Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 ... 82 83 [84] 85 86 ... 88   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Мото новини  (Прочетена 248802 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Георги Петков
Жоро
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW F900XR 2021
Публикации: 861

Ел. поща
« Отговор #1245 -: август 04, 2021, 12:20:52 »

Тоз туарег ако не е V6 TDI не ми го хвали ;)
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM 990 Adventure
Публикации: 4186

« Отговор #1246 -: август 04, 2021, 12:56:58 »

Тоз туарег ако не е V6 TDI не ми го хвали ;)
Ако ще е онзи Туарег, едно W12 за мен моля  Smile А  иначе този двуколесния ако го пуснат на цена около тази на малкото Тенере ще избие рибата.
Активен
Георги Петков
Жоро
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #1247 -: август 04, 2021, 13:19:37 »

Интересно е да се види каква ще е цената.
60 Н.м. на 78 к.с. не звучи лошо, изглежда да има доста технологии, обаче теглото си е доста - 210кг мокър за такъв тип мотор. Поне според мен...
Другото поне лично за мен е, че е италианче.
Не знам дали сте гледали клиповете на fortNine в тубата, но беше направил сравнение между двигателите на мотоциклети от Германия/Австрия, Италия Китай и Япония.
Китайските и Италианските бяха мама мия
(не че и моя не е с китайски двигател, но поне се надявам да е с качеството на немски Very Happy ).
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 2739

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #1248 -: август 04, 2021, 13:30:52 »

Сподели видеото моля.

edit: https://www.youtube.com/watch?v=9GAUo8eUXeU - за това ли говориш  Very Happy ?

60к.с. 78н.м. и 218 кг..... има и по-добри приключенски мотори при това стари ;)
« Последна редакция: август 04, 2021, 13:37:27 последно от Skywlak » Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #1249 -: август 04, 2021, 14:01:08 »

Интересно е да се види каква ще е цената.
60 Н.м. на 78 к.с. не звучи лошо, изглежда да има доста технологии, обаче теглото си е доста - 210кг мокър за такъв тип мотор. Поне според мен...
Другото поне лично за мен е, че е италианче.
Не знам дали сте гледали клиповете на fortNine в тубата, но беше направил сравнение между двигателите на мотоциклети от Германия/Австрия, Италия Китай и Япония.
Китайските и Италианските бяха мама мия
(не че и моя не е с китайски двигател, но поне се надявам да е с качеството на немски Very Happy ).
В първото видео се вижда 80к.с. и 70 Нм. 187кг сухо тегло. Това е официалното видео на Априлия.
Активен
Георги Петков
Жоро
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #1250 -: август 04, 2021, 14:22:36 »

Няма как от 660сс да изкараш 80нм - 51.5 lbft - около 70 н.м.
А иначе да сухо 187 и като сложиш 18 литра бензин 3 литра антифриз и 3 литра масло - поне 210кг.
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #1251 -: август 04, 2021, 15:34:05 »

Никой не твърди обратното, пак виж горното мнение. Иначе аз много се радвам на развитието, което целия този клас претърпя последните няколко години. Интересно ми е какво ще е развитието на този проект. Минаха през всевъзможни забавяния, за чипове, сега за тоя новия радар от КТМ са пуснали патент за кръгъл фар с радар в него, явно е за този мотор.

Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 7021

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #1252 -: август 04, 2021, 19:00:14 »

Никой не твърди обратното, пак виж горното мнение. Иначе аз много се радвам на развитието, което целия този клас претърпя последните няколко години. Интересно ми е какво ще е развитието на този проект. Минаха през всевъзможни забавяния, за чипове, сега за тоя новия радар от КТМ са пуснали патент за кръгъл фар с радар в него, явно е за този мотор.

Този радар за какво е? Засича хора пред него? И съответно намалява скоростта Sad
Или засича полицията? Very Happy
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 3913

« Отговор #1253 -: август 04, 2021, 21:11:11 »

Засича девственици, дето си падат по ендуристи Very Happy
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #1254 -: август 04, 2021, 21:21:02 »

Радара е един квадратен сензор, който мери разстояние и е свързан с круиз контрола. Това, което прави е че има различни настройки за разстояние от движещият се пред теб обект. Има функция за асистирано спиране, асистент за изпреварване, асистент за мъртвата зона, асистент да не пропуснеш някоя готина мацка ... . В общи линии това прави.

А патента освен познатите фарове включваше и един кръгъл, който КТМ нямат в линията си от мотори и се предполага, че това е фара на именно това хъски.

Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 6477

Ел. поща
« Отговор #1255 -: август 04, 2021, 22:26:16 »

Съвсем скоро ще има нов тип инциденти с мотор-самосгазил се Smile Smile Smile

Нали се сещате какво ще стане като нещо удари сензора и мотора сам набие неочаквано спирачка

Миналата година щех да разбия предния джам с глава на мерцедес 2020,само защото системата се включи от нещо,а аз бях сам на магистрала,нямаше никакъв трафик
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar;Suzuki DR650 SP46;Honda Super Cub C 125cc
Публикации: 2830

Сутрин бира и ракия - край няма мойта простотия!

7183168
Ел. поща
« Отговор #1256 -: август 04, 2021, 22:34:25 »

Цитат
No airbags - we die like a real man!!!

Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #1257 -: август 04, 2021, 22:39:53 »

Нали се сещате какво ще стане като нещо удари сензора и мотора сам набие неочаквано спирачка

Просто системата ще спре да работи и ще ти изкара грешка. Повече няма да можеш да си включиш круиз контрола докато не се бръкнеш една дебела сума за нов радар.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 6477

Ел. поща
« Отговор #1258 -: август 05, 2021, 06:27:53 »

Просто системата ще спре да работи и ще ти изкара грешка. Повече няма да можеш да си включиш круиз контрола докато не се бръкнеш една дебела сума за нов радар.
Миии,не.Аз ти казах как наби спирачки от нищото.Това че нещо се е ударило в някой датчик го предполагам,щото след това си работеше коректно.Просто изведнъж как си карам на празната магистрала на круйз контрол,тва наби яката спирачка.

Отделно понякога хваща пътни знаци за пешеходци кат минеш много близо до него.Това само градско и с ниска скорост де,ама за мотор пак не е ок

Абе аз определено за сега не я искам тая система на мотора ми
Активен
Георги Петков
Жоро
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #1259 -: август 05, 2021, 09:20:10 »

Нямаше ли предупреждение преди да ти набие спирачки?
Като цяло и аз съм доста против активните системи за безопасност... И то с големи скорости.
Тази за града дето е до 30км/ч е супер щото ако ти се метне някое келеме измежду колите е супер, ама както каза на магистрала си караш със 150км/ч и изведнъж Артифишъл Интелиджънса решава, че се удряш. В нета е пълно с клипове на тесли дето мислят луната за светофар и разни други глупости. Въобще алгоритъма в момента за разпознаване на каквото и да е визуално е толкова тъп, че малко шум "salt and pepper" му ебава майката. Буквално няколко пиксела на камерата ако са неразпознаваеми цялата картина не се приема за коректна.
Нали въведоха и на Форд Фокус експериментално за сега (говори се, че до 2024 всички коли ще я имат а кога ще стане задължителна, не знам) разпознаваща знаци и ограничаваща максималната скорост. Ами карам си аз Мазда 3 чисто нова на магистралата към Пловдив. На абсолютно всеки изход "гпс системата" засичаше, че ограничението е 90. Представяте ли си карам си със 140км/ч и да ми набие до 90км/ч.
Има хубави системи - ABS, ESP, система за предотвратяване на градски нискоскоростни сблъсъци, автоматични фарове и чистачки.
Всичко друго е адската простотия, вместо да помага на хората имам чуството, че все повече си казват - е то нали има система закво аз да мисля.
Мечтата на джендърчетата дето ги е страх да подкарат колата и да внимават в пътя вместо да си джиткат във фейса.
Активен
Страници: 1 ... 82 83 [84] 85 86 ... 88   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Мото новини

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.398 секунди с 20 запитвания.