Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 ... 91 92 [93] 94 95 ... 101   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Мото новини  (Прочетена 268947 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
phoenix
ниво 5
Активен Активен

Мотор: Готин
Публикации: 4332

« Отговор #1380 -: ноември 26, 2021, 21:15:20 »

Само както си поговориха Байдън и Си Дзинпин и долърът скочи.
Активен
KokoVmaxa
Fan of DUCATI but BMW User
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: R1100S , R1200C , R1250GS Hp , 748R
Публикации: 3397

- " RBT Custom motors " -

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #1381 -: ноември 27, 2021, 13:10:33 »

както се вика не ги знам за кво са си говорили , ама чакам кога Китайджуса каже на Мумията - Дай си ми парите  Surprised Smile Smile Smile Smile Smile Smile (дългът на САЩ към Китай във МОМЕНТА по статистически данни към 01.11.2021 възлиза на над 2,1 ПЪТИ Брутният вътрешен продукт на САЩ.......)
 Общо взето картинката е следната:

Основният износ на САЩ като продукция и реална стока вкарваща пари в икономиката на САЩ до преди Войната: Тръмп срещу Китай бяха ЧИПОВЕ..... чипове с годишен обем 30 милиарда.........
 След което Китай каза - Ок ние ще построим СИЛИКОНОВА Долина.........
 След което Китай каза - Ок Нашите контейнери ще пътуват където на нас ни трябват(3те Китайски фирми държат над 90% от световният обем контейнери)
 След като Китай започна да се разпорежда с контейнерите си - в момента от Европа и САЩ към Китай пътуват само "Хладилници" (провери какво е на жаргон Кораб Хладилник/Фризер)
 След като Китай приключи с вноса на Чипове от САЩ........ как да достави компютри за Индустрията без значение за кой неин отрасъл - коли/камиони/мотори/машини/иииииии т.н.
 След каето вече САЩ нямат износ за Китай (цифрите са по близо до 0 от колкото до 1 милиард на годишна база) ....... няма стокообмен = ко прайм ?
 След което е добре да се вземе в предвид , че Китай произвежда над 86% от контейнерите............

Към момента от Американско пристанище по източното крайбрежие се чака по над 60 дни за Свободен Контейнер...... сещате ли се ? Искаш Стока от САЩ ...ок ами контейнер ? ами кога ще има ?  Smile Smile(от къде знам ли ....... ами да речем че и аз съм потърпевш)

Дет се вика - Ебаните оризи бяха наведени и с чатал на врата до 1997 , до 2007 бяха с наморник.......... ама сега вече идва ли ви на ум какво се случва и горе доло нарисувахте ли си картинката ?
 Реално немога да си представя дори колко сериозно са зависими всички производители в европа с доставка на компоненти , кабели и елементи от Китай.....
 Най-Големият производител на Ел.Инсталации за Мерцедес , Волкс, Рено и т.н. - ЯЗАКИ затваря заводи .........реално немогат да изпълняват графици и поръчки.
 Краус Мафей изостават и закъсняват със над 100 дни за машина която е със срокове 65-90 дни
 Колко много последствия има за всяко едно производство което е зависимо от доставчици от Китай - просто е ужасяващо
« Последна редакция: ноември 27, 2021, 13:21:27 последно от KokoVmaxa » Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM 990 Adventure
Публикации: 4355

« Отговор #1382 -: ноември 27, 2021, 14:44:44 »

Ами в общи линии това е сблъсъкът на централизирана планова икономика с отворена пазарна икономика. Единият планира всички ходове до края на играта сам а другите колективно планират до максимум един ход напред. Ще поживеем ще видим. Да не се окаже накрая, че китайците са си изгърмели силните фигури твърде рано в играта.
Активен
KokoVmaxa
ниво 5
Неактивен Неактивен

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #1383 -: ноември 27, 2021, 17:21:38 »

Ами в общи линии това е сблъсъкът на централизирана планова икономика с отворена пазарна икономика. Единият планира всички ходове до края на играта сам а другите колективно планират до максимум един ход напред. Ще поживеем ще видим. Да не се окаже накрая, че китайците са си изгърмели силните фигури твърде рано в играта.
когато всички конци са в твоите ръце , нямам и идея за какви фигури говорим  Very Happy
 Това сами са си го направили Американци и Европейци........... китайците не са толкова умни за да открият сами топлата вода ако ме разбираш  Very Happy

Активен
phoenix
ниво 5
Активен Активен

« Отговор #1384 -: ноември 29, 2021, 13:35:23 »

Китайците са измислили сами много неща, при това хилядолетия преди тези изобретения да станат известни в Европа. Изобретения, без които светът щеше да е по-различен незнайно колко дълго време. Не ги мислете за толкова глупави. Не са. А съм сигурен, че ще се справят без проблеми с реализацията на продукцията си дори и САЩ да не са им клиенти.
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Активен Активен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2815

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #1385 -: ноември 29, 2021, 15:09:24 »

И арабите имат много постижения в математика, астрономията .... вие с какви цифри пишете ;) ...Но това не пречи да има и понятия като шериат.
Светът сега е доста динамичен (или пък е бил винаги динамичен)

Едно е сигурно, предстоят интересни времена

Коко я разкажи за EICMA-та моля?

С Китан видяхме че са спестили мацките, а откъм мотори пак беше  Very Happy ?!
Активен
KokoVmaxa
ниво 5
Неактивен Неактивен

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #1386 -: ноември 30, 2021, 09:44:17 »

Коко я разкажи за EICMA-та моля?
НЕ ХОДИХ  Confused Razz (Сълзи) (Сълзи) (Сълзи) (Сълзи) (Реееев)

Жинъта е Антиваксър и т.н. и отделно се налага да си купувам "пикапче" и голямо покрито ремарке , та малко така да се каже няколко проблема в едно срещу посещението ми в Милано............. EICMA ............ Pizza ...........Pasta .............tuto motori ........

Било е много хубаво , няколко дългоочаквани нови модела , просторно и обширно , без навалици чисто и спокойно (съжалявам много но.....)
« Последна редакция: ноември 30, 2021, 09:50:59 последно от KokoVmaxa » Активен
KokoVmaxa
ниво 5
Неактивен Неактивен

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #1387 -: ноември 30, 2021, 09:59:25 »

Китайците са измислили сами много неща, при това хилядолетия преди тези изобретения да станат известни в Европа. Изобретения, без които светът щеше да е по-различен незнайно колко дълго време. Не ги мислете за толкова глупави. Не са. А съм сигурен, че ще се справят без проблеми с реализацията на продукцията си дори и САЩ да не са им клиенти.

Чакай чакай - тука не говорим какво как и защо е било и т.н. или че някой ги мисли за прости  Very Happy
 Все пак имам около година и половина пребиваване в китай .............. това не променя факта че са Ляво Кълбови и са шибани мизерници повярвай ми , с Китаец бизнеса не е като с Американец или пък Европеец , Кюрдите по пазарите в крайните квартали на Истанбул са ЦВЕТЕ спрямо Китайците ако ме разбираш

Проблема е че от алчност на европейски,японски и американски "играчи"(няма да изброявам Компании че много от вас ще се почувстват с наранено его за Японска собственост) - сега всичко е в ръцете на Китайските шибаняци и вече идва момента в който да им се молиш едва ли не.
Активен
phoenix
ниво 5
Активен Активен

« Отговор #1388 -: ноември 30, 2021, 13:38:09 »

Aми това още веднъж показва, че има по-тъпи от тях. В глобален план.
Активен
KokoVmaxa
ниво 5
Неактивен Неактивен

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #1389 -: ноември 30, 2021, 14:19:07 »

Aми това още веднъж показва, че има по-тъпи от тях. В глобален план.
Ako визираш алчно , недалновидни , безскрупулни , самозабравили се и непредпазливи поради това - определено съм на същото мнение  Surprised
« Последна редакция: ноември 30, 2021, 15:17:04 последно от KokoVmaxa » Активен
phoenix
ниво 5
Активен Активен

« Отговор #1390 -: ноември 30, 2021, 14:53:22 »

На мен ми хареса една новина от времето, когато Гугъл отрязаха достъпа на Хуауей до ъпдейтите на Андроид и приложенията. Ще цитирам по памет, че не ми се рови из Мрежата:
Китайското правителство наело около милион програмисти за да разработят китайски приложения и операционна система и по този начин да станат независими от Гугъл и Андроид Smile Smile Smile Справили са се за отрицателно време, както се казва.
Активен
KokoVmaxa
ниво 5
Неактивен Неактивен

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #1391 -: ноември 30, 2021, 15:19:48 »

........ само ще ти кажа , като ти остане време прочети за НОВАТА Силиконова Долина на Китай  Very Happy
 Тръмп нали им обяви война - те нали спряха да купуват Чипове в отговор на това и казаха ние ще си разработим и създадем собствена силиконова долина........
 Шенжен ще изпапка онези 30 000 000 000$ чисти приходи на САЩ до преди Тръмп да им се направи на велик и да повлече и Гугъл в играта
Активен
phoenix
ниво 5
Активен Активен

« Отговор #1392 -: ноември 30, 2021, 15:39:13 »

Изобщо не се съмнявам в това.
Активен
FozY
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: www.sites.google.com/site/fozysite/home
Публикации: 1289

R1200GSA; XVS650

WWW Ел. поща
« Отговор #1393 -: ноември 30, 2021, 16:06:15 »

На мен ми хареса една новина от времето, когато Гугъл отрязаха достъпа на Хуауей до ъпдейтите на Андроид и приложенията. Ще цитирам по памет, че не ми се рови из Мрежата:
Китайското правителство наело около милион програмисти за да разработят китайски приложения и операционна система и по този начин да станат независими от Гугъл и Андроид Smile Smile Smile Справили са се за отрицателно време, както се казва.
Ама накрай нищо не наеха  Sad
Активен
phoenix
ниво 5
Активен Активен

« Отговор #1394 -: ноември 30, 2021, 16:11:56 »

Не ги знам. Операционната им система е готова, струва ми се.
Активен
Страници: 1 ... 91 92 [93] 94 95 ... 101   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Мото новини

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.323 секунди с 20 запитвания.