Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgЗа ФорумаМнения, предложения, съветиТема: Съвет за първи мотор (Naked bike)
Страници: [1] 2 3 ... 9   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Съвет за първи мотор (Naked bike)  (Прочетена 21588 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
hangata
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор:
Публикации: 5

« -: юли 15, 2016, 00:50:58 »

Здравейте! Скоро се очаква да взема книжка за А2 и вече почнах да гледам за мотори. Всъщност, не съм никак запален по моторите, но не мога да отреча и че доставя не малка наслада шофирането им. Ако трябва да съм честен, дори ме е страх от тях и изтръпвам, когато видя някой моторист да прелита между колите. Точно поради това не целя да си взема бърз мотор. Смятам, че в диапазона 40-80кс. ще ми бъде напълно достатъчно. Ясно е, че съм пълен новобранец при моторите(за което искам да ме извините) и на пръв поглед се спирам на тях само по външния им вид.... И така докато не видях "моя" мотор - Ducati Scrambler, ... но видях и цената му ( с една излишна "нула" отзад  Smile ). Та стигнах и до молбата ми към вас да ме посъветвате кой мотор най-много се доближава на визия/практичност до съответния? Не искам голям и обемист мотор. Предлагали са ми неколкократно Suzuki SV650, Kawasaki ER, Yamaha-и и т.н. Да, харесват ми, но са прекалено големи(нищо, че съм 190см висок и 95кг.). Това Ducati е от типа мотори, които ми харесват.Искам да го карам предимно по София, не искам да се надпреварвам и не искам да развивам бясни скорости. Просто искам да изпитвам удоволствие от шофирането, съвместно с по-лесното придвижване( ... и ако може да е на разумна цена, все пак).   Кажете вие - витая ли в облаците или има някаква добра алтернатива точно като за мен. Откажете ме или ме подкрепете в избора ми.
Благодаря ви предварително!
П.С. Качвам снимка на мотора, така че да ви служи за вдъхновение  Smile Smile

Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1421

« Отговор #1 -: юли 15, 2016, 01:28:28 »

книжка за А2

Добре е да наблегнеж на това А2, защото при евентуален инцидент (недай боже) някой пострада по твоя вина ще имащ неприятности...

Има някакви редки и стари Монстъри 400цц те са в А2 (ама такова чудо скоро не съм виждал да се продава), SV650 трябва да го вземеш с рестиктор от Ук и рестриктора да е отбелязан в талон... иначе си имаш проблем...

CB 500 - е грозноват мотор ама върши работа, надежден и тн... CBF 500 също е А2 (само дето е по нов и се намират разни екземпляри като моя застреляни от кране с ABS което за начинаещ си е голяма екстра и на разумни цени) но пък визията няма нищо общо с посочения от теб скрамблер.... и изобщо има камара НЕлоши мотори в категория А2 тай че рови и си харесай нещо според бюджета.... най важното да си намериш по читав/запазен мотор не толкова лачен и модерен... 1-ви мотор ще има да пускатш тук там... да падне, да се ожули и тн.... (просто е неизбежно) успех и късмет   Very Happy  пс Брос 400 няма да ти го препоръчвам въпреки че има свойте си достойнства (просто защото е вече на сериозна възраст и е изключително куц мотор)
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 2006

« Отговор #2 -: юли 15, 2016, 02:28:46 »

Вземаш си една Yamaha XT и я правиш скрамблер. Хем ще ти отговаря на категорията, мисля.

Оригинала:

Активен
dirtlego
Ducater
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Ducati Diavel; Harley-Davidson Night Rod; Yamaha FZ1N; Yamaha FZ8; Honda Hornet
Публикации: 497

« Отговор #3 -: юли 15, 2016, 08:16:55 »

Цитат
Всъщност, не съм никак запален по моторите,
Ако това е вярно, хубаво си помисли дали наистина искаш. Ако е само временно увлечение и едно изтърсване ще те откаже, то недей въобще започва.
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3297

« Отговор #4 -: юли 15, 2016, 12:00:18 »

Ако изброените от теб мотори са ти "големи",то едва ли ще намериш нещо подходящо! Просто,от гледна точна на габаритите,няма "по-събрани" модели! Това Дукати на снимката не е по-малко от тях със сигурност! Колегите ти предлагат мотори,които нямат много общо с това което искаш,с изключение на последния,но ти едва ли ще се хванеш да правиш мотор,при положение,че не си сигурен дали ти се кара наистина.Не е ясно за какви пари става дума,но Сузукитата SV650 и GSV Gladius като че са най-подходящи...
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5159

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #5 -: юли 15, 2016, 12:48:35 »

Всъщност, не съм никак запален по моторите, ......
...... Откажете ме или ме подкрепете в избора ми.
Благодаря ви предварително!

ОТКАЖИ СЕ!!!
Ти нямаш сърце на моторист!
Не искам някой който го е страх от мотора да кара в лудницата на София и от страх да направи някой сакатлък....
Сега може да ми благодариш!

П.П.Ако все пак събереш смелост поне за адекватен отговор Дукати Монстър 400сс е твоя мотор.
И с този страх ме съмнява да вземеш изпита...

Ако това е вярно, хубаво си помисли дали наистина искаш. Ако е само временно увлечение и едно изтърсване ще те откаже, то недей въобще започва.

Mad
« Последна редакция: юли 15, 2016, 12:50:56 последно от Grobarq » Активен
karadzhov
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CB 600F Hornet '04, Yamaha TTR 250
Публикации: 463

« Отговор #6 -: юли 15, 2016, 13:51:43 »

А защо не погледнеш някой скутер 250 или 400сс ?
Хем ще се придвижваш лесно, хем няма да е типичния страшен мотор.
Активен
Skywlak
Георги
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XJ 600 s Yamaha TDM 900
Публикации: 1906

бавно с усмивка :-)

Ел. поща
« Отговор #7 -: юли 15, 2016, 15:08:38 »

Щом мислиш практично и ще караш само в града и те е страх, помисли и за електрически велосипед
Активен
dirtlego
Ducater
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Ducati Diavel; Harley-Davidson Night Rod; Yamaha FZ1N; Yamaha FZ8; Honda Hornet
Публикации: 497

« Отговор #8 -: юли 15, 2016, 15:58:29 »

Каквото и да си говорим, карането на мотор не е от най-безопасните занимания. Не че тези, които караме сме голяма работа, просто живеем с риска.
"Имало един моторист, чиято жена постоянно му мрънкала, колко опасно било на две гуми. Накрая той си купил още един мотор за да станат гумите четири",... Този има голямо сърце за моторист.
Активен
hangata
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор:
Публикации: 5

« Отговор #9 -: юли 15, 2016, 16:19:54 »

Никой не е казал, че трябва да съм запален или пък да имам "топки" да карам бързо в градски условия. Страх ме е, .защото съм в сферата на медицината и за разлика от мен,  не виждате на практика за какви неща става въпрос. Това дали ще го карам бавно, бързо или с гърба напред си е моя работа. Не искам да се заяждам, но са ми нужни мнения по въпроса от опитни мотористи, каквито със сигурност св намират в този форум. Благодаря ви за отговорите!
Активен
karadzhov
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CB 600F Hornet '04, Yamaha TTR 250
Публикации: 463

« Отговор #10 -: юли 15, 2016, 16:20:57 »

Щом мислиш практично и ще караш само в града и те е страх, помисли и за електрически велосипед

Или електрически скутер, аз като бях в КАТ миналата година да регистрирам моя имаше един колега с такъв.
Чисто нов за доста прилична сума, даже май спомена че се сглобяват в София.

П.П. Ще минаваш целия град за стотинки...
Активен
Che_
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM SX 250
Публикации: 4196

« Отговор #11 -: юли 15, 2016, 16:58:45 »

Monster?

Хем е малък, хем е дукати, хем парите не са много  Surprised
Активен
Optic
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Er-6n
Публикации: 230

« Отговор #12 -: юли 15, 2016, 17:36:25 »

Никой не е казал, че трябва да съм запален или пък да имам "топки" да карам бързо в градски условия. Страх ме е, .защото съм в сферата на медицината и за разлика от мен,  не виждате на практика за какви неща става въпрос. Това дали ще го карам бавно, бързо или с гърба напред си е моя работа. Не искам да се заяждам, но са ми нужни мнения по въпроса от опитни мотористи, каквито със сигурност св намират в този форум. Благодаря ви за отговорите!

Че ти нали си имаш мнение, защо ти е нашто? Ай отвори ни очите, да прогледнем и ние...
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5159

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #13 -: юли 15, 2016, 17:48:22 »

Това май е към мен...хммм...

1. Никъде не съм казал, че трябва да караш бързо.
2. Защо реши, че си единственото медицинско лице тук?
Има и други и като гледам не им пречи да карат мотор.
3. Доста от пишещите тук са посещавали болници не веднъж.
Да са се отказали?
Не!
Пак карат. Карат запленени от удобството, красотата и моща на мотора си. С респект и уважение, но страх-НЕ!
(Аз самия се възстанивявам от едно хвърляне миналата година...целия форум е виждал снимките)
4. Мотора който си качил ще ти е къс и неудобен за твоите 190см.
5. Кажи си бюджета, да знаем какво да предложим, но си отдели към 1000лв за екипировка..

Медицинското лице да хвърли поглед на тази тема:

http://www.motoforum.bg/index.php/topic,77215.0.html

Че ти нали си имаш мнение, защо ти е нашто? Ай отвори ни очите, да прогледнем и ние...

Smile

Поредния, но съм в настроение...
Поне пише грамотно за разлика от един друг...
Активен
Oggie
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki Vulcan 2000 Classic LT
Публикации: 2493

« Отговор #14 -: юли 15, 2016, 21:24:49 »

Търсиш малък мотор, практичен, не особено бърз за града. Освен това трябва да е евтин и да се вмести изискванията за А2. Това всичко накланя везните към скутерите. Сега има и много добри предложения за електрически скутери с пробег по 60км с едно зареждане. Вземи си един такъв по отношение на практичност в градски условия нищо не може да бие скутера а за електрически разходите са направо смешни. Освен това и екипировката ти ще се сведе до абсолютният минимум и съответно харчовете около нея. Пак ще си на две гуми, маневрен колкото останалите мотори и почти толкова  бърз в градски условия.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 9   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgЗа ФорумаМнения, предложения, съветиТема: Съвет за първи мотор (Naked bike)

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.308 секунди с 20 запитвания.