Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 2 [3]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Iran, here I come (2017)  (Прочетена 3772 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
xx22xx22
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha TDM 850
Публикации: 126

Ел. поща
« Отговор #30 -: септември 28, 2017, 09:32:40 »

.....Защо (това важи за много мото-травъли) този страх, че ще ти открадната мотора?

Говориш за него или по принцип ?
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 2884

« Отговор #31 -: септември 28, 2017, 11:54:31 »

Колегата явно си е малко по-странна птица! Предпочита самотата или поне уединението доста често! Предполагам,че това е причината да не се "събира" много-много с хората! Притеснението за мотора е присъщо на всеки моторист! В случая,далеч от "всичко",какво ще прави с откраднато МПС? Според мен,риск не е имало,но това "иска" малко повече време по тези места,за да се усети както трябва! Маслото едва ли му е пречело чак толкова,пробега е голям в тежки условия и смяната си е абсолютно наложителна! Риска да не намери подходящо масло там е съвсем реален и това мисля,че оправдава носенето на тубичката! Надявам се да няма сърдити,че се опитвам да отговоря аз,вместо колегата! При всички случаи,пътеписа е страхотен,разкошни снимки,увлекателно слово! Прочетох още няколко подобни и от офроуд-форума и силно се замислям за нещо подобно,но с поне един спътник с мотор до мен! Средствата не са нещо особено,километрите се правят - иска повечко желание...
Активен
BoneCollector
VT1100 Shadow '94
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 614

Loud pipes save lifes

« Отговор #32 -: септември 28, 2017, 12:36:11 »

Радвам се, че ви е било интересно. За да няма сърдити, отговарям и аз:

през разни пустини

Уви, това не е напълно вярно - така и не опитах да прекося Лут, за да стигна до Нехбандан, но пък знае ли човек? Може да е било за добро.

Защо така набързо? без да се задържиш ден в някой град, село, пустиня
Толова бързо, че сам пропусна собствените си цели Smile

Така усещах нещата. Трудно ми е да се отпусна и да го давам по-полека, когато знам колко още път ме очаква. Предпочитам да имам повече време преднина, ако се случи нещо непредвидено. И така поне докато не стигна до най-отдалечената точка, от която нататък започва прибирането ми. Освен това обичам да карам. По възможност от преди изгрев до малко преди залез. Форма на терапия, медитация, както искаш го наречи. От друга страна, оставайки някъде за по-дълго време, в някакъв момент бих започнал да се чудя какво да правя. Кому е нужно?  Very Happy

Защо (от написаното ми остава този вкус) имаше страх от местните, когато те канят да преспиш, да почерпят да "говорите"

Може би не съм бил достатъчно красноречив в изказа си. Страх изпитах единствено, когато видях автомат в ръцете на цивилен. В останалите случаи не съм изпитвал нито страх, нито кой знае какво притеснение. Тези чувства изветряха още на сутринта, щом се събудих в хотелската си стая и видях хубавото време навън - началото на първият ми ден там. Началото на същинското приключение, тъй като в Турция, макар и не толкова на изток, съм бил неколкократно и вече я няма онази тръпка, сещаш се, като на първите срещи с нова мадама  Smile

Защо (това важи за много мото-травъли) този страх, че ще ти открадната мотора? Да е до теб, да не оставяш нещата си, да се заключва, само хотели с паркинг...

Странен въпрос, чийто отговор ildivvy вече е дал. Нима теб не те е страх? Малко поне? Списъкът с причини е дълъг, но първата със сигурност е тази, че обичам мотоциклета си. Освен това на всички ни е ясно, че понякога се случват И такива неща. Да, може би не в държави като тази точно, но аз не съм склонен да рискувам просто така. Пък и не искам да ми се налага да мисля алтернативен начин да се прибирам.

Защо и масло мъкнеш  Surprised, ?

ildivvy е отговорил и на това - най-малкото, за да доливам, а и през 5-6 хиляди километра обикновено го сменям. А сега си представи как нейде там, където дори не се карат подобни мотоциклети, аз търся масло, на което бих се доверил. На мен дори в Европа не ми се изпада в подобна ситуация (а наскоро ми се случи). Много по-лесно ми е да го нося със себе си и да го сменя когато и където ми се отдаде възможност. За протокола - носех не само масло, а също така и спирачна течност и дейонизирана вода. Не, че не си бях проверил системите преди това.

Колегата явно си е малко по-странна птица! Предпочита самотата или поне уединението доста често! Предполагам,че това е причината да не се "събира" много-много с хората!

От части си прав - що се отнася до пътуването с мотоциклет, опитно съм разбрал за себе си, че предпочитам да го правя сам. Всеки, който е пътувал на някъде сам, знае за какво става въпрос. Това, разбира се, крие както позитиви, така и негативи. За мен обаче първите многократно надвишават вторите - не се съобразявам с никого за нищо - тоалетни, храненета, почивки, хубаво или лошо време, настроения и т.н. Като потегля сутринта, мога цял ден да карам, спирайки само за зареждания, през около 200 km, без други почивки. Колко човека биха били склонни на подобно темпо? Правя само и единствено това, което искам на момента и не нося отговорност за ничие приятно прекарване. Потапям се много по-пълноценно в атмосферата, когато няма кой да ме държи в "моята си" реалност. А най-голямото предимство е, че хората те възприемат по коренно различен начин, когато си сам. Много по-склонни са да ти помогнат, или просто да опитат да завържат приятелски разговор и това е напълно обяснимо.

Но не е вярно това, че не съм искал да се социализирам - напротив, все пак това е едно от най-интересните неща, когато си в подобна държава - контакта с местните. Това може да ти даде коренно различен поглед над нещата. Да ти отговори на куп въпроси, които не би имал на кого друг да зададеш  Very Happy
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1482

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #33 -: септември 28, 2017, 14:02:58 »

Защо (от написаното ми остава този вкус) имаше страх от местните, когато те канят да преспиш, да почерпят да "говорите"

BoneCollector, може ли и на това защо да отговориш ?

Ако нарочно не си отговорил - извинявай че и аз попитах  Very Happy
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1773

« Отговор #34 -: септември 28, 2017, 14:12:00 »

Според мен човека по-скоро е искал да остане сам със себе си, докато си кара по тия непознати земи. Терапия, медитация и почивка, както казва.
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1482

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #35 -: септември 28, 2017, 15:15:39 »

Човека е отговорил, а аз съм бил премрежил редовете...
Активен
FozY
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: www.sites.google.com/site/fozysite/home
Публикации: 872

R1200GSA; XVS650

WWW Ел. поща
« Отговор #36 -: септември 29, 2017, 07:57:09 »

.....

Благодаря. Очаквах, че такива са ти мотивите, но предпочитах да кажеш от колкото да предполагам. Това са и нещата които аз бих променил, при все така, че общата картина на това чудесно приключение няма да се промени.

Именно само когато си сам, може да бъдеш така обгрижван от местните, пожален от полиция, незабележим до степен да се слееш с пейзажа. Малко егоистично, малко самотно, безкомпромисно и доста смело  rulez1

п.п. За страха от кражба говорех и по-принцип.
А може би отговора за мен е: Съдейки по хора с които съм пътувал, познавам, говорил и чел, мен не ме преследват черни мисли за посегателство. Вярвайте ми, че ИЗОБЩО не ми се прибира алтернативно и мотора ми е достатъчно скъп във всички аспекти на думата.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 4597

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #37 -: септември 29, 2017, 10:35:21 »

То не е до мотора, то е до "чатала" по правилно, причиниTE те са до чатала

Абсолютно вярно!

Уви, това не е напълно вярно - така и не опитах да прекося Лут, за да стигна до Нехбандан, но пък знае ли човек? Може да е било за добро.

Говорех образно...
Което не променя факта, че си карал няколко хиляди километра по доста кофти пътища с ЧОПЪР Sad
Можеш ли приблизително да кажеш колко километра мина по пясъци, макадам и т.н.
Активен
BoneCollector
VT1100 Shadow '94
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 614

Loud pipes save lifes

« Отговор #38 -: октомври 02, 2017, 06:44:37 »

малко самотно

Не бих казал - зависи как ще си го направиш и как ще го усетиш на момента. Поне имаш някакъв избор, докато тръгвайки с някого е малко по-различно  Very Happy

За страха от кражба говорех и по-принцип.

Знаеш ли, интересното е, че в Турция, например, ми е по-спокойно за мотоциклета, отколкото в родината. В Иран - също. В Европа, обаче, противно на всяка логика и въпреки всички камери навсякъде, ми е по-притеснено.

Което не променя факта, че си карал няколко хиляди километра по доста кофти пътища с ЧОПЪР Sad
Можеш ли приблизително да кажеш колко километра мина по пясъци, макадам и т.н.

Сега вече сериозно ме замисли. Предполагам, че снимки като тази:

са оставили грешно впечатление. Истината е, че, за да я напрая, умишлено съм излязъл на няколко метра встрани от асфалта. И това се отнася не само за тази снимка. Пътната инфраструктура в Иран е прекрасна в по-голямата си част и офроуд преживяванията ми бяха само няколко. Сумарно съм минал не повече от 60-70 km извън асфалт.
Активен
Arcki
Павката
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha TDM 850 & Yamaha TDM 900
Публикации: 855

TDM - Turn the Dreams to Memories

Ел. поща
« Отговор #39 -: ноември 29, 2017, 21:15:21 »

Току що дочетох пътеписа ... баси майката, с най-голямо уважение и респект, знам какво е чувството. Браво за смелостта да тръгнеш в тази размирна посока. И благодаря, защото най-вероятно и аз ще събера смелост да тръгна натам. Тази година сме били в различни посоки,  аз се разходих до Гибралтар, надявам се скоро да седна над пътеписа. Жалко е, че тъпотиите (политически,религиозни,икономически) съсипаха прекрасни държави за туризъм. Но пък ти доказа, че само в медиите нещата изглеждат зле. Успех със следващите планове ;) 
п.с. снимките са ти уникални
Активен
Жоро_с_Моторо
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki Gsx 550 EF 88 г.(продаден),в момента безмоторен...
Публикации: 31

Ел. поща
« Отговор #40 -: ноември 30, 2017, 15:28:59 »

Свалям ти шапка,колега!От доста време планувам пътуване до Иран,но пусти пари...

Поздрави,
Активен
Страници: 1 2 [3]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъмKлуб пътешественик (Модератор: Tonyco)Тема: Iran, here I come (2017)

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.269 секунди с 21 запитвания.