Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Как да скрием подбит ауспух?  (Прочетена 7083 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Rossen_Bossen
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: RST1000 Futura
Публикации: 2840

« -: август 14, 2013, 09:28:24 »

С наш съфорумник си пиехме биричката, малко след като се преметнах, преди седмица-две. Той показа новата машина. Супер е. Обаче му наранили леко ауспуха, в Крафт му искали около 100 лв. за някаква ламаринка, казва. Викам му, чакай малко, ше измислим нещо (то вече го бях измислил). И така, измислихме го - топлинен щит. Че и вършел работа ми споделиха. На конкретния модел ауспуха много се напича - 200-236 гр. премерено с лазерен термометър.

Ето и идеята.

Тия неща ги правя само с лявата ръка, нали бях попадал малко преди това. Представям си и с дясната какво мога... Smile Smile Това сериозно. Ако имате идеи - имам и реализация...  Very Happy
« Последна редакция: август 14, 2013, 09:32:52 последно от Rossen_Bossen » Активен
kekek
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBR900, Fazer 1000, VF750 cafe, XV 1600, Burgman 650, сега - CBF1000
Публикации: 557

« Отговор #1 -: август 14, 2013, 09:54:15 »

Подобна задача имах за ауспуха на Фазер-а. Беше жулнат, не чак подбит, но ме дразнеше. Не успях да го полирам и сложих един лист неръждавейка да го опакова като цилиндър, нитове отдолу да не се виждат и стана неразличимо от оригиналното. Тази черна ламарина ми идва в повече Smile
Ето го тук - не е мита моторетката отдавна, но се вижда :

« Последна редакция: август 14, 2013, 09:58:25 последно от kekek » Активен
HristoLichev
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: KAWASAKI ZR7-S
Публикации: 453

Ел. поща
« Отговор #2 -: август 14, 2013, 09:57:20 »

Смятай като почнеш да работиш и с двете ръце кво става....сигурно цели аусписи Smile
Активен
uragann
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: някакъв дръгел
Публикации: 334

« Отговор #3 -: август 14, 2013, 10:12:12 »

Браво хората са казали работи с мерак и всичко ще ти се получи,та ти си си направо художник Very Happy
Активен
Сърбина
F*ck you, Kawa is back!
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki ZX6
Публикации: 1810

Ибаб хреба :)

Ел. поща
« Отговор #4 -: август 14, 2013, 10:25:28 »

Браво Росене, добре се е получило.Буквите на водоструйна или лазерна машина са правени и ти разполагаш ли с такава под ръка. Могат много неща да се направят, като декоративни предпазители (мрежи) за водни и маслени радиатори и прочие.  Very Happy
Активен
Rossen_Bossen
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #5 -: август 14, 2013, 10:35:48 »

...Тази черна ламарина ми идва в повече Smile...

Не е черна бре, поцинкована е...  Smile Е да де, ама така излезе няколко с'тинки, 'щото огледална неръждавейка еееее леко скъпинко...

Браво Росене, добре се е получило.Буквите на водоструйна или лазерна машина са правени и ти разполагаш ли с такава под ръка. Могат много неща да се направят, като декоративни предпазители (мрежи) за водни и маслени радиатори и прочие.  Very Happy

Могат! Smile Нито едно от двете. На ръка го рязах...  Smile Smile Бъзикам се. Предпазители за радиатори най-добре на щанца...Е, или някой Трумф 3030...  Very Happy
Активен
PepeLopez
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Четиритактов
Публикации: 1611

Няма работа да не става и жена да не дава.

« Отговор #6 -: август 14, 2013, 11:39:54 »

С наш съфорумник си пиехме биричката, малко след като се преметнах, преди седмица-две. Той показа новата машина. Супер е. Обаче му наранили леко ауспуха, в Крафт му искали около 100 лв. за някаква ламаринка, казва. Викам му, чакай малко, ше измислим нещо (то вече го бях измислил). И така, измислихме го - топлинен щит. Че и вършел работа ми споделиха. На конкретния модел ауспуха много се напича - 200-236 гр. премерено с лазерен термометър.

Перфектно се е получило.  Mad Браво!
Активен
ivchotr
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX 1100 E
Публикации: 5550

Ел. поща
« Отговор #7 -: август 14, 2013, 13:17:57 »

Неподозиран талант. Ще те ползвам някой ден да спретнеш една маска за между страничните спойлери на Хондата на жена ми. Че някъде е забегнала. Маската, де  Smile
Активен
adis_78
DV Rider
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Deauville 650 '03 / CBR f4i '02 / CRF 250R
Публикации: 347

По-добре виден пияница отколкото аноним. алкохолик

441233909
Ел. поща
« Отговор #8 -: август 14, 2013, 17:25:58 »

Много ме радва, браво! Smile
Активен
IVANKO4X4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: SUZUKI GSF 1250 BANDIT ABS;KAWASAKI ZX-12R NINJA;KAWASAKI KLR 650;KAWASAKI VULCAN;SUZUKI V-STROM 1000;JAWA 350 С КОШ
Публикации: 1281

Erwin Rommel: Повече врагове, повече чест...

Ел. поща
« Отговор #9 -: август 14, 2013, 19:59:35 »

Цитат
Тия неща ги правя само с лявата ръка, нали бях попадал малко преди това. Представям си и с дясната какво мога... Това сериозно. Ако имате идеи - имам и реализация...  
Да ви кажа под секрет,лявата беше с бинт,дясната -все с бира,правете си сметката с какво точно го прави този щит Smile Smile
Иначе истината е,че го направи ей така на майтап,без да влага нито средства,нито време,нито фантазия,ей така...Представям си ако вложи от тия неща какво ще стане.Скоро време ще почнат да го слушат железата много Mad
 А между другото имам поръчани разни допълнителни детайли към мотора,които са все черен мат,та за това решихме и това да е така.Иначе идеята първоначално беше да е като  самия ауспух.Днес един приятел го гледа и реши,че е афтърмаркет някакъв.Като купешко е Smile
 Mad Mad Mad,Роска!
Активен
shobo
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW K1200R
Публикации: 1505

« Отговор #10 -: август 14, 2013, 20:11:16 »

росене, и аз имам такъв проблем, но не ми се иска да слагам допълнителни ламарини...
така че мисли...

пп. между другото, регистрирах се  Very Happy
Активен
Rossen_Bossen
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: август 14, 2013, 20:28:22 »

росене, и аз имам такъв проблем, но не ми се иска да слагам допълнителни ламарини...
така че мисли...

пп. между другото, регистрирах се  Very Happy

Аз съм у маалата, докарай змея, самохвалко!  Very Happy Нали казахме - като го вземеш(после се разбрахме на регнеш), те черпя бира от кеф!  Very Happy Пък ти ме ебавай на завистник... Surprised Surprised

Благодаря на всички за поздравленията!

Ванка, нали ме изнуди да взема пари... Пих една биричка в Ред Рок, ли беше, и за теб! Верно много готина кръчма, а и Аспарухово водата беше чай! С добро те споменах и за това!  Very Happy
« Последна редакция: август 14, 2013, 20:35:16 последно от Rossen_Bossen » Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратРемонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоариНагледно - DIY (Модератори: KokoVmaxa, kawa_maniak89, pechoto)Тема: Как да скрием подбит ауспух?

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.148 секунди с 21 запитвания.