Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: CBR F4i проект предни светлини тип YZF R6 (03-05)  (Прочетена 8295 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
M.Yankov
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki
Публикации: 784

Ел. поща
« -: май 10, 2013, 09:33:36 »

Е, приключих и с това прищракване на мозъчето ми  Smile (както е известно мислите се материализират Very Happy)
Обичам да нагаждам МПС-тата си по мой вкус. И въпреки че Ф4-ката е съвсем "прясна", не пожалих и нея. Доста мислих как да си индивидуализирам мотора  Surprised След голямо висене в английския форум не попаднах на нищо иновативно. )опашка на РР, ЛЕД глезотии, Интересни стикери и 'нам си кво... Нищо не ми допадна, докато не попаднах на тази тема. http://cbrforum.com/forum/f4i-main-forum-11/2001-honda-f4i-project-135556/
Хмм, интересно, ама стой някак си празно. Тия големи рефлектори са направо хралупи  Smile

Е така реших  да опитам с това
Пак голямо ровене във въпросния форум, но от никъде нищо. Какви ли не идеи и трансплантации са правени са правени но не и това което търся.
Пуснах запитване и в родните форуми, защото както знаете родното си най-харно и най-компетентно  Very Happy
Притесняваше дали въобще ще влезнат рефлекторите на Р6-цата. Фара е рядък и доста скъп. С течение на обстоятелствата намерих на сносна цена.... ииии "мечка страх, мен не стах"... поръчах фара. Една седмица се усуквах и гледах хондичката с Р6 фара в ръце... Направо ме беше страх да разглобя хубавата машинка. Но ето че повода дойде с спукването на картера  Sad. Ща не ща ще разглобявам. Така комбинирах ремонта с модификацията  Smile
Имаше доста перипетии, но има ли желание има и начин. Крайния резултат е видим и няма спор че е доооста сполучливо  Smile

Ето подробен снимков материал...

Започнах с отварянето на фара на р6-цата.
Със сешоара, много внимателно нагряване и отлепяне с отвертка... силикончето се запазва и по същата схема се залепя обратно.

windows 7 print screen

screen cap

screenshot on pc

take a screenshot

screen capture

picture sharing

free screenshot

Това са съставните части. Голямо търкане, мерене, рязане и напасване падна. Първо душманската с флекса след това внимателно с дрелка и пила... Получи се желаното. Отвори се кожуха няколко мерениея... отваряне-затваряне на фара поне 20 пъти, докато намеря точния ъгъл и позиция....

screenshot tools

img

screenshot utility

image hosting over 2mb

Фара вече е залепен. Малко смола отзад и изглаждане на неравностите. Пускане на кабели и нови конектори (букси) И щтрак всичко на мястото си.

free pic

Първи опити и... О ЧУДО, то светна  Smile Опитах с различни крушки. Беличките стоят по добре  Smile

photo host

how to screenshot on windows

Дойде ред на сглобяването...

how to do a screen shot

online photo storage

free photo hosting

И крайния резултат...  agranom Cool

free pic

how to capture screen

photo hosting sites

free pic

upload pictures online

ЯКО А  Very Happy

Това от мен.

П.С. споделената информация се продава като "ноу хау"  Very Happy
Шегувам се разбира се... радвам се и подкрепям хората, които се занимават с подобни "глупости". "Глупости" е в кавички, винаги, когато започна да преправям нещо баща ми все казва... "стига се занимава с глупости, то ако трябвало хората щеше да го направят"  Smile Smile Smile Ай чао  Smile

Активен
Huk4o
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZF 600 R ThunderCat
Публикации: 362

« Отговор #1 -: май 10, 2013, 10:18:24 »

както викат по нашия край: "Луд си... Чича ми"
Браво много добре се е получило  Smile
Активен
Minchorna
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Черен
Публикации: 438

« Отговор #2 -: май 10, 2013, 10:20:50 »

Евала за труда!Станал е уникален!  Very Happy
Активен
HOLY_MARTYR
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSXR 750 K1, Suzuki GSXR 750 SRAD, Suzuki GSXR 1300 Hayabusa, Suzuki GSXF 750 Katana, Suzuki RAN 50
Публикации: 1226

« Отговор #3 -: май 10, 2013, 10:42:30 »

Супер се е получило. Поздравления!  Very Happy Най-накрая красив CBR F4I.... останалите собственици на такива мотори да не се засягат  Smile Smile Very Happy Very Happy (шегувам се  Very Happy)
Активен
M.Yankov
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #4 -: май 10, 2013, 12:36:44 »

Цитат
Най-накрая красив CBR F4I
е тука получих душевен оргазъм  Smile Smile

Благодаря за подкрепата... така се стимулирам за още "глупости" rulez1

П.С. намерих доста правописни грешки  Smile ... НО защо не мога да редактирам първия пост  Surprised
« Последна редакция: май 10, 2013, 12:44:17 последно от M.Yankov » Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 14116

« Отговор #5 -: юни 21, 2013, 17:53:43 »

Всичко хубаво, ама не казваш как свети вечер? Защото ако не свети добре, язък за труда. Surprised Иначе, добре изглежда.
Активен
M.Yankov
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #6 -: юни 23, 2013, 16:42:07 »

При първа възможност ще кача нощни снимки. Лошото е, че не съм снимал как светеше със стария фар и няма да да може да видите разликата. Свети много по-добре от стоковия. Лъча е много по-наситен и ярък.
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 14116

« Отговор #7 -: юли 02, 2013, 23:22:25 »

Да, щеше да е хубаво да беше снимал как е светил преди, но ще ти се доверим и ще повярваме, че сега е по-добре. Mad А иначе, ако имаш мерак, можеш да снимаш как свети някой друг CBR с оригиналния фар и как свети твоя. Пак ще може да се сравни. Very Happy
Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратРемонт, тунинг, въпроси, моточасти и аксесоариНагледно - DIY (Модератори: KokoVmaxa, kawa_maniak89, pechoto)Тема: CBR F4i проект предни светлини тип YZF R6 (03-05)

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.192 секунди с 21 запитвания.