Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиБлаготворителност (Модератор: drfrancky)Тема: Помощ за 19 годишно момиче, пострадало на мотор
Страници: 1 [2]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Помощ за 19 годишно момиче, пострадало на мотор  (Прочетена 7903 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
shobo
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW K1200R
Публикации: 1505

« Отговор #15 -: май 27, 2014, 23:06:54 »

ако се води дело срещу застраховател, да знаеш че се влачат около 2 год.
иначе аз за счупена ключица взех 20 хил. лв.
ако искаш мога да ти дам телефона на моя адвокат, пари взима след спечелено дело.
« Последна редакция: май 27, 2014, 23:09:02 последно от shobo » Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1977

« Отговор #16 -: май 27, 2014, 23:50:06 »

Може и без дело, по доброволен ред. В тоя случай в последствие може да се води дело за допълнително обезщетение заради последвалите усложнения и необходимостта от втора операция.
Активен
Niho
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Xl 600 V Transalp
Публикации: 12

Равновесие и баланс първо в себе си и после карай

Ел. поща
« Отговор #17 -: май 27, 2014, 23:59:58 »

evilution, изчетох всичко, което ми написа. Ще проверя нещата, мисля, че момчето нямаше ГО, вече не са заедно, ще проверя пак всички подробности, сметката не съм я давал на никой пооотделно, просто я изтрих по желание на племенницата ми, тя се разстрои и реши, че случая не е за общо достояние, мисля да не я публикувам, но Ви благодаря за всички съвети и за отношението. Радвам се, че повдигнах темата. Повдигнахте ми духа!
Shobo, благодаря и на теб! Ще проверя и аз при една позната адвокатка.
« Последна редакция: май 28, 2014, 00:06:52 последно от Niho » Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #18 -: май 28, 2014, 00:45:44 »

Ако момчето не е имало ГО има Гаранционен Фонд. Тия 10лв, които плащаме за ГФ от ГО, отиват в специален фонд, който обезщетява пострадали от ПТП, при които не е известен водача, който е причинил катастрофата, или водача няма ГО.
Добре е да говориш с адвокат, който се занимава конкретно с такива дела, понеже има специфики.
Случая на племенницата ти не се различава особено от случая на  Shobo. Пострадал гражданин от ПТП, който не е водача, който виновно е причинил ПТП.
Активен
Dido_
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Сузуки Бъргман...и още едно :)
Публикации: 39

Не става само с каране, трябва да си и без акъл !

Ел. поща
« Отговор #19 -: май 28, 2014, 04:38:33 »

Съжалявам за случилото се,ако все пак можем да помогнем със средства или по какъвто и да е начин,дай сметка,координати или каквото решиш...може и на лични.Успех!
Активен
Niho
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #20 -: май 28, 2014, 08:54:26 »

ivchotr, благодаря за всички съвети и ще действаме в тази посока. Сметката не съм я дал на никой и при това положение мисля, че е по-добре да не я давам и да оставим нещата така. Модераторът ако реши, моля да смени темата от "помощ..." на "съвет за ....." Благодаря на всички! Ще се радвам някой ден да ви видя на живо. Би било интересно да се запозная с такива хора, а уж мотористите сме странни, не всеки ни обича, а пък аз интересно, но в тези среди досега съм се запознал с много хубави и умни хора, които просто обичат живота, пътя и свободата-:)! И най-вече имат куража да живеят живота, който искат.
Активен
Yacata
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki SV650S
Публикации: 208

Ел. поща
« Отговор #21 -: май 28, 2014, 11:36:37 »

Ако се наложи ше пуснем некой лев на заплата! 7 бона не са много! Аз редовно пускам по някой лев и доста по-големи суми са се събирали! Мисля че дарителските сметки са без такси.
Активен
mendi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL 500 R - бивш; Yamaha TT 600 S - бивш; Suzuki DR-Z 400; Yamaha TDM - бивш; BETA 350
Публикации: 1078

Ел. поща
« Отговор #22 -: май 28, 2014, 11:48:14 »

Извинявам се предварително, че ще прозвуча доста грубо но...
До момента от изписаното в темата, по нищо не личи че зад историята стоят действителни хора и събития.
Вече стана въпрос за обезщетение по "гражданска" което ако не сте потърсили, е меко казано неадекватно. Все пак имате още цели 3 години до изтичане на давностния срок, и може би е по добре да се работи в тази посока, вместо да разчитате на чужда помощ.
Освен това по времето на инцидента потърпевшата трябва да е била непълнолетна, а при такива случаи лечението е ако не напълно безплатно, то поне с преференции.
Не искам да изглежам мнителен или да обвинявам автора на темата, но твърдения "хвърлени във въздуха" трудно ще хванат декиш.
Още веднъж се извинявам ако съм засегнал някой.
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #23 -: май 28, 2014, 14:58:32 »

Около 1/3 от хората не си търсят обезщетенията за неимуществени вреди по ГО. Още по-малко знаят какво е Гаранционен Фонд и как и кога работи. Не мисля, че е чак толкова учудващо. Лечението по принцип е безплатно, но се плащат някакви минимални такси. Имплантите, от друга страна не са безплатни за никой. Почти не се правят фрактури без импланти, а цените са високи. В момента предстои смяна на тазобедрена става на момичето, до колкото разбрах, която може да струва 3, 4000, ама не е чудно и да струва 7. Може доктора да не работи със здравната каса в частна клиника, а и скъпите тазобедрени стави май отиват на над 5 бона.
Активен
ivchotr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX 1100 E
Публикации: 5548

Ел. поща
« Отговор #24 -: май 28, 2014, 15:39:20 »

E аз нали затова дадох за пример нашия случай. Ставата струва някъде над 5 - 6000 лв. Но на нас ни излезе почти 4000. Защото Токуда работи със здравната каса, а касата поема една част от цялата сума. Дали за операцията или за част от ставата не мога да кажа, защото не съм задълбавал толкова. А екипът е наистина добър. Така, че ако човек трябва да избира между две клиники с еднакво добри импланти и еднакво добри специалисти, то водещото трябва да остане крайната цена.
Активен
Niho
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #25 -: май 30, 2014, 00:53:08 »

Здравейте всички готини хора, мисля, че в момента това, от което имаме най-много нужда е любов и подкрепа. Мислих и реших, по-скоро ме осени идеята за една морална подкрепа, която би била много повече от всичко. Момичето се измъчи и преживя много, искам да види, че не е сама и че има любов на този свят, която се простира отвън любовта на близките и роднините. Лесно е да подкрепиш роднина, брат сестра, баща, майка и дори това е най-естественото нещо на този свят. Винаги съм си мислел, че ако един ден си представим, че човека който решим да наругаем за нещо може да се окаже някой наш брат, братовчед или по-далечен роднина, едва ли ще сме така груби. Всъщност дали целия този живот, който водим тук на земята не опира до това да преживеем някой такъв случай, в който концентрирано да се осъзнаем и да се изявим в светлината на това, за което иначе може да са нужни десетки години спокойно развитие. Да сътресенията не са приятни на никой, но те ни карат да се развиваме по-бързо. Дали това не е такъв случай, такава възможност - поне за мен е така. Мисля да покажем на момичето, на което съм почти баща, тъй като тя загуби нейния когато той беше на 30 години, а тя на 4 и който бидейки лекар помогна на много деца да се родят живи и здрави, включително и на мойта дъщеря, че я обичаме и не е сама в този така или иначе не лек за всикчи нас живот. Но това, което никой не може да ни отнеме и това в което никой не може да ни спре е онова желание, което всеки от нас има в себе и когато успее и намери повод да го изяви, разбира колко години са минали, без да разбере всъщност колко потенциал е таил в себе си и кой всъщшност е той самия, че всъщност всички сме едни вселени от емоции, любов и великата дума състрадание. Операцията ще бъде на 11 юни. Мисля да ви предложа, на всички вас , които приехте присърце тази история да дойдете на изписването и да стискаме палци преди това тихо и в очакване, защото децата са наши, на всеки един от нас. Моля следете форума ще ви кажа конкретно какво може да направим, но като цяло да бръмнем с моторите по малко без да стресираме хората, но за да усети тя, че сме с нея а и всикчи останали, че всяко произшествие последвано от думите: “не те видях“, може да бъде болезнено и да причини на млади хора физически и психически травми. Хора, може това да бъде най-големият подарък, който да и направим, тази морална подкрепа би била нещо много по-силно от всичко друго и мисля, че всеки, който в това време е случайно там ще разбере, за какво става дума. Моля следете темата, как Ви се струва идеята? Може да се съберем на НДК и като ви дам знак просто да минем леко по булеварда пред Пирогов, напомняйки за себе си, за любовта към децата, които могат да бъдат на всеки от нас и изобщо за апела към това да имаме спокойствието да се движим безопасно на 2 колела, което в други държави отдавна вече не е нещо необичайно и екзотично както у нас. Моля за мнение, с цялото ми уважение към добротата и интелекта, които усетих у много хора в този форум?
« Последна редакция: май 30, 2014, 01:04:32 последно от Niho » Активен
Dido_
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Сузуки Бъргман...и още едно :)
Публикации: 39

Не става само с каране, трябва да си и без акъл !

Ел. поща
« Отговор #26 -: май 30, 2014, 04:27:32 »

Я,имало все-още на света ''извънземни'',за които категории като '' морал,любов и подкрепа'' имат повече стойност от ''пари,средства и дарение''...,не че в последните има нещо лошо де ;0
БРАВО!Съжалявам,че съм далече,иначе с удоволствие бих се включил!УСПЕХ!
Активен
ivchotr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX 1100 E
Публикации: 5548

Ел. поща
« Отговор #27 -: май 30, 2014, 09:03:46 »

Щом операцията е на 11.06., значи изписването ще е около седмица след това. Ще следя темата  Mad
Активен
ivan.ivanov752
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR F4I 06'
Публикации: 101

« Отговор #28 -: май 30, 2014, 09:29:10 »

Дано всичко е наред с операцията - ще следя темата и ще присъствам ако се организира минаването пред Пирогов.
Активен
Страници: 1 [2]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиБлаготворителност (Модератор: drfrancky)Тема: Помощ за 19 годишно момиче, пострадало на мотор

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.056 секунди с 21 запитвания.