Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 ... 3 4 [5]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Прехвърляне на мотор  (Прочетена 15003 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
dani5ride
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: FJR1300,GSXR1100,JAWA250
Публикации: 282

Ел. поща
« Отговор #60 -: декември 15, 2017, 01:33:03 »

Не е по темата,ама си задавам тоя въпрос отдавна,докога КАТ ще ни гледат номер на двигателя?
Тая глупост я има само в нашата мила Родина.
Активен
Antonio86
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Симсон S51 , Honda Stream 50cc, Honda Hornet 600cc
Публикации: 48

Ел. поща
« Отговор #61 -: декември 15, 2017, 09:36:21 »

Не знам , но някой ми беше казал , че в щатите тези нашите бумащини са в пъти по - малко и много по бързо си оправяш документите за някое МПС
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: изтребител
Публикации: 3989

Ел. поща
« Отговор #62 -: декември 15, 2017, 12:35:05 »

Не е по темата,ама си задавам тоя въпрос отдавна,докога КАТ ще ни гледат номер на двигателя?
Тая глупост я има само в нашата мила Родина.
ми аз сега съм в тоя филм

освен документ от къде и кой съм го закупил ми искат и номер на рамата на стария мотор,да проверят да не е краден
демек си виновен до доказване на противното
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 518

« Отговор #63 -: декември 15, 2017, 12:44:27 »

В документа, с който си купил двигателя е достатъчно да са налични номерът му и данните на продавача. По тях ченгетата могат да намерят каквато информация им е необходима. При положение, че всяко МПС се регистрира с рама и двигател, не виждам какъв е проблемът да разберат дали двигателят е от МПС, което се издирва. Явно някого го мързи в КАТ.
Активен
dani5ride
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: FJR1300,GSXR1100,JAWA250
Публикации: 282

Ел. поща
« Отговор #64 -: декември 15, 2017, 12:44:53 »

То и аз смених двигател с друг,за който имам фактура,но висенето и разправията в КАТ са ми в повече. Surprised
Двигателя е Английски.
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #65 -: декември 15, 2017, 12:59:16 »

В документа, с който си купил двигателя е достатъчно да са налични номерът му и данните на продавача. По тях ченгетата могат да намерят каквато информация им е необходима. При положение, че всяко МПС се регистрира с рама и двигател, не виждам какъв е проблемът да разберат дали двигателят е от МПС, което се издирва. Явно някого го мързи в КАТ.
двигателя е купен от чужбина и дори да им дам името,явно нямат как да го проверят дали е краден,което мен изобщо не виждам какво ме бърка

знаеш ли че докато си търсех двигател намерих няколко доста евтини,ама като кажа че искам някакъв документ за него и почва един смях.ти като си купуваш огледала и за тях ли искаш документ ми вика единия.са реално какво пречи оня жабар да си е сложил краден двигател,да ми го продаде на мен и аз да си го регистрирам тук законно
или да им дам номер на рама на някой приятел там и да ми проверяват дедовия

купих си кола в Англия,при огледа в частна къща се подписах на някакъв документ(предполагам договор за покупко продажба) и документите ми пристигнаха вкъщи след една седмица,нямам талон,застаховка или каквато и да е друга хартия в колата или лепенки по джама.просто като минеш на някоя камера или патрулка по регистрациония номер те проверяват и ти излиза и майчиното мляко.

и в Италия я вкараха същата система,там спре ли те патрул,може да си сигурен,че нещо не ти е в ред
ама света върви напред,а ние още номера на двигатели записваме
Активен
Alexander3dartwork
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBF500 / Bros
Публикации: 1412

« Отговор #66 -: декември 15, 2017, 13:08:42 »

купих си кола в Англия,при огледа в частна къща се подписах на някакъв документ(предполагам договор за покупко продажба) и документите ми пристигнаха вкъщи след една седмица,нямам талон,застаховка или каквато и да е друга хартия в колата или лепенки по джама.просто като минеш на някоя камера или патрулка по регистрациония номер те проверяват и ти излиза и майчиното мляко.
Smile Smile Smile Smile Smile
e ся ако кажеш че ти липсва висенето в кат и при нотариус и даването на пари на тея (педали/дебили/измекяри).....

тва дето си го подписал е било талона на автомобила (v5 дето му викат), ама тоя тъпир е трябвало да ти даде едно парче хартия 5х20см зелено на цвят (парче от талона се явява това)... (не е края на света ако не ти го даде ма все пак е добре). Аз съм купувал кола без талон и без договор Smile Smile Smile Smile ма това е тема на един друг разговор (това се прави само ако си сигорен че колата/мотра не е краден, че иначе става баси филма)....  тааа тогава просто трябваше да попълня един формуляр и да го пратя по пощата с един чек за 65 китна ли беше... и след седмица/две получих редовен талон на мое име и адрес  Very Happy

едит: да не взема онова ауди бе? (ако не ти се занимава недей разправя, от любопиство питам)
Активен
kitan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #67 -: декември 15, 2017, 14:12:33 »

Smile Smile Smile Smile Smile
e ся ако кажеш че ти липсва висенето в кат и при нотариус и даването на пари на тея (педали/дебили/измекяри).....

тва дето си го подписал е било талона на автомобила (v5 дето му викат), ама тоя тъпир е трябвало да ти даде едно парче хартия 5х20см зелено на цвят (парче от талона се явява това)... (не е края на света ако не ти го даде ма все пак е добре). Аз съм купувал кола без талон и без договор Smile Smile Smile Smile ма това е тема на един друг разговор (това се прави само ако си сигорен че колата/мотра не е краден, че иначе става баси филма)....  тааа тогава просто трябваше да попълня един формуляр и да го пратя по пощата с един чек за 65 китна ли беше... и след седмица/две получих редовен талон на мое име и адрес  Very Happy

едит: да не взема онова ауди бе? (ако не ти се занимава недей разправя, от любопиство питам)
забравих,наистина ми даде някакъв лист
он лайн си платих пътен данък и застраховка и не знам дали имат кат даже Smile Smile Smile

не съм купил аудито

сега си търся такава лепенка
Активен
phoenix
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Готин
Публикации: 518

« Отговор #68 -: декември 15, 2017, 16:27:05 »

Ми не ги знам как са там с кражбите, ама у нас още се крадат по петнайсетина коли и мотори на ден само в София и повечето са за части. В това число и заради цели двигатели. Така че докато не се справим с този проблем, ще се регистрират и номерата на двигателите. Аз лично го намирам за добра превантивна практика.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Прехвърляне на мотор

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.219 секунди с 20 запитвания.