Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиБлаготворителност (Модератор: drfrancky)Тема: ДА ПОМОГНЕМ НА КОЛЕГА В НУЖДА
Страници: 1 2 [3] 4   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: ДА ПОМОГНЕМ НА КОЛЕГА В НУЖДА  (Прочетена 16615 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
justifymylove
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Cbr 600rr Repsol
Публикации: 5

« Отговор #30 -: август 18, 2014, 13:51:49 »

Питаме...
И в допълнение на горния въпрос - в момента на катастрофата беше ли под влияние на алкохол или наркотици? Имаше ли валидно СУМПС със съответната категория, технически преглед на мотора и гражданска отговорност?

Нямаше други участващи и пострадали от мен. Катастрофата стана след остър завой на сух път ( имаше разпилян пясък/чакъл на пътя ) и поднесох... На въпроса за алкохол и наркотици - НЕ а за СУМПС - Само категория Б и М и Да мотора имаше валидна гражданска отговорност и преглед.
Активен
ivobivo
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: 2001 Suzuki GSX-F 750
Публикации: 415

КАСКА оставена на пътя означава "СПИРАЙ И ПОМАГАЙ"

WWW Ел. поща
« Отговор #31 -: август 18, 2014, 15:18:29 »

...НЕ а за СУМПС - Само категория Б и М и Да мотора имаше валидна гражданска отговорност и преглед.
ХМММ до колкото знам при липса на валидна категория за дадено МПС и гражданската ти става невалидна Surprised
Както и да е, пуснах SMS и добавих "половин резервоар" по банковата сметка, като пожелавам на Алекс бързо да се възстанови и след това ако реши пак да се качва на мотор да си изкара А категория Very Happy
Активен
mendi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL 500 R - бивш; Yamaha TT 600 S - бивш; Suzuki DR-Z 400; Yamaha TDM - бивш; BETA 350
Публикации: 1078

Ел. поща
« Отговор #32 -: август 18, 2014, 16:47:44 »

Е то при самокатастрофа гражданската играе ли някаква роля?
Съмнявам се да може да предяви иск срешу себеси... ГО е за обезщетяване на отсрешната страна... Извинявам се за спама!
Активен
ivan.ivanov752
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR F4I 06'
Публикации: 101

« Отговор #33 -: август 18, 2014, 16:53:38 »

Е то при самокатастрофа гражданската играе ли някаква роля?
Съмнявам се да може да предяви иск срешу себеси... ГО е за обезщетяване на отсрешната страна... Извинявам се за спама!

Точно така е, изплаща на лицата, които имат вреди след пътнотранспортно произшествие, а изключение е лицето, което е причинило тези вреди.
Tъй че май не е спам Very Happy
Активен
Yacata
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki SV650S
Публикации: 208

Ел. поща
« Отговор #34 -: август 18, 2014, 20:04:05 »

Е то ако паднеш сам КАТ винаги ще извъртят, че си си ти виновен - я скорост, я нещо друго! Или ако някой те избута от пътя или не знам си к'во! Не ми се вярва от ГО да ти изплатят нещо, ако няма втори участник и той да е виновен! Някой знае ли със сигурност?
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1975

« Отговор #35 -: август 18, 2014, 22:05:40 »

Е то ако паднеш сам КАТ винаги ще извъртят, че си си ти виновен - я скорост, я нещо друго! Или ако някой те избута от пътя или не знам си к'во! Не ми се вярва от ГО да ти изплатят нещо, ако няма втори участник и той да е виновен! Някой знае ли със сигурност?

Аз мислих, че всички знаят, ама явно не. ГО не служи за щетите на водача, причинил ПТП-то и неговото возило. ГО служи да покрие щети, нанесени от виновния водач на други лица или тяхното имущество. При тежки ПТП КАТ много много нямат думата, и в голяма част от случаите се разбира кой е виновен. Ама ако е избягал и никой не го знае кой е, е лошо.
Активен
ivchotr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX 1100 E
Публикации: 5548

Ел. поща
« Отговор #36 -: август 20, 2014, 20:32:52 »

Е то ако паднеш сам КАТ винаги ще извъртят, че си си ти виновен - я скорост, я нещо друго!

Ако е имало пясък по пътя, КАТ да си извъртат каквото си искат, човекът си търси правата в съда. Ответната страна трябва да е Агенция "Пътна инфраструктура". Тяхно е задължението да поддържат пътищата чисти. За какво ги плащаме тези винетки?

П.П. За сега съм с СМС. Вероятно ще се включа и в мероприятиято от другата тема.
Активен
Shtembara
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha xj 600s
Публикации: 184

« Отговор #37 -: август 21, 2014, 09:43:23 »

СМС и от мен. Успех и бързо възстановяване!
Активен
JOHNY
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha Road Star 1700XV
Публикации: 1074

http://alltimecams.com

« Отговор #38 -: август 21, 2014, 11:16:10 »

Давам ЛИНК и към другата тема с надеждата да бъде прочетена и възприета от повече хора.
Активен
Begachka
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600RR
Публикации: 48

« Отговор #39 -: август 26, 2014, 03:05:02 »

Давам ЛИНК и към другата тема с надеждата да бъде прочетена и възприета от повече хора.

За съжаление няма да успея да се включа на този ден, но идеята е страхотна.....само адмирации!!!
Активен
Begachka
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600RR
Публикации: 48

« Отговор #40 -: септември 07, 2014, 20:20:35 »

Колеги,

Вчера проверих в сайта на DMS справка за изпратените SMS-и за месец август - http://dmsbg.com/files/reports_file_1409707174.pdf и видях, че са изпратени 239 SMS-а....... за сравнение за юли са изпратени 391 SMS-a. Наясно съм, че не всеки може да се лиши от "един резервоар" (както много от нас са направили), но нека подкрепим Александър поне с по един SMS, при около 1700 прегледа на темата, това са около 1700лв. по-близо до мечтата му да проходи отново. А и сумата от около 8000лв. които му остават да събере е непосилна за него, но не и за маса от съпричастни хора (на някой баровец само регистрационния му номер струва толкова)!!!

DMS ALEXANDER на номер 17 777
Активен
JOHNY
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #41 -: октомври 03, 2014, 12:19:30 »

За тези, които не знаят, днес Сашо е на първата си операция за имплантиране на стволови клетки.
Пожелавам му успешна операция и бързо възстановяване!
Активен
Sam76
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Черен
Публикации: 79

Ел. поща
« Отговор #42 -: октомври 14, 2014, 22:20:25 »

Какво става, има ли новини?
Активен
JOHNY
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #43 -: октомври 15, 2014, 18:46:25 »

Не съм звънял на Сашо с оглед на това, че вероятно се възстановява все още след операцията.
Тази събота, 18.10.2014г. по BTV от 20ч.  ще е гост в предаването "Предай нататък".
Активен
mimom
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FJR 1300; Honda VF700C Super Magna; Honda Hornet 600; Suzuki Bandit 250
Публикации: 284

Ел. поща
« Отговор #44 -: октомври 15, 2014, 21:27:47 »

+1 Стискам палци да се оправи момчето....
Активен
Страници: 1 2 [3] 4   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиБлаготворителност (Модератор: drfrancky)Тема: ДА ПОМОГНЕМ НА КОЛЕГА В НУЖДА

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.098 секунди с 21 запитвания.