Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 ... 83 84 [85] 86 87 88   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Мото новини  (Прочетена 248814 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 6477

Ел. поща
« Отговор #1260 -: август 05, 2021, 09:31:53 »

Нямаше ли предупреждение преди да ти набие спирачки?
Като цяло и аз съм доста против активните системи за безопасност... И то с големи скорости.
Тази за града дето е до 30км/ч е супер щото ако ти се метне някое келеме измежду колите е супер, ама както каза на магистрала си караш със 150км/ч и изведнъж Артифишъл Интелиджънса решава, че се удряш. В нета е пълно с клипове на тесли дето мислят луната за светофар и разни други глупости. Въобще алгоритъма в момента за разпознаване на каквото и да е визуално е толкова тъп, че малко шум "salt and pepper" му ебава майката. Буквално няколко пиксела на камерата ако са неразпознаваеми цялата картина не се приема за коректна.
Нали въведоха и на Форд Фокус експериментално за сега (говори се, че до 2024 всички коли ще я имат а кога ще стане задължителна, не знам) разпознаваща знаци и ограничаваща максималната скорост. Ами карам си аз Мазда 3 чисто нова на магистралата към Пловдив. На абсолютно всеки изход "гпс системата" засичаше, че ограничението е 90. Представяте ли си карам си със 140км/ч и да ми набие до 90км/ч.
Има хубави системи - ABS, ESP, система за предотвратяване на градски нискоскоростни сблъсъци, автоматични фарове и чистачки.
Всичко друго е адската простотия, вместо да помага на хората имам чуството, че все повече си казват - е то нали има система закво аз да мисля.
Мечтата на джендърчетата дето ги е страх да подкарат колата и да внимават в пътя вместо да си джиткат във фейса.
Почти мигновено след предупреждението се включва спирачката.Не успях да се хвана здраво за волана,то реално и не виждах смисъл де,щот нямаше нищо.

Ама си много прав за джендърските нови технологии.Те са ок главно за хора дет не могат,а ги е страх да се научат и разчитат само и главно на тях.И после олеле мале
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 3272

« Отговор #1261 -: август 05, 2021, 09:41:08 »

Нали въведоха и на Форд Фокус експериментално за сега (говори се, че до 2024 всички коли ще я имат а кога ще стане задължителна, не знам) разпознаваща знаци и ограничаваща максималната скорост. Ами карам си аз Мазда 3 чисто нова на магистралата към Пловдив. На абсолютно всеки изход "гпс системата" засичаше, че ограничението е 90. Представяте ли си карам си със 140км/ч и да ми набие до 90км/ч.

Няма да ти набие до 90, ама ще ти отнеме газта. Ако натиснеш мъжката няма и да ти я отнеме.

Цитат
ISA uses a speed sign-recognition video camera and/or GPS-linked speed limit data to advise drivers of the current speed limit and automatically limit the speed of the vehicle as needed. ISA systems do not automatically apply the brakes, but simply limit engine power preventing the vehicle from accelerating past the current speed limit unless overridden. Vehicles with this kind of ISA system factory fitted are already on sale – helped in part by Euro NCAP’s decision to reward extra points for vehicles that include ISA.

https://etsc.eu/intelligent-speed-assistance-isa/

Почти мигновено след предупреждението се включва спирачката.Не успях да се хвана здраво за волана,то реално и не виждах смисъл де,щот нямаше нищо.

Ама си много прав за джендърските нови технологии.Те са ок главно за хора дет не могат,а ги е страх да се научат и разчитат само и главно на тях.И после олеле мале

Сензора ако е хванал някой бръмбар, например?
« Последна редакция: август 05, 2021, 09:42:48 последно от evilution » Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #1262 -: август 05, 2021, 09:58:54 »

Бръмбар,пеперуда...аз нищо не видях.
Принципно да,работят гадно на круизконтрол.Ако си с даваш ти газ,само намаля и не е толкова гадно.Ама пак казвам,че тук мотор обсъждаме и ако с колата е гадно с мотора ще си долу.

Ако си с цялата газ,само писка и светка,но не ти отнема контрола Smile Smile Smile
Но това те кара да минаваш с газ до ламарината в ситуация в която би трябвало да внимаваш,само и само да не се включи боклука.Абе има още какво да се желае при тия нови системи

Ппи проливен дъжд е...то даже и системата се отчайва и сама се изключва,а тогава е много вероятно да ти притрябва
Активен
Георги Петков
Жоро
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW F900XR 2021
Публикации: 861

Ел. поща
« Отговор #1263 -: август 05, 2021, 10:11:45 »

https://novini.bg/bylgariya/kriminalno/675068
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 3913

« Отговор #1264 -: август 05, 2021, 10:48:25 »

В момента тестват подобни системи с идеята в бъдеще транпортът да стане автономен. Представяте ли си летящи на различни нива автомобили и някой изоглавен да има възможността да се прави на Хан Соло Surprised
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #1265 -: август 05, 2021, 11:52:07 »

Smile Smile Smile Smile Smile Smile

преди малко се смях с тая глупост

Представям си как идва шефа и със строг тон към куките
-От днес сме в акция за нелегални гонки с мотори.Искам резултати...

Два часа по късно мунчо седи на сенкя и си драпа мъдете с въпрос в главата.Какви точно резултати иска шефа ми?

От завоя изкача Бай Ставри със скутерчето,тръгнал за млеко до супера.
Мунчо скача оживено,замахва гройски с палката,все едно отсича главата на въображаем змей и Бай Ставри набива кучките.

Спира 3 метра след Мунчо,щото скутера дето са му го докарали децата от Франция последно е видял накладки миналото хилядолетие

Фанах ли те твойта мама си мисли Мунчо,докато си мрънка на куреца неразбираемите за никой и за него самия звание и име.
Но ДОКУМЕНТИТЕ ЗА ПРОВЕРКА го извиква почти истерично,щото иначе хептем няма да се знае за къв чеп седи там.

Бай Ставри гледа ошашавено и се чуди ко да каже.Абе Мунчо,аз съм бая ти Ставри,на леля ти милка мъжа.На Вили дето учихте заедно съм баща

Мунчо тихо
-Съжалявам,но сме в акция и шефа е тука,па и с тия микрофони и пак силно ДОКУМЕНТИТЕ ЗА ПРОВЕРКА МОЛЯ,кат се натъртва на моля

Взема пише и ги връща с думите,нищо не мога да направя

Бай Ставри си тръгва с мисълта,са кво да лъже щерката да прати некое евро за глобата

А Пена Минето-журналистка с псевдоним Пен пише статия

Хванаха 20 мотоциклетисти в нарушения
Активен
AlexM
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL250 Degree, Suzuki LS650, Piaggio Beverly, BMW F800R, GAS GAS EC300
Публикации: 365

« Отговор #1266 -: август 05, 2021, 12:02:37 »

Smile Smile Smile Smile Smile Smile

преди малко се смях с тая глупост

Представям си как идва шефа и със строг тон към куките
-От днес сме в акция за нелегални гонки с мотори.Искам резултати...

Два часа по късно мунчо седи на сенкя и си драпа мъдете с въпрос в главата.Какви точно резултати иска шефа ми?

От завоя изкача Бай Ставри със скутерчето,тръгнал за млеко до супера.
Мунчо скача оживено,замахва гройски с палката,все едно отсича главата на въображаем змей и Бай Ставри набива кучките.

Спира 3 метра след Мунчо,щото скутера дето са му го докарали децата от Франция последно е видял накладки миналото хилядолетие

Фанах ли те твойта мама си мисли Мунчо,докато си мрънка на куреца неразбираемите за никой и за него самия звание и име.
Но ДОКУМЕНТИТЕ ЗА ПРОВЕРКА го извиква почти истерично,щото иначе хептем няма да се знае за къв чеп седи там.

Бай Ставри гледа ошашавено и се чуди ко да каже.Абе Мунчо,аз съм бая ти Ставри,на леля ти милка мъжа.На Вили дето учихте заедно съм баща

Мунчо тихо
-Съжалявам,но сме в акция и шефа е тука,па и с тия микрофони и пак силно ДОКУМЕНТИТЕ ЗА ПРОВЕРКА МОЛЯ,кат се натъртва на моля

Взема пише и ги връща с думите,нищо не мога да направя

Бай Ставри си тръгва с мисълта,са кво да лъже щерката да прати некое евро за глобата

А Пена Минето-журналистка с псевдоним Пен пише статия

Хванаха 20 мотоциклетисти в нарушения
Умрях....  Smile Smile Smile
Имам такъв случай и аз но с кола.
Един познат да го кажем в едно малко населено място го спира с голфа полицая ама страшни приятели.Объркал голфа и го спрял.Моя личност на предната седалка  Smile Smile
Тоя голф няма ни гражданска ни технически ни нищо.Те там буквално ги ползват вместо магарета и дърпат каруци вместо ремаркета в гората......та така.
Хваща се полицаят за главата и с някакъв уплах понеже знае за какво става въпрос го пита- дай бе дай нещо, че старшината отзад гледа през прозореца......
Буквално му извади от жабката един лист А4 със резултати от белот-а снощи .... Smile Smile направо бях в ступор....  Smile Smile
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 3913

« Отговор #1267 -: август 05, 2021, 12:05:57 »

А бе приятели, ама ако ченгето е паднало снощи на белота, лошо Smile Smile Smile
Активен
Георги Петков
Жоро
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #1268 -: август 05, 2021, 12:49:14 »

Еми не е баш така ;).
Проверяват предимно олигофрените (които са големи мъже според тях), за които е изключително готино и яко да си пържат кенефите за по 2000лв с изрязани с ножовка генерации, вечер на главните булеварди и да събуждат хората.
Да не се чудим после защо хората се радват като видят претрепан моторист.
Миналия вторник - 27.7 в 19:30 на кръстовището на парадайс, докато проверяваха 2 момчета ни спряха и нас. Полицаята беше изключително учтив, дори направи комплименти на моторите ни. Не мога да разбера защо е целия този хейт особено пък към сигмаджиите. До сега дори всички са ме поздравявали.
Като си си изряден и всичко ти е ок какъв е проблема?
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar;Suzuki DR650 SP46;Honda Super Cub C 125cc
Публикации: 2830

Сутрин бира и ракия - край няма мойта простотия!

7183168
Ел. поща
« Отговор #1269 -: август 05, 2021, 13:32:59 »

...
Като си си изряден и всичко ти е ок какъв е проблема?

Веднага ти казвам - първата част на изречението ти е неправилна!   Smile
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 7021

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #1270 -: август 09, 2021, 09:31:40 »

https://bmm.bike/kray-na-edna-velika-kariera/

Край на една велика кариера!
Легендата Валентино Роси обяви че след края на сезон 2021 в MotoGP няма да се състезава.
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2739

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #1271 -: август 17, 2021, 09:28:22 »

https://dariknews.bg/regioni/plovdiv/motoristi-zadyrzhaha-piian-vodach-na-ozhiven-bulevard-v-plovdiv-video-2280680
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2739

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #1272 -: август 19, 2021, 07:11:31 »

https://www.bansko.bg/bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/2-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%BE/11102-%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD-%D0%B5-%D0%BF%D0%BE%D0%B6%D0%B0%D1%80-%D0%BD%D0%B0-%D1%86%D1%8A%D1%80%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D0%BB%D0%B0

"Пожарникарите, парковите и общинските служители и планинските спасители получават силна подкрепа от доброволците от Мото дружина Банско, които с моторите си изкачват вода до мястото на пожара. Бързата реакция на мотористите е предотвратила разрастването на пожара."
Активен
Георги Петков
Жоро
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #1273 -: август 19, 2021, 09:02:31 »

Браво на момчетата!
Активен
Niko-ruse
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda VFR 800 X Crossrunner , Балкан 250 М-2
Публикации: 62

« Отговор #1274 -: август 20, 2021, 15:59:10 »

https://www.motorcyclenews.com/news/new-bikes/honda-nt1100-confirmed/
Активен
Страници: 1 ... 83 84 [85] 86 87 88   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Мото новини

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.737 секунди с 20 запитвания.