Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Мотоциклети от САЩ?
Страници: [1] 2   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Мотоциклети от САЩ?  (Прочетена 5074 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
vikings
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 241

Ел. поща
« -: май 04, 2017, 16:17:58 »

Другари, някой може ли да сподели някакви сигурни сайта за мотори в САЩ? Дали е купувал от там, транспорт, документи и прочие..нещо се чудя за мотор от там, но хич не съм наясно със "системата"
Предварително ви благодаря!
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1574

« Отговор #1 -: май 04, 2017, 16:22:34 »

но хич не съм наясно със "системата"
Предварително ви благодаря!

Най вероятно сам ще е невъзможно или изключително трудно да се справиш.... Във форума има един колега който влачи разни железа от там (немога да се сетя за ника му в момента)... но доколкото помня като съм заглеждал сметката излиза основно за някой по скъп/рядък мотоциклет...
Активен
BIKER
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 414

« Отговор #2 -: май 04, 2017, 16:25:57 »

Избери си марка, модел, състояние и ще ти кажа точно колко ще ти излезе регистриран в България. А как стават нещата съм писал много пъти, но честно казано не ми се пише отново. Относно сайтовете има всякакви - търгове, магазини, здрави, за части и т.н.
Активен
vikings
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 241

Ел. поща
« Отговор #3 -: май 04, 2017, 16:37:17 »

Избери си марка, модел, състояние и ще ти кажа точно колко ще ти излезе регистриран в България. А как стават нещата съм писал много пъти, но честно казано не ми се пише отново. Относно сайтовете има всякакви - търгове, магазини, здрави, за части и т.н.

Имаш ЛС
Активен
jagobi
Bubz
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Victory Judge
Публикации: 680

Ел. поща
« Отговор #4 -: май 04, 2017, 20:18:10 »

аз внасям от щатите
Активен
drfrancky
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Race Custom
Публикации: 7040

atheism-bg.com/

« Отговор #5 -: май 04, 2017, 21:28:01 »

При тоя долар ми е чудно каква е файдата от щатите. Само ходене по мъките ще е да го правиш сам. Виж някой от джамбазите ако се навие да ти свърши работа може и да имаш някакъв келепир. Ама ме съмнява.
Активен
BIKER
ниво 4
Неактивен Неактивен

« Отговор #6 -: май 04, 2017, 22:37:09 »

Относително. Някой път се получават нещата, по някога не.
Предимството е обикновено ниският пробег на мотоциклетите тук.
Активен
mendi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL 500 R - бивш; Yamaha TT 600 S - бивш; Suzuki DR-Z 400; Yamaha TDM - бивш; BETA 350
Публикации: 1133

Ел. поща
« Отговор #7 -: май 05, 2017, 08:51:11 »

На скоро говорих с българин дето си е докарал Харлито от САЩ тук.
Каза че докато го регистрира е било егати сериала. В масивите на КАТ нямало такъв модел, искали типови одобрения, сертификати за съответствия, технотестове... Отделно разправия по митници, органиозиране на транспорта...

Активен
BIKER
ниво 4
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: май 05, 2017, 13:57:51 »

Има хора, които се занимават точно с това. Без КАТ.
Активен
PULSE
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KX250, BANDIT 1200, Aprilia Atlantic 500
Публикации: 546

Ел. поща
« Отговор #9 -: май 05, 2017, 15:23:17 »

Аз се интересувах живо от същата тема - трябва да купиш един контейнер байкове от търгове или пък директно от морги и тук да ги съживяваш, за да има някаква файда. Всъщност, проучвах само за кросови мотори - предимството е голямо, лесно се ремонтират, транспортен дефект при тях почти не може да се получи, нямат документи за регистрация и прочее. Оказа се, че ако вкараш работещ мотор ще ти излезе по-скъпо ако го купиш от тук в същото състояние и година. Далавера е ако изпадне нещо от търг, където да го купиш за 1000 долара и да се окаже, че му е изгоряла свещта и за това не пали(по истинска история). С разни писти, туристи и чопъри може и да си заслужава, за крос или хард ендура категорично НЕ!
Активен
jagobi
Bubz
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Victory Judge
Публикации: 680

Ел. поща
« Отговор #10 -: май 05, 2017, 20:28:30 »

Аз се интересувах живо от същата тема - трябва да купиш един контейнер байкове от търгове или пък директно от морги и тук да ги съживяваш, за да има някаква файда. Всъщност, проучвах само за кросови мотори - предимството е голямо, лесно се ремонтират, транспортен дефект при тях почти не може да се получи, нямат документи за регистрация и прочее. Оказа се, че ако вкараш работещ мотор ще ти излезе по-скъпо ако го купиш от тук в същото състояние и година. Далавера е ако изпадне нещо от търг, където да го купиш за 1000 долара и да се окаже, че му е изгоряла свещта и за това не пали(по истинска история). С разни писти, туристи и чопъри може и да си заслужава, за крос или хард ендура категорично НЕ!
на скоро докарах чисто нов ДР 650 2017 ай намери го в европа?
Активен
yavor20v
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Z1000
Публикации: 455

Ел. поща
« Отговор #11 -: май 06, 2017, 08:44:58 »

На скоро говорих с българин дето си е докарал Харлито от САЩ тук.
Каза че докато го регистрира е било егати сериала. В масивите на КАТ нямало такъв модел, искали типови одобрения, сертификати за съответствия, технотестове... Отделно разправия по митници, органиозиране на транспорта...

По принцип има забрана за регистрация на Харли внесен от УСА в ЕУ. Требва да си го купиш от локал дийлър...
От щатите си струва мотор на 1-2 год с малък удар....иначе три коли от там внесени съм имал, всичко им е по-добре! И км, и състояние, и екстри .... моторите излизат по--евтино ако са по -нови и ако не те одрусат много вътрешен транспорт и тука мита и ддста не ги играеш на шано схема
Активен
drfrancky
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Race Custom
Публикации: 7040

atheism-bg.com/

« Отговор #12 -: май 06, 2017, 09:09:21 »

Това с екстрите не го разбрах... в европа колите са с повече екстри. В щатите все още ползват касетофони.
Активен
jp_montoya
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Симсон
Публикации: 116

Ел. поща
« Отговор #13 -: май 06, 2017, 12:56:28 »

Един от сайтовете е IAAI, аз също проучвам как става докарването, защото искам да си купя мотор за писта, нова година, без да го регистрирам и да му плащам технотеста. Предимство са реалните километри и големия избор. Така, че, ако на някой му се занимава, нека обясни каква е процедурата. Ако не, като го направя, ще опиша стъпка по стъпка, но при мен ще е по-скоро за следващия сезон.
Активен
BIKER
ниво 4
Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: май 06, 2017, 14:03:28 »

За другите не знам, а и честно казано не ме интересува, но ще опиша двата варианта към днешна дата.
1. Избор и закупуване на мотоциклет - примерно $4000
2. Придвижване до склад за товарене на контейнер - $100 до $400, много рядко повече, зависи от мотоциклета
3. Ако е нещо специфично и много чувствително на транспорт - специална каса до $300. Пътува като фабрично нов, товари се и се мести само с мотокар.
4. Товарене в контейнер за Варна, България $450-700 или Европейско пристанище $300-400.
5. Пристанищни и такси митническо оформяне на документи по внос $140-180
6. Мито 6% плюс ДДС да речем 20% в България, в Германия 19%. Фирми по ДДС може и да не плащат ДДС в Германия в момента на вноса. Плаща се по фактура, която включва мотоциклет плюс транспорт.
7. Транспорт от Германия до България от 200 до 300 Евро, тук там може да се намери и за 150 Евро да го очукат още малко.
8. Физическите лица в България обмитяват по местоживеене. Мотоциклети внесени на физически лица не могат да се продават, докато не са регистрирани с български номера.

Аз лично имам доверени складове в Ню Джърси, Лож Анджелис, Тексас и някои други места. От Ню Джърси към Варна средно има поне един контейнер на месец. За Германия всяка седмица.
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Мотоциклети от САЩ?

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.187 секунди с 20 запитвания.