Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 ... 86 87 [88] 89 90 ... 93   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Мото новини  (Прочетена 255370 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
KokoVmaxa
Fan of DUCATI but BMW User
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: K75 ,1100S , R1200C , R1250GS Hp , 748R , CB500F1
Публикации: 3280

- " RBT Custom motors " -

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #1305 -: септември 03, 2021, 12:28:09 »

236 не 238 и това е версията с DCT. Нормалния е 226. И не са dry ами wet.

Gewicht vollgetankt (in kg)    226

https://www.honda.de/motorcycles/range/adventure/crf1100l-africa-twin/specifications-and-price.html

Вече и в Щатите не се ползва dry weight.

Aз пък не чета Немски продавачи на Хонда в света на Европейските мотори и защото уважавам TopGear от времето когато не им пукаше от никого и нищо и си казваха всичко което както си е , и те от тогава си ценя статистиката от Острова....... + WET Weight при Китайските изделия НЕ ВСКЛЮЧВА ГОРИВОТО в РЕЗЕРВОАРА , като го качиш на кантара и става малко недоразумение  Surprised Very Happy

Едно време Япончетата винаги бяха най-силни - защото обявяваха мощност на вала без генератор и други съпътстващи агрегати (те и сега така продължавата) а при еврпейчетата ако случайно не е на Задна гума мощноста е на Изходящ вал на скоростна кутия..... и за това 180 Еропейски са повече от 200 Китайски  Smile Smile Smile

......... и много други неща не са им по реда си и лъжат като за световно , ама всеки има право да вярва в Дядо коледа , Баба Яга и Великолепната четворка   Surprised
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 4064

« Отговор #1306 -: септември 03, 2021, 12:40:34 »

...Такива проекти се движат с ГОДИНИ дори на идейно ниво.
п.п. за електрокарите в Ловеч важи същото.

Чакаме да видим крайния резултат. За мен лично е добре да се разкриват работни места навсякъде из провинцията, че вече няма къде да се паркира. Половин България се е събрала в София Surprised
А, че проектите са оставали на идейно ниво причината се крие именно в ръста на корупцията по нашите земи. 
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07' , Ducati Multistrada 1000S DS 05'
Публикации: 3873

« Отговор #1307 -: септември 03, 2021, 13:00:27 »

Като знам, че в конкретния завод за колелета не работи един 'бял', какво ли ще представлява крайния резултат  Smile Smile Не, че ел.колело е твърде технологично изделие, но все пак...
Активен
KokoVmaxa
ниво 5
Неактивен Неактивен

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #1308 -: септември 03, 2021, 15:39:54 »

Като знам, че в конкретния завод за колелета не работи един 'бял', какво ли ще представлява крайния резултат  Smile Smile Не, че ел.колело е твърде технологично изделие, но все пак...
Дефакто в тоя "завод" още никой не работи  Very Happy защото сега го правят , относно белите и черните...... аз познавам няколко , всички са бели , мотористи са , и единият собственоръчно е сглобил колелата на Мирафиори или нещо такова за Тур дьо франс....
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07' , Ducati Multistrada 1000S DS 05'
Публикации: 3873

« Отговор #1309 -: септември 04, 2021, 07:20:09 »

Мисля, че стана ясна каква ми е мислълта за 'белите' и 'черните' в сегашния завод... Просто, явно такъв е 'бизнес модела' на собственика...Нека да е нов завода. По линиите отново ще се 'шпреха' на друг език, може да сте сигурни  Smile! Но нека да е на успех новото начинание  Mad!
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 3338

« Отговор #1310 -: септември 04, 2021, 10:22:50 »

Aз пък не чета Немски продавачи на Хонда в света на Европейските мотори и защото уважавам TopGear от времето когато не им пукаше от никого и нищо и си казваха всичко което както си е , и те от тогава си ценя статистиката от Острова....... + WET Weight при Китайските изделия НЕ ВСКЛЮЧВА ГОРИВОТО в РЕЗЕРВОАРА , като го качиш на кантара и става малко недоразумение  Surprised Very Happy

Едно време Япончетата винаги бяха най-силни - защото обявяваха мощност на вала без генератор и други съпътстващи агрегати (те и сега така продължавата) а при еврпейчетата ако случайно не е на Задна гума мощноста е на Изходящ вал на скоростна кутия..... и за това 180 Еропейски са повече от 200 Китайски  Smile Smile Smile

......... и много други неща не са им по реда си и лъжат като за световно , ама всеки има право да вярва в Дядо коледа , Баба Яга и Великолепната четворка   Surprised

Времената се променят, променят се и изискванията, и нормативните актове и стандартите. Разправяш за едно време не винаги е валидно днес, а това, което описваш за мощността му викат мощност по SAE и мощност по DIN. SAE стандарта си съществува и си се ползва, и трябва да си наясно от къде идва разликата.
Повечето спецификации, които гледаме на английски цитират данните в Щатите, а там ползваха dry weight. В момента и там е променен стандарта. Това с недоразуменията с кантара се случва не само с азиатските производители, и с някои европейски се случва. С две думи всички лъжат. Обаче дойчо като ти напише vollgetankt, което преведено напълно зареден, това означава, че е напълно зареден. Е, може да са му сложили най-леките гуми, например, пък да се продава с други. Може и други "оптимизации" да са направили. Примерно на тестовите бройки да слагат литиеви акумулатори, вместо оловни.
« Последна редакция: септември 04, 2021, 10:28:24 последно от evilution » Активен
KokoVmaxa
ниво 5
Неактивен Неактивен

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #1311 -: септември 04, 2021, 14:59:22 »

Германеца не е от тия дето лъжат много , относно масата точно и точно при БМВ ако проследиш някой модел и разновидностите му ще видиш че отразяват всяка разлика до грам ....... но това е друга тема , принципно и Аз съм на твоето мнение , че всички лъжат поради факта , че самата търговия е кой ще ПРИЛЪЖЕ клиента - а за да си по апетитен за клиента трябва да предоставяш нещо по-по-по от другия до теб..... и поради факта , че топлата вода е открита много отдавна , другото на всички ни е ясно , НО Не случайно всичко и всички се борят и се мерят винаги с един и същ съперник - това вече е достатъчно обяснение на израза Кой е лидера  Surprised
 Преди 1997-ма , Европейците се чудеха как да защитят Европейските производители , само и само да не бъдат заличени от Азиатците (не само Япония) сега обаче , Азиатчетата се надяват да получат каквато и да е част от пазарният дял , и поради факта , че отдавна това вече все по малко им се получава поради ред причини и най-вече Вече нито са Качество Конкурентни нито Ценово конкурентни (Нямат Едновремешното преимущество - същото качество на двойно по ниска цена , дет се вика в средите на Автопроизводителите - Добре че Великобритания върна ХонгКонг на Китай! Това е и една от основните причини - ако не знаеш (порови се и попрочети  Very Happy)
 От това пострадаха и много "ЕВРОПЕЙСКИ" Производители и им се наложи да преструктурират и да променят много неща , но Европа някак си успя да се справи с този факт , по един или друг начин - АКО ПИТАШ МЕН ЗА ПО-ДОБРО И ПО-ХУБАВО в Случая с Европейските производители , докато обаче Джапонетата пострадаха ужасно много (лично аз ако ме предупредят че след 10 години ще ми се наложи да изляза на Отоврения пазар и да знам , че ще трябва да се договарям за всяко едно по отделно за качество и цена........... и знам че имам точно 10 години - ами ще намеря начин да се "подсигуря" а Японците си мислеха , че КИТАЙСКИТЕ Заводи са ТЕХНИ  Very Happy ама Комунистическата партия им показа друго и за новата 2008-ма на Яппончетата им се наложи да ТЪРСЯТ ИЗХОД ЩОТО СПАЛИ 10 ГОДИНИ В СЪНЯ - КИТАЙ Е НАШ И НИКОЙ НЕМОЖЕ ДА ПРОМЕНИ ТОВА.....

Китайският завод на Брембо - вече си е Някакво си нещо със странно име .......... и е ОЕМ Доставчик на Спирачките за Половината APRILIA , но не като БРЕМБО и под шапката на БРЕМБО а като нов и конкурентен играч на пазара
 Китайският завод който правеше БРЕЙКИНГ - сега прави ARASHI (от 2007-ма насам) и са си конкуренти / Китайският завод на Галфер прави друга марка китайски дискове и така на татък , та дет се вика - Нострадамус позна - Завоевателят ще дойде от Азия и ще покори целия свят за много кратко време........(само че той не е знаел какво е Икономическо господство по негово време - та си е мислил че ще е война с оръжия .......)
 Китайците купиха и половин Европа - да ти разкажа ли заради БабаМерХел как китайците придобиха най-важното Гръцко пристанище ? А да ти кажа ли как вече от тях зависи 90% от Контейнерният транспорт от и за ЕВРОПА , а ВОЛВО , а СКАНИА ...... а другите знеш ли кои са? Да ти разкажа ли как HUAWEI ако решат и Европа изгасва  Surprised
 Всичко е едни лайна , дето ние ги ядем накрая ама.........
« Последна редакция: септември 04, 2021, 15:03:42 последно от KokoVmaxa » Активен
max
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha xt600
Публикации: 834

Ел. поща
« Отговор #1312 -: септември 05, 2021, 08:41:09 »

Германеца не е от тия дето лъжат много .....
Хич , цяла седмица ровим из Де-мобилето за талига на дъщерята , предложения -бол , продавачите не любезни , а направо -мазни както би казал Ганя . Първо им звъня аз , и като чуят ,че колата няма да се кара из швабско ... "оооо да господине , всичко е перфектно ,няма забележки ....
После им звъни братовчеда от там за същата и казва ,че ще я кара там и плочата се сменя ..."ама тя колата има проблем , ние само за износ сме я пуснали".... Един толкова се стресна ,че махна една от листа . Извода е ,че стереотипите за "честна" нация са митове , всички мамят , просто където има повече контрол , това се случва по-рядко .

Активен
KokoVmaxa
ниво 5
Неактивен Неактивен

231941703
WWW Ел. поща
« Отговор #1313 -: септември 05, 2021, 17:38:31 »

Хич , цяла седмица ровим из Де-мобилето за талига на дъщерята , предложения -бол , продавачите не любезни , а направо -мазни както би казал Ганя . Първо им звъня аз , и като чуят ,че колата няма да се кара из швабско ... "оооо да господине , всичко е перфектно ,няма забележки ....
После им звъни братовчеда от там за същата и казва ,че ще я кара там и плочата се сменя ..."ама тя колата има проблем , ние само за износ сме я пуснали".... Един толкова се стресна ,че махна една от листа . Извода е ,че стереотипите за "честна" нация са митове , всички мамят , просто където има повече контрол , това се случва по-рядко .
Tук относно визирането на Търговец Втора ръка е СЪЪЪЪЪВСЕЕМ Друга Бира  Very Happy Аз имах предвид ПРОИЗВОДИТЕЛ  Very Happy

Относно търговците - олеле!!
 Първо - половината вече са турци и тем подобни педали , повечето ходят мъкнат коли от Италия , чрез какви ли не схеми ги пререгистрират за Немски със "изтупана" история и т.н. и цената по 3 .......... с моторите правят същата схема Испания и Италия през Германия (ама скъпите мотори трудно става там щото имат свързаност със базите данни на TUV и........ ) и най-вече за Англия и познай кви неща съм видял - едни GS-и тръгват на 540 000 км от Испания и се появяват в Англия като втори собственик на по 35-45 000....................... там е грозна гледката , има ли Балкански тарикати замесени - гредата е Голяма , пример от днес:
 Оглед на Мотоциклет - Мотора уникално излъскан , някой(Търговеца) е вложил много време в почистването и лъскането на мотора , абе няма петънце , мотора на уж 36 000 км ......... десния грип стопен направо ( при БМВ това се появява след 120-130 000 )
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 6587

Ел. поща
« Отговор #1314 -: септември 05, 2021, 18:47:25 »

Ако искаш нещо читаво си търси задължително да е от немци,не араби,сърби...и да е частни обяви,не автокъщи

А и е нормално да е така,поне така е в Италия,дори и за втора ръка имаш гаранция,освен ако не е изрично опоменато,че няма гаранция.За това по-евтинките са само за износ.Или кат разберът,че ще се кара там,ти завишават цената,заради гаранцията или изобщо не ти го продават,ако е мега зле курника.
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2762

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #1315 -: ноември 03, 2021, 10:29:23 »

https://www.eicma.it/en/exhibitors_list_2021/
Активен
Георги Петков
Жоро
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW F900XR 2021
Публикации: 882

Ел. поща
« Отговор #1316 -: ноември 08, 2021, 09:48:22 »

https://www.vesti.bg/tehnologii/avtomobili/rotorniiat-dvigatel-se-zavryshta-6133474

Юруш народе - само 24 бройки!
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ1N
Публикации: 1758

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #1317 -: ноември 08, 2021, 12:43:49 »

220кс на 129кг  Sad тва ще е забавно със сигурност... без тракшън и антиуили  няма да може да се кара тва..
Активен
Георги Петков
Жоро
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW F900XR 2021
Публикации: 882

Ел. поща
« Отговор #1318 -: ноември 08, 2021, 13:47:16 »

Да не мислиш, че този мотор се прави за каране.
Първо недостатъците на Ванкеловия двигател са доста повече от плюсовете му - инак всички щяхме да сме с такива.
2ро щом е толкова лимитирана бройка ще "украсява" гаража на някой милиардер, нямащ си идея от мотоциклети.
Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ1N
Публикации: 1758

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #1319 -: ноември 08, 2021, 20:05:37 »

Благодаря ти,че ме просветли..за една бройка да си умра невеж.. Surprised
Активен
Страници: 1 ... 86 87 [88] 89 90 ... 93   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Мото новини

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.804 секунди с 20 запитвания.