Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: Стабилизатор за бензин - какъв и от къде?
Страници: [1] 2 3   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Стабилизатор за бензин - какъв и от къде?  (Прочетена 7166 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
tya
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CB500
Публикации: 5

« -: ноември 13, 2013, 13:00:05 »

Здравейте,

искам да се сдобия със стабилизатор за бензин (зазимявам моторчето). Съвет какво да взема? 

До момента от издирването по разни мотомагазини намерих следните варианти:

- Моторекс

- Профи - според линка долу се добавя към предпоследното зареждане, което предполага, че всъщност не става за "консервиране" на горивото
http://www.profi-products.de/en/downloads/fuel-max_english.pdf

- Кастрол - не намерих информация за това.

- Sta-Bil - впечатления?

- един продавач в ми каза, че предлаганите в България не били хубави (той от САЩ щял да си взима...!?)

- четох, че стабилизатора на Liqui Moly бил ОК, но след като говорих с вносителя (Санекс), се оказа, че не зареждат и нямат и намерение. Ако някой знае някъде да се продава ще се радвам да сподели.

Активен
niki_XL400V
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: L4 1000
Публикации: 3450

« Отговор #1 -: ноември 13, 2013, 13:14:18 »

две-три години подред сипвах Моторекс на карбураторна Хонда 900РР
сипвам Моторекс, пълня с бензин до чук, паля малко да поработи, за да мине през цялата система, и напролет никакви проблеми с паленето, като зимата никога не съм припалвал
Активен
Dr.Ago
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki SV 650
Публикации: 753

Не ме правете на идиот, аз сам ще се справя! ;)

Ел. поща
« Отговор #2 -: ноември 13, 2013, 13:33:02 »

Я обяснете като на прост човек каква му е идеята на този стабилизатор? Бензина да не е плодов сок, че да се развали? Surprised
Активен
Night_Hawk
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YBR 125
Публикации: 398

Ел. поща
« Отговор #3 -: ноември 13, 2013, 13:36:25 »

Ми, за 3-те месеца на зимата чак да се развали бензина, няма... особено, ако редовно се пълни догоре резервоара. Което според мен е по-важното за да се предотврати ръжда в резервоара.
Активен
dandy
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: ex: simson suhl;balkan 50;minsk 125;yamaha fzr400;yamaha R1;suzuki GSXR750;карпати;suzuki bandit 600 now: Balkan 250;yamaha xj 600 diversion
Публикации: 246

Ел. поща
« Отговор #4 -: ноември 13, 2013, 13:52:25 »

И аз да похваля стабилизатора на "Моторекс", същото положение сипвах карах няколко километра да влезе в карбураторите и зазимявах. Купувах го от "Мотобум" около 13лв. Има написана дозировка на опаковката, схемата е на 19л. около 2/3 от добавката в шишето. Освен горивото обърни внимание и за зимното съхранение на акумулатора  Very Happy 
Активен
ivchotr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX 1100 E
Публикации: 5548

Ел. поща
« Отговор #5 -: ноември 13, 2013, 13:57:17 »

Бензинът не се разваля като плодов сок. Просто изветрява. Ако пък е някое долно изчадие, ефектът е още по-осезаем. Естествено, зимно време този проблем е по-малко наблюдаван, отколкото лятно време. Освен това колкото по-дълго време престоява бензинът, толкова повече се увеличава възможността да се прецака. Та стабилизаторите би трябвало да се справят с тези проблеми.

П.П. На едни хора навремето като им се развалил плодовият сок, започнали да го развалят нарочно след това  Smile Smile Smile
Активен
dandy
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: ex: simson suhl;balkan 50;minsk 125;yamaha fzr400;yamaha R1;suzuki GSXR750;карпати;suzuki bandit 600 now: Balkan 250;yamaha xj 600 diversion
Публикации: 246

Ел. поща
« Отговор #6 -: ноември 13, 2013, 14:05:19 »

Изветряването е едната страна на проблема, по-опасни са смолистите отлагания. Това е и основното предимство да се "набутам" някой лев.
Активен
ivchotr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #7 -: ноември 13, 2013, 14:10:04 »

Ми те смолите не тръгваха ли след изветряването  Surprised Като цяло го отнасят най-вече карбураторите, не толкова резервоарът.
Активен
Barona
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 93

« Отговор #8 -: ноември 13, 2013, 14:15:48 »

Изветряването е едната страна на проблема, по-опасни са смолистите отлагания. Това е и основното предимство да се "набутам" някой лев.
За първи път чувам бензин и смолисти отлаганя .В процес на горене в контакт с маслото или пък маслото в контакт с нагара или пък картерните газове също образуват смолисти отлаганя ,ама бензина си е чист разтворител .
Колегата пълни резервоара и се не бой .Напролет отваряш кранчето на принудително да се натече в карбураторите ако не си с бензинова помпа разбира се и няма грижи не набивай излишни пари .Номерът е да не се образува ръжда в резервоара .А такива добавки биха имали смисъл ако го оставиш за повече от година .
Активен
ivchotr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #9 -: ноември 13, 2013, 14:20:51 »

За два - три месеца действително няма да му стане кой знае какво на бензина, стига да не е някакво долнопробно менте. Виждал съм обаче кола която не щеше да пали след голям престой, разбирай повече от половин година. След смяна на бензина запали чакмак.
Активен
tya
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CB500
Публикации: 5

« Отговор #10 -: ноември 13, 2013, 15:33:01 »

Благодаря, ще действам и аз с Моторекс.
Активен
dirtlego
Ducater
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Ducati Diavel; Harley-Davidson Night Rod; Yamaha FZ1N; Yamaha FZ8; Honda Hornet
Публикации: 569

« Отговор #11 -: ноември 13, 2013, 16:09:47 »

Чета по чуждите форуми, че е необходимо особено за карбовете.
С времето летливите фракции се изпаряват от бензина и по стените на горивната система се отлагат смоли влизащи в състава. И аз смятам да зазимявм в края на седмицата с такъв стабилизатор.
Активен
HarrySlaughter
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda VFR 750
Публикации: 650

« Отговор #12 -: ноември 13, 2013, 16:17:45 »

Аз ползвам Castrol от един автомагазин на бул. Черни връх. За 15 лв взимаш тубичка, която ще стигне за 10 години ако я ползвам сам Smile

Дозировката е ml Течност за същата цифра в l бензин.

http://www.avto.bim.bg/Dobavka-za-benzin-Castrol-TBE-250ml_pr25210.html

За 3 години проблеми нямам.
Активен
kar4ooo
turbo rider
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: rr
Публикации: 585

Аман от "мотористе" и "колеги".Да ми ядете гумата!

Ел. поща
« Отговор #13 -: ноември 13, 2013, 19:03:23 »

Тази добавка не позволява да се образуват отайки в карбовете ли ?
Активен
Dr.Ago
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki SV 650
Публикации: 753

Не ме правете на идиот, аз сам ще се справя! ;)

Ел. поща
« Отговор #14 -: ноември 13, 2013, 19:23:12 »

То е ясно, че част от бензина ще се изпари, ама през зимата ще е нищожно количество, мисля. Пък и бензина е от леките фракции на нефта (петрола), не като нафтата например да се "стяга" като боза. Каква смола в бензина? Да не го "подсилвате" с мазут?  Smile
Активен
Страници: [1] 2 3   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗа начинаещия МоТо-Форумист!Тема: Стабилизатор за бензин - какъв и от къде?

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.292 секунди с 20 запитвания.