Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Избор на дуал спорт каска
Страници: 1 ... 6 7 [8]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Избор на дуал спорт каска  (Прочетена 4443 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Активен Активен

Мотор: KTM 990 Adventure
Публикации: 3678

« Отговор #105 -: януари 13, 2021, 17:32:33 »

Дословно казва това. "
-Въпросът, който получавам често е. Съборих шлема си от седалката на мотора и съм чувал, че вече не е годен. Шлемът е реагираща на въздействие част от защитната екипировка. Той е изграден от мека EPS вътрешност и твърда външна обвивка.  Ако няма приблизително 5кг човешка глава вътре да реагира срещу въздействието той просто реагира със своите около 1,5кг високоякостна външност. Така, че той е ОК
-В случая на Арай ще получиш някакви козметични повреди но като цяло няма да го повредиш така, че да е негоден."
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar;Suzuki DR650 SP46;Honda Super Cub C 125cc
Публикации: 2323

Сутрин бира и ракия - край няма мойта простотия!

7183168
Ел. поща
« Отговор #106 -: януари 13, 2021, 18:16:00 »

Мога да си представя колко му е тъпо да отговаря на такива въпроси но предполагам това му е част от работата.
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2956

« Отговор #107 -: януари 13, 2021, 20:46:36 »

Дословно казва това. "
-Въпросът, който получавам често е. Съборих шлема си от седалката на мотора и съм чувал, че вече не е годен. Шлемът е реагираща на въздействие част от защитната екипировка. Той е изграден от мека EPS вътрешност и твърда външна обвивка.  Ако няма приблизително 5кг човешка глава вътре да реагира срещу въздействието той просто реагира със своите около 1,5кг високоякостна външност. Така, че той е ОК
-В случая на Арай ще получиш някакви козметични повреди но като цяло няма да го повредиш така, че да е негоден."

Физиката си е физика, не зависи от марката. Удара вътре в каската е увреждащ. Като е празна каската няма какво да я удря. Физиците, за разлика от прокурорите не се притесняват за техните закони, защото всички ги спазват  Smile

Реално хората, които постоянно си държат каската на огледалото, така, че огледалото да я носи с ръба в стиропора я увреждат повече, отколкото падане от метър, метър и нещо.
« Последна редакция: януари 13, 2021, 20:52:17 последно от evilution » Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar;Suzuki DR650 SP46;Honda Super Cub C 125cc
Публикации: 2323

Сутрин бира и ракия - край няма мойта простотия!

7183168
Ел. поща
« Отговор #108 -: януари 13, 2021, 21:41:58 »

Поне докато не започнат да правят тъпите каски от карамел падането от кУрмоло/седло ще е причина да си смениш каската просто щото искаш да си смениш каската.
Иначе и глобалното затопляне мой да се докара за фактор.
Или цената на пшеницата, оти да не???
Активен
stan4o_12
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 2046

« Отговор #109 -: януари 13, 2021, 22:14:36 »

Нещо почнах и аз да се замислям в тази посока (до тук съм карал с фул-фейс), но ми се случва да карам с 120-30 и до 150-160км/ч (за по-кратко) и "човката" ме притеснява.

Ето бе има прИмоция в fc-moto.

Само не знам как си с размерите?
Мен спец. ме кефи ей тази:

« Последна редакция: януари 13, 2021, 22:18:27 последно от stan4o_12 » Активен
Страници: 1 ... 6 7 [8]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Избор на дуал спорт каска

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.148 секунди с 21 запитвания.