Кричим много нападали камъни, къде големи къде малки ,на доста завои имаше пясък, единствено новият участък над Цанков камък става за спокойно каране. От Стойките преди Пампорово има отбивка за Смолян в дясно- там пътя е добре за мотор хубав асфалт, но и доста остри завои на спускане (скоро не бях минавал от там), иначе до Пампорово пътя е неравен като цяло . От Смолян до Асеновград ремонти няма и трасето става за "стегнато" каране  Smile
В момента започна ремонт на Асеновградско шосе и трябва да се внимава ,че наслагаха едни знаци едни чудесии и изпреварването е малко криво, а и трафик има. Преди Пловдив по-околовръстното вляво е най-добре и там на магистралата директно за да избегнете светофарите в града.
Като цяло имайте едно на ум с падналите камъни, че за разлика от неделя днес бяха повечко в района около Девин.
Активен
GAZZE77O
Японеца
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #14 -: август 25, 2017, 08:18:23 »

От където кажеш от там та почвам...земи си бинокъла и заставай  Very Happy
Направо ти слагам един GPS под седалката, да знам къде си  Smile Smile
Активен
Страници: [1] 2 3   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: неделно трипче из РОДОПИТЕ 27.08.2017

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.243 секунди с 20 запитвания.