Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиБлаготворителност (Модератор: drfrancky)Тема: ДА ПОМОГНЕМ НА КОЛЕГА В НУЖДА
Страници: [1] 2 3 4   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: ДА ПОМОГНЕМ НА КОЛЕГА В НУЖДА  (Прочетена 15887 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Begachka
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600RR
Публикации: 48

« -: август 09, 2014, 00:24:40 »

Колеги,
Днес се запознах с Александър, който преди 3г. е претърпял катастрофа с мотор, в следствие на която е с два счупени прешлена. Необходими са му още средства за да се подложи на операции, които да подобрят състоянието му. Моля, да изпратите по един SMS, а който има въможност и повече или да дарите пари по сметката му......само на 24г. е и животът е пред него, а има и шанс да проходи отново, но само ако събере необходимите срества. Моля и да копирате линковете или информацията, може много хора до които дотигне да помогнат. Прилагам линк, от който можете да научите повече, както и дарителската му сметка, копирам и информацията тук:

http://dmsbg.com/index.php?page=4&spage=0&item=408&p=3
https://www.facebook.com/dapomognemnaaleksandar?ref=br_tf#!/dapomognemnaaleksandar/info

Александър Стефанов Алексиев
BIC: UNCRBGSF
IBAN: BG14UNCR70001520708491
УниКредит Булбанк

Има една стара индийска поговорка: „Не съди ближния си , ако не си ходил поне две седмици с обувките му.“
 Представете си ,че сте в „житейските обувки“ на Александър Стефанов.Той е млад и интелигентен мъж на 23 години ,но от 20 юли 2011г ,не може да ползва своите обувки.Преди две години катастрофира и е приет по спешност във Великотърновската болница с диагноза счупени 7-ми и 8-ми гръдни прешлени и притиснат гръбначен мозък. Веднага претърпява операция за поставяне на гръбна титаниева стабилизация, която е скъпа и не се поема от здравната каса.От тогава прекарва дълги месеци обездвижен между четирите стени на скромната им къща в гр.Бяла Черква. В един миг житейската му съдба се преобръща от може, в не може: не може да продължи да учи любимата си специалност „ Компютърни системи и технологии „ в Русенски университет “Ангел Кънчев“-Русе , не може да ходи на работа за да издържа себе си и да помага на семейството си, не може да води активен социален живот,не може да излиза и да се радва на слънцето и НЕ МОЖЕ ДА ОБУВА И ПОЛЗВА ОБУВКИТЕ СИ.Негова опора стават майка му и неговата трудно движеща се баба.Няма и мъжко рамо за подкрепа,защото на 14 години баща му умира от рак. Има по-голяма сестра,но и тя трудно оцелява със своето семейство в гр.Варна.
 През последните две години Александър се среща с много лекари - специалисти в тази област и прогнозата им е една –той може да проходи ,но за това се изисква много борба и много финансови средства. До сега лечението му в Болница Токуда , Националният Институт за Интегративна Медицина „Св.Йоан Рилски“ гр. София и непрекъснатата рехабилитация в къщи са били заплащани с финансови средства на семейството и на местни дарители.
Всички приятели на Сашко го познават като изключително отговорен ,честен и борбен като натура.От години го е доказал, заемайки мястото на баща си в семейството.Катастрофата преобръща живота му ,но не сломява духа му и силата му за живот. Той взема решение да се лекува в чужбина,за да постигне по-добро възстановяване на състоянието си.Вече има положителни отговори от клиника в Гърция за нов метод на присаждане на стволови клетки ,но сумата от 20 000 евро е непосилна за неговото семейство.
 Всеки, който мислено обуе “ житейските обувки“ на Александър ще почувства неподвижността и безпомощността им,не моженето им да се движат на никъде-в стая,в двор, по пътека, сред природата,към хората…Шокиращо и ужасно е ,нали?!
 Нека предадем посланието за финансова помощ от човек на човек и Сашко разбере, че не е сам, че изправянето на крака и всяка стъпка, която ще направи си струва, че всяка усмивка, която ще се ражда на лицето му е искрица от нашата човешка съпричастност.

За връзка с Александър - 0883605624

PayPal: helpaleksandar@abv.bg
Активен
Sam76
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Черен
Публикации: 79

Ел. поща
« Отговор #1 -: август 10, 2014, 13:31:16 »

Сметката дарителска ли е? Не ми се иска да пращам смс-и..
Доколкото разбрах са нужни още около 8000лв. Това са си 80 дарители по 100лв. Дано ги съберем...
Активен
Begachka
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600RR
Публикации: 48

« Отговор #2 -: август 10, 2014, 13:39:23 »

Сметката дарителска ли е? Не ми се иска да пращам смс-и..
Доколкото разбрах са нужни още около 8000лв. Това са си 80 дарители по 100лв. Дано ги съберем...

Когато си говорих с Александър ми обясни, че е дарителска и директно от сметката се превеждат към болницата, а си имало и контролен орган, който следял всичко да е редовно.
Активен
Sam76
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Черен
Публикации: 79

Ел. поща
« Отговор #3 -: август 10, 2014, 13:49:27 »

Хайде да "напълним по един резервоар" за един млад човек! Този уикенд един, другия отново и така докато не стане от количката...
Активен
justifymylove
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Cbr 600rr Repsol
Публикации: 5

« Отговор #4 -: август 13, 2014, 14:09:18 »

Здравейте на всички. Аз съм Александър. На 20.07.2011 г. претърпях ПТП с мотор и от тогава съм в инвалидната количка. Имам реален шанс да проходя отново след няколко трансплантации на стволови клетки и усилена рехабилитация но за жалост тези манипулации са много скъпи и един нормален човек няма как да си го позволи. Както знаете в България има комисия за лечение в чужбина към Министерството на здравеопазването които би трябвало да помогнат финансово и да поемат лечението но това е само за новините. В действителност на много малка част от случаите се помага, на осталите се дава отказ какъвто е и моя случай. Въпреки това аз не се сломих и реших да направя сам кампания за събиране на средства по интернет. Започнах с направата на тази страница - https://www.facebook.com/dapomognemnaaleksandar Да помогнем на Александър. Там съм разказал моята история и съм качил всички епикризи които имам, офертата от чужбина и още много информация. Сумата която ми искаха от клиниката беше в размер на 20 000 евро които успях да събера за 1 година. Но за съжаление при обаждане от моя страна за насрочване на дата за трансплантация ми казаха че лекарите си били вдигнали тарифите и променили условията и ще трябва да се доплатят още 5000 евро. За това преди месец поднових кампанията с призив към вас за да съберем и тези 10 000 лв.

Начини за дарение

Дарителска банкова сметка: Александър Стефанов Алексиев

BIC: UNCRBGSF
IBAN: BG14UNCR70001520708491

УниКредит Булбанк

DMS номер: DMS ALEXANDER на номер 17 777 - цена 1 лв.

PayPal: helpaleksandar@abv.bg

Faceboook страница: https://www.facebook.com/dapomognemnaaleksandar

За по-вече информация или просто ако искате да ми напишете нещо не се колебайте. Благодаря ви предварително !
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5036

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #5 -: август 13, 2014, 15:03:14 »

Днес мога само със смс брато.Дано се оправиш скоро!
Активен
Yacata
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki SV650S
Публикации: 208

Ел. поща
« Отговор #6 -: август 13, 2014, 15:04:53 »

Успех! Не са толкова много парите, дано повече хора се включат!
Активен
ivan.ivanov752
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR F4I 06'
Публикации: 101

« Отговор #7 -: август 13, 2014, 15:41:07 »

Включих се и аз, дано има повече колеги които имат възможност да помогнат, дори и да е малка сумата, пък и да се лишат от 2-3 резервоара гориво мисля че не е чак такъв голям проблем.
Активен
vbTheKing
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600 F4i
Публикации: 159

« Отговор #8 -: август 13, 2014, 17:00:14 »

Александър,
Би ли споделил, дали в катастрофата имаше други пострадали, а също така кой и с какво беше виновен?
Активен
mendi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL 500 R - бивш; Yamaha TT 600 S - бивш; Suzuki DR-Z 400; Yamaha TDM - бивш; BETA 350
Публикации: 1066

Ел. поща
« Отговор #9 -: август 13, 2014, 21:55:04 »

Включих се с СМС-и.
Дано сумата се събере бързо, желая успешна операция и бързо възстановяване!
Между другото ето една идея - предсоят големи събори, ако организаторите са съгласни да се сложи по една кутия за дарения мисля че пак ще се съберат не малко средства, а всяка помощ ще е добре дошла!
Ще следя темата.
« Последна редакция: август 13, 2014, 21:57:53 последно от mendi » Активен
steff
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 1467

« Отговор #10 -: август 14, 2014, 00:20:58 »

Пуснах SMS...
Тъпото е, че тия които могат да помогнат и имат пари и трупат и трупат... - си ги държат до задника, и се надяват да си ги занесат в Рая.
Там никой нищо няма да занесе - харчете си парите на Земята!
Дано се оправи Алекс, желая го искрено!
Активен
justifymylove
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Cbr 600rr Repsol
Публикации: 5

« Отговор #11 -: август 14, 2014, 14:04:17 »

Благодаря на всички !
Активен
mpetrov
Archangel's
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZF R1 , Yamaha Road Star Warrior
Публикации: 2045

Biker Angel be my guide

Ел. поща
« Отговор #12 -: август 14, 2014, 14:11:59 »

СМС и от мен..Надявам се всичко да свърши добре!Успех момче!
Активен
Marse
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Hornet S 600
Публикации: 46

Own every road

Ел. поща
« Отговор #13 -: август 14, 2014, 14:54:46 »

Смс и от мен. Успех и бързо възстановяване!
Активен
Entertain
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: R6
Публикации: 186

Ел. поща
« Отговор #14 -: август 14, 2014, 15:07:58 »

И от мен един. Стискам палци да се оправиш.
Активен
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиБлаготворителност (Модератор: drfrancky)Тема: ДА ПОМОГНЕМ НА КОЛЕГА В НУЖДА

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.271 секунди с 21 запитвания.