Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: Съвети за лека обиколка на България?
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Съвети за лека обиколка на България?  (Прочетена 4586 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
HristoLichev
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: KAWASAKI ZR7-S
Публикации: 453

Ел. поща
« -: юни 05, 2013, 13:57:31 »

Здравейте. От 16 до 22 този месец мислим с жената да пообиколим малко с моторетката.
Планът е следният:
https://www.google.com/maps?saddr=%D0%B1%D1%83%D0%BB.+%E2%80%9E%D0%9D%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0+%D0%93%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8%E2%80%9C&daddr=42.9107743,26.4575844+to:42.6808217,27.2831736+to:Route+9+to:42.0078685,26.0855813+to:Route+867+to:Unknown+road+to:Unknown+road+to:42.0473084,23.8151455+to:Route+82+to:bul.+%22Tsaritsa+Yoanna%22%2F%D0%B1%D1%83%D0%BB.+%E2%80%9E%D0%A6%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%86%D0%B0+%D0%99%D0%BE%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%B0%E2%80%9C&hl=en&ie=UTF8&ll=42.051332,24.689026&spn=1.715147,4.183044&sll=41.626478,23.891487&sspn=0.215826,0.522881&geocode=Ffk5kQIdQ5iGAQ%3BFTbEjgId8LWTASnHeIA68qioQDFEFH1AxAzDdQ%3BFfVBiwId5U6gASlD_B5S_YemQDGQ0WByMP5GWQ%3BFUpgjgIdEW-pAQ%3BFTz9gAIdzQiOASlbQ3cQUvOnQDF7jh6Ld7KO7A%3BFXtrdwIdnf9-AQ%3BFQfBegIdHwF0AQ%3BFfJRewIdhJRrAQ%3BFUyXgQId6WNrASk3V6OiVGyrFDEM5XoogBa6Uw%3BFUTshwIdqG5nAQ%3BFYjKiwIdXvRiAQ&mra=dme&mrsp=7&sz=12&via=1,2,4,8&t=m&z=9

(съжалявам за дългият линк, нещо не се получава опцият за къс такъв)
Тръгваме понеделника след като почивните дни сме погледали малко стънт в Търново. Аз ще пристигна там събота сутрин, а тя ще е там от преди това. Планувам ненатоварени пътища и спане на палатка и къщи за гости. Та понеделник планът е да отпрашим за Кара дере или Иракли като се колебая през кой точно проход да мина. През този на картата( май е върбишки) или през Ришкия или някой друг. Приемам съвети. Вторник е най-големият плануван преход. Около 400 км, което малко ме притеснява, както и това, колко на често ще има бензиностанции от тук сетне. Спане в Златоград предполагам в някоя къща за гости. От тази точка на сетне няма конкретен план, като основните места, които ще се посетят са Триград и Лещен. Петък по някое време мисля да акустираме на Искъра, където се предполага да се осъществи Сахара . Събота сутринта обратно в Софето. Та мисълта ми е, тъй като не съм много запознат със забележителностите в Родопите, приемам всякакви съвети за интересни места за разглеждане, както и съвети относто пътищата и наличието на бензиностанции. Моторетката има 22литров резервоар и все пак...Проверени и хубави места за спане също ще са от полза независимо дали става въпрос за поляни или платени места за спане. И задължително кръчми  Възможно е, ако много ни се услади морето, да решим да останем още един ден там, тогава сигурно ще се възползвам от магистралата до Пловдив и от там към Златоград. Още веднъж - приемам всякакви предложения за корекции на маршрута, информация за състоянието на пътищата и всичко друго, за което се сетите.
Активен
Stomp
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: 99' Honda VFR800
Публикации: 344

« Отговор #1 -: юни 05, 2013, 14:29:05 »

Възможно е, ако много ни се услади морето, да решим да останем още един ден там, тогава сигурно ще се възползвам от магистралата до Пловдив и от там към Златоград.
По-добре си мини по твоя маршрут или пак по магистралата, но до Стара Загора.
От Хасково до Кърджали е доста добър и прав пътя и може да се кара доста бързо.
Ако отидеш до Пловдив пак трябва да минеш или през Кърджали или през Смолян.
Активен
HristoLichev
ниво 4
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #2 -: юни 05, 2013, 14:48:32 »

Да, погледнах го през Стрий вю. Вярно е добър. Аз се бях наканил да цепя примерно от през Странжа. Гледам има път на картата. Ама после като го погледнах през Стрий вю си е таковало мамата. Проходимо е, ама за някое здраво ендуро. На много места в гугъл мапса, черни пътища са означени като нормални... да го имате предвид, че съм го ял веднъж тоя и не е хубав.
Активен
kalio
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX-R 750 '94; Suzuki GSX-R 750 '04; Kawasaki Zx10r '07; Suzuki GSX-R 750 '08;
Публикации: 206

« Отговор #3 -: юни 05, 2013, 15:29:33 »

В Златоград горещо препоръчвам да се възползвате от механата на хотел "Златоград", както и от самият хотел. Друго много подходящо място за хапване е една механа съвсем близо до този хотел, но не се сещам за точното име. Намира се хлебарницата, ако попиташ някой местен предполагам веднага ще те упъти. Посетете етнографския комплекс в града! Very Happy Нещо не мога да отворя линка с маршрута за да го разгледам по-подробно, иначе щях да се опитам да съм по-полезен.
Поздрави и приятно!  Mad
Активен
kiril_kirilow
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki DL 1000 V-Strom
Публикации: 328

« Отговор #4 -: юни 10, 2013, 21:44:18 »

Пътят който си избрал през Тополовград,не е толкова лош.Минава се спокойно през него.Не е особенно натоварен по това време на годината.Няма да имаш проблеми.
Бензиностанций по тази отсечка има,но не са на големи вериги.Малки селски бензиностанцийки.Но мисля,че няма да е проблем да минеш от там със един резервоар.Преди 2 год.го минах със вираго дето резервоара му беше 12 л.Мисля,че имаше Лук Ойл като излезеш от Бургас посока Тополовград,във насрещното е,но ако искаш да си сигурен можеш да си допълниш резервоара.Във Тополовград има бензиностанция.После във Харманли колкото щеш покрай пътя.
След Харманли пътя е във добро/отлично състояние,но е доста натоварен.
Ако искаш можеш да допълниш и във Хасково,има едно кръгово през което минаваш за да хванеш околовръстния ( от двете страни има Техномаркет,Технополис,Практис ) хващаш към града и на около 500 м. има Лук Ойл.
Хасково - Кърджали е около 60 км.Бензиностанций има във едно село,и във Черноочене - Там имаш на влизане Петрол и на излизане Лук Ойл.
Във Кърджали ( Внимавай на поста преди да се спуснеш към града,почти винаги там спират мотористи и коли със други/"чужди" регистраций ) караш само на право,стигаш до едно кръгово ( по средата има статуя/фонтан ) и излизаш пак направо,не в дясно.
Там на самото кръгово има Петрол,малко след него са наредени ОМВ и Лук Ойл.
След светофара има Ниш Петрол.
Силно препоръчвам там да допълниш,защото мисля,че нагоре до Златоград,не се срещат много,много бензиностанций.
След като излеше от Кърджали караш само направо,във един момент пътя се разделя на две - главният път те води към Момчилград ( през моста ) а ти завиваш преди моста във дясно.Има табели,няма проблем.Мисля,че там табелата пише за Джебел.
Ако минеш през моста,значи си се объркал  Very Happy

Във Златоград - можете да отидете във старият град ( не че има нещо друго за гледане ) на входа на старият град има едно кафенце,където могат да ви приготвят "въртяно кафе"
След Златоград на около 10-15 км посока Смолян,то не че имаш друг път де  Very Happy има язовир със дупка по средата - Язовира е малък,стената му е голяма ( даже на стената има построени вили )и преливника е направен под формата на тръба вътре във язовира.

Активен
HristoLichev
ниво 4
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #5 -: юни 11, 2013, 08:25:16 »

kiril_kirilow, голямо благодаря за информацията Smile
Активен
HristoLichev
ниво 4
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #6 -: юни 14, 2013, 09:02:04 »

Готови за отпламане довечера Smile

Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 4546

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #7 -: юни 14, 2013, 09:31:39 »

Сега ти видях темата ...та не разбрах,не знаеш какви забележителности има около Кърджалийско ли?
1.ПЕРПЕРИКОН-не разбрах от къде идваш,но около града има много насочващи табели за местността.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BD
2.над язовир "Кърждали" е пещерата УТРОБАТА.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%B0_(%D0%BF%D0%B5%D1%89%D0%B5%D1%80%D0%B0)
3.Каменни (скални)гъби-
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B8_%D0%B3%D1%8A%D0%B1%D0%B8_(%D0%91%D0%B5%D0%BB%D0%B8_%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82)
Малко трудно ще ги намериш,че трябва да се отбиваш по един друг път Кърджали-Хасково.

ВНИМАВАЙ НА ПОСТА НАД ГРАДА ПО ПЪТЯ КЪРДЖАЛИ-ХАСКОВО!!50КМ. Е ОГРАНИЧЕНИЕТО ИМА ТАБЕЛА  "ПОЛИЦИЯ" АКО КАРАШ С ТАЗИ СКОРОСТ И ИЗРЯДЕН НЯМАШ ПРОБЛЕМИ

"Във Кърджали ( Внимавай на поста преди да се спуснеш към града,почти винаги там спират мотористи и коли със други/"чужди" регистраций ) караш само на право,стигаш до едно кръгово ( по средата има статуя/фонтан ) и излизаш пак направо,не в дясно.
Там на самото кръгово има Петрол,малко след него са наредени ОМВ и Лук Ойл.
След светофара има Ниш Петрол.
Силно препоръчвам там да допълниш,защото мисля,че нагоре до Златоград,не се срещат много,много бензиностанций."

Май рядко се срещат бензиностанции-да. На излизане от Кърджали за Момчилград-Златоград пътя се разделя на 2,в ляво можеш да посетиш храм манастира на отец Боян Саръев.

Колегата Кирил Кирилов добре ти е описал всичко Mad
« Последна редакция: юни 14, 2013, 09:34:37 последно от Grobarq » Активен
HristoLichev
ниво 4
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #8 -: юни 14, 2013, 09:46:24 »

Е, за Перперикон знам Smile . За пещерата бях чувал. Нея ще я пропуснем, че много ходене има. Но Перперикон, Гъбите и Татул ще посетим.
Активен
kiril_kirilow
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki DL 1000 V-Strom
Публикации: 328

« Отговор #9 -: юни 14, 2013, 20:57:55 »

Скалните гъби - Гониш табела Бели пласт.
Отбивката за селото се намира след село Козлец.Това е второто село след Хасково-Кърджали.Във селото покрай пътя,от дясната страна има средна(голяма) бензиностанция.След като излезеш от селото поемаш по първата отбивка във ляво.Караш само направо.Скалните гъби са ти от дясната страна.

Татул се намира след Момчилград,тоест трябва да минеш по моста,не да завиваш към Джебел/Златоград.
После ще трябва да се върнеш наобратно.

Църквата на отец Боян Саръев се намира във Кърджали,на сравнително лесно място на най-високото на пътя ( като подминеш светофара след моста ) се свива във ляво.От дясно имаш един завод.Пътя се спуска надоло и те води.Във един момент завива във дясно,това е главният път.Има табела.Стигаш до едно като площадче,обикновенно там има паркирани таксита.Пред теб е църквата.

За Перперикон, ако минаваш през Кърджали ( ще се върнеш малко наобратно ) на голямото кръгово за което ти писах със статуя/фонтан поемаш по левият изход.От лявата страна ти се падат Била и Техномаркет.Караш само направо.Докато стигнеш едно село ( във началото на селото има почти обратен завой ) във което ще видищ табела Перперикон.Намира се на около 20 км от Кърджали.

До пещерата Утробата не съм ходил,но доколкото разбрах и ти ще я пропуснеш.

Моето лично мнение,е че няма да успееш и трите неща да разгледаш и да се добереш във нормално време до Златоград.
Но ти си преценяш.
Лек и безавариен път. Mad
Активен
HristoLichev
ниво 4
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #10 -: юни 15, 2013, 09:38:32 »

И мен така ми се струва. Оказа се, че не съм бил добре осведомен и за Перперикон има  много ходене, а и било добре да  има и гид, така че и той отпада. По път са ни Гъбите, така че ще се отбием да ги разгледаме. Предполагам ще сме поизморени от пътя и най-вероятно като пристигнем в Кърджали ще се настаним някъде около язовира. Казаха ми за някакви бунгала на понтони за 10 кинта на легло. А ако директорката и се прище малко повече лук гледах, че има доста хотели на разположение. Та на следващия ден ще разгледаме Каменната сватба, ще свърнем и до Татул и след това поемаме към Златоград. Мерси на отзовалите се Smile
Активен
HristoLichev
ниво 4
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #11 -: юли 04, 2013, 09:19:07 »

Всичко мина по план. Но след като се върнахме ме налегнаха на работа затово и чак сега се включвам. Оказа се, че като за първо пътуване малко се бях поизхвълил с маршрута и много много време за разглеждане и разходки не остана не остана. Пътуването бе пътуване заради самото пътуване Smile Лошо няма. Понеделника трябваше да тръгнем рано сутринта към Иракли, но предишната вечер се видяхме с едно приятелче, което се беше върнало от Малайзия, та я откарахме до към 4 през нощта. Те така. Тръгнахме към 13:00 посока Омуртаг. Там спряхме за по цигара.

След това Отбихме в Котел за обяд. Неприятно впечатление ми направи колко много мгого много цигани има там. Не че нещо, ама мамата си е ебало. Хапнахме в една прилична пицария, едно от малкото места, в които клиентелата беше предимно бяла.

Отпочинало потеглихме за Петолъчката, там презаредихме и газ към морето. В Иракли бяхме около 18:00 часа. Оставихме мотора на платения паркинг и се отправихме към плажа да разпъваме палатката. Водата беше доста студена, но въпреки това се поокъпахме.

Дървата бяха кът.

На следващия ден преди обяд отпътувахме за Градина. Пристигмехмо по обяд хапнахме, настанихме  се и стандартното. Таксата за горичката зад Баш Бара за палатка е 15 кинта. Дават ти кллюч за баните. Не си заслужава поне според мен. Добре че поне все още нямаше хора и беше спокойно.

Някакъв странен плажен бръмбар

В сряда сутринта се отправихме към Кърджали през Елхово. На 20 км от Бургас по този път се намират останки от римския град Деултум Дебелт. Има кафяви табели и разкопките се виждат от самия път. Билетчето е три лева, а една стажантка от археологическия факултет много подобробно ни разказа различни неща относно града и неговото развитие.
Всъщност основата разкопана част са останки от римска бяня. Тук се вижда двойния под. Отдолу е текла топла вода.

Друг вид двоен под, този път подовото отопление се е осъществявало с топъл въздух.

Тук се вижда тоалетната

А ето такива подлакътници са имали на самата тоалетна. Найс, а?

Ето и малко канализация

Активен
HristoLichev
ниво 4
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #12 -: юли 04, 2013, 09:43:42 »

От Средец до Елхово пътят е голяма красота. Гора и пустош. Веднага след Елхово посока Тополовград беше и първоя кофти участък откъм пътна настилка. Адски много бабуни и асфалт на вълни. Малко след Тополовград знаех  че има няколко тракийски светилища, но не видях напътстващи табели, а нямахме много време, така че продължихме директно към Кърджали. След Хасково хванахме отбивката за Зорница и Бели Пласт. Там непосредствено до пъя се намират Скалните гъби.

От отбивката до за Зорница до Кърджали пътят е изклюяително живописен.
След това се отпраихме към Главатарци. Въпреки че преди това бяхме питали за пътя не бях много сигурен и в циганската махала се опитах да попитам едно момиче. Първо се обърна излуша ме, след това каза нещо на неразбираем език( не много учтиво) обърна гръб и си тръгна. Както и да е. Отбихме малко преди Главатарци към трите ресторанта на на понтони( той единия си е кораб де). Там се настанихме в базата на Националния отбор по гребане. 40 кинта за прилична двойна стая. Имаше три ресторанта. В средния (при Царя или Арабела) е зле. За един костур и 2 бири ни обраха с 14 кинта. След това се преместихме в корабчето.

Цяла вечер ядене и пиене на корем + много добро обслужване - 30 кинта.
Четвъртък сутринта потеглихме малко по-рано от обичайното - към 10:00. Преди да продължим към Златоград се отбихме до Каменната сватна

След Кърджали посока Златоград

Викам си: Леле ей тва е път! Естествено беше само няколко километра. След това нещата са си по старому. Не че асфалта е лош.

Малко след Кърджали крайпътните чешми, кравите по пътя и странните автобусни спирки насред нищото стават обичайна гледка.

В Златоград спряхме да хапнем.

Бяхме се притеснили относно времето, така че разгледахме в движение и продължихме към Доспат. Имах намерение да врътнем и през Триград, но време не остана.
Активен
HristoLichev
ниво 4
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #13 -: юли 04, 2013, 10:11:40 »

След триград потеглихме към Смолян. Пътят започва с един умопомрачително стръмен проход. Много готин за каране, прекрасни завои. С една дума: красота.

В Смолян здравата се беше изваляло. Небето все още беше много облачно и сериозно се опасявах да не ни запука здравата, тъй като не бяхме много добре екипирани, а до Доспат оставаха доста километри. От Смолян минахме през някакъв проход( минахме през толкова много проходи по време на това пътуване и на никой не му помня името). посока селло Стойките.

Чешми и крави имаше из целите Родопи. Много. В село Стойките пътя е адкси разбит междудругото.
Широка Лъка

От там за Доспат

В Доспат се настанихме в едни ретро бунгала откъм западната страна на язовира срещу 30лв на вечер. Имаше топла вода, веранда, легла, завивки и голяяям телевизор.

На следващия ден потеглихме към Сахара, Искъра. Доспат-Батак-Пазарджик-Костенец-Долна баня-Шипошееешешешешенски залив.

Рибари на яз. Широка поляна

яз. Голям беглик. Изключителна красива местност.

Проходът Доспат - Батак е с чисто новичък асфалт. Единствено имаше един участък в средата от около километър, който беше здравата разкопан, но в момента го работеха. Преди Батак решихме да се отбием и да пътуваме покрай самия язовир. Отново много хубави гледни, тесен път и тузарски къщи на самия бряг на язовира. След това следваше едно продължително и много стръмно спускане от летовище Свети Константин към Пещера. От Пазарджик до Искъра си е главен път и ви е ясно. И така петък следобяд присигнахме на Искъра

Събота сутринта отпътувахме за София. Като заключение - 6 дни и към 1300 км.... и 150 00 убити мухи.
« Последна редакция: юли 04, 2013, 10:23:39 последно от HristoLichev » Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 4546

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #14 -: юли 31, 2013, 10:02:13 »

Мноого готина обиколка и невероятни снимки си направил!

А за това се чувствам малко виновен:

В средния (при Царя или Арабела) е зле. За един костур и 2 бири ни обраха с 14 кинта. След това се преместихме в корабчето.

че забравих да спомена.На понтона на  Мишо Царя е ужасно и невкусно.Абе той си е мизерник и мафиот от едно време.
Виж  това за корабчето "Цяла вечер ядене и пиене на корем + много добро обслужване - 30 кинта." съм напълно съгласен и се радвам,че сте го посетили
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратMoТoТуризъм (Модератор: Tonyco)Тема: Съвети за лека обиколка на България?

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.639 секунди с 21 запитвания.