Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Малко странна молба
Страници: 1 2 3 [4]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Малко странна молба  (Прочетена 3816 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5751

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #45 -: юли 16, 2019, 21:18:32 »

Абе майна, кога ще научите всички, че BMW 1200GS не е голям мотор???
Висок- ДА! Но Голям -НЕ!
Освен това е боксер, тоест автора няма да има възможност да измести степенките напред.
Сузуки Вестром 650, 1000 е по- дълъг.

П П. Ето това е наистина голям мотор:

Но автора не търси междуконтинентален лайнер Smile
« Последна редакция: юли 16, 2019, 21:33:11 последно от Grobarq » Активен
Kris_inc
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha TDM 900
Публикации: 285

Ел. поща
« Отговор #46 -: юли 17, 2019, 07:22:30 »

За да е удобен даден мотор за по-висок човек степенките се свалят леко на долу, а не се местят напред... Трябват висока седалка и леко свалени степенки, за да не са сгънати краката. Височината на мотора е по-важна от общата дължина за комфорт.
Активен
Vladi4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 50сс, 150сс, 175сс, 250сс, 350сс, 750сс, 850сс и сега BMW R 1100 GS
Публикации: 1305

Директор на ветрови превал.

Ел. поща
« Отговор #47 -: юли 17, 2019, 08:19:22 »

БМВ R 1200 GS може и да не е толкова голям, колкото изглежда, но виж БМВ R 1200 GS Adventure, е това вече е наистина голям мотор. Very Happy Аз съм висок 178 см и когато се покатерих на седалката му краката ми не стигаха до земята даже и само на пръсти. А резервоарът му е 33 литра за над 500 км път. Като погледнеш, каква бака има пред теб, когато си на седалката... Майко мила... Няма друг такъв мотор. От всичките серии R на БМВ Адвенчърите са мнооого големи мотори! И 1150, и 1200, и най-новите 1250. От картинка, или снимка това не може да се прецени. Трябва да застанеш до мотора, да се покатериш отгоре му, та да видиш, за какво става въпрос. Very Happy Не съм и видял дребни хора по 170 високи най-много, да карат Адвенчъри. За нормалните R модели няма проблем.  
Активен
IBenchev
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: XX
Публикации: 268

« Отговор #48 -: юли 17, 2019, 19:09:04 »

Висок- ДА! Но Голям -НЕ!
Освен това е боксер, тоест автора няма да има възможност да измести степенките напред.
Това е абсолютно невярно и може да го твърди само човек, който никога не е карал такъв мотор.

@Vladi4 е много прав.
Съвсем скоро направих почти 6000 км. за 11 дни с R1250GS Adventure.
Огромен мотор е. И супер удобен, особено за големи хора.
Висок съм 192 см., тежа малко над 130 кг. и съм с доста дълги крайници.
Когато е на най-високата степен на седалката и най-високо настроен амортисьор, едва стигам земята на пръсти.
Слизане и качване само през лявата степенка.
Ако съм стъпил с левия крак на земята, а не на степенката е мноооого трудно, особено като е с всички куфари.
И наистина има голяма разлика между Adventure варианта и стандартния и при каране и като визия.
« Последна редакция: юли 17, 2019, 19:15:37 последно от IBenchev » Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #49 -: юли 17, 2019, 20:28:33 »

.
Съвсем скоро направих почти 6000 км. за 11 дни с R1250GS Adventure.

Май говорим за различни мотори Surprised

За да е удобен даден мотор за по-висок човек степенките се свалят леко на долу, а не се местят напред...

Това ще е много интересно изпълнение Sad
На автора ще му трябва леко около 10-12см надолу.... Как си го представяш?
Не е ли по- логично и лесно да отидат 10-12см напред?
Ако е боксер няма къде....
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1172

« Отговор #50 -: юли 17, 2019, 20:33:05 »

Е той едва ли иска да кара с изпънати крака.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #51 -: юли 18, 2019, 06:23:52 »

Е той едва ли иска да кара с изпънати крака.

Не съм казал, че иска или трябва да кара с изпънати крака.
Прочети внимателно първия му пост:

Здравейте, бъдещи колеги,

Имам една малко нетипична молба.
Карам скутер от повече от 20 години, 50 сс. Миналата година си взех 125 сс, и съответно трябваше да изкарам категория, което направих без проблем. По съвет на инструктура взех най-високата  :headbang:. Тук започнаха "проблемите", ужасно ми хареса чувството от големия мотор, и така ми влезна мухата в главата.
Аз съм много висок, ама наистина много, бивш спортист, и след дълги размисли, гледания и опити, стигнах до заключението, че моя мотор е Yamaha tracer 900. До тук добре, ходих до представителите на Ямаха, но там нямат регистрирана машина за тестове. Гледах и обяви, дори покарах някои от моторите, но за по 5 минути.
Та молбата ми е следната, някой собственик на Yamaha tracer, дали може да ми го даде да го тествам в рамките на 1- 2 часа, тъй като ергонометрията на мотора е малко странна, степенките са изнесени по-назад в сравнение с другите спорт-туръри, а и градуса на сгъване в коленете при мен е доста по различен, да не се окаже, че ще дам едни пари за нещо, което не мога да карам повече от 30 минути.

П.П. Спокоен шофьор съм. Със скутерите ми никога не съм имал инциденти, така че ако някой откликне на молбата ми, ще се отнеса с уважение и отговорност към предоставената ми машина. Готов съм и да си платя за теста.

Благодаря за вниманието

Човека 20г е карал скутер, много висок е и търси позиция на мотора в която краката му да не са прекалено сгънати назад. На скутера се доближава ъгъла на коляното му до около 90° .( Бивш спортист е, може да е имал травми в коляното) Предполагам, че търси приблизителна ( като на скутера) и по- удобна стойка. А ако може да разшири ъгъла на коляното на 95-100° сигурно ще му е по- комфортно.
Правилно ли мисля?
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2347

« Отговор #52 -: юли 18, 2019, 14:54:57 »

Не. Бивш спортист съм, травми на коляното дал Бог. Има много сгънати мотори, които наистина не са особено удобни. На нормален мотор, често се стои на пръсти на степенките, което е далеч по-малко от 90 градуса. На хондата едва ли ти се изморяват краката, защото не са изпънати напред. При нормална стойка даже би трябвало да е под 90 градуса. Да можеш да прехвърлиш малко тежест от седалката на степенките е полезно, което при изнесени степенки не става особено. С крака напред е удобно, ако имаш къде да се облегнеш. Ако нямаш облегалка, е по-добре да имаш опора и на краката, което означава степенки горе-долу близо до седалката по вертикала.
« Последна редакция: юли 18, 2019, 14:59:13 последно от evilution » Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1454

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #53 -: юли 18, 2019, 17:46:19 »

Цялата работа е в това,че Гроби си мисли че чопърите са мотори... Smile Smile Smile оттам идва объркването..  Smile Smile Smile
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 1172

« Отговор #54 -: юли 18, 2019, 21:11:16 »

Ами те и скутерите не са Smile
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4407

Ел. поща
« Отговор #55 -: юли 19, 2019, 01:59:42 »

Цялата работа е в това,че Гроби си мисли че чопърите са мотори... Smile Smile Smile оттам идва объркването..  Smile Smile Smile
чак толкова заблуден не може да е Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #56 -: юли 21, 2019, 12:11:17 »

Я вземете да научите малко градусите Very Happy Smile
Как го виждате 2+м човек да кара клекнал по корем Sad Smile Smile Smile Smile

На Трансалпа не ми се уморяват краката защото е най- близо до правия ъгъл Very Happy
Ако са по изтеглени с 5см напред даже ще по- удобно Very Happy
Аз съм по- дълъг от вас Very Happy

Интересно ми е мнението на колегата Богдан, че той е по- висок от мен и е по- близо до размерите на автора, какво мисли и всъщност какъв мотор кара?
Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LS650, Балкан С2
Публикации: 1757

« Отговор #57 -: юли 21, 2019, 19:06:13 »

Седя, чета и си мисля... При 1 метър дължина на крака и грубо 50см подбедрица и още толкоз бедро, за да е прав ъгълът в коляното, степенката трябва да е на 70 см под седалката (Питагор беше!)... При ендуро/адвенчър и 85 санта височина на седалката, степенката или трябва да е на 15 см от земята, т.е. просветът на мотора трябва да е максимум толкоз, или нещо нейде правите ъгли се губят... Алтернативата е степенката да не е точно под таза, което пък чупи идеята да можеш да станеш на степенки без да се държиш за кормилото... Това пък чупи идеята на ендурото... Абе като се замисля май само си седя...
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #58 -: юли 21, 2019, 21:00:46 »

о

П.П. иначе търся нов или до 3/4 години, стига да мога да се събера на него.

Мисля, че се сетих кой мотор ще е най- близо до изискванията ти и в същото време ще ти е сравнително удобен. Поне според компютърната симулация:

https://www.honda.co.uk/motorcycles/range/adventure/vfr1200x-2016/specifications.html

Размери (ДxШxВ): 2285mm x 915mm x 1460mm

Междуосие: 1595 мм
Very Happy

« Последна редакция: юли 21, 2019, 21:07:12 последно от Grobarq » Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 3115

Ел. поща
« Отговор #59 -: юли 22, 2019, 07:11:14 »

Седя, чета и си мисля... При 1 метър дължина на крака и грубо 50см подбедрица и още толкоз бедро, за да е прав ъгълът в коляното, степенката трябва да е на 70 см под седалката (Питагор беше!)... При ендуро/адвенчър и 85 санта височина на седалката, степенката или трябва да е на 15 см от земята, т.е. просветът на мотора трябва да е максимум толкоз, или нещо нейде правите ъгли се губят... Алтернативата е степенката да не е точно под таза, което пък чупи идеята да можеш да станеш на степенки без да се държиш за кормилото... Това пък чупи идеята на ендурото... Абе като се замисля май само си седя...

Smile
Активен
Страници: 1 2 3 [4]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Малко странна молба

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.217 секунди с 21 запитвания.