Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Мнение за меки дисаги?
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Мнение за меки дисаги?  (Прочетена 1234 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Stomp
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: 99' Honda VFR800
Публикации: 346

« -: август 03, 2017, 19:27:45 »

Някой ползвал ли е такова нещо:

Мнения?
Колко са надеждни?
И изобщо могат ли да се монтират без допълнителната метална рамка?
Активен
werty
Кулинарен рокер
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Intruder М800
Публикации: 1717

Летя ниско с .... 90

495290597
Ел. поща
« Отговор #1 -: август 03, 2017, 19:56:05 »

Без рамка няма как да стане , първо стои грозно , защото висят като мъде , второ ще се разместват постоянно , и трето , но не последно място , просто ще ти влязат в гумата .
Koлкото до надеждност , почти 10 години ползвам текстилни дисаги MotoDetail , а именно тези :

Побират мноооого багаж , като се отворят циповете , стават точно двойно по-големи .
Ето как стоят и на мотора :

Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
Публикации: 2512

« Отговор #2 -: август 03, 2017, 20:03:13 »

Не могат да се монтират без допълнителна рамка. Най-добре са тези чанти, които седят отгоре на пасажерската седалка но това е решение само ако няма да возиш някой. Иначе относно надеждността ... какво разбираш под надеждност? Текстилни чанти, избеляват на слънце. Ако не са непромокаеми, подгизват и т.н Тези на снимката от поста ти ако искаш да ги ползваш всичко вътре трябва да ти е в найлонови пликове. Ако паднеш ще се разпорят и т.н
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2900

Ел. поща
« Отговор #3 -: август 04, 2017, 00:58:17 »

Не,не ти трябва задължително рамка..слагсш ги под седалката/освен ако нямат ремъци коитодопълнително да прихванат седалката де!
За да не влизат към гумата,аз ги пристягах с ластик от дъното (имат уше там) през седалкат към другата дисага..
После реших просто да опна един ласрик от пасажердките степенки към опашката- тска дисагата ляга на ластика и не отива към гумТ..
Е,накрая стойки и куфсри сложих, но с дисагите карах от 2010 до сега и не съм имал ядове
Активен
Rossen_Bossen
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: RST1000 Futura
Публикации: 2856

« Отговор #4 -: август 04, 2017, 01:36:31 »

Може да е така -

[url=http://postimg.org/image/ib4q9ylp3/]http://postimg.org/image/ib4q9ylp3/

http://postimg.org/image/m3o8pp17b/

Или така:

В каталозите и в нега стоят чудесно. Великолепно. Както на твоята снимка.

Прецени сам. Smile
« Последна редакция: август 04, 2017, 01:38:29 последно от Rossen_Bossen » Активен
FIFO
What happens in my garage, stays in my garage!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: RR300 2t; SM 610ie ,ZX-12R; VTR 1000F; VFR 750RR; ZX-9R; EN 500; ZZR 250R; KMX 125R; LTZ 400; Pepe 50; REV3 270;
Публикации: 975

« Отговор #5 -: август 04, 2017, 13:25:45 »

Аз пък ги монтирах съвсем спокойно без рамка, без да висят къто мъди, да влязат в гумата и така нататък.
Не са провисвали или опирали в ауспуха. Колана който ги свързва го защипах със седалката. Така хем е по-здраво, хем седалката е използваема.
С рамка е по-здраво разбира се! Може да се претоварват спокойно. Това което не ми харесва е, че се дистанцират от мотора и не стоят красиво.

Виждал съм и едно много хитро решение за спортни мотори. Стойката влиза в джоб на дисагата и поддържа част от тежестта, същевременно ги поддържа и да не се приберат под мотора. Това за новите пистарки с миниатюрни задници.
Активен
JorroZ
Жоро
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan и Jawa 250 /353
Публикации: 126

« Отговор #6 -: август 04, 2017, 14:18:02 »

Без рамка няма как да стане , първо стои грозно , защото висят като мъде , второ ще се разместват постоянно , и трето , но не последно място , просто ще ти влязат в гумата .
Koлкото до надеждност , почти 10 години ползвам текстилни дисаги MotoDetail , а именно тези :

Побират мноооого багаж , като се отворят циповете , стават точно двойно по-големи .

Подкрепям напълно, със същите съм от 2011та - монтирал съм рамка, пристягат се идеално по нея и побират мноооого багаж. С такъв товар ми се вижда ненадеждно да няма рамка - просто да висят и да се веят.
Активен
me4o_tyrist
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: motorista e v pensiq :)
Публикации: 161

340084360
Ел. поща
« Отговор #7 -: август 07, 2017, 10:22:57 »

Здравей колега,
моята истина е някъде по средата. Ползвал съм такива дисаги с и без "рама"
В случая без рама, реално има възможност дисагите да мръднат. Случвало ми се е, но изместването е малко и не води до последствия.. говорим за каране до 200 км/ч по БГ пътища
Другия проблем е за мотори с висок ауспух и без термо протекция.. така ги пробих моите Smile
С рама е по-стабилно и по-лесно за закрепяне. Разбира се рамата е скъпа и грозна  Very Happy

Моите в момента са възстановени, работещи и ги давам почти за без пари.. ако си от София или Пловдив мога да ти ги дам за проба..
http://www.motoforum.bg/index.php/topic,96635.msg895681.html#msg895681

Успех!
Активен
FozY
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: www.sites.google.com/site/fozysite/home
Публикации: 939

R1200GSA; XVS650

WWW Ел. поща
« Отговор #8 -: август 07, 2017, 10:41:57 »

....
Другия проблем е за мотори с висок ауспух и без термо протекция.. така ги пробих моите Smile
....

Smile Smile Smile

и решението, някъде в Унгария  hpoter

Активен
me4o_tyrist
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: motorista e v pensiq :)
Публикации: 161

340084360
Ел. поща
« Отговор #9 -: август 07, 2017, 11:48:43 »

Smile Smile Smile

и решението, някъде в Унгария  hpoter

Тоя модел панталони е много як! Можеше да пуснеш серийно производство  Smile
Аз нямам снимка, НО при мен изпадаха нещата по магистралата. Повечето от тях безвъзвратно, но сред нещата които намерих(изпаднали с магистрална скорост 160+, не помня точно) беше малкия ми флекс. Та до ден днешен си работя с него..кален в битка  Smile Smile Smile
Сори за офф-а, ама не се сдържах  Very Happy
Активен
FozY
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: www.sites.google.com/site/fozysite/home
Публикации: 939

R1200GSA; XVS650

WWW Ел. поща
« Отговор #10 -: август 07, 2017, 14:48:03 »

Флекс???? -> Дисаги !!! а аз си мислех, че да караш юност на мотор е откачено мое дело  Smile Smile Smile

и да не е спам:
за по-спортен мотор мога да препоръчам:
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
Публикации: 2512

« Отговор #11 -: август 07, 2017, 23:51:13 »

Специално този модел не е особено сполучлив. Преди време ги бяха пуснали на една страхотна промоция в Louis и беше на косъм да ги взема но тия малките чанти които са под голямата чанта са много непрактични. Първо закрепването им е смотано и второ обемът и е малък. Има чанти на същата фирма без такива допълнителни чантички просто същият обем но част от голямата чанта. Седят по същият начин и са лесно използваеми. Аз имам тази https://www.louis-moto.co.uk/artikel/vanucci-tailbag-vst04-sportivo-touring/10027775?filter_article_number=10027775&list=214470121. Доста добре е направена а и в момента е на много добра промоция
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Мнение за меки дисаги?

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.199 секунди с 20 запитвания.