Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgЗа ФорумаМнения, предложения, съветиТема: Съвет за първи мотор (Naked bike)
Страници: 1 [2] 3 4 ... 9   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Съвет за първи мотор (Naked bike)  (Прочетена 21808 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 4088

Ел. поща
« Отговор #15 -: юли 15, 2016, 21:42:42 »

Никой не е казал, че трябва да съм запален или пък да имам "топки" да карам бързо в градски условия. Страх ме е, .защото съм в сферата на медицината и за разлика от мен,  не виждате на практика за какви неща става въпрос. Това дали ще го карам бавно, бързо или с гърба напред си е моя работа. Не искам да се заяждам, но са ми нужни мнения по въпроса от опитни мотористи, каквито със сигурност св намират в този форум. Благодаря ви за отговорите!
не знам какво си видял в болницата,но нали се сещаш че почти всички тук сме се видели нас в болницата.че и по няколко пъти.добре е да те е страх,но ако е доста,си ходи пеша.ако мислиш че няма да се сковеш при някоя по-злобна ситуация(такива няма да ти липсват,колкото и бавно да караш) ти препоръчвам една ямаха мт 03.
Активен
PepeLopez
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Четиритактов
Публикации: 1607

Няма работа да не става и жена да не дава.

« Отговор #16 -: юли 15, 2016, 22:37:33 »

Със 195 см. и 95 кг., не знам дали 400 сс ще ти е къс и неудобен, ама със сигурност ще си много забавна гледка, седнал отгоре му. В този смисъл и имайки предвид написаното от теб, моят съвет е да се огледаш за макси скутер.
Активен
Che_
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM SX 250
Публикации: 4196

« Отговор #17 -: юли 15, 2016, 23:05:35 »

ама със сигурност ще си много забавна гледка, седнал отгоре му.

е и? пича иска да се вози, не да позира пред кафето
Активен
hangata
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор:
Публикации: 5

« Отговор #18 -: юли 16, 2016, 05:18:50 »

Имам чувството, че 90% от  комплексарите са накацали по форумите като мухи на лайно. Веднага почва да се говори  как не трябвало да има "страх", защо съм ви поискал мнението, как някой "бил в настроение" иначе кой знае какво би направил. А в живота са по-ниски от тревата. За съжаление, това е масова практика по българските форуми още от "вратата" да се упреква, сякаш съм длъжен да знам всичко по темата. Аз ако бях наясно, нямаше да си правя труда да я пускам.
Извинявам се на двама-трима, които наистина са се опитали да отговорят на въпросите ми, за което им благодаря.
П.С. Гробаря - когато видиш на реанимационната маса младо момче без органи от таза надолу и част от крака му все още в ботуша, тогава ще осъзнаеш реалните последствия от този тип катастрофи и ще можеш да разбереш за какъв страх става въпрос.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5159

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #19 -: юли 16, 2016, 05:45:23 »

Имам чувството, че 90% от  комплексарите са накацали по форумите като мухи на лайно. Веднага почва да се говори  как не трябвало да има "страх", защо съм ви поискал мнението, как някой "бил в настроение" иначе кой знае какво би направил. А в живота са по-ниски от тревата. За съжаление, това е масова практика по българските форуми още от "вратата" да се упреква, сякаш съм длъжен да знам всичко по темата. Аз ако бях наясно, нямаше да си правя труда да я пускам.
Извинявам се на двама-трима, които наистина са се опитали да отговорят на въпросите ми, за което им благодаря.
П.С. Гробаря - когато видиш на реанимационната маса младо момче без органи от таза надолу и част от крака му все още в ботуша, тогава ще осъзнаеш реалните последствия от този тип катастрофи и ще можеш да разбереш за какъв страх става въпрос.

Всички сме комплексари тук...
Що не четеш по- внимателно какво те питаме и пишем.
И да в настроение съм да обяснявам, пък дано запазя теб или обществото от грешките от страхът ти.
Не съм виждал такава зверска катастрофа, дано и не видя!
Тук мисля, че има хора чиито приятели са издъхнали пред очите им...
Но карат.
Като те е страх и си наясно с последствията защо си записал курса???
Знаеш ли колко е опасен и велосипеда?

П.П.Ако влезе Чефо и е в настроение най- добре ще ти обясни, той е най- големия комплексар  Very Happy Smile
« Последна редакция: юли 16, 2016, 06:39:08 последно от Grobarq » Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #20 -: юли 16, 2016, 07:01:22 »

Пишеш умно и грамотно та ще се опитам за последно да ти обясня пък ти пак ни наричай комплексари.
Може и да е добре да те е страх...
Тук влизат с всякакви питания...
Най- често са разни безстрашни знаещи дето ни обясняват как ще си вземат 1000RR за първи мотор и ще го карат бавно с 50-60км...И не искат и да чуят за друг...
Други пък влизат знаещи кой модел е най- подходящ за първи мотор... Ама да питат....И не искат да чуят и за друг... Е що питат???
Но никой като теб не е казвал, че не го влекат миторите...
Може би моето мислене е изкривено... И очаквам всички мотористи да са маниаци към моторите..Като мен...
Ама като се огледам, познатите ми (90%от тях мотористи) са маниаци за всяко болтче....
Огромна част от пишещите тук също.
По- дъртите (към които май вече спадам и аз) са се запалили от малки. Кой покрай метъла, кой покрай дядо си с Балканчето... Други са маниаци на скоростта от деца... Колегата Китан май е от тях Very Happy....
И влизаш ти...ни рак, ни риба... Към коя група си?... Не знаеш...
Искаш голям и скъп мотор ( не отговарящ на категорията ти) не можеш да си го позволиш... А и да може ще те е страх от него....
Тогава???
Казваш, че ще караш предимно в София... Колегите ти предлагат макси скутер. Взимаш Сузуки Бъргман 250сс и си първи на светофара в задръстването. А ако случайно искаш да идеш до Бургас с него...ами иди!
Един пич тръгна с по-големия 400сс от Атина за София. Взе 900км за 14часа ако си спомням правилно...
Таа...пак прочети и си помисли...
Пък ние нека сме комлексари...
« Последна редакция: юли 16, 2016, 07:03:06 последно от Grobarq » Активен
d_namliev
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW R 850 R
Публикации: 64

Ел. поща
« Отговор #21 -: юли 17, 2016, 10:31:17 »

Виж и това Honda XL 250
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1912

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #22 -: юли 17, 2016, 16:02:59 »

Хонда nc 750. Но е все още е доста нов и може 7а не ти хареса цената. Това 6и е мотор с готин разход на гориво става да градско извънградско спокоен...
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1421

« Отговор #23 -: юли 17, 2016, 17:54:36 »

Хонда nc 750. Но е все още е доста нов и може 7а не ти хареса цената.

И NC 700S заслужава внимание (като по евтин алтернатива).... но реалноста е такава че този мотоциклет е на цена сходна с тази на Скрамблера.... иначе със сигорност е страхотна машина...

... но видях и цената му ( с една излишна "нула" отзад 

http://www.ebay.co.uk/itm/DUCATI-SCRAMBLER-SIXTY2-/152051692960?hash=item2366fcb5a0:g:gQUAAOSwjMJXDSA2 - £5,750

тай като погледна нещата....  май само скутер ще се впише в изискването за бюджет  Surprised

Активен
hangata
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор:

« Отговор #24 -: юли 17, 2016, 18:32:08 »

Хондата е супер, както на външен вид, така и като мощност.. Дори цената е доста задоволителна, предвид годината на производство. Ще го имам предвид, благодаря ви!
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #25 -: юли 17, 2016, 20:06:10 »

Коя Хонда да става бе мамка му???

http://quto.ru/moto/Honda/NC700S/2012/

Тази е 48 коня с 1!!! повече!

Тук в по- верния сайт даже е повече коне:

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/Honda/honda_nc700s%2012.htm

51,1 коня!!! .....

238 килограма.....

http://www.honda.bg/?go=motorcycle&p=detail&cat=naked&model=NC_750_S

Тази е 55 коня с 9!!! повече!!!

"Категория А2
Мотоциклети с мощност, която не превишава 35 кВ, и с отношение мощност/тегло, което не превишава 0,2 кВ/кг, като удвоената реална мощност не е по-голяма от нетната мощност на двигателя."

35кВ = 46,9 коня

Той малкия ми е сърдит и май не заслужава да обяснявам повече ама не го заблуждавайте.
Да вземе да каже най- после колко кинта е приготвил,а? Така само гадаете....

П.П.Пиша от телефон дано да съм качил правилните линкове и нямам много гешки...
Активен
hangata
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор:

« Отговор #26 -: юли 18, 2016, 00:48:54 »

Ех, мама му стара... защо не ми каза по-рано. Нямаше да карам курсовете, ако имаше ограничение.
Ако се съобразявах с ограниченията в мощността, то щях да го отбележа в темата.Дори в първия си коментар съм написал,че търся нещо в диапазона 40-80кс. Ако няма какво да кажеш по въпроса, то не си прави труда да пишеш. "Звездичките" във форума си ги трупай другаде. Ако имах правата, бих ти изтрил коментарите, защото са меко казано неадекватни и заядливи.
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2012

« Отговор #27 -: юли 18, 2016, 01:17:42 »

Ех, мама му стара... защо не ми каза по-рано. Нямаше да карам курсовете, ако имаше ограничение.
Ако се съобразявах с ограниченията в мощността, то щях да го отбележа в темата.Дори в първия си коментар съм написал,че търся нещо в диапазона 40-80кс. Ако няма какво да кажеш по въпроса, то не си прави труда да пишеш. "Звездичките" във форума си ги трупай другаде. Ако имах правата, бих ти изтрил коментарите, защото са меко казано неадекватни и заядливи.

Съседа ми така бил решил да не се съобразява, и сега има да плаща четвърт милион. Не прави глупости.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #28 -: юли 18, 2016, 01:19:27 »

Брех мама му стара...ма ти нещо на бунтар ли ще ми се правиш?
Бунтар- моторист който го е страх от моторите...
Баси на къде върви този свят всичко се изврати...
Взимам си думите назад, нищо умно няма в теб, заблудил съм се...
Пълен малоумник си!
Всички ти казваме кои мотори са за предпочитане, ти се дървиш...
Ми що ни питаш тогава?
Питай чичко Гугъл...

ЗАРАДИ ТАКИВА КАТО ТЕБ РАЗДЕЛИХА "А" КАТЕГОРИЯ НА НЯКОЛКО НИВА!

А2 не ти позволява да караш моторите които харесваш по снимки.
Сети се сам защо...

И вземи да смекчиш малко тона и проумей, че никой не се заяжда с теб.... Засега...
На границата си темата да отиде във "Веселба"...

Съседа ми така бил решил да не се съобразява, и сега има да плаща четвърт милион. Не прави глупости.

Обясни му на малкия цветно защо...
Нещо почвам да се дразня...
Да не им тъпчат дюнерите на дЯцата с нещо....
« Последна редакция: юли 18, 2016, 01:23:05 последно от Grobarq » Активен
soadfan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Пластмасов PC25
Публикации: 690

« Отговор #29 -: юли 18, 2016, 06:08:27 »

Мда, като те спрат или ако стане инцидент...Тая "А2" има стойност, точно колкото "B", поне що се отнася до "по-голям" мотоциклет.  Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 9   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgЗа ФорумаМнения, предложения, съветиТема: Съвет за първи мотор (Naked bike)

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.339 секунди с 20 запитвания.