Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилStunts (Модератор: pipona)Тема: 30г. начинаещ с куп въпроси
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 20   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: 30г. начинаещ с куп въпроси  (Прочетена 73673 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 14115

« Отговор #30 -: ноември 03, 2016, 18:54:55 »

Вземи кросов шлем. Проветрив и лек е, а е и красив. Щом пази при офроуд падания със сигурност ще пази и при стънт. Вземи си ендурска ризница от тия, мрежестите с многото протектори. Добре пазят, а не те обездвижва и си се движиш свободно. Щом е добра за офроуд екшън ще е добра и за стънт. Вземи кросови наколенки със става и три коланчета. Пазят страшно и не пречат на движението. Вземи моторджийски маратонки тип боти с протектори. Леки и удобни за носене са. Ботушите биха ти пречили. Вземи кросови ръкавици, текстилни. Тънки и еластични са, а имат кожени влошки на дланите и пазят от шлайфане на кожата. Ти с големи скорости няма да падаш. Тия съвети ги давам от опит с офроуда, където подвижността е важна. А и гледам доста стънтъри с такива екипировки. Магазини за екипировки бол. Потърси в нета.
Активен
Rossen_Bossen
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Das Pferd
Публикации: 2865

Keine Zeit für Dummheiten...

« Отговор #31 -: ноември 03, 2016, 19:31:42 »

Малко се опитваш да делиш на нула. Или "ще ти се потроши кода (ти)", или ще си "exception". Няма лошо. Харесвам увереността! Smile
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5781

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #32 -: ноември 03, 2016, 20:01:40 »

ТОЗИ, КОЙТО ПОВЯРВА В СЕБЕ СИ, ТОЙ ВЕЧЕ МОЖЕ!!!

Дали?

Помните когато през 2000  година излезе адаша от Холивуд по btv,нали?
Помните ли колко такива вярващи в себе си влязоха в болницата?

Автора казва че буквално няма опит с моторите,а вие го насърчавате за висш пилотаж?!?

IT автора познаваш ли  основните функции на двигателя и системите му?
Изобщо мотоциклета как се движи и защо?
Физичните закони?
 Готов ли си да ходиш почупен (не ти го пожелавам) с месеци?

Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 14115

« Отговор #33 -: ноември 03, 2016, 20:22:39 »

Има разлика между това, да повярваш в себе си за да постигнеш с постоянство амбицията си, след години упорит труд и между това да си пълен идиот, решил, че само с едната гола вяра стават чудеса за да се претрепеш като куче, щото си прост.
« Последна редакция: ноември 03, 2016, 20:31:35 последно от ЧЕФО » Активен
Danco
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: ну-ла
Публикации: 290

сексито :)

« Отговор #34 -: ноември 03, 2016, 20:59:34 »

Видя ли какво имам предвид  Very Happy В мотофорум, в тема за стънт заговорихме за вяра, мотивация, амбиция, а и закачките за правописа не закъсняха... Вярвам, че не ти е отнело повече от 5 минути да намериш клипа, доста по-добър от този, който аз намерих за 30 секунди. Важно е само да споменем, че мотора от клипа е подготвен за стънт. Една стокова 125-ца бая повече газ и щипване ще иска за да се повдигне с малка скорост. Мойте първи опити (като изключим скутерчетата) бяха на бандит 250 и след 2 падания се понаучих. Отиди в един магазин, премери протекторите, които искаш да купиш и си ги поръчай от ebay.co.uk през някоя фирма за доставки от Англия - с този нисък паунд в момента е много по-изгодно. Да не говорим, че ако си по-търпелив можеш да намериш и нещо втора употреба, ползвано 2-3 пъти от някой, който е объркал хобито. Мотокрос каска, мотокрос ризница (аз бих заложил на текстилно яке с протектори, което би те предпазило горе долу от ожулване), ръкавици тип alpinstars smx-2  - с обичайните протектори, но до китката - за по-добра подвижност, обувки тип alpinestars FASTER или J-6 и някакви широки панталони с наколенка, колкото да предпази от първия удар. Не е нужно да залагаш на марката, просто аз карам с тези и им знам моделите за да ги покажа нагледно, а ти вече можеш и да вземеш някакви по-достъпни заместители на първо време. Като падаш по паркинга или на правата (избери максимално широко място, без бордюри/стълбове/дървета - най-добрия вариант е извънградски път с канавка - https://www.bikepics.com/pics/2007/11/30/bikepics-1102639-full.jpg - такъв тип - на тази отсечка съм се търкалял 2-3 пъти без никакви последствия за мен, нито нищо сериозно по мотора), скоростта няма да е висока, а и все ще се търкаляш и предимно ще се жулиш.

В крайна сметка каквото и да изпишем тук лаладжийте, най-добре отиди някъде където се събират да карат стънтъри и само ги слушай какво си говорят, питай каквото не е ясно и после пробвай, греши, падай, повтаряй... Не е задължително да се пречукаш, но не започвай с илюзията, че няма да накуцваш или да спиш на една страна или да кликаш мишката със средния пръст  Very Happy

ПС: Задели и за едно gopro след 1 година да качиш клипчета в темата  Very Happy
Активен
HondaPBR125
Nakamichi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1166

Ел. поща
« Отговор #35 -: ноември 03, 2016, 21:06:26 »

Я не си купувай мотор, а продължавай там с каквото си се занимаваш.

+1  Very Happy
Активен
Lordini
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: CBR 600 F4i / h22a5
Публикации: 65

-: търси >N< :-

« Отговор #36 -: ноември 03, 2016, 21:18:21 »

Видя ли какво имам предвид  Very Happy В мотофорум, в тема за стънт заговорихме за вяра, мотивация, амбиция, а и закачките за правописа не закъсняха... Вярвам, че не ти е отнело повече от 5 минути да намериш клипа, доста по-добър от този, който аз намерих за 30 секунди. Важно е само да споменем, че мотора от клипа е подготвен за стънт. Една стокова 125-ца бая повече газ и щипване ще иска за да се повдигне с малка скорост. Мойте първи опити (като изключим скутерчетата) бяха на бандит 250 и след 2 падания се понаучих. Отиди в един магазин, премери протекторите, които искаш да купиш и си ги поръчай от ebay.co.uk през някоя фирма за доставки от Англия - с този нисък паунд в момента е много по-изгодно. Да не говорим, че ако си по-търпелив можеш да намериш и нещо втора употреба, ползвано 2-3 пъти от някой, който е объркал хобито. Мотокрос каска, мотокрос ризница (аз бих заложил на текстилно яке с протектори, което би те предпазило горе долу от ожулване), ръкавици тип alpinstars smx-2  - с обичайните протектори, но до китката - за по-добра подвижност, обувки тип alpinestars FASTER или J-6 и някакви широки панталони с наколенка, колкото да предпази от първия удар. Не е нужно да залагаш на марката, просто аз карам с тези и им знам моделите за да ги покажа нагледно, а ти вече можеш и да вземеш някакви по-достъпни заместители на първо време. Като падаш по паркинга или на правата (избери максимално широко място, без бордюри/стълбове/дървета - най-добрия вариант е извънградски път с канавка - https://www.bikepics.com/pics/2007/11/30/bikepics-1102639-full.jpg - такъв тип - на тази отсечка съм се търкалял 2-3 пъти без никакви последствия за мен, нито нищо сериозно по мотора), скоростта няма да е висока, а и все ще се търкаляш и предимно ще се жулиш.

В крайна сметка каквото и да изпишем тук лаладжийте, най-добре отиди някъде където се събират да карат стънтъри и само ги слушай какво си говорят, питай каквото не е ясно и после пробвай, греши, падай, повтаряй... Не е задължително да се пречукаш, но не започвай с илюзията, че няма да накуцваш или да спиш на една страна или да кликаш мишката със средния пръст  Very Happy

ПС: Задели и за едно gopro след 1 година да качиш клипчета в темата  Very Happy

Този пост чаках, Благодаря ! Имам под ръка тамън 3 броя малки камери, готови да заснемат търкалянето Very Happy.

HondaPBR125
Сам си даваш +1, похвално ;). На теб ще е посветен първият трик, който успея да закова на 100%.

Grobarq
Откровенно казано поста ти е чиста проба заяждане, ако с нещо съм те засегнал нека продължим на ЛС.

Много моля модераторите да не чистят темата, нека си седи историята, да видим в края на сезон 2017 кой какво и как си е въобразявал.
Активен
HondaPBR125
Nakamichi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1166

Ел. поща
« Отговор #37 -: ноември 03, 2016, 21:25:07 »

HondaPBR125
Сам си даваш +1, похвално ;). На теб ще е посветен първият трик, който успея да закова на 100%.

Cool rulez2

Благодарско, с удоволствие чакам изненадата!
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #38 -: ноември 03, 2016, 21:27:03 »

Този пост чаках, Благодаря ! Имам под ръка тамън 3 броя малки камери, готови да заснемат търкалянето Very Happy.

HondaPBR125

Grobarq
Откровенно казано поста ти е чиста проба заяждане, ако с нещо съм те засегнал нека продължим на ЛС.

Много моля модераторите да не чистят темата, нека си седи историята, да видим в края на сезон 2017 кой какво и как си е въобразявал.

Изобщо не се заяждам с теб малкия!
Преди няколко месеца едно друго ай ти искаше да прави нещо от Дукати ти ли беше Мото Гуци ли забравих..
Сръдливи сте все си мислите,че всичко знаете след като сте на ТИ с компютрите.

Прочети внимателно следната тема:

http://www.motoforum.bg/index.php/topic,10283.0.html

П.П. Обърни внимание на поста на    Red Raven.
Пред всяка от неговите думи в която и да е тема всички сваляме шапка!

П.П.2. Оп грешка..оня с Дукатито май беше младши лекар БЕЗ КНИЖКА. Ма си харесал някъФ мАтор..
« Последна редакция: ноември 03, 2016, 21:38:08 последно от Grobarq » Активен
PepeLopez
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Четиритактов
Публикации: 1614

Няма работа да не става и жена да не дава.

« Отговор #39 -: ноември 03, 2016, 21:29:37 »

Вдъхновен от ентусиазма на автора, цял следобед гледам клипове от о-в Ман.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #40 -: ноември 03, 2016, 21:32:11 »

Вдъхновен от ентусиазма на автора, цял следобед гледам клипове от о-в Ман.

А не си угаждай на акъла  Smile Mad
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT / KTM 990 Adventure
Публикации: 2908

« Отговор #41 -: ноември 03, 2016, 21:40:39 »

Много къс период си даваш, почни отнякъде пък когато стане. Дето се вика удоволствието идва с яденето само да не се окаже, че тая манджа не ти е по вкуса. Все пак иди си изкарай категорията освен ако няма да си караш мотора с колесар до полигона. Виж там фигурите на полигона как ги въртиш ако имаш ген за стънт не би трябвало да се затрудниш. През това време рови по чуждите форуми и сайтове за това каква екипировка използват стънтърите нагоре ЧЕФО ти даде някой съвети мисля, че са подходящи. След това идва купуване на мотор подготовката му. Ти самият трябва да се подготвиш да го ремонтираш, което е четене, ровене, купуване на части, инструменти, оборудване. Екипировката е задължителна защото ще падаш много - дори тия които са на много високо ниво падат по няколко пъти на демонстранционно каране за което са тренирали с години за начинаещ ще има да падаш просто не ми се мисли .... М/у другото те толкоз пъти са падали, че знаят и как да падат. Все пак хубаво е да имаш и разни приятели наоколо щото я ръка ще счупиш я нещо друго поне да има кой да ти викне линейка или пък да ти извози строшеният мотор. За това по-добре търси контакт със стънтъри можеш да ходиш да ги гледаш какво правят поне в началото пък после екипиран и с мотор я подкарваш колкото можеш. Е сега имаш цяла зима за четене , купуване на екипировка и подготовка. Може ако толкоз те човърка и да изкараш категорията и мотор да купиш тъкмо до летните месеци според размаха на харча може и някой модификации да му направиш.
Активен
Lordini
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: CBR 600 F4i / h22a5
Публикации: 65

-: търси >N< :-

« Отговор #42 -: ноември 03, 2016, 22:15:40 »

Изобщо не се заяждам с теб малкия!
Преди няколко месеца едно друго ай ти искаше да прави нещо от Дукати ти ли беше Мото Гуци ли забравих..
Сръдливи сте все си мислите,че всичко знаете след като сте на ТИ с компютрите.

Прочети внимателно следната тема:

http://www.motoforum.bg/index.php/topic,10283.0.html

П.П. Обърни внимание на поста на    Red Raven.
Пред всяка от неговите думи в която и да е тема всички сваляме шапка!

П.П.2. Оп грешка..оня с Дукатито май беше младши лекар БЕЗ КНИЖКА. Ма си харесал някъФ мАтор..

Гледам на живота от тази страна : http://www.motoforum.bg/index.php/topic,7225.0.html

Лириката която лъха от поста на Red Raven, твърдо не е за мен. Ако бях постнал тема изглеждаща така :

"Какъв мАтор да си взема за STUNТ масов 600 или 750ка като на Joona Vatanen, че останалите нещо не ми харесва как звучат ? Всъщност за сега съм карал на задна само балканче, ама на клиповете изглежда леснУ и съм готов да им покажа на тея в StuntGP от къде се палят гумите."

Тогава посочената тема би имала смисъл и щях да приема твоето мнение за градивно, но може би не, по скоро не защото профила на човек постнал подобна тема няма да те отрази изобщо, ще те прехрани на две на три и ще иде победоносно да се захлупи с мотора на първият опит за кантар. Мисля, че достатъчно ясно обяснявам какви стъпки смятам да предприема и държа да е още по-ясно, че единствената причина да пусна темата е именно липсата на какъвто и да било опит областта и все още имам надежда, че тук в тази платформа ще получа нещо полезно.

Oggie, ЧЕФО Благодаря Ви, неволно пропуснах по-нагоре да Ви отбележа.

Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #43 -: ноември 03, 2016, 23:30:48 »

Гледам на живота от тази страна : http://www.motoforum.bg/index.php/topic,7225.0.html

Лириката която лъха от поста на Red Raven, твърдо не е за мен. Ако бях постнал тема изглеждаща така :

"Какъв мАтор да си взема за STUNТ масов 600 или 750ка като на Joona Vatanen, че останалите нещо не ми харесва как звучат ? Всъщност за сега съм карал на задна само балканче, ама на клиповете изглежда леснУ и съм готов да им покажа на тея в StuntGP от къде се палят гумите."

Тогава посочената тема би имала смисъл и щях да приема твоето мнение за градивно, но може би не, по скоро не защото профила на човек постнал подобна тема няма да те отрази изобщо, ще те прехрани на две на три и ще иде победоносно да се захлупи с мотора на първият опит за кантар. Мисля, че достатъчно ясно обяснявам какви стъпки смятам да предприема и държа да е още по-ясно, че единствената причина да пусна темата е именно липсата на какъвто и да било опит областта и все още имам надежда, че тук в тази платформа ще получа нещо полезно.

Oggie, ЧЕФО Благодаря Ви, неволно пропуснах по-нагоре да Ви отбележа.

Хубаво е,че си забелязал и прочел тази тема!
Разбери никой тук не се заяжда с теб!
Просто ни е малко странно,да не кажем смешно начинанието ти в предвид на това, че ти нямаш буквално никакъв опит с моторите.
Поправи ме ако греша,но от това което си писал, ти си карал няколко пъти скутер и симсон, не са били твои нали?

Въпросите ми по-горе за това дали знаеш как функционира мотоциклета и кое какво е са напълно сериозни!
Имам още един много важен въпрос който всички пропускат, а именно, имаш ли гараж?
 Защото ако нямаш мотора на улицата ли ще го преправяш,къде ще го ремонтираш като се наложи все на майстор ли ще седи?

Още нещо  стънт моторите не са много пригодени за предвижване на далечни разстояния.Ако ще се придвижваш с мотора с който ще тренираш трябва да е някъде много близо до теб.
Визирам разстоянията в София нали си от там? 15 -20 километра със този мотор в София ще е мъка...
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2381

« Отговор #44 -: ноември 03, 2016, 23:36:44 »

Да си купуваш 125 кубиков мотор от Полша ми се струва странно.
Вземи си едно супермото, с малкия cbr мисля, че ще стане по-сложно и не виждам много смисъл. Супермотото е леко и на практика е готово за стънт.

https://www.youtube.com/watch?v=TPp1tXANTZM

Имай предвид, че повечето от нас са мечтали да карат мотор още в ранна детска възраст, и такива, дето на 30+ решават да правят чудеса им изглеждат странно.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 20   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилStunts (Модератор: pipona)Тема: 30г. начинаещ с куп въпроси

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.523 секунди с 20 запитвания.