Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: изисквания при регистрация на мотор
Страници: 1 [2]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: изисквания при регистрация на мотор  (Прочетена 8003 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
max
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha xt600
Публикации: 652

Ел. поща
« Отговор #15 -: май 24, 2019, 18:25:48 »

Ако пък мотоциклета заводски няма мигачи например (като Аво) то няма проблем да бъде регистриран без такива дори пред погледда на най стриктния служител в кат.

93-та с първото ми Аво в КАТ , един явно новобранец на "канала" : "ама тоя мотор е преравян , има кардан " ?????!!  Добре ,че мина един ветеран и му каза да си мълчи като не знае .  Smile
Активен
Минко Илчев
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Хонда кросов, Aprilia Scarabeo 150, Honda CBR 125
Публикации: 66

Доброто има юмруци!

Flottsteller+Str
« Отговор #16 -: май 26, 2019, 01:01:55 »

Фар, стоп, мигачи, огледала.
Без тях трудно ще регистрираш.

Огледала и мигачи не се изискват, преден и заден фар, плюс стоп светлинка. Лека кола само с вътрешно огледало може да се регистрира.
Активен
HondaPBR125
Nakamichi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1166

Ел. поща
« Отговор #17 -: май 26, 2019, 06:58:53 »

Фар, стоп, мигачи, огледала.
Без тях трудно ще регистрираш.

Фар, габарит и огледало (ляво) са задължителни!!! Мигачите и стоп обаче не са задължителни. Ако мотора е нямал фабрично поставени мигачи(например е с магнет, без акумулатор) - не е задължително.

Ето малко закон:

Раздел V - Маневри

Чл. 26. Преди да завие или да започне каквато и да е маневра, свързана с отклонение встрани, водачът е длъжен своевременно да подаде ясен и достатъчен за възприемане сигнал. Сигналът се подава със светлинните пътепоказатели на превозното средство, а за превозните средства, които нямат светлинни пътепоказатели или те са повредени - с ръка....

Раздел VI - Сигнали, подавани от участниците в движението

Чл. 29. Сигналът за спиране, подаван от водач на пътно превозно средство, което няма стоп-светлини или те са повредени, е лява или дясна ръка, изпъната нагоре.

Не знам кой кога е карал и как курсовете, но когато карах аз преди време и беше само полигон - инструктора не ни даваше да пускаме електрическите мигачи на мотора (въпреки, че имаше) показваш на къде завиваш само с ръка. Като дойде време за изпита попитах и изпитващия ДАИ-аджия защо така, той каза, че задължително се дава мигач с ръка защото ако мотора няма фабрично мигачи трябва да се свикне с трудното. Отделно от това ми каза, че охлюва (който помни препядствието "охлюв") се взима с една ръка на кормилото, а другата изпъната точно за да се свикне в завой лявата ръка да е свободна за да се използва за мигач - което има логика нали  Very Happy
Ако КАТ-аджията в кат или по пътя е достатъчно прост да ви заобяснява кое как е, винаги в джобчето можете да си носите закона на смартфончето и да го плеснете по челото.

Относно регистрацията на по-нови мотори в КАТ - последния път на каналите при този при който се паднах ме накара да наклоня мотора да види номерата на рамата и двигателя и вика: Ае, ходи за номер! Питах го няма ли да се гледат спирачки, светлини, а той ми разправя: За какво да ги гледам, като утре ще отидеш на преглед при някой шибаняк и най-вероятно няма мотора и да го видят и ще ти го минат на преглед, така че не се хаби, а ходи си чакай номерата отзад  Surprised Very Happy
« Последна редакция: май 26, 2019, 07:04:37 последно от HondaPBR125 » Активен
mendi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL 500 R - бивш; Yamaha TT 600 S - бивш; Suzuki DR-Z 400; Yamaha TDM - бивш; BETA 350
Публикации: 1126

Ел. поща
« Отговор #18 -: май 27, 2019, 10:32:30 »

Огледала и мигачи не се изискват...
Аха... Мен път точно заради огледало да ме връщали.
По точно регистрираха го, но ми дадоха само големия талон и на момента ме спрях от движение. Съответно ме изпратиха да си търся огледало и да изкарам технически преглед на ново.
Активен
KokoVmaxa
............ няма вечен кеф!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: със по две свещи
Публикации: 2259

- " RBT Custom motors " -

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #19 -: май 27, 2019, 11:49:31 »

Ako има огледала - то те трябва да са две ! ако е едно - проблем , ако няма - не е проблем !
 Мигачи - ако има 4-ри Ок , ако има по малко от четири - проблем , ако няма - не е проблем !
 Елементарно  Very Happy
Активен
mendi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL 500 R - бивш; Yamaha TT 600 S - бивш; Suzuki DR-Z 400; Yamaha TDM - бивш; BETA 350
Публикации: 1126

Ел. поща
« Отговор #20 -: май 27, 2019, 12:37:47 »

Е моя нямаше и се оказа проблем. Въпреки че беше горско ендуро.
Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: изисквания при регистрация на мотор

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.677 секунди с 20 запитвания.