Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 2 3 [4] 5   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Прехвърляне на мотор  (Прочетена 14051 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
bocmana77
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: honda XL 700
Публикации: 195

Ел. поща
« Отговор #45 -: декември 10, 2017, 19:19:57 »

Не знам как сте го прехвърлили.Аз като продавах ми искаха валиден преглед и застраховка.А в КАТ мисля,че пак ще ти ги искат.
Активен
Antonio86
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Симсон S51 , Honda Stream 50cc, Honda Hornet 600cc
Публикации: 48

Ел. поща
« Отговор #46 -: декември 10, 2017, 19:31:27 »

Не знам как сте го прехвърлили.Аз като продавах ми искаха валиден преглед и застраховка.А в КАТ мисля,че пак ще ти ги искат.
На нас не...
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2665

Ел. поща
« Отговор #47 -: декември 10, 2017, 20:10:44 »

Само данък и ако е семеен продавача, половинката му трябва да е съгласна..
Застраховка и преглед не са необходими
П.с.
Застраховка се прехвърля лесно, а за гтп не винаги се прави, особено ако има повечко време по документи
Активен
Antonio86
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #48 -: декември 10, 2017, 20:16:17 »

Само данък и ако е семеен продавача, половинката му трябва да е съгласна..
Застраховка и преглед не са необходими
П.с.
Застраховка се прехвърля лесно, а за гтп не винаги се прави, особено ако има повечко време по документи
apollo11 а по въпроса ми преди да ме спами колегата може ли нещо да кажеш?
« Последна редакция: декември 10, 2017, 20:45:44 последно от Antonio86 » Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5045

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #49 -: декември 10, 2017, 23:13:16 »

Здравейте. Ще се възползвам и аз от темата за да попитам някое друго въпросче. Та преди десетина дни взех един мотор от Пловдив , минахме през нотариуса , продавача си е платил данъка до края на годината но няма застраховка и преглед. Сега за да го пререгистрирам със смяна на табели ,само застраховха на мое име ли трябва да правя или + преглед за пред КАТ (или преглед не е нужен) , и като му сменят табелите сигурно пак трябва да отида при застрахователя да корегира рег.номер?

От Казанлък си нали? Не от Пловдив?
С мотора в КАТ Казанлък, правиш застраховка, там тяхната сверка на данните на номерата минава като преглед. Гледай да си що годе изряден мигачи, огледала и т.н.
След пререгистрацията минаваш с документите през застрахователя и той прави едно допълнение към застраховката.
Ай Ши черпиш Very Happy
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #50 -: декември 10, 2017, 23:16:11 »

Преди няколко години съм писал по- нагоре... Абе вие в Смолян сте с други закони Smile Smile Smile
Активен
Antonio86
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #51 -: декември 10, 2017, 23:50:08 »

От Казанлък си нали? Не от Пловдив?
С мотора в КАТ Казанлък, правиш застраховка, там тяхната сверка на данните на номерата минава като преглед. Гледай да си що годе изряден мигачи, огледала и т.н.
След пререгистрацията минаваш с документите през застрахователя и той прави едно допълнение към застраховката.
Ай Ши черпиш Very Happy
Сега да видим дали съм разбрал тъпата държава. Първо като се наспя отивам да си правя застраховка с договора за покупко-продажба и талоните. После отивам с матора в КАТ да ми дадат нови табели и талони, и бележка за преглед , и после пак при застрахователя за допълнението? А за данъка вече е автоматизирана системата май и от 2018 трябва да си го платя?
Активен
apollo11
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM (900)
Публикации: 2665

Ел. поща
« Отговор #52 -: декември 11, 2017, 00:10:21 »

Данък плащаш после..кога ги излезе като собственост, обикновено до месец!
Ма данък плащаш ако искаш или за преглед алед 2 години..
За ГО, в кат искат валидна полица, дсли твоя или на предишния собственик - аз досега мотор бе Платени ГО и Данък не съм купувал..за мен това е показателно за менталното състояние на продавача ;(
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #53 -: декември 11, 2017, 00:19:55 »

Сега да видим дали съм разбрал тъпата държава. Първо като се наспя отивам да си правя застраховка с договора за покупко-продажба и талоните. После отивам с матора в КАТ да ми дадат нови табели и талони, и бележка за преглед , и после пак при застрахователя за допълнението? А за данъка вече е автоматизирана системата май и от 2018 трябва да си го платя?

Пак прочети:

там тяхната сверка на данните на номерата минава като преглед.

Сверяването на номерата на рама и двигател при регистрация се брои като преглед в КАТ. Ако са ти наред мигачи, огледала, фар, стоп.
И после пак при застрахователя за промяна на собственост
« Последна редакция: декември 11, 2017, 00:24:47 последно от Grobarq » Активен
Antonio86
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #54 -: декември 11, 2017, 00:30:42 »

Благодаря и на двамата. То за почерпка не останаха пари от тая екипировка  Surprised като се оправя ще драсна 2 реда да кажа кое колко пари и как стана , за да бъда полезен на някой.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #55 -: декември 11, 2017, 00:32:54 »

Благодаря и на двамата. То за почерпка не останаха пари от тая екипировка  Surprised като се оправя ще драсна 2 реда да кажа кое колко пари и как стана , за да бъда полезен на някой.

Жив и здрав и да качиш някоя снимка като оправиш бюрокрацията
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3219

« Отговор #56 -: декември 11, 2017, 16:15:03 »

Да знаеш,че ще ти начислят данък за месец Декември за тази година в твоята община! Гледа се датата на договора! За КАТ само застраховка правиш,както ти казаха...
Активен
Antonio86
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #57 -: декември 12, 2017, 16:31:43 »

Вече редовен моторджия  Smile Застраховка за една година 83лв. В кат ми взеха 30 за номера и талони. Само ми гледаха на канала номерата на рамата и шасито. Нито фарове нито мигачи нито стоп. Общо взето съм доволен , бързо минах , само се забавих със сваляне и слагане на табелата понеже това нещо се извършва от клиента , а нямах инструменти...

Активен
VRSC Fan
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha FZ6N
Публикации: 1102

Fly or Die

Ел. поща
« Отговор #58 -: декември 12, 2017, 19:09:25 »

Ай честито!
Добър избор на каска.. На мотор..не толкова добър...  Smile
Много безаварийни километри,и умната  Very Happy
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #59 -: декември 13, 2017, 21:02:12 »

Вече редовен моторджия  Smile Застраховка за една година 83лв. В кат ми взеха 30 за номера и талони. Само ми гледаха на канала номерата на рамата и шасито. Нито фарове нито мигачи нито стоп. Общо взето съм доволен , бързо минах , само се забавих със сваляне и слагане на табелата понеже това нещо се извършва от клиента , а нямах инструменти...

А честито!
Те са видяли, че са налични на мотора фар, мигачи и т.н. Това им е достатъчно. Това и имах в предвид горе. Много рядко някой ще реши да проверява дали и как работят. Но се е случвало. Също и за издънен кюнец може да те върнат...
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Прехвърляне на мотор

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.227 секунди с 20 запитвания.