Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъмKлуб пътешественик (Модератор: Tonyco)Тема: Пътуване до Швейцария през Дубровник – Ден 4 (Триест, Венеция и Милано)
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Пътуване до Швейцария през Дубровник – Ден 4 (Триест, Венеция и Милано)  (Прочетена 916 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
n0_m0r3_pa1n
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki V-Strom DL 1000
Публикации: 90

Ел. поща
« -: септември 25, 2017, 12:34:54 »

Здравейте,

забавих се с тази част доста, но почти не остана, следващата част е за Швейцария. А там ще падне голямо писане и доста снимки и видеа. Сегашната част е за Триест, Венеция и Милано и за леките ексцесии, които ми се случиха по пътя. Нищо фатално за радост, но отнесоха доста майни италианците.

Линк към поста

Поздрави!
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4019

Ел. поща
« Отговор #1 -: септември 25, 2017, 15:05:10 »

само не разбрах на тая злополучна будка плати ли си или си тръгна така Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

сигурно си му докарал поне прединфарктно състояние на тоя Smile Smile Smile Smile Smile
аз умирам от смях,а на теб сигурно ти е идвало да го убиш и то само що не е имало кой друг да изкормиш наблизо.
там има 4 вида касаи
-автоматични за кеш и карти
-с хора за плащане с кеш и карти
-с виакард-дето си се наредил ти.това си е специална карта която се купува с кредит вътре и е нещо като фонокартите за телефон дето имахме едно време.хич не е по-бърза,по-евтина и си е тотална глупост според мен,ма...
- и телепас.това е устройство свързано директно към банковата ти сметка и си взема парите директно от там.голям кеф е да го ползваш и си прелиташ директно през касите.таксата ти е 2-4 евро на месец и спестяваш бая време с него.

ако си платил на едната каса,а си минал на другата,системата те е отчела като нарушител и спокойно си можел да минеш и без да плащаш

ако някога не можеш да се разбереш с тия каси,може да не плащаш веднага.издава ти се една дълга касова бележка и с нея търсиш "пунто блу" да си платиш.това са каси на магистралата които не са на самата магистрала и не правиш задръстване.

май някой ден трябва да пусна една тема за тая жабария,да не се ядосвате за глупости.щото на мен ми е смешно сега,но напълно те разбирам какво е да си в чужда държава и някаква такава глупост да те изкарва от кожата.

ако искаш да се насладиш пълноценно на трафика,горещо препоръчвам Неапол.там и повечето италянци не смеят да карат Smile Smile Smile.най яко е с камион или бус,направо кърти,ама и с кола ще се изкефиш.
най лесно е с мотор (скутер) представяш си че си Валентино Роси,в най лошия случай Макс Биаджи и газ.щом има място да минеш си ти,без значение къде е това място,отляво на колата,от дясно в насрещното,абе всичко ти е позволено.а ако няма място спираш и почваш да бипкаш нервно да ти освободят място.кви са тия та ше се пречкат на Роси Smile Smile Smile Smile

не го препоръчвам като дестинация-там директно те свалят от мотора с пистолет опрян в каската и после и господ не може да го намери.това напълно сериозно.с кола с вдигнати джамове,щото тия със скутерите и през джама ще ти свалят часовника,златното ланче или гривна.прекрасен град,но за водородна бомба,да избие всичко живо,там нормални няма.
Активен
n0_m0r3_pa1n
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki V-Strom DL 1000
Публикации: 90

Ел. поща
« Отговор #2 -: септември 25, 2017, 16:00:37 »

само не разбрах на тая злополучна будка плати ли си или си тръгна така Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile

сигурно си му докарал поне прединфарктно състояние на тоя Smile Smile Smile Smile Smile
аз умирам от смях,а на теб сигурно ти е идвало да го убиш и то само що не е имало кой друг да изкормиш наблизо.
там има 4 вида касаи
-автоматични за кеш и карти
-с хора за плащане с кеш и карти
-с виакард-дето си се наредил ти.това си е специална карта която се купува с кредит вътре и е нещо като фонокартите за телефон дето имахме едно време.хич не е по-бърза,по-евтина и си е тотална глупост според мен,ма...
- и телепас.това е устройство свързано директно към банковата ти сметка и си взема парите директно от там.голям кеф е да го ползваш и си прелиташ директно през касите.таксата ти е 2-4 евро на месец и спестяваш бая време с него.

...

Ето това ако го знаех като тръгвах щеше да е съвсем различно. Аз там се ядосвам, викам, мъча се уж да съм коректен да си платя, пълна мъка хаха. Накрая нищо не платих, теглих му една майна от сърце и си тръгнах. Мани, че забравих каската на неговата будка, та се връщах да я взема. С една дума - ЦИРК.  funny

Иначе да, една тема ще бъде много полезна. Убедих се, че цялата им нация е от топ пилоти. Няма жени, няма мъже, газ до ламарината и квото сабя покаже. Да не говорим за тия със скутерите, в Генуа направо се кръстих и се чудих дали ще успея да се оправя без да се пречукам някъде ...
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъмKлуб пътешественик (Модератор: Tonyco)Тема: Пътуване до Швейцария през Дубровник – Ден 4 (Триест, Венеция и Милано)

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.118 секунди с 22 запитвания.