Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратСъбития (Модератор: puna_kazanlak)Тема: Мероприятия в ДДЛРГ с.Доганово
Страници: [1] 2 3 ... 5   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Мероприятия в ДДЛРГ с.Доганово  (Прочетена 16142 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
dan_koloff
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: HONDA HORNET 919 ''IRONCLAD''
Публикации: 409

Ел. поща
« -: май 26, 2015, 22:22:35 »

Здравейте колеги,
Правя тази тема след доста разговори и нужда да се скъси дистанцията, която по стечения на обстоятелствата се е получила във времето с децата от ДДЛРГ с.Доганово, а именно нуждата да се общува с тях!
Вярвам, че винаги когато решим и имаме физическата възможност, можем да им устройваме различни забавления.
Вярвам, че против няма да е никой!

Сега, за месец  Юни преди отпускарския период, децата с който говорих, а и доста хора имат желание да направим едно мероприятие, а именно футболен мач.
Доста от момчетата от форума искат да направим и барбекю на децата, а и за нас разбира се, което не е проблем.
Те ще подберат храната и порциона, а ние ще съберем средства и приготвим скарата.
Аз обещах да направя нашите екипни тениски на Мото Футболен Клуб ''Черешка'' ХиХиХи  
Разбрах, че така ни се казвал отбора...
Приемам всякакви предложения за екипите, защото ще Ви направя накрая ''Черешки на мотор'' за лого ХиХиХи
Така тениските не са най-важното но ще ги направя. Все пак трябва да сме с екипи. Децата мисля, че си имат…
Ще поразпитам  и от какво друго имат нужда там!
Ще задвижим нещата, ще се съгласуваме с ръководството защото всяко едно действия трябва да се съгласува за да нямат неприятности с ''Държавна агенция за закрила на детето'' и нещата ще станат…

Кажете кой с какво може да помогне, да разделим малко задачите, предполагам момчетата от ''Devil Riders'', ще ударят едно рамо, ако пак се съберем колона ще трябват отцепки и т.н., а са и доста ефектни и радват децата... Mad

Кажете колко тениски да направя 15-20, колко мераклии ще играят мач, колко за скарата, аз не съм много добър във футбола принципно играя защита, може и на скарата да съм...SmileSmileSmile

Ето малко информация за ДДЛРГ с.Доганово
Дом за деца лишени от родителска грижа село Доганово (ДДЛРГ) е специализирана институция за деца в риск и в неравностойно положение.

В момента в Дома се отглеждат и възпитават 36 деца на възраст от 7 до 18 години, които растат без родителска грижа. Някои от тях са сираци или полусираци и няма кой да полага грижи за тях. Други са изоставени след своето раждане и никога не са потърсени от родителите си, трети са преживели насилие в семейството си и по преценка на държавния орган по закрила на детето попадат в институцията.

Задачата на персонала в ДДЛРГ с. Доганово е да обгрижва децата, да ги възпитава, да развива талантите им, да им дава и осигурява всичко необходимо, за да станат те достойни граждани. За да се постигне тази цел е необходимо децата да растат спокойно и безгрижно, да чувстват топлината и обичта на хората около себе си, да живеят в добра материална база , създаваща уют и спокойствие.

Персоналът на ДДЛРГ с. Доганово се състои от 25 човека –  от тях 14 човека (педагози, възпитатели, социални работници, психолог, медицинско лице), които пряко обгрижват децата и 11 човека помощен персонал (счетоводител, домакин, готвачи, шофьор, перач, хигиенисти и др.).

Усилията на всички тези хора постигат успех и статистиката сочи, че 80% от децата живели в ДДЛРГ с. Доганово и напуснали институцията през последните 5 години (поради навършване на пълнолетие) в момента учат във ВУЗ, работят, имат стабилен живот с ясни цели за развитие и бъдеще, т.е. те са се превърнали в едни млади, амбициозни, възпитани и интелигентни хора, които имат мечти, цели и визия за реализация.

Тези резултати се постигат и благодарение на хора съпричастни към съдбите на децата, доброволци и дарители на Дома. Всички те през годините са ни подкрепяли, подобрявали са материалната база, социализирали са децата чрез общуване, осигурявали са средства за провеждане на културни мероприятия, лагери и др. Но времената, в които живеем са трудни и за съжаление, хората които се включват в нашата кауза стават все по– малко.

Бюджетът на Дома не е достатъчен за да задоволи всички потребности на децата. Той се разпределя и покрива основните нужди като храна, ток, вода, заплати, хигиенни материали и др. Голяма част от бюджета се изразходва за отопление на сградата, тъй като системата за отопление е стара и не е ефективна.

Потребностите на децата не спират с това само да се подобри материалната база, те имат нужда от много и различни курсове, за да обогатяват своите знания, имат нужда да спортуват, да посещават културни мероприятия и да се развиват...

ДДЛРГ с.Доганово
« Последна редакция: май 26, 2015, 23:10:37 последно от dan_koloff » Активен
dan_koloff
ниво 4
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #1 -: май 26, 2015, 23:10:48 »

До тук за мача:
werty - вратата
ради райков - десен бек
Milancolin – където го сложим
niki iliev - скарата
tisho69 - скарата

« Последна редакция: май 26, 2015, 23:13:31 последно от dan_koloff » Активен
ради райков
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA TDM 900 5PS
Публикации: 1566

WWW Ел. поща
« Отговор #2 -: май 27, 2015, 11:24:18 »

Ще поразпитам  и от какво друго имат нужда там!
Аз малко в страни от темата която се разви да споделя, че когато събирах дрехи есента и ги закарах там си говорих с дежурната възпитателка точно на тема от какво най-много имат нужда.
Оказа се, че най-много им липсват бельо и чорапи, всеки си имал по два-три чифта и се перят ежедневно.

Докато изречението ти не започне с "всички цигани в нашето село са завършили 12 клас и сега ще учат в ...."  

Не искам да те убеждавам или разубеждавам в твоите виждания, до голяма степен те подкрепям, но това е цитат от първия пост  Very Happy

"Усилията на всички тези хора постигат успех и статистиката сочи, че 80% от децата живели в ДДЛРГ с. Доганово и напуснали институцията през последните 5 години (поради навършване на пълнолетие) в момента учат във ВУЗ, работят, имат стабилен живот с ясни цели за развитие и бъдеще, т.е. те са се превърнали в едни млади, амбициозни, възпитани и интелигентни хора, които имат мечти, цели и визия за реализация.

Тези резултати се постигат и благодарение на хора съпричастни към съдбите на децата, доброволци и дарители на Дома. Всички те през годините са ни подкрепяли, подобрявали са материалната база, социализирали са децата чрез общуване, осигурявали са средства за провеждане на културни мероприятия, лагери и др. Но времената, в които живеем са трудни и за съжаление, хората които се включват в нашата кауза стават все по– малко."
« Последна редакция: май 27, 2015, 11:25:53 последно от ради райков » Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1948

« Отговор #3 -: май 27, 2015, 11:26:22 »

Вярвам, че статистиката, която сте правили е точна, ама според теб, това е така, защото ония се плодят заради възможността да си дадат децата в дом. Според мен е по-скоро, защото се плодят, за да получават социални придобивки, които не получават, ако ги дадат в дом, за да получат персонал, който им помага да просят и крадат, и други подобни.
И да, проблема е сериозен, но не мисля, че твоята реакция спомага за решаването му, дори напротив.
Активен
vani_divani
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: нямам такъв
Публикации: 49

Ел. поща
« Отговор #4 -: май 27, 2015, 16:35:32 »

Първо Благодаря на всеки който ще се присъедини към хубавата идея  apl rulez1 apl
Такааа -  говорих с директорката на Догановчета, и уточнихме
ДАТАТА за мача - 14,06,2015 (неделя)
Дано ни е хубаво времето!
Имайте в предвид, че няколко от по-големите момчета тренират футбол сериозно, с други деца в неравностойно положение, и са наистина добри. Да се подготвите хубаво  Very Happy
Ако се съберат повече хора, а ще има и такива които не са с мотори, ще може да се измислят и други забавления за тези които няма да "ритат" - народна топка, волейбол, дърпане на въже, гушкане... и т.н. - който каквито идеи има да предлага.
Менюто ще бъде уточнено във времето.
За сега има единствено нужда от хора със големи сърца, желаещи да прекарат един весел ден
, ааа и може бе 1-2 електрически скари (за да няма огън близо около децата)
 tang

« Последна редакция: май 27, 2015, 16:51:33 последно от vani_divani » Активен
niki iliev
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda VFR750f
Публикации: 71

« Отговор #5 -: май 27, 2015, 17:18:45 »

До тук за мача:
werty - вратата
ради райков - десен бек
Milancolin – където го сложим
niki iliev - скарата
tisho69 - скарата

Ако всичко е ОК там съм,на скарата де.А на огън забранено ли е?Колкото за храната ще кажат какво може и ще купим или ще дадем средства.
За тичане не ставам,пазя си коремчето  Mad Mad
Активен
vani_divani
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #6 -: май 27, 2015, 20:46:18 »

Ако всичко е ОК там съм,на скарата де.А на огън забранено ли е?Колкото за храната ще кажат какво може и ще купим или ще дадем средства.
За тичане не ставам,пазя си коремчето  Mad Mad
Супер  Very Happy
Огън официално не е забранен, но миналото лято стана доста сериозен инцидент, и не е желателно. Най-добре да не се подкача темата. Едно от децата едва беше спасено, с ужасни изгаряния. Все още, зради белезите го е срам да се показва пред хора, но се надявам, че ще е с нас. Мисля, че ще се справим с електрическите скари - там има една, ще се намерят още една две ;) 
Активен
pazuzu
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: yamaha
Публикации: 32

Ел. поща
« Отговор #7 -: май 27, 2015, 21:19:05 »

A случайно да има свободни места за публика  Very Happy ?Много ми се искаше да присъствам на 24 ,но бях на бал в провинцията и ми беше невъзможно.Относно скарата работя в борса за хранителни продукти от нас пазаруват за градини и училища и издаваме нужните документи,такаче ако прецените бих могъл да взема мръвките от при нас.
Активен
dan_koloff
ниво 4
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #8 -: май 27, 2015, 21:40:07 »

A случайно да има свободни места за публика  Very Happy ?Много ми се искаше да присъствам на 24 ,но бях на бал в провинцията и ми беше невъзможно.Относно скарата работя в борса за хранителни продукти от нас пазаруват за градини и училища и издаваме нужните документи,такаче ако прецените бих могъл да взема мръвките от при нас.

Всеки е добре дошъл, бира и скара ще има за всички... Mad
Активен
ivakirsim
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Ntv
Публикации: 37

Ел. поща
« Отговор #9 -: май 28, 2015, 09:47:40 »

Здравейте, шапка Ви свалям за това което правите за тези деца (макар, че някой не го одобряват Sad). Ако има нужда от играч за мача насреща съм(и без това имам нужда да отслабна). Кажете от какво има нужда да се занесе. Не знам имат ли достатъчно топки да играят футбол, да им направим подарък.
Активен
dan_koloff
ниво 4
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #10 -: май 28, 2015, 10:52:43 »

Здравейте, шапка Ви свалям за това което правите за тези деца (макар, че някой не го одобряват Sad). Ако има нужда от играч за мача насреща съм(и без това имам нужда да отслабна). Кажете от какво има нужда да се занесе. Не знам имат ли достатъчно топки да играят футбол, да им направим подарък.
Има нужда от играчи за мача... Very Happy
Имат топки, трябва присъствие на мотори... Very Happy Very Happy Very Happy
Каквото сметнеш, че ще е полезно вземи. Трябват две електрически скари. Аз мисля, че имам една работеща, довечера ще погледна и ако работи ще трябва още една.

Храна няма да се внася от вън, евентуално бира! Mad Mad Mad
Активен
vani_divani
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #11 -: май 28, 2015, 12:50:49 »

малка промяна, от една седмица на събитието - мач в Доганово,  Confused
за да не съвпада с мото събора в Казанлък и повече от вас да са си тук променихме
датата на 21 ЮНИ

предлагам да се видим на 21ви на познатата бензиностанция Лукойл, на магистралата за Пловдив /след черната котка/, преди отбивката за с. Лозен  в 10ч за да може към 10,30-11 да сме на игрището и да подготвяме скарата за обяд.

с една дума: 21,06,2015 - 10ч - Лукойл
Активен
ради райков
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA TDM 900 5PS
Публикации: 1566

WWW Ел. поща
« Отговор #12 -: май 28, 2015, 14:50:56 »

За малко да отпадне един играч, но с промяната на датата нещата се оправиха  Very Happy
Активен
vani_divani
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #13 -: май 28, 2015, 14:53:06 »

За малко да отпадне един играч, но с промяната на датата нещата се оправиха  Very Happy

ами то се оказа, че няма да е само един-та за това Smile
Чакаме ви  Mad
Активен
drfrancky
Група Модератори
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Race Custom
Публикации: 7042

atheism-bg.com/

« Отговор #14 -: май 28, 2015, 16:34:48 »

Благотворителността не е ли с предимство пред яденето на кИбапчета ?

Чудно ми е какво казахте на децата ? "Обещахме ви да дойдем ама ни излезна по-важна работа - трябва да отидем на едно място да ядем и пием" ?

Какви сте жалки просто не е истина...
« Последна редакция: май 28, 2015, 16:42:36 последно от drfrancky » Активен
Страници: [1] 2 3 ... 5   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратСъбития (Модератор: puna_kazanlak)Тема: Мероприятия в ДДЛРГ с.Доганово

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.204 секунди с 20 запитвания.