Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: Снимки на реални габарити на мотори и мотористите върху тях
Страници: [1] 2   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Снимки на реални габарити на мотори и мотористите върху тях  (Прочетена 1114 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 4273

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« -: юни 13, 2017, 20:17:05 »

Тъй като напоследък зачестиха темите за хора доста високи, а някои и тежки или с различни  проблеми в кръста, в краката и тъй нататък реших да направя тази тема. Темата ще е за реалните габарити на моторите както и на мотористите които са ги карали или поне са се качвали върху тях.
Аз съм висок 187см в момента съм 107кг и мисля, че доста добре разбирам проблемите на високите хора когато търсят мотор.
Качвал съм се върху различни модели мотори и съм откривал, че някои които си мислех че ще ми паснат идеално всъщност са ми неудобни и къси.
Всеки има различна представа за комфортна стойка на мотора. За мен това е краката под възможно най- прав ъгъл спрямо седалката или изтеглени напред. Тоест удобни са ми ендуро, чопъри, круизъри в стойка на краката.
За тялото от кръста нагоре изправено възможно под най-прав ъгъл спрямо седалката. Тоест пак са ми удобни ендуро, чопъри,круизъри.
Ветрозащитата е друг елемент поради който някой мотори за някои по- високи хора са некомфортни. Аз в момента съм с Хонда Трансалп 600 с оригиналната слюда от която вятърът ме бие директно във визьора на каската та ще  трябва да я сменям.Стойката върху мотора ми е много удобна и е много близка до горе изброеното търсене от мен.
За съжаление сега се сетих,че още не съм се снимал върху този мотор,но ще го направя най-скоро.

Затова ще кача снимки на мотори върху които съм се снимал напоследък. За съжаление рядко се снимам, но оттук нататък ще го имам като план за развиване на темата.

Kawasaki ZZR 1400:
Дължина 2169мм
Широчина 759мм
Височина 1180мм
Височина на седалката 800мм
Междуосие 1461мм

За съжаление снимката не е правена с цел съпоставка на моториста и мотора и може би леко лъже... Мотора е сравнително дълъг и ако му сложа туристическо кормило е възможно да се чувствам по-удобно. Но и в този вариант може би ще ми е удобен за дълго каране.Да краката са ми сравнително сгънати,но не като на някои пистови мотори.
Това е много красив хипер байк. Калоян е до мене, виждате го. И той не е от ниските, каза, че му много удобен.
 Дано да се включи да каже точно кое и как.

Kawasaki EN 400, 450, Vulkan 500
(те са с еднакви габарити)

Междуосие 1595мм
Височина на седалката 714мм

За съжаление не намирам какви са му точните габарите във височина и дължина.

Suzuki LS 650 Savage

Дължина 2180мм
Широчина 680мм
Височина 1065мм
Междуосие 1480мм
Височина на седалката 660мм

Honda CBX 750 F
( моторът на който бях страшно разочарован, че съм толкова сгънат)

За съжаление не му знам точните характеристики и не мога да ги открия в момента.

Обмислях известно време варианта да му дръпна малко напред степенките и повдигна кормилото за да си го направя по-удобен, но се отказах главно защото беше страшно запазен и красив екземпляр.Дано да е отишъл в ръцете на някой познавач който ще го оцени и пази. Много красив мотор!
( Якето ми разкопчано не съм толкова дебел)

Темата ми беше продиктувана от високите хора които ги срещаме напоследък  във форума и са с мерак за мотор.
Но същият проблем имат и по-ниските хора по 160 -165 см. На хора с подобна височина им е трудно дори и на пистови мотори поради височината на седалката. А трябва да се има в предвид и разкрача за да може да стъпиш.
Всички сме различни височини килограми и опит така, че качвайте някакви снимки и информация за мотора и себе си с които смятате, че ще са полезни на бъдещите мотористи. Или на хората които са решили да сменят типа мотор.
Знам, че има сайтове с компютърна симулация, но друго си е  да ти каже някой точно кое и как е.
Активен
kiril_kirilow
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki DL 1000 V-Strom
Публикации: 325

« Отговор #1 -: юни 13, 2017, 20:55:52 »

За съжаление нямам снимки върху моторите си , но мога да споделя малко опит.
Висок съм съм 180 см около 115 кг - предпочитанията ми за комфортна стойка са същите като изброените по горе.

Yamaha Virago 500 - Къс и "малък" мотор - изключително свити крака на стандартните степенки , но проблема беше решен със изнесени степенки , стандартните се използваха само за превключване

Honda Afrika RD04 - висок мотор със висок център на тежест , иска се тренировка за маневриране със ниска скорост. Със стандартната седалка стигах земята на пръсти , но достатъчно стабилно за да мога да го "удържам". Направих си поръчкова седалка , по широка и по мека , по този начин стигах земята малко по сигурно.

Suzuki V-Strom 1000 - Седалката е Corbin - широка и твърда , по равна е от стоковите като по този начин има допълнително удебеление под бедрата , стигам земята на пръсти , но пак достатъчно стабилно за да не е проблем.
Качвал съм се и на Стром със стандартна седалка - там стигам земята без проблем и със почти цяло стъпало.

Като обобщение мога да кажа , че със една "заигравка" със седалката и степенките може почти всеки мотор да се нагласи така че да му е удобно на собственика.
Също мога да препоръчам - при по дълго каране от време на време да стягате и отпускате мускулите на бедрата , дупето , прасците..... - така симулирате движение и се намаля умората.

Данните за моторите не съм ги писал но всеки може да ги погледне в http://www.motorcyclespecs.co.za/ 
Активен
mikluho
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha: VMX 12 и TY 250
Публикации: 207

СЕЦАМ ЗА ЗДРАВЕ

WWW Ел. поща
« Отговор #2 -: юни 13, 2017, 21:42:45 »

Ето  малко данни за GP-то
Дани Педроса    - 160 см. 51 кг.
Марк Маркес     - 168 см. 59 кг.
Час Дейвис      - 183 см. 70 кг.
Валентино Роси  - 182 см. 65 кг.
Лорис Баз       - 191 см. 77 кг.

АЗ без ГП-то    - 183 см. 98 кг.

Та в тоя ред на мерки явно килата са ми проблемни  Smile
Но в тоя си вид лепвам на Вмакса като топломер на радиатор.
Най ми е удобен от всичко до сега което съм карал: FZ6 , FZ1 , XX1100 . Кросови и скутери явно не са по темата.
« Последна редакция: юни 13, 2017, 21:47:56 последно от mikluho » Активен
sam_g
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CB600F - Hornet '01
Публикации: 435

« Отговор #3 -: юни 14, 2017, 08:10:33 »

177 см./100 кила (ама не варненския 'сигЪнин  Very Happy )

На CBR1100XX:

И сравнено с Хорнетчето:

Активен
phoenix
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 42

« Отговор #4 -: юни 14, 2017, 09:27:33 »

Следва да се отбележи, че еднакво високи хора, могат да се окажат с различни дължини на краката и торса. Известни са така наречените "седящи гиганти", които макар и високи, са с къси долни крйници. Което пък от своя страна ще се отрази на усещането им върху различни модели мотоциклети.
В този ред на мисли си остава задължението на всеки, който реши да си купува мотоциклет, да го пробва лично.

П.П. Гроби ще завърже фенки с тези снимки  Very Happy
Активен
ku4o
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: CBR1100XX Kawasaki ZZR1400
Публикации: 451

« Отговор #5 -: юни 19, 2017, 15:38:40 »

186см.- 98кг. И ми е много удобно на CBR 1100XX и ZZR 1400

Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #6 -: юни 19, 2017, 19:38:14 »

Следва да се отбележи, че еднакво високи хора, могат да се окажат с различни дължини на краката и торса. Известни са така наречените "седящи гиганти", които макар и високи, са с къси долни крйници. Което пък от своя страна ще се отрази на усещането им върху различни модели мотоциклети.
В този ред на мисли си остава задължението на всеки, който реши да си купува мотоциклет, да го пробва лично.

Да има и такива хора, но сравнително рядко са късокраки...
Идеята на темата е да се насочат хората как биха се чувствали на даден мотоциклет. И всеки който е сядал да си каже къс ли му е дълъг ли. Кое му причинява дискомфорта?
Ето споменатия от мен CBX 750, всъщност не е много малък мотор, но краката са ми доста сгънати и това ще ми причини доста мъки дори само след  30мин каране.
На ZZR 1400 на Калоян само кормилото му сменям с туристическо и няма дискомфорт.
А...и от трите табуна коне ако може да останат само 80-100, че не мога да ги яздя всички Smile
Най- добре лично да си се качи човек, но ако си харесаш мотор в Дупница, а ти си в Русе и нямаш много представа от модела, тук ако може ще помогнем.
Помня преди 2-3г някой новодошъл разправяше на Верти, че Suzuki SV 1000cc ( не помня дали е същия модел), е голям мотор.
Е Верти качи снимка как му стои като колело Smile

П.П.Дано я качи пак

П.П. Гроби ще завърже фенки с тези снимки  Very Happy

Мани...получавам вече любовни картички Smile
Активен
werty
Кулинарен рокер
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Intruder М800
Публикации: 1696

Летя ниско с .... 90

495290597
Ел. поща
« Отговор #7 -: юни 19, 2017, 20:24:34 »

Айде малко смях и от мен  Very Happy , височина - 178 , килограми - в зависимост от празниците и от ЕГНето /понеже периода обхваща около 10 години , килограмите са между 105 и 115  Smile .

Intruder VS800GL

Kawasaki Vulkan 800 къстъмизиран - високо кормило и изнесени степенки

Honda Valkyrie 1800 :

Suzuki Intruder 250 :

Suzuki SV 1000 :

My precious Suzuki Intruder M800 :

Ей Гроби , добре , че ме подсети са SVто , бях забравил за тази случка  Very Happy

Активен
mikluho
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha: VMX 12 и TY 250
Публикации: 207

СЕЦАМ ЗА ЗДРАВЕ

WWW Ел. поща
« Отговор #8 -: юни 19, 2017, 20:38:56 »

Айде малко

Suzuki Intruder не знам ама задна седалка ще се купува  Very Happy
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #9 -: юни 19, 2017, 20:44:23 »

Айде малко смях и от мен  Very Happy , височина - 178 , килограми - в зависимост от празниците и от ЕГНето /понеже периода обхваща около 10 години , килограмите са между 105 и 115  Smile .

Intruder VS800GL

Kawasaki Vulkan 800 къстъмизиран - високо кормило и изнесени степенки

Honda Valkyrie 1800 :

Suzuki Intruder 250 :

Suzuki SV 1000 :

My precious Suzuki Intruder M800 :

Ей Гроби , добре , че ме подсети са SVто , бях забравил за тази случка  Very Happy

Мани пак се смях с това SV 1000cc Smile
Някой фен да не вземе да се засегне ей...
Новият ти Интрудер ( той вече не е нов де)ти е точно по мярка
Активен
werty
Кулинарен рокер
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Intruder М800
Публикации: 1696

Летя ниско с .... 90

495290597
Ел. поща
« Отговор #10 -: юни 19, 2017, 23:27:07 »

Новият ти Интрудер ( той вече не е нов де)ти е точно по мярка

Aбе прав си , че ми е по мярка , направо ми лепна като ръкавица , и не като нова ръкавица , ами такава носена , улегнала , дето ти е като втора кожа  Very Happy

Активен
Poison_Rain
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600 F4i 02'
Публикации: 77

Тялото се вози на четири, а душата на две колела

« Отговор #11 -: юни 20, 2017, 08:36:24 »

Надявам се и аз да бъда полезен. Ето как стои човек: 184см. висок и близо 89кг. тежък на К7 600цц

Активен
Димо
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Кавазаки Вулкан 750
Публикации: 6

Ел. поща
« Отговор #12 -: юни 20, 2017, 12:57:15 »

183см/87кг с половинката 161см/56кг на Кавазаки Вулкан750 Smile

И Брат ми 183см/90кг на Сузуки Волусия

Активен
niki_XL400V
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: L4 1000
Публикации: 3425

« Отговор #13 -: юни 20, 2017, 14:18:14 »

188см. и 95кг. - 54ти размер екип

моторът е Сузуки К7 1000 и ми е тясно.

а е така би трябвало да са нещата на пистаците

Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #14 -: юни 20, 2017, 20:08:00 »

П.П. Гроби ще завърже фенки с тези снимки  Very Happy

ЧЕкай да събера още малко фенки Very Happy

С класиката в жанра Хонда Шедоу 600сс:

Междуосие 1600мм
Височина на седалката 690мм
Мааалко е дребен,но стойката ми е удобна за моите габарити 187см и 107кг.
Това заедно със Сузуки Интрудер 750сс са според мен най- разпространените чопъретки в България.
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: Снимки на реални габарити на мотори и мотористите върху тях

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.21 секунди с 21 запитвания.