Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgСтилChoppers (Модератор: puna_kazanlak)Тема: Паста за полиране на никел - каква
Страници: 1 [2]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Паста за полиране на никел - каква  (Прочетена 1467 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
koceeeii
Мразя мишкарите!!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki VL 1500 LC
Публикации: 1352

« Отговор #15 -: ноември 27, 2017, 10:59:53 »

Ето как си почистих никела  Very Happy
Активен
FozY
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: www.sites.google.com/site/fozysite/home
Публикации: 875

R1200GSA; XVS650

WWW Ел. поща
« Отговор #16 -: ноември 27, 2017, 15:13:50 »

С твърдата част на гъба за чинии ли?!?!?!? бъди честен  Surprised Surprised Surprised Surprised
Активен
koceeeii
Мразя мишкарите!!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki VL 1500 LC
Публикации: 1352

« Отговор #17 -: ноември 27, 2017, 17:15:21 »

С твърдата част на гъба за чинии ли?!?!?!? бъди честен  Surprised Surprised Surprised Surprised
И с меката и с твърдата.
Преди няколко години паднах и ожулих визьора на каската, пак с Циф го шлайфах.
Активен
Retromania
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: черен
Публикации: 214

« Отговор #18 -: декември 18, 2017, 16:20:39 »

Цифа върши чудеса и аз съм го ползвал. Но е за по-захабени детайли ако никела е почти без драскотини, цифа ще го надраска. Преди време си бях взел Turtle wax metal polish и бях много доволен от нея, течна е и доста финна, не вече не я намирам нещо. Аз имам един друг въпрос. След полиране и по принцип за през зимата, мажите ли с нещо хрома и никела за защита от влагата ?
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1220

« Отговор #19 -: декември 18, 2017, 16:46:10 »

Koлеги има ли някаква тайна и лесна рецепта за премахване/сваляне на хром/никел (или с каквото точно е ми са покрити разни декоративни детайли) вече е избила ръжда и освен че ме дразни искам да ги боядисам черно въпросните няколко детайла?

(извинявам се ако не е точното място за въпроса ми) Smile

Активен
OGN
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 80

« Отговор #20 -: декември 18, 2017, 17:39:32 »

шкурка
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2407

Ел. поща
« Отговор #21 -: декември 18, 2017, 18:19:55 »

Цифа върши чудеса и аз съм го ползвал. Но е за по-захабени детайли ако никела е почти без драскотини, цифа ще го надраска. Преди време си бях взел Turtle wax metal polish и бях много доволен от нея, течна е и доста финна, не вече не я намирам нещо. Аз имам един друг въпрос. След полиране и по принцип за през зимата, мажите ли с нещо хрома и никела за защита от влагата ?
Ползвах една полирпаста на Абро-след нея мотора държеше на ръжда с месеци..а седеше навън и всяка вечер го къпеше поливната система
Активен
Retromania
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: черен
Публикации: 214

« Отговор #22 -: декември 19, 2017, 08:18:30 »

Ползвах една полирпаста на Абро-след нея мотора държеше на ръжда с месеци..а седеше навън и всяка вечер го къпеше поливната система
Да, но пак е полир паста. Идеята е с какво да се мажат частите, за да са защитени и да се съхранят максимално. Аз лично тая зима ги намазах с тънък слой трансформаторно масло (по рядко е) и после леко позабърсах отгоре отгоре, не много старателно, за да остане мазен слой който да защитава.
Активен
dandy
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: ex: simson suhl;balkan 50;minsk 125;yamaha fzr400;yamaha R1;suzuki GSXR750;карпати;suzuki bandit 600 now: Balkan 250
Публикации: 181

Ел. поща
« Отговор #23 -: декември 19, 2017, 10:14:42 »

Дано не се зачете, като реклама на конкретна фирма или продукт  Surprised
почистване 1.POLINOX PROTECT CLEANER след него консервиране с 2.POLIANT
Това е за много запазени,ненарушени повърхности и без открити до основата детайли покрити с хром-никел.
 За мераклии, които имат желание сами да си разбъркат консервиращ продукт: за запазени и не чак до там детайли може да се приготви паста от битум, минерално масло и разтворител(бензин,трихлоретилен или толуол) добавен до желаната гъстота на пастата. Напролет се премахва с посочените разтворители.
Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgСтилChoppers (Модератор: puna_kazanlak)Тема: Паста за полиране на никел - каква

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.067 секунди с 19 запитвания.