Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 2 [3] 4 5   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Прехвърляне на мотор  (Прочетена 14977 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
tasho
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: yamaha fj 1200
Публикации: 71

НЕКА ГУМИТЕ ГОРЯТ,НО НЕ И ДУШАТА!

« Отговор #30 -: март 06, 2013, 10:44:44 »

Я да попитам още едно въпросче аз. В кат, като сменявам регистрацията, трябва ли ми мотора или мога да ида с договор и старият номер и да се оправят нещата само документално
Възможно е както казах не споря,казвам през какво съм минал аз и къф е бил закона преди 5 мес-сега незнам
Активен
Huk4o
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZF 600 R ThunderCat
Публикации: 362

« Отговор #31 -: март 06, 2013, 13:35:48 »

Я да попитам още едно въпросче аз. В кат, като сменявам регистрацията, трябва ли ми мотора или мога да ида с договор и старият номер и да се оправят нещата само документално

Ако мотора е с рег номер от същия град не трябва да го водиш.

То ако мотора е от регистрация от същият регион и номерът не се сменява само талона. Но ако са от различни региони, трябва ли да се разхожда мотора или свалям номера и само с номера и документите.
Активен
IvOoOo
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: R1
Публикации: 402

npaceto@live.com
Ел. поща
« Отговор #32 -: март 06, 2013, 15:21:15 »

При смяна на номер ти проверяват номерата на двигателя и рамата задължително.
Активен
weimas
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: TDM-Ymaha
Публикации: 41

Ел. поща
« Отговор #33 -: март 07, 2013, 00:53:50 »

При смяна на номер ти проверяват номерата на двигателя и рамата задължително.
винаги се проверя дори да остане номера(при промяна на собсвеност пак мпс-то трябва да е в кат).
Активен
mendi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL 500 R - бивш; Yamaha TT 600 S - бивш; Suzuki DR-Z 400; Yamaha TDM - бивш; BETA 350
Публикации: 1078

Ел. поща
« Отговор #34 -: март 07, 2013, 01:01:13 »

винаги се проверя дори да остане номера(при промяна на собсвеност пак мпс-то трябва да е в кат).
Проверяват се но само документално.
Ако си с адреана регистрация в Долни Богров но си купиш мотор от Правец, отиваш в КАТ софия Област само с една папка с документи. Не ти сменят номера а само талоните и не искат МПС-то да бъде карано в КАТ за проверка.
Активен
weimas
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #35 -: март 07, 2013, 17:17:55 »

Проверяват се но само документално.
Ако си с адреана регистрация в Долни Богров но си купиш мотор от Правец, отиваш в КАТ софия Област само с една папка с документи. Не ти сменят номера а само талоните и не искат МПС-то да бъде карано в КАТ за проверка.

Тук не е така.
Ако сменяш само собсвеност  не сменят регистрационите табели(ако са от един и същи район) но задължително МПС-то в кат за сверяване,номера на рама и двг.
Ако се спре от движение(примерно за алкохол за 1 месец) автомобила пак във Кат за проверка на дани.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5104

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« Отговор #36 -: март 07, 2013, 18:34:47 »

Тук не е така.
Ако сменяш само собсвеност  не сменят регистрационите табели(ако са от един и същи район) но задължително МПС-то в кат за сверяване,номера на рама и двг.
Ако се спре от движение(примерно за алкохол за 1 месец) автомобила пак във Кат за проверка на дани.

glasses2....Be ti nali be6e ot Smolqn/...Tam da ne ste s drugi zakoni????
Q pak povtori kakav motor i kolko kubika si prehvarlql....

p.p. pak se izvinqvam za latinicata
Активен
weimas
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #37 -: март 08, 2013, 10:51:16 »

glasses2....Be ti nali be6e ot Smolqn/...Tam da ne ste s drugi zakoni????
Q pak povtori kakav motor i kolko kubika si prehvarlql....

Да от Смолян съм.
ТДМ - 850 3VD е мотора.
 Невярвам да са други закони А ПО СКОРО не си затварят очите(вършат си работата съвестно).
Тук се регистрират на ден по 3-5 МПС-та. и имат време да си спазват закона и процедурите.
В София може да не им се занимава с глупости(сигорно на ден минават 120-200 МПС-та) но това незначи че навсякъде е така.
Активен
the slow heart
Suzuki Intruder 750cc
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 987

somewhere over the rainbow

« Отговор #38 -: март 08, 2013, 11:19:06 »

...

Пак, пак, ама на тебе навик ти стана  Smile
И съвсем сериозно, не виждам с тия постове да носиш някаква супер спешна и неотложна информация във форума за да го правиш пряко правилата, уважавай малко родния език, като нямаш кирилица в момента, потрай не е спешно. Нали освен всичко друго си активен в инициативна тема призив какво да правят и спазват автомобилистите в наша полза, бъди за пример и ти  Mad
Активен
Kurmambek
Най-трудно е да се отговори на въпрос, на който отговорът е очевиден !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Най-добрия !!!
Публикации: 756

Ел. поща
« Отговор #39 -: март 13, 2013, 00:39:48 »

Пичове това нещо го гласят но за сега си се ходи на нотариус за мотори над 350 куб. Иначе ще го махат но не се знае кога има предложение, това ми казаха.
Активен
Huk4o
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZF 600 R ThunderCat
Публикации: 362

« Отговор #40 -: март 13, 2013, 01:52:05 »

Пичове това нещо го гласят но за сега си се ходи на нотариус за мотори над 350 куб. Иначе ще го махат но не се знае кога има предложение, това ми казаха.

Аз другата седмица ще прехвърлям мотор и мисля да се направя на луд и да отида направо в КАТ...
Активен
Battalion
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX 600 F
Публикации: 82

Ел. поща
« Отговор #41 -: март 13, 2013, 08:06:13 »

Добро утро.
За да на пускам нова тема ще питам тук. Някой наясно ли е сега когато не са излезли още данъците как става продажбата? С миналогодишен данък ли??

Благодаря предварително
Активен
braoty
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: suzuki gsxr 600 srad
Публикации: 32

« Отговор #42 -: май 16, 2013, 23:34:06 »

здравейте за да не пускам нова тема ще попитам тук надявам се автора на темата да ме извини за което та така въпросчето ми е като отида при нотариуса да си завериме договорчето ще ми иска бележка за платен данък ама за коя година ще иска да е платен данъка за настоящата (2013) или за предходната (2012) тъй като 2013 все още не е завършила като календарна година и мога да си платя данъка и на 31 декември ако работят
Активен
mendi
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda XL 500 R - бивш; Yamaha TT 600 S - бивш; Suzuki DR-Z 400; Yamaha TDM - бивш; BETA 350
Публикации: 1078

Ел. поща
« Отговор #43 -: май 17, 2013, 09:32:49 »

...
Искат.
Данъка можеш да си го платиш за първите 6 месеца. Има такава опция.
Активен
Antonio86
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Симсон S51 , Honda Stream 50cc, Honda Hornet 600cc
Публикации: 48

Ел. поща
« Отговор #44 -: декември 10, 2017, 18:41:02 »

Здравейте. Ще се възползвам и аз от темата за да попитам някое друго въпросче. Та преди десетина дни взех един мотор от Пловдив , минахме през нотариуса , продавача си е платил данъка до края на годината но няма застраховка и преглед. Сега за да го пререгистрирам със смяна на табели ,само застраховха на мое име ли трябва да правя или + преглед за пред КАТ (или преглед не е нужен) , и като му сменят табелите сигурно пак трябва да отида при застрахователя да корегира рег.номер?
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Прехвърляне на мотор

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.126 секунди с 20 запитвания.