Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилStunts (Модератор: pipona)Тема: 30г. начинаещ с куп въпроси
Страници: 1 ... 17 18 [19]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: 30г. начинаещ с куп въпроси  (Прочетена 17716 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
MOPT
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Хорнет 600, 2004
Публикации: 20

Ел. поща
« Отговор #270 -: май 05, 2017, 18:14:36 »

Също модела sj4000 не е за пренебрегване, едно приятелче има такава, и като е слънчево снима доста прилично, проблема при тях е че има разни ментета и трябва да се внимава... (парадоксално че има ментета на такива китайски неща)  Surprised

Аз си взех едно таковa менте SJ7000. Беше безумно евтино (40-50 лв някъде), а ми трябва САМО за видеорегистратор. Единствен минус е, че стабилизацията не е кой знае колко добра.
Един познат наскоро взе SJ5000x Elite 4К . Образът не трепва! Но е  275 лв - за играчка са много Smile
Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LA650, Балкан С2
Публикации: 1522

« Отговор #271 -: май 05, 2017, 23:07:27 »

Сега ще вляза малко ребром по темата с GoPro. Много реклама, много нещо. От там - камерите им били топ. Не съм напълно съгласен. Различните модели са с много различно качество, даже ако сравняваме едно поколение. Отгоре на това някои от моделите са по-слаби от конкуренцията. Джони имаше няколко видео клипа на различни камери, правени общо взето едновременно. Различните камери се справят различно и отделни модели имат предимства примерно при преминаване от светло на тъмно и обратно. Други имат по-наситени цветове без допълнителна обработка. Ако ще хвалите GoPro, поне похвалете конкретен модел. Иначе малко излиза, че се опитвате да хвалите Хонда... А там мога да почна с проблемите на най-скъпия им модел...
За да не съм голословен: https://www.youtube.com/results?search_query=gopro+side+by+side+comparison
Активен
IBenchev
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: XX
Публикации: 77

« Отговор #272 -: май 06, 2017, 00:05:42 »

Не си прав.
Имам GoPro 3+ black, Contour Roam 2 или HD - не помня точния модел, но тази с вградения GPS, както и няколко китайски "ментета".
Ами...нищо не може да се сравни с флагмана, по никакъв признак.
Иначе е истина, че GoPro са неоправдано скъпи, може би именно поради огромния рекламен бюджет.
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1088

« Отговор #273 -: май 06, 2017, 00:39:12 »

Иначе е истина, че GoPro са неоправдано скъпи

Факт

Единствената "екстра" която в някаква степен си струва е стабилизацията (която реализирана софтуерно) и е налична само при HERO 5 Black и Session 5

дребния проблем е че "екшън" камерите трябва да струват толкова че да не ви боли сърцето като я загубите/счупите, поради естеството на експлоатация

Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LA650, Балкан С2
Публикации: 1522

« Отговор #274 -: май 06, 2017, 09:30:45 »

Не си прав.
Седнал съм  Very Happy
Не съм казал, че не стават за нищо. Казах, че определени модели GoPro са по-слаби от други, както и че има други камери, които в определени ситуации се справят по-добре от някои модели GoPro (да речем от най-слабите им модели). На всичкото отгоре закачих и препратка към тубата на който му е интересно да види разлики между моделите на GoPro. Такива брутални разлики има между някои модели, че човек почва да се пита дали не ги правят не само различни фирми на различни континенти, ами и аз не знам какво. Флагман бяха, когато изкараха първата камера. Имат флагмански модели, но имат и ширпотреба с минимални предимства пред китайската ширпотреба. Получаваш каквото платиш - важи и за тях. Е, получаваш и мноооооооого реклама, но те иначе нямаше да са толкова популярни.

Да се върнем на темата - Lordini, не всички китайски камери снимат лошо. На Джони камерите не са евтини, но са доста по-читави от китайските "ментета". Понеже продава повече модели видеорегистратори отколкото екшън камери има(ше) повече сравнения на тоя тип камери. Та простият пример е на какво разстояние пред камерата можеш да различиш еднозначно регистрационната табела на МПС. Доколкото знам можеш и на изплащане да добиеш нещо при него.
Активен
Lordini
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: CBR 600 F4i / h22a5
Публикации: 65

-: търси >N< :-

« Отговор #275 -: май 06, 2017, 13:35:14 »

Е чак на изплащане, въпроса не е че нямам 400-500лв за камера и ми трябва разсрочване. Просто мнението ми се припокрива с това на Alexander3d. Но това не ми пречи да си мрънкам и да искам повече, за скромната сума, която съм готов да платя.

Както и да е имам вече две предложения от колеги тук в форума. Ще споделят техниката си за временно ползване на странични кадри.
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2207

Ел. поща
« Отговор #276 -: май 25, 2017, 06:24:54 »

При Иван(споменатият по-долу Джони), до 9м вземаш на изплащане без лихва..
Отделно кога ходих за едни чаркове за интеркома, обсъдихме една бюджетна камерка на сена..
П.с.
Ако автора желае, да драсне, че имам една камерка за продаване(щото искам да взема тая на сена)
Активен
klontiiiiiiiiii
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki RM250,Suzuki Katana,Honda NX TERMINATOR
Публикации: 476

Ел. поща
« Отговор #277 -: май 25, 2017, 17:15:46 »

Да помоля админите да преместят темата в мултимедия  Smile Surprised
Активен
Lordini
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: CBR 600 F4i / h22a5
Публикации: 65

-: търси >N< :-

« Отговор #278 -: май 26, 2017, 15:16:22 »

apollo11

За момента огнената муха и сони-то + предложените за временно ползване от колегите ще свършат работа и няма да се налага да закупувам допълнителни камери. Пък ако вземе, че ми потръгне баланса може да се оборудвам с някой дрон  Smile.

Доста е лигаво времето, незнам аз ли съм на карък, сезона ли го крепи такова ...
Активен
Zlobcho
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ1N / CBR900RRX '99 Fireblade
Публикации: 83

Ако има желание, начин се намира.

« Отговор #279 -: юли 17, 2017, 02:32:42 »

Доста е лигаво времето, незнам аз ли съм на карък, сезона ли го крепи такова ...

Привет,

Имаш ли някакъв напредък? Прочетох темата и ми стана интересно как се развиват нещата.
Активен
HondaPBR125
Nakamichi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 686

Ел. поща
« Отговор #280 -: юли 17, 2017, 18:08:09 »

Привет,

Имаш ли някакъв напредък? Прочетох темата и ми стана интересно как се развиват нещата.

да..
https://www.youtube.com/watch?v=7hj-eomv9XU
Активен
mikluho
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha: VMX 12 и TY 250
Публикации: 226

СЕЦАМ ЗА ЗДРАВЕ

WWW Ел. поща
« Отговор #281 -: юли 18, 2017, 08:46:34 »

Ха ха х хах ахах а

Ще качи човека нещо авторско, не го притискайте.
Аз чакам с нетърпение.   Mad
Активен
Zlobcho
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ1N / CBR900RRX '99 Fireblade
Публикации: 83

Ако има желание, начин се намира.

« Отговор #282 -: юли 24, 2017, 04:04:40 »

Привет,

Не го притискам по никакъв начин, но ми е интересно до къде е стигнал, какъв е прогреса му.

Ето едно мотивиращо клипче за автора: https://www.youtube.com/watch?v=_-aTZ5-sq5s
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилStunts (Модератор: pipona)Тема: 30г. начинаещ с куп въпроси

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.372 секунди с 20 запитвания.