Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъмKлуб пътешественик (Модератор: Tonyco)Тема: Приключение из Карпатите 2015
Страници: 1 [2]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Приключение из Карпатите 2015  (Прочетена 6945 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
sergo
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX1300R Hayabusa
Публикации: 4989

Suzuki 1100FR

« Отговор #15 -: август 11, 2015, 10:36:24 »

Страхотно....  rulez1 rulez1 rulez1 Mad Mad
Активен
ivobivo
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: 2001 Suzuki GSX-F 750
Публикации: 415

КАСКА оставена на пътя означава "СПИРАЙ И ПОМАГАЙ"

WWW Ел. поща
« Отговор #16 -: август 11, 2015, 10:56:45 »

Специални благодарности на Тони и Петя, че ми уйдисаха на акъла и благодарение на тях навръх 40-тия си рожден ден успях да сбъдна още една своя мечта - да пътешествам с мотор извън България (като разбира се не броим плескавиците в Сърбия за половин ден). Благодаря и на Жорката - моя съквартирант, който не ми хъркаше за да мога да си отпочивам пълноценно след ездата и вечерите напитки  Very Happy
Изкарахме супер - организацията и фото-майсторството на Петя + опитното водене на Тонико направиха изживяването неповторимо и освен двата прекрасни прохода видяхме и доста интересни неща.
Според мен Румънците отдавна са ни изпреварили, защото явно тези от които зависи напредъка и развитието на икономиката крадат много по-малко от нашите политици, кметове и новобогаташи. Градчетата им са чисти, спретнати и поддържани, а "циганите" в долната част под Карпатите обработват земята и се трудят, а не чакат само помощи, като в нашата мила родина!
ПП Тонка с Петя имате специални благодарности и от майка ми (набор 1939 и по душа авантюрист като мен), която каза че е "изживяла цветно" всичко което сме видели и преживяли за тези 4 дена...догодина обещайте пак да спретнем нещо подобно, но този път плюс Диди на задната седалка - все пак децата вече ще са ни по-големички Smile
Активен
Tonyco
Moderator
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Varadero XL 1000 VA '10
Публикации: 2440

28456401
« Отговор #17 -: август 11, 2015, 11:34:01 »

Е радвам се, че ви е харесало. Да видим кога ще остане време пак да бръмчим Smile.
Междувременно докарах пътеписа и на моя сайт, ако на някой му се отваря бавно във форума, може да го чете тук: http://www.tonyco.net/patepis/Romania2015_30_07_2015.html
Активен
Vladi4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 50сс, 150сс, 175сс, 250сс, 350сс, 750сс, 850сс и сега BMW R 1100 GS
Публикации: 1232

Директор на ветрови превал.

Ел. поща
« Отговор #18 -: август 11, 2015, 11:44:33 »

Жалко че не сте успяли да видите връхните части на Трансалпина. Наистина е адреналиново преминаването от там. Ето някои мои снимки на Трансалпина от септември 2014 година.  Very Happy

Малко преди третият превал на прохода Трансалпина.

Началото на това изкачване.

Спускането от другата страна след третият превал.

Спускане...
На такава височина малко трудно се уцелва хубаво време. Ние извадихме късмет тогава... Very Happy Нищо, пак ще отидете.
« Последна редакция: август 11, 2015, 11:49:00 последно от Vladi4 » Активен
Tonyco
Moderator
ниво 5
Неактивен Неактивен

28456401
« Отговор #19 -: август 11, 2015, 14:12:55 »

Нямало е маркировка, не ми се мисли в мъглата ако не беше добре маркиран пътя с жълто ко щяхме да правим. Иначе фагарашана два пъти съм го минавал и никога не е имало мъгла, този път имаше малко от север Smile.
Активен
ичиконти
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: HONDA V45 MAGNA
Публикации: 375

Ел. поща
« Отговор #20 -: август 12, 2015, 08:29:00 »

Да на Трансалпината има хубава, нова, жълта маркировка!

А Фагараша е отвратителен в неделя.Всички власи качват върха с отворени шибидаци с по двама човека изскочили отгоре, а ат всички прозорци по един човек отвън!!!
Задръстването горе на върха беше повече от 30 мин.Отврат.
Активен
FozY
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: www.sites.google.com/site/fozysite/home
Публикации: 921

R1200GSA; XVS650

WWW Ел. поща
« Отговор #21 -: август 12, 2015, 08:43:24 »

Отдавна ми се въртеше в главата, че е време да минем през Трансалпина и да посетим мината в Турда и отново да се пошляем из прекрасните Карпати. ....

Май си на път да ти издадат Румънска лична карта  Very Happy!

п.п. Учете се от батко ви Тони как се прави пътуване и ще сте рахат!
Активен
Tonyco
Moderator
ниво 5
Неактивен Неактивен

28456401
« Отговор #22 -: август 12, 2015, 13:49:17 »

...Учете се от батко ви Тони как се прави пътуване и ще сте рахат!

Отборна работа, аз и жена ми, ако не е тя организацията е доста по куца, но двамата сме чук. Края на юни направихме едно доста мащабно пътуване което ще бъде интересно на повечето приключенци тук, не е с мотор но е с всички средства ако така мога да го нарека, без мотоциклет и хеликоптер поради факта, че бяхме с двете деца, подготвям снимките и видеото, след което започвам пътеписа, но ще трябва да почакате месец два, поради обема на работа. Обещавам да стане подробно и интересно като Русия със съответния видеоматериал.
Активен
radomit
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF 1000A
Публикации: 578

Ел. поща
« Отговор #23 -: август 12, 2015, 17:50:05 »

.... п.п. Учете се от батко ви Тони как се прави пътуване и ще сте рахат!
П'сулУтно .. ние малко по "неравномерно" го направихме пътуването, но другия път ще си знаем .. догодина пак .. и за по дълго и като време и като километраж  Smile
П.С. .. едно разбрах със сигурност, в Румъния е много трудно да си планираш времето за което ще изминеш дадена отсечка .. с тия каруци, кучета, овце и т.н. ... пътища, които варират от умерен оффроуд до чисто нов асфалт .. и най вече с техните села по 30+км., където няма как да караш с повече от 60-65 км/ч  Very Happy
Активен
Tonyco
Moderator
ниво 5
Неактивен Неактивен

28456401
« Отговор #24 -: август 12, 2015, 22:04:59 »

Е хубаво, че си разбрал основите Smile, аз ги разбрах 2008 по неприятния начин Smile. В Румъния се пътува бавно и можеш да си планираш горе долу колко ти трябва, но не и ако си мислиш ей го 300 км са ще ги мина за 4 часа Smile. Мене са ми добре познати пътищата им и знам къде за колко време мога да се придвижа с кола, мотор и т.н. Smile. Въпреки това Румъния си е страхотна дестинация и винаги съм бил очарован от това което съм видял ;).
Активен
kekek
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBR900, Fazer 1000, VF750 cafe, XV 1600, Burgman 650, сега - CBF1000
Публикации: 557

« Отговор #25 -: август 12, 2015, 23:30:02 »

Ние минахме двата прохода следващия уикенд (8-9 август) и времето беше перфектно. Гледките отгоре са величествени. През останалото време бяхме заети с обратните завои и да напълним гумите до ръба. Определено до Трансалпина ще се ходи пак и за повече време Smile
Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъмKлуб пътешественик (Модератор: Tonyco)Тема: Приключение из Карпатите 2015

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.084 секунди с 22 запитвания.