Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: [1] 2 3 ... 5   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Прехвърляне на мотор  (Прочетена 15011 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Huk4o
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZF 600 R ThunderCat
Публикации: 362

« -: март 01, 2013, 22:21:03 »

Здравейте,
Интересувам се някой може ли да ми каже някакви актуални цени за прехвърляне на мотоциклет. Аз съм прехвърлял последно преди около 2 години и 3 месеца. Във София за прехвърляне ми взеха 80 лева, а във Видин ми взеха 30 лева, за един и зъщ мотор, като прехвърлях на мен, а после на другото момче. Интересувам за ориентировъчна цена в Перник и има ли по - евтин нотариус там или въобще от някакви актуални цени.
Благодаря предварително
Активен
PATRRONA MOTO
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki Sv 650 s
Публикации: 38

Ел. поща
« Отговор #1 -: март 01, 2013, 22:23:25 »

В Пловдив ми взеха 60 лв колега Surprised
Активен
Samito
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZF R1
Публикации: 680

« Отговор #2 -: март 01, 2013, 22:49:20 »

зависи от нотариуса.. Аз като го прехвърлях трябваше да намеря спешно нотариус и се паднах с арменка. Лоши спомени..... Та при всеки е различно, цената не е константа
Активен
inspektora
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: ETZ 251, Honda XL 600V Transalp и Honda XRV 650 Afrika Twin
Публикации: 126

Ел. поща
« Отговор #3 -: март 01, 2013, 23:15:49 »

Някой да знае в и около София нотариус който да не иска бележка за платен пътен данък да пише на лични!
Активен
Huk4o
ниво 4
Неактивен Неактивен

« Отговор #4 -: март 02, 2013, 21:27:50 »

За да не пускам нова тема, бих искал да попитам в тази тема.
да кажем:
Купувам си мотор, отиваме при ноатариус прехвърляме го. От Перник аз трябва да ида до Видин, за да го пререгистрирам и да му сложа видински номер. Това ясно. Но как ще карам от перник до Видин, с какъв номер, какво става с Пернишкият номер, кога и къде се връща. Как да наоравя застраховка и т.н.
Ако някой е запознат ще съм му благодарен за отговора  Very Happy
Активен
Zepp44
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Xl650v, Иж Юпитер-3, Зид, Honda takt
Публикации: 49

« Отговор #5 -: март 02, 2013, 21:39:12 »

Караш си с Пернишкия номер и там вече като го регистрираш на твое име в Кат ти взимат тоз номер пернишкия и слагат нов ;)За регистрацията трябва да имаш застраховка платена.
Активен
v_P_m
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: HONDA cbr
Публикации: 88

Ел. поща
« Отговор #6 -: март 02, 2013, 21:40:32 »

За да не пускам нова тема, бих искал да попитам в тази тема.
да кажем:
Купувам си мотор, отиваме при ноатариус прехвърляме го. От Перник аз трябва да ида до Видин, за да го пререгистрирам и да му сложа видински номер. Това ясно. Но как ще карам от перник до Видин, с какъв номер, какво става с Пернишкият номер, кога и къде се връща. Как да наоравя застраховка и т.н.
Ако някой е запознат ще съм му благодарен за отговора  Very Happy
Е как ще караш си е твои избор може и на самоход може и с превоз , с пернишкия  номер може да си караш 1 месец мисла че беше след което имаш глоба(ма не винаги ти я слагат 20лв)
Зимат ти пк номера  в КАТ Видин преди да ти дадат новите номера.
Застраховка можеш да си направиш и с този номер даже и с името на стария собственик Smile после ако искаш ще идеш да земеш 1 листче от застрахователя като си смениш номера и те така
Активен
Nixana
mcc „Sea Brothers“ Bulgaria
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX 750 R Honda VT500 Custom Honda GL1200 GoldWing
Публикации: 399

« Отговор #7 -: март 02, 2013, 21:41:43 »

При покупката правите договор и минавате нотариус,обикновено той ви „минава“.После най спокойно си тръгваш и ако искаш и на луната можеш да отидеш,с документите на мотора,голям и малък талон+договора+ГО+платен пътен данък отиваш в КАТ,там ти прибират стария номер и получаваш нов,ако всичко е нормално разбира се.Така,че действай,чакаме те на ринга.
Активен
Huk4o
ниво 4
Неактивен Неактивен

« Отговор #8 -: март 02, 2013, 23:48:30 »

обикновено той ви „минава“.

За Нотараруса.. Верно е така.. мама им мръсна

чакаме те на ринга.

Ще се видим на откриването... ;)
п.п. То моите момчета за последните 2 години от 10-12 мотора, кой се ожени, кой дете му се роди, кой си продаде мотора.. И май само аз останах и може би още един пич... Та ще си търся нова компанийка за каране

Поздрави
Активен
T-u-R-b-O
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: CBR 1000 RR
Публикации: 18

WWW Ел. поща
« Отговор #9 -: март 03, 2013, 00:42:56 »

Някой да знае в и около София нотариус който да не иска бележка за платен пътен данък да пише на лични!

и аз се интересувам от такъв - аз съм софиянец и купих мотор със С регистрация , но продавача не е плащал данъка и сега също мишкува от прехвърлянето... голям и малак талон от мотора са в мен ... минах през общината да му платя аз данъка, но без собственика не е било възможно  Surprised как мога да постъпа ?
Активен
BATENIKI
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Мотор: R6
Публикации: 59

Ел. поща
« Отговор #10 -: март 03, 2013, 01:00:45 »

И аз съм на същото дередже, като Колегата над мен. Поне ако някъде може да се минава технически преглед без данък пак ще съм доволен иначе незнам какво ще става ..
Активен
RaLiTa
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki SV 650 S
Публикации: 27

Ел. поща
« Отговор #11 -: март 03, 2013, 02:07:12 »

Относно застраховката, искат я още при нотариуса, можеш да си направиш и на твое име със служебен номер и после като го регистрираш, отиваш при някой застраховател или компанията към която ти е застраховката и ти издават полица с новия номер, НО зависи колко компетентен застраховател ще хванеш.
Активен
Nixana
mcc „Sea Brothers“ Bulgaria
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX 750 R Honda VT500 Custom Honda GL1200 GoldWing
Публикации: 399

« Отговор #12 -: март 03, 2013, 07:10:10 »

Поне ако някъде може да се минава технически преглед без данък пак ще съм доволен иначе незнам какво ще става ..
Прегледа може да го уредим,но си ми маааалко далечко.
Активен
bocmana77
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: honda XL 700
Публикации: 195

Ел. поща
« Отговор #13 -: март 03, 2013, 10:28:28 »

Абе я си карай така и не се коси.Щом не иска да си плати данъка си е негов проблем,и без това се води още на негово име.Ти си направи застраховка ако можеш мини преглед и никой няма да те закача.Полицията не ги интересува кой е собственика на МПС-то и дали си е платил данъка.Като дойде време за прехвърляне(ако дойде) данъка си е негово задължение.
Активен
miro_biasa
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda cbr
Публикации: 122

Ел. поща
« Отговор #14 -: март 03, 2013, 12:47:18 »

абе колега (нукчо) дали 20 или 30 лева пак щеги платиш,ти колко по евтино от това искаш  да платиш за нотариус ами пусни едно дулго кафенце от машина и отиди до нотариуса и му предложи че толкова даваш за прехвърляне
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 5   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратЗакони, Данъци, Застраховки, ТаксиТема: Прехвърляне на мотор

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.218 секунди с 20 запитвания.