Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Малко съм разочарован от поздравите между мотористите...
Страници: 1 2 [3]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Малко съм разочарован от поздравите между мотористите...  (Прочетена 4293 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5128

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #30 -: август 21, 2017, 00:33:47 »

То и преди години тираджиите се поздрсвяваха зад граница..сега всеки гледа на другата страна!
Всичко опира до култура, но все повече ставаме като истинските европейци - студени!
П.с.
Колко от вас са ходили спонтанно на гости или са приемали такива без уговорка, в последно време...?

Миналата година се бяхме заговорили с един стар тираджия кое как е из занаята им. Перифразирам "Ма то куцо и сакато се качи на ТИР чули, че много пари се правят...пък даже не може да го паркира на рампата. Пък и хич не могат да карат..."
Толкова за някогашното им поздравяване и другаруване...
Но това силно напомня и за отношенията в нашето мото обшество.
( използвам мото обшество....но дълга темата какво обшество сме) Куцо и сакато се качи на мотор... Да всяка гоидина ставаме все повече мотористи и ще ставаме още повече. Но има традиции които е добре да се научат и по възмижност спазват.
Не всичко е шпорене с 200+ по магистралите и ходене по мото събори. ( последните все по еднакви)
Някой знаели защо са се зародили мото съборите?
Каква е била идеята на първите?
(Не на българските)
А сега да ви видя?

Иначе за гостито си болезнено прав!
Тия дни си говорехме с колеги, че сега просто вдигаш телефона и лаф,лааф по 1час....или фейсклюка ( който има), а човекът е на 2 пресечки от теб...
Спонтаните купони и веселби май останаха в миналото...

за жеста говоря,с опъната длан към асфалта и движение нагоре надолу с ръката

Жеста е международен ( до колкотознам),но в България малко известен. По-старите моТУРИСТИ сигурно го знаят и използват.
Сега като се замисля съм го виждал веднъж да се използва от колега идващ срещу мен по Пазарджишко шосе.Жеста буквално означава "Намали"  
Тук масово се присветка
Активен
HondaPBR125
Nakamichi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1048

Ел. поща
« Отговор #31 -: август 21, 2017, 07:20:19 »

Никчо, успокой се батя. Като ти се поздравява, поздравявай. Ако не получиш отговор, не се ядосвай. Човекът отсреща може да е имал повод да не ти отвърне на поздрава, а може и да е нямал. Ти нали своето си го дал, трябва да си доволен от себе си, не от другите.

...най-добрият отговор, евала!!!
Ако авторът маха и ппоздравява, за да му върнат поздрава ...по-добре да не поздравява. Ако спазва това правило, всеки ще е по-щастлив

...а не "като го видя по къси гащи, по дълги гащи, с пистарка, с непистарка... А какво като се е навлякъл с 5 екипа и не може да хване пътя? По-добре да е без гащи ако ще, но да си кара и да не му пречи нито трафик нито тези дето не вдигат ръка.

Mad
« Последна редакция: август 21, 2017, 07:21:58 последно от HondaPBR125 » Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar; CH Racing WXE 125 4T; Suzuki DR650 SP46
Публикации: 1466

7183168
Ел. поща
« Отговор #32 -: август 21, 2017, 11:33:27 »

вЕрно прекалено насериозно се вземат тези поздрави...
Ако някой поздрави и не съм  Smile зает - отговарям.
Напоследък тенденцията наистина намалява но това е в реда на нещата!

Това е все едно да се качвам към Черни Връх и да поздравявам де що видя.
Абсурдно е при целият тоя поток, ще ми се схване устата най-малкото.
Иначе и в планината има такава традиция.
Но не и на такива манифестации. Не и с това количество моладжии...

И с моторите е така. Т'ва е демУде!
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1874

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #33 -: август 21, 2017, 11:37:11 »

Лично аз не мисля че поздравите по пътищата намаляват....
Активен
bocmana77
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: honda XL 700
Публикации: 195

Ел. поща
« Отговор #34 -: август 21, 2017, 19:34:58 »

В нашия град се броим на пръсти та не ми се схваща ръката.Иначе като минават групи винаги поздравяват.Не знам...понеже не се засичаме всеки ден та даже ми е приятно да се поздравим.Веднъж един ме спря от насрещното,търсеше една вила и не знаеше къде е.Отклоних се от маршрута си и го заведох на мястото.Бих се радвал някой ден някой да направи този жест за мен.
Активен
Amatama
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: yamaha
Публикации: 43

Ел. поща
« Отговор #35 -: август 21, 2017, 20:35:33 »

Исус е казал: поздравявай не само своите но и чуждите !  Very Happy
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4018

Ел. поща
« Отговор #36 -: август 21, 2017, 21:18:46 »

Исус е казал: поздравявай не само своите но и чуждите !  Very Happy
тва ка да го тълкувам,като почна мотористи,колездачи,дечица с тротинетки,то коли,то самолети в небето Smile Smile Smile

има две опции или да се науча да карам мотора с к@р или да поздравявам с него Smile Smile Smile Smile
Активен
madbatt
Чукча не моторист, чукча форумист!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: горска пръчка
Публикации: 729

Who can stop the Cop

« Отговор #37 -: август 22, 2017, 00:21:36 »

Smile Smile Smile
Кожа нема ти остане, бате!
Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LA650, Балкан С2
Публикации: 1620

« Отговор #38 -: август 22, 2017, 10:06:08 »

Smile Smile Smile
Кожа нема ти остане, бате!

Бил си в Италия, не знаеш ли, че там само истинските мъже могат да карат кола? С едната ръка - да прегръщат гаджето, с другата - да се обясняват с останалите участници в трафика....  Smile  Smile
Активен
JOHNY
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha Road Star 1700XV
Публикации: 1075

http://alltimecams.com

« Отговор #39 -: август 22, 2017, 11:22:47 »

Поздрава се прави, защото ти искаш да поздравиш "колегите", а не защото някой е длъжен да ти отговори.
Ако не искаш да си разочарован, просто не поздравявай и няма как да се случи. ;)
Активен
Judas_Priest
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: XX1100; (TDM 850, ETZ 251)
Публикации: 340

« Отговор #40 -: август 22, 2017, 14:56:05 »

Вие големи ферманите сте заформили отново, чак съм изненадан Smile

Мислят си... дупка  Smile

Това с дупката ще си помислят тези зад теб  Very Happy
Ако искаш да сигнализираш на някой моторист в насрещното, че има препятствие пред него (което ти по някакъв начин си видял съм сигурен, че ще си много по убедителен от пускане на крак  Very Happy )

Иначе е вярно,че този поздрав съм го виждал все в страни където нямаше нито една дупка по пътя, а само тук таме неравности. Не само във Франция, но и в Италия и Швейцария.

Както някой беше отбелязал в началото - не е важно дали се маха, а дали ще спрем на другар в нужда!
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 518

« Отговор #41 -: август 24, 2017, 08:28:21 »

E, то ако помагаме само на другарите, някой ще си остане на пътя Very Happy
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4018

Ел. поща
« Отговор #42 -: август 25, 2017, 01:54:49 »

това с пускането на крака се прави при изпреварване на колега.стига да не си с над 220,че имам кофти спомени Smile Smile Smile и стига да имам възможност го правя.

ама поздравите при разминаване са кофти бе.
гадното за мен че като ме поздравят и гледам да отвърна.
а примерно си имам далеч по-важни задачи за правене.

принципно ако има дупка посочвам надолу с показалеца на лявата ръка,са ако не става да пускам кормилото става и с крак
Активен
zlati
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: ZX12R
Публикации: 3489

Пауър ис нотинг уидаут гума!

Ел. поща
« Отговор #43 -: август 25, 2017, 07:48:10 »

Това с поздрава е отживелица. Било е актуално преди години, когато моторите все още с били кът и екзотика на пътя.
Иначе е готино някой непознат да те поздрави и ти да му отвърнеш, но съм имал и случаи набримчен в завой и колега да ми махне - е няма как да стане да пусна кормилото и да се размахам и аз. Махал съм и не са ми отвръщали и на мен, няма драма! Ама чак пък и тема за това ...
Представете си каква лудница ще настане, ако и всички автомобили се поздравяваха един друг  Smile

Активен
Страници: 1 2 [3]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Малко съм разочарован от поздравите между мотористите...

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.158 секунди с 20 запитвания.