Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиБлаготворителност (Модератор: drfrancky)Тема: Помощ за 19 годишно момиче, пострадало на мотор
Страници: [1] 2   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Помощ за 19 годишно момиче, пострадало на мотор  (Прочетена 7483 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Niho
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Xl 600 V Transalp
Публикации: 12

Равновесие и баланс първо в себе си и после карай

Ел. поща
« -: май 27, 2014, 12:21:48 »

Колеги, мотористи. Много се чудех дали изобщо да пускам темата. Все пак става въпрос за инцидент с мотор. Не съм от хората, които ще ревнат за помощ просто ей така. Аз самият се опитвам да направя нещо. Още повече сестра ми не знае, че пускам тази тема и сигурно ще е против ако разбере, но тя е прекрасен човек и го заслужава. Накратко става дума за следното: Преди 2 години, племенницата ми беше спешно оперирана в "Пиригов" с 6 пирона в тазобедрената става. На едно кръстовище в София, докато се вози на мотор ги блъсна бус. Това е детето на сестра ми, тогава беше на 17 ако не се лъжа. Докторът направи чудеса наистина. Една година носи патерици и като ги остави най-после, започна да ходи сама, но с недобра походка и леко скъсяване на крака. При последващи прегледи наскоро се оказа, че ставата е поддала и се налага операция със смяна на цялата става. За млад човек с най-добрите материали в България става дума за около 7000 лева. Това предстои съвсем скоро. Моля нека модераторите преценят дали да пуснат темата. Не искам вашите средства да отиват в мобилни оператори и посредници. Става дума за преводи по личната сметка на племенницата ми. Говорим за суми от порядъка на няколко литра безин и то само който може и има желание. На всеки подобен случай веднага бих помогнал и аз. За да докажа и мойта ангажираност в сиатуацията, прилагам линк, на който продавам личния си мотор. За проявилите интерес от форума, цената ще е съвсем друга. Мисля да приложа банкова сметка, ако изобщо някой се отзове и попита за това. Ако някой прояви желание мога да приложа и снимки на ставата, но не мисля, че е удачно в момента. Безаварийно на всички и се оглеждайте дори и когато сте по път с преимство или на зелено. Карайте разумно и нека престанат да гледат на нас като на хора от друга планета, които досаждат по пътищата и пречат на другите. Напротив - най-добрите ми приятели са мотористи - умни и добри мъже. Който съм докоснал с това, моля да пише. Ще дам сметката. Всяка сума е дар за мен и Ви благодаря предварително!
Активен
ivchotr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX 1100 E
Публикации: 5550

Ел. поща
« Отговор #1 -: май 27, 2014, 12:42:25 »

Хм. Преди два месеца сменяхме тазобедрена става на тъста ми. Операцията я извършиха в болница Токуда. Понеже преди близо 5 години му смениха и другата става пак в тази болница, човекът си харесал докторите, отношението им към пациентите и т.н. условия и решихме да е на същото място. Та и в двата случая на нас ни струваше по почти 4000 лв за става. Останалата сума се поема от здравната каса. Говорим за високо качество стави, които според лекарите там са с доживотна гаранция. И доколкото съм проучвал "пазара" на тазобедрените стави, цената в Токуда е сред най-високите. Учудва ме, че има и по-скъпи и то двойно. Дай малко повече инфо тук в темата.
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1948

« Отговор #2 -: май 27, 2014, 13:31:28 »

Племенницата ти, ако се е возила, и се полага обезщетение. Дори да се е возила при виновния водач.
Обезщтетенията хич не са толкова малки, и ако възникнат усложнения в следствие на травмата, както в случая с племенницата ти, може да претендира за ново обезщетение.
В тая тема мисля, че има споменати няколко.
http://www.motoforum.bg/index.php/topic,85431.15.html
Често адвокатите не вземат пари предварително в такива случаи.
Активен
AlexZXR
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: ZX10R
Публикации: 140

« Отговор #3 -: май 27, 2014, 13:42:37 »

Привет колега, къде е линка на който продаваш мотора си?
Активен
Niho
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #4 -: май 27, 2014, 13:46:11 »

Здравей, ivchotr, така знам от сестра ми. Пак казвам тя не знае за тази тема, така че тук няма нищо нагласено. Имам приятели във форума, които могат да кажат някоя дума за мен и че нещата са истински. Имам снимки и на ставата правени при първата операция от Енчев в Пиригов с 6-те пирона вътре (лично ги купувах), но да не утежняваме темата. Докторът направи наистина чудеса, затова избрахме пак да е при него. Все пак вероятно става дума за става, като за млад човек, която трябва да издържи дълго и да не се налага да се сменя през някакви години. Доколкото аз рових и проучвах - двамата с Тивчев са най-добрите в момента. Да и за 1000 лева има такива опрации - на мой приятел моторист, на баща му смениха ставата за 1000-1500 лева в София Мед, но човекът е на възраст и вероятно са избрали по-скромен вариант, това е друга тема. ivchotr, Естествено тук аз не целя да събера 7000 лева а да помогнем дори частично, кой колкото реши - 5, 10 лева наистина не са много, но ако са повече хора парите стават значими като сума. Самият аз (забравих да пусна линка) си продавам мотора, ето го: http://www.mobile.bg/51400536644284554. В момента нямам възможност да помогна по друг начин на близначката ми, а самата тя ми е услужвала доста пъти без връщане, тя е наистина неверотно благороден човек. Две неща искам да уточня. Не искам да навлизаме в теми за цени или варианти и ако някой реши да помогне мога да оставя директно сметката на племенничката ми. Вероятно ще мога и фактура да покажа накрая и да Ви държа в течение какви пари са преведени. Можех да дам моя сметка за да следя по-лесно, но няма да е редно предполагам.
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: май 27, 2014, 13:58:13 »

А за обезщетението? Защо го подценяваш? Там не става дума за 7000 а за петцифрени суми.
Активен
Niho
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #6 -: май 27, 2014, 14:18:31 »

evilution, здравей, не съм сигурен, че нещо се случва изобщо по този въпрос, но ще проверя все пак. Учудвам се само за няколко минути колко хора писаха, за което съм благодарен и за съветите също. Вероятно ще се включа по-късно или когато мога.
Активен
Niho
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #7 -: май 27, 2014, 14:27:04 »

Привет колега, къде е линка на който продаваш мотора си?

AlexZXR, изпратих го по-горе, ако някой се интересува, ще бъда благодарен и ще е на по-добра цена. И това е помощ, благодаря!
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: май 27, 2014, 14:44:34 »

evilution, здравей, не съм сигурен, че нещо се случва изобщо по този въпрос, но ще проверя все пак. Учудвам се само за няколко минути колко хора писаха, за което съм благодарен и за съветите също. Вероятно ще се включа по-късно или когато мога.

Случва се. Дал съм ти тема, в която се обсъждат адвокати, които се занимават с това. Не сте изтървали давностния период, и нещо ми говори, че девойката не е получила обезщетение за травмите по принцип.
Застраховката ГО на виновния водач, в тоя случай май на шофьора на автобуса, покрива нематериални щети в размер над милион.
Мога да ти дам телефон на човек, който ми е вършил работа за подобен случай, или да ползваш тия в онази тема, която съм ти дал. Провери, заслужава си. Даже в тоя случай може да са минали делата, и процедурата да се развие доста бързо.
Активен
Georgi Dzholev
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW F650
Публикации: 83

georgidjolev@abv.bg
Ел. поща
« Отговор #9 -: май 27, 2014, 14:46:25 »

Дай номер на сметка.
Активен
Niho
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #10 -: май 27, 2014, 15:35:41 »

Случва се. Дал съм ти тема, в която се обсъждат адвокати, които се занимават с това. Не сте изтървали давностния период, и нещо ми говори, че девойката не е получила обезщетение за травмите по принцип.
Застраховката ГО на виновния водач, в тоя случай май на шофьора на автобуса, покрива нематериални щети в размер над милион.
Мога да ти дам телефон на човек, който ми е вършил работа за подобен случай, или да ползваш тия в онази тема, която съм ти дал. Провери, заслужава си. Даже в тоя случай може да са минали делата, и процедурата да се развие доста бързо.

evilution, благодаря, мисля, че не е нашия случай, водача на буса тръгва на зелено, просто не ги вижда, защото гледа в радиото. Нека остане като една поучителна история. Ако някой се заинтересува от обявата ми нека пита на лични или на мобилния. Виждал съм много момичета на скутери и на мотори, без екипировка а понякога и без каска, правил съм забележки неведнъж. Ако и който има момиче нека внимава и не я пуска да се вози. Бъдете здрави и благодаря за съпричастността!
Активен
OBI_1
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki GPZ500S Ninja Kawasaki ZX-9R Ninja Kawasaki ZXR 750 Ninja Kawasaki ZR-7 Kymco People S 250
Публикации: 820

зелено, зелено

Ел. поща
« Отговор #11 -: май 27, 2014, 16:03:32 »

давността по гражданска е 5 години. Наистина дори и да е виновен моториста, неговата гражданска трябва да плати, ако няма пак има граждански фонд. Преценете го, но според мен не е редно да не си вземете полагащото, затова са тия застраховки.
Активен
Niho
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #12 -: май 27, 2014, 16:07:27 »

Благодаря ,OBI_1, ще проверя! Благодаря на Георги, че попита за сметката и на всички останали!
« Последна редакция: май 27, 2014, 16:09:23 последно от Niho » Активен
ivchotr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX 1100 E
Публикации: 5550

Ел. поща
« Отговор #13 -: май 27, 2014, 21:59:38 »

Е хубаво де, сметка ще сложиш ли в темата? Ще е по-лесно, вместо да я даваш на всеки поотделно.

П.П. Екипът в Токуда е съставен предимно от работили в Пирогов ортопеди.
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #14 -: май 27, 2014, 22:53:03 »

Благодаря ,OBI_1, ще проверя! Благодаря на Георги, че попита за сметката и на всички останали!

Ами не е толкова сложно. Ако девойката не е съпруга на виновния водач с МПС съпружеска съсобственост и се полага обезщетение. Без значение дали младежа е бил виновен или оня с буса. И двамата би трябвало да имат ГО, а работата на тази застраховка е точно да покрива такива щети

Цитат
Лимити на отговорност за Р.България, считано от 11.06.2012г.

1. За неимуществени вреди, в следствие на телесно увреждане или смърт:
а) 2 000 000 лв. за всяко събитие при едно пострадало лице;
б) 10 000 000 лв. за всяко събитие при две или повече пострадали лица.

2. За имуществени вреди - 2 000 000 лв. за всяко събитие.

Източник:
http://www.nbbaz.bg/OtherCountryTrip/CitizentResponsability.aspx

Имай предвид, че неимуществените вреди са болки и страдания, обезщетение за неработоспособност и нарушаване на нормалния начин на живот.
Леченията са имуществени щети, които се плащат отделно. Ако си пази документите от лечението преди години, сумите които са дали за лечението и трябва да бъдат възстановени, както и да бъде обезщетена за неимуществени вреди. Ако не ги пази, дори само обезщетението за неимуществени би трябвало да е предостатъчно, като после може да бъде предявен иск и за леченията, които предстоят.
Ако младежа не е имал ГО има гаранционен фонд. Гаранционния фонд плаща по-бавно и по-трудно, но не е невъзможно.

Хич не ми се струва сложно да звъннеш на един адвокат от тия, които ти дадох в предна подобна тема и да провериш. Намирай си адвокат, ако искаш мога да ти дам още един телефон на приятел адвокат, който се занимава с такива случаи. И той е моторист.
« Последна редакция: май 27, 2014, 23:01:20 последно от evilution » Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиБлаготворителност (Модератор: drfrancky)Тема: Помощ за 19 годишно момиче, пострадало на мотор

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.175 секунди с 21 запитвания.