Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Прехвърляне на мотор  (Прочетена 1202 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
baceico
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: jawa- cz 350 12V
Публикации: 435

Ел. поща
« -: април 21, 2017, 16:25:23 »

Здравейте : ) По стечение на обстоятелствата купих един мотор ,който е документално забатачен .
 Имам голям талон на името на лице Х . Бележки за платени данъци от него през 2014 . Мотора има номер .
Малкия талон е изгубен.
След това имам нотариално заверен договор през 2015та на лица У и Z .  
Сега ясно е ,че е забатачена работата доста .  Двама след собственика не са си сменили талоните в КАТ .

Моя въпрос е , кой от тези трима собственици да търся за да направя договор с него и после да си го регистрирам в КАТ на мое име ( ако изобщо е възможно това ) ?

Мога ли да търся директно този които фигурира в талона, и с него да направим договор пред нотариус ?
« Последна редакция: април 21, 2017, 16:27:04 последно от baceico » Активен
Na4ista
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Mz ES 175 II Trophy ; Suzuki Dr 800 Big ; Honda Xl 600V Transalp
Публикации: 24

...търсач...

Ел. поща
« Отговор #1 -: април 21, 2017, 17:02:24 »

Първи въпрос - ти имаш ли договор за покупко-продажба от последния собственик, макар той да не е сменял талона? Ако имаш нещата са различни. Ако не - търсиш последния записан като собственик в листата от договори и правиш с него договор.
Второ - обърни се към човекЪ, записан като собственик в талона на мотора! За държавата - след него - ти смяташ да си следващия собственик по талон, нали? Тези, които са карали мотора и са си го препродавали и т.н, без да го прехвърлят на свое име, и те те вълнуват. Платете му данъците, направете гражданска на машината, отиди в КАТ с всички договори и пробвай да го прехвърлиш на твое име, завеждайки че е загубен малкия талон и се моли да не попаднеш на някоя сърдита лелка. Надявам се регистрацията да не се налага да сменяш, тоест да си в същия град, защото моторът трябва да мине на каналите и там... Да не се окаже, че нещо се е посменило измежду собствениците и я рама, я номер на двигателя, я нещо друго НЕсъответства на написаното в документите... Имай пред вид, че моторът ти остава в КАТ, докато прокурор не го освободи! Този филм го игра един приятел с едно дукати. За канала в КАТ - трябват ти задължително две огледала, 4 мигача, изправен фар и стоп, както и светлина за номера! Не се шегувам, просто няма да те пуснат!
И повече НИКОГА не се занимавай документални трупове! Може да е страхотен мотор, което дълбоко ме съмнява, но не можеш да мръднеш никъде с него!

п.п. Как така си купи мотор, на който не са му платени данъците? Нотариусите спряха да правят тия шашми, защото ги ловят и глобяват...
Активен
mendi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL 500 R - бивш; Yamaha TT 600 S - бивш; Suzuki DR-Z 400; Yamaha TDM - бивш; BETA 350
Публикации: 1075

Ел. поща
« Отговор #2 -: април 21, 2017, 17:21:51 »

Най добре консултация с юрист, но от описаното виждам нещата така:
Х си е продал мотора добросъвестно с платени данъци и договор и от него няма какво да търсиш.
Y за да го продаде на Z през нотариус също трябва да е имал бележка за данък, до колкото си спомням през 2015 вече положението беше затегнато. Както и да е, щом има договор значи вече и той няма нищо общо с мотора.
Така че твоя човек е Z - ръчкай го да си плаща каквото има от 2015 до сега и да ти го прехвърля нотариално. За съжаление най вероятно сделката е била от типа - "дай ми парите, на ти мотора и чао"
Активен
baceico
ниво 4
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #3 -: април 21, 2017, 17:43:11 »

Аз купих мотора от четвърти човек той няма договор с последния който фигурира като собственик нотариално . Следователно и аз нямам , аз му предложих да напишеме договор но като не е собственик е излишно..
Значи, ако съм разбрал правилно търся последния който го пише в договорите , плащаме  данъците и го прехвърляме .
Активен
Na4ista
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Mz ES 175 II Trophy ; Suzuki Dr 800 Big ; Honda Xl 600V Transalp
Публикации: 24

...търсач...

Ел. поща
« Отговор #4 -: април 21, 2017, 18:16:59 »

Да! Теоритично това е последователността и би трябвало да няма проблем! Дано не се запекат нещата в Кат. За пререгистрация ще ти трябват платежната бележка за данъците от общината - там ти слагат холограмен стикер. Ако платите в easy pay не получаваш този стикер и не правите нищо. В Кат се заяждат за такива идиотщини.
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3223

« Отговор #5 -: април 21, 2017, 19:42:11 »

Има доста писано по темата и то съвсем скоро! Ако мотора е под 350сс,няма да търсиш никой! Напиши си договор сам! Нотариус не ти трябва!
Активен
Антон С.А.
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA FJ 1200 3CV
Публикации: 109

Ел. поща
« Отговор #6 -: април 22, 2017, 08:38:27 »

Търси собственика по талон, и с него в нотариуса.....Ако е до 350 кубика сам си правиш договор....Колко кубика е ?
Активен
baceico
ниво 4
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #7 -: април 22, 2017, 10:23:14 »

Мотора е 600cc  . Най добре да ида да се консултирам с някой нотариус - как да процедирам ?
А този от талона нали вече като го е продал, нотариално не е негов мотора , как ще ми го прехвърли на мен ?
« Последна редакция: април 22, 2017, 10:27:24 последно от baceico » Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Прехвърляне на мотор

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.089 секунди с 21 запитвания.