Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратРемонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоариНагледно - DIY (Модератори: KokoVmaxa, kawa_maniak89, pechoto)Тема: DIY стойка за балансиране на мотоциклетни гуми.
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: DIY стойка за балансиране на мотоциклетни гуми.  (Прочетена 7282 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
gixxer6000
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: gsx-r 1000 k8,KDX 200 R and.......
Публикации: 135

GSX-R -accelerate until you see god,and then brake

Ел. поща
« -: септември 28, 2014, 17:22:14 »

Та след смяната на предната гума на мотора ми се появиха страшни вибрации при скорости над 160 км(слюдата играеше нагоре надолу с по-около 2 см.)Нямах време веднага да я занеса да я балансират,пък и най-близката баланс машина за мотоциклетни джанти ми е на 50 км.Реших да експериментирам и да си направя сам баланс машина(то си е една стойка с лагерчета всъщност)След като изгледах 2-3 клипа в ютуба се заех с направата и.За материали използвах квадратен профил(25-25- 2мм,около 2 метра дължина стига,4бр лагери 6001,изработка на 2 конуса при стругар и малко рязане и заваряване).Разходи около 20 лв.това представлява самата стойка,а принципа на баланс може да видите от това клипче https://www.youtube.com/watch?v=T2AuivYzaBs.След баланса на двете гуми мотора направо заспа на пътя.

« Последна редакция: септември 28, 2014, 17:24:24 последно от gixxer6000 » Активен
peshimyra
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA FJ1200
Публикации: 1397

Ел. поща
« Отговор #1 -: септември 28, 2014, 17:43:44 »

Ама ти баланса без гума ли го правиш?????
Активен
gixxer6000
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #2 -: септември 28, 2014, 18:33:32 »

Very HappyНе колега,тя стойката става и за центровка на джанти със спици(само трябва да направя още едно приспособление),това е джантата на другия ми мотор.Разбира се че баланса се прави според поставената гума.

Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LA650, Балкан С2
Публикации: 1599

« Отговор #3 -: септември 29, 2014, 09:02:00 »

Евала за ентусиазма!
Не съм имал време да се заигравам с направата на такава урутка, та ползвам оста от мотора и 2 стола. Малко по-неудобно е и е по-пипкава работа да наместя столовете, но крайния резултат е много близък.
За центровката вземи един молив и го защипи с нещо към стойката. Върши перфектна работа, поне докато си направиш приспособлението.
Активен
Сърбина
F*ck you, Kawa is back!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki ZX6
Публикации: 1789

Ибаб хреба :)

Ел. поща
« Отговор #4 -: септември 29, 2014, 17:08:00 »

Колега а тежестите, които предварително се закачат и са магнитни, за джанта без спици как могат да се набавят или направят в домашни условия и да са точно калибрирани? Тъй като и аз преди гледах доста такива клипчета и в комплекта от ЛУИС струващ 120 лева го има всичко това, а ти си постигнал впечатляващ ефект за 1/6 от сумата.А иначе ми е ясно, че лепящите се тежести се закупуват от вулканизатор.  Very Happy
Активен
gixxer6000
ниво 3
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #5 -: септември 29, 2014, 21:17:46 »

Не съм чувал за такива магнитни тежести,но ако има те ще стават само за метални джанти.
Активен
stefanss
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 83

KEEP ON MOVING

« Отговор #6 -: септември 29, 2014, 22:26:19 »

Подобно приспособление си направи и колегата IVAN TT от Панагюрище, и от около две години групата ни кара моторите си с гуми балансирани на него. До момента няма оплаквания - работи безотказно. Има само едно подобрение - от едната страна и на двете крачета са поставени болтове и по средата е монтирана либела с което се регулира хоризонталността на стойката в зависимост от терена на който е поставена. Ползваме лепящи се тежести калибрирани на 1, 5 и 10 грама.  Very Happy
Активен
hayabusabs
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: 08 CBR1000RR
Публикации: 268

Ел. поща
« Отговор #7 -: декември 03, 2015, 19:10:08 »

А иначе някой може ли да ми каже от къде мога да си купя такава стойка, че нямам достъп до електрожен.
Активен
4epBeu
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: funk soul brothers
Публикации: 417

Ел. поща
« Отговор #8 -: декември 03, 2015, 19:40:57 »

От ТУК например.
http://motomaniabg.com/shop/573/desc/balancing-for-motorcycle-wheel-motorcycle-wheel

Цената е 90лв. а доставката в рамките на 24часа!

Може да се види и в Мотоцентър Емандиеви в Бургас или Зед-Мото в София!
Активен
hayabusabs
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: 08 CBR1000RR
Публикации: 268

Ел. поща
« Отговор #9 -: януари 20, 2016, 14:53:24 »

От ТУК например.
http://motomaniabg.com/shop/573/desc/balancing-for-motorcycle-wheel-motorcycle-wheel

Цената е 90лв. а доставката в рамките на 24часа!

Може да се види и в Мотоцентър Емандиеви в Бургас или Зед-Мото в София!

благодаря ти!
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратРемонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоариНагледно - DIY (Модератори: KokoVmaxa, kawa_maniak89, pechoto)Тема: DIY стойка за балансиране на мотоциклетни гуми.

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.102 секунди с 21 запитвания.