Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 ... 37 38 [39]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Мото новини  (Прочетена 62832 пъти)
0 Членове и 4 Гости преглежда(т) тази тема.
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6N
Публикации: 1294

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #570 -: ноември 09, 2018, 18:17:35 »

Бъдещ проект, казват на прага на реализация - https://hicomm.bg/auto/nai-brziyat-motor-v-sveta-shche-bde-elektricheski-no-prez-2020-g.html . Поразрових и ето официалната страница на Къртис - https://www.curtissmotorcycles.com/. Като визия и концепция изглеждат страхотно. Дано скоро ги видим на бял свят.
п.п. Изненадващо за мен разбрах, че Къртис е пионера на американския V-twin.
Избщо не трябва да си изненадан..Къртис не само е пионера на V образните двигатели,ами прави и най-модерните и мощни такива мотори..  Very Happy
Активен
Niko-ruse
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Кавазаки Вулкан-800 , Балкан 250 М-2
Публикации: 30

« Отговор #571 -: ноември 11, 2018, 18:37:00 »

https://www.motorradonline.de/motorraeder/ural-ct-elektrogespann.1041974.html
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1952

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #572 -: ноември 16, 2018, 09:09:40 »

https://www.youtube.com/watch?v=wU1Hv8uuDY4

и

https://www.youtube.com/watch?v=oVt1ZIWKqBU
« Последна редакция: ноември 16, 2018, 09:12:27 последно от Skywlak » Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6N
Публикации: 1294

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #573 -: ноември 16, 2018, 09:30:05 »

Става за ходене на работа в града..еко си и си по бърз от трафика..Ама да си правиш кефа уикенда не става..и тоя звук,като от повредена прахосмукачка..  Surprised
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4156

Ел. поща
« Отговор #574 -: ноември 16, 2018, 15:55:03 »

какъв е тоя Том Том на кормилото,не ми казвайте,че това му е таблото Sad Sad Sad Sad

те се бяха зарекли да пуснат и 500 кубиково харли,ама не знам,дали вече е факт

Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
Публикации: 2524

« Отговор #575 -: Вчера в 22:07:12 »

Sad

7 години затвор за моториста, блъснал неосветена каруца край Пловдив, вследствие на което загинаха две деца

Източник: https://trafficnews.bg/plovdiv/7-godini-zatvor-motorista-blasnal-neosvetena-karutsa-krai-124906/?fbclid=IwAR0-Pd-8cAQ4lGChXmXzRmSubPOQ4mRE_wfviHdR7kUwlMB4of8cZgE8i_Q

Седем години лишивана от свобода при първоначален общ режим - такава присъда получи Ангел. Той бе признат от Окръжения съд с Пловдив за виновен в това, че е нарушил правилата за движение и блъскайки неосветена каруца по непредпазливост е причинил смъртта на две деца и телесни повреди на други двама души.

Припомняме, че инцидентът стана на 18.06.2016 година, когато тогава 25-годишният Ангел предложил на свой приятел да го закара с мотоциклета си "Ямаха" до дома му към 21:30 вечерта. Младежите тръгнали по трасето между селата и със стремглава скорост от 130 км/ч застигнали каруца без светлоотразителни знаци и фенери.

Поради високата скорост, както и поради неосветеността на каруцата, мотористът късно видял препятствието и без да задейства спирачната система, ударил каруцата в задната й част. При удара водачът на каруцата и отхвръкнал и паднали в храстите, а двете деца на 8 и 6 години били отхвърлени напред и паднали на платното. Въпреки оказаната им медицинска помощ, по-късно децата починали. Приятелят на Ангел, който се возил отзад и шофьорът на каруцата получили счупвания и изкълчвания в областта на крайниците.

Със същото решение окръжните магистратите лишават Ангел от право да управлява моторно превозно средство за срок от девет години. Присъдата подлежи на протест и обжалване в 15-дневен срок пред Апелативен съд – Пловдив.
Активен
krasimir77
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA XJR 1300
Публикации: 599

Live to ride

« Отговор #576 -: Днес в 08:36:33 »

Няма справедливост в таз държава!
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2921

Ел. поща
« Отговор #577 -: Днес в 09:26:47 »

Няма справедливост в таз държава!
При ограничение от 80км/ч за моторите,той летял със 130, причинил е смърт и телесни повреди..
Извинявай,ама е виновен!
Ся,ако беше караш с 80 можеше и да ги види,можеше и да не ги види!.. късно е за спекулсции и предположения,но ако се беше движил според правилника и го беше убил пак,на 99.99% щеше да е пуснат с условна
Активен
krasimir77
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA XJR 1300
Публикации: 599

Live to ride

« Отговор #578 -: Днес в 16:01:26 »

И със 180 да се е движил /много ме съмнява точно да са доказали с колко се е движил/, я ти блъсни някой дето примерно няма гражданска - дали пак теб ще осъдят или неизрадния водач м???? И каруцата е превозно средство, точно описано в ЗДП какво и как трябва да има и къде и как да се движи.
« Последна редакция: Днес в 16:03:17 последно от krasimir77 » Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5286

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #579 -: Днес в 16:35:44 »

И със 180 да се е движил /много ме съмнява точно да са доказали с колко се е движил/, я ти блъсни някой дето примерно няма гражданска - дали пак теб ще осъдят или неизрадния водач м???? И каруцата е превозно средство, точно описано в ЗДП какво и как трябва да има и къде и как да се движи.

Не можем поправи станалото ...
Но каруцата трябва да има фенер и светлоотразители по закон. Както и да е регистрирана в общината. А да попитам какво правят деца на 8 и 6 г в 21:30 вечерта на пътя ( в каруцата).
Също така каруците трябва да се движат в края на платното.
Не го оправдавам, просто изтъквам някои моменти които можеха да предотвратят катастрофата
Активен
Rawen
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CB 600F Hornet
Публикации: 88

« Отговор #580 -: Днес в 19:54:30 »

При ограничение от 80км/ч за моторите,той летял със 130, причинил е смърт и телесни повреди..
Извинявай,ама е виновен!
Ся,ако беше караш с 80 можеше и да ги види,можеше и да не ги види!.. късно е за спекулсции и предположения,но ако се беше движил според правилника и го беше убил пак,на 99.99% щеше да е пуснат с условна
Позволи ми да ти цитирам нещо от тук:
"Според съда на първо място, по реда на закона, на правната и житейска логика, стои задължението на пострадалия да осигури предимството на правоимащите го. Ако той беше изпълнил това свое задължение, до съприкосновение не би се стигнало, независимо от това каква е била скоростта на имащия право на предимство при преминаване. След като не е изпълнил своето задължение, се е стигнало до удар между двете превозни средства и тогава неизпълнението на задължението на подсъдимия да шофира с позволена и/или съобразена скорост влиза в причинно-следствената връзка за настъпването на тежкия резултат, свързан със смъртта на пострадалите"

Сега ако може да  кажеш кое от това е спазил водача на каруцата. Ще ти цитирам и един член от ЗДВП
чл. 106.
 (1) (Предишен текст на чл. 106 – ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017
г.) Водачите на  пътни превозни  средства с животинска  тяга,  на животни  или  на  стада
трябва непрекъснато да направляват животните, така че да не създават пречки и опасности
за движението, и да не ги оставят без надзор в обхвата на пътя.

Ще оставя всеки сам да си направи изводите....Не виждам какво повече да кажа.
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2921

Ел. поща
« Отговор #581 -: Днес в 20:19:18 »

Така е- закона е в полза на колегата, обаче не съм съгласен с цитираното от теб в началото,че и подчертано!
Значи,ако при огрсничение 90 км, ме настигне накактв бабаит с 200+ и ме утрепе,аз ще съм си виновен,щото не съм му осигурил място за безопасно разминаване?!
Ето зсщо плащаме на адвокати,те да се строят* правотата вместо нас.
Няма да продължавам спора - за мен и двете страни имат вина, въпросът е че моториста е убил деца, а това както и да го погледне човек си е престъпление ( децата, дори и Мангали, дори и в каруци, са си деца - те сами не могат да де пазят)
Активен
Страници: 1 ... 37 38 [39]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Мото новини

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.22 секунди с 21 запитвания.