Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Не поръчвайте нищо от този сайт www.motoparade.eu
Страници: [1]   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Не поръчвайте нищо от този сайт www.motoparade.eu  (Прочетена 7361 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Goshi
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Gilera Nexus 500
Публикации: 286

WWW Ел. поща
« -: февруари 15, 2013, 15:01:47 »

Здравеите на всички!!

Искам да ви разкажа за моята история с този сайт http://www.motoparade.eu/, за да може по този начин да няма други изгорели като мен..

Значи, в началото на декември поръчах от тях 2 неща: за мен един заден калник за моята Мултистрада http://www.motoparade.eu/it/cbr-600-f-01-07/4049-parafango-posteriore-multistrada-1000.html и за един приятел един спойлер за под двигателя за неговата Мултистрада http://www.motoparade.eu/it/multistrada-1000/4050-puntale-aerosport-multistrada-1000.html. Платих ги нещата от кредитната ми карта през https://www.paypal.com/bg, взеха ми парите и след това получавам имейл от някакъв си Luca Oboti , които ми обяснява че спойлера за под двигателя го нямат (а в сайта им изрично е отбелязано с зелена светлина, че го имат) и ако искам да ми изпрати некакви тунинг седалки за Мултистрада. Погледнах ги седалките и му казах че не ми харесват и искам да си ми върне в такъв случай парите от спойлера. Каза Ок., ще ви върна парите… В същото време повдигнахме спор в paypal да ни върне цялата сума, голяма грешка, защото се съгласих да ми изпрати калника, но трябва да затворя спора, а пък той щял да ми върне част от парите… хаха.  Smile Така и направих затворих спора и написахме за последно в информацията, че трябва да ни бъдат върнати 140 евро. Та така до сега, парите все още не са ми ги върнали. Постоянно си пишем имейли със сайта и те всеки път отговарят – Да ние ще ви върнем парите!! Хаха.. Smile
Преди една седмица ги заплаших че ще пусна теми в колкото се може повече мото форуми, за да видят всички колко са некоректни и ще подам сигнал в комисия за защита на потребителите, ако до една седмица не ми бъдат върнати парите. Веднага получих имейл, в които ми се извиняват за закъснението и че още утре ще ми ги преведат в сметката ми в paypal.
Е една седмица мина и пари няма…Та така, много внимавайте от кого и какво поръчвате, защото е пълно с измамници по тези сайтове. Аз лично повече чрез прехваления paypal, нямам намерение да плащам.
 В крайна сметка става на въпрос точно за 139,75 евро, които на тоя етап съм ги прежалил, но ме е яд че някои си правят каквото искат и никои нищо не може да им каже.. Хубавото обаче от цялата история е че калника ми пристигна още началото на януари и отдавна е монтирам на мотора и съм много доволен от него, ще си върши перфектно работата според мен…

Това е от мен. Пожелавам ви весело посрещане на новия сезон и много безаварийни километри през годината..
Активен
Tonyco
Модератор LoW
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda Varadero XL 1000 VA '10
Публикации: 2440

28456401
« Отговор #1 -: февруари 15, 2013, 17:18:05 »

С PayPal и аз съм ял дървото много трудно връщат пари и дори да си в правото си пак се правят на интересни, чак по телефона им звънях тъпанари и се дразня щото взимат не малък процент а услугата им е много мизерна. Та с PayPal трябва да се борави много внимателно.
Активен
kawa_maniak89
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha YZF R1
Публикации: 1192

Ямбол-Варна

« Отговор #2 -: февруари 15, 2013, 18:01:58 »

Аз пък имах спор за една каска, отворих диспут и за около 2 седмици парите ми  бяха факт (250лв).
Активен
Svetko
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: BMW S1000RR, Honda CBR600RR
Публикации: 433

31327690
« Отговор #3 -: февруари 15, 2013, 18:05:21 »

Така и направих затворих спора и

Е това ти е била грешката. В пейпал изрично са написали, никога да не затваряш спора, преди да си напълно доволен от всичко. И мене така са ме молили, заплашвали, обещавали кво ли не, само да затворя спора.

Иначе по темата, point taken, няма да пазаруваме от жабарските мизерници  Very Happy
Активен
Nixana
mcc „Sea Brothers“ Bulgaria
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSX 750 R Honda VT500 Custom Honda GL1200 GoldWing
Публикации: 399

« Отговор #4 -: февруари 15, 2013, 18:45:50 »

Амчи тъй де,да оправим икономиката на България.Лошото е ,че и при нас ги има мръсниците Sad
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 14116

« Отговор #5 -: февруари 16, 2013, 13:21:14 »

Здравеите на всички!!

Искам да ви разкажа за моята история с този сайт http://www.motoparade.eu/, за да може по този начин да няма други изгорели като мен..

Значи, в началото на декември поръчах от тях 2 неща: за мен един заден калник за моята Мултистрада http://www.motoparade.eu/it/cbr-600-f-01-07/4049-parafango-posteriore-multistrada-1000.html и за един приятел един спойлер за под двигателя за неговата Мултистрада http://www.motoparade.eu/it/multistrada-1000/4050-puntale-aerosport-multistrada-1000.html. Платих ги нещата от кредитната ми карта през https://www.paypal.com/bg, взеха ми парите и след това получавам имейл от някакъв си Luca Oboti , които ми обяснява че спойлера за под двигателя го нямат (а в сайта им изрично е отбелязано с зелена светлина, че го имат) и ако искам да ми изпрати некакви тунинг седалки за Мултистрада. Погледнах ги седалките и му казах че не ми харесват и искам да си ми върне в такъв случай парите от спойлера. Каза Ок., ще ви върна парите… В същото време повдигнахме спор в paypal да ни върне цялата сума, голяма грешка, защото се съгласих да ми изпрати калника, но трябва да затворя спора, а пък той щял да ми върне част от парите… хаха.  Smile Така и направих затворих спора и написахме за последно в информацията, че трябва да ни бъдат върнати 140 евро. Та така до сега, парите все още не са ми ги върнали. Постоянно си пишем имейли със сайта и те всеки път отговарят – Да ние ще ви върнем парите!! Хаха.. Smile
Преди една седмица ги заплаших че ще пусна теми в колкото се може повече мото форуми, за да видят всички колко са некоректни и ще подам сигнал в комисия за защита на потребителите, ако до една седмица не ми бъдат върнати парите. Веднага получих имейл, в които ми се извиняват за закъснението и че още утре ще ми ги преведат в сметката ми в paypal.
Е една седмица мина и пари няма…Та така, много внимавайте от кого и какво поръчвате, защото е пълно с измамници по тези сайтове. Аз лично повече чрез прехваления paypal, нямам намерение да плащам.
 В крайна сметка става на въпрос точно за 139,75 евро, които на тоя етап съм ги прежалил, но ме е яд че някои си правят каквото искат и никои нищо не може да им каже.. Хубавото обаче от цялата история е че калника ми пристигна още началото на януари и отдавна е монтирам на мотора и съм много доволен от него, ще си върши перфектно работата според мен…

Това е от мен. Пожелавам ви весело посрещане на новия сезон и много безаварийни километри през годината..

В голяма заблуда си колега, ПейПал е страхотна услуга и работи безотказно. Много пъти са ми връщали парите без никакви грижи. Имам голямо доверие на ПейПал. Когато плащам чрез тях се чувствам сигурен, защото знам, че парите ми са защитени наистина. Аз съм мега доволен от тях. Грешката е в теб. Както ти каза колегата, не е трябвало да затваряш диспута. Сам си се прецакал. Сега вече ПейПал не могат да направят нищо, колкото и да искат, защото ти си им вързал ръцете, затваряйки диспута. Surprised И мен много пъти са ме молили и са ми обещавали, но аз на празни приказки декиш не хващам. "ДЕНЬГИ В ПЕРИОД, ПОТОМ УВИДИМ" Very Happy Когато си получа парите, или стоката, тогава затварям диспута. Та, ПейПал не са виновни. Просто разучи хубаво правилата и ги следвай стриктно. Mad

П.П. Предложи на ония измамници да ти пратят някакъв друг чарк да не си съвсем капо. пари трудно връщат, но на сделка с чаркове обикновено поемат. По добре да имаш още един калник примерно, от колкото нищо. Surprised
« Последна редакция: февруари 16, 2013, 13:24:05 последно от ЧЕФО » Активен
Goshi
ниво 4
Неактивен Неактивен

WWW Ел. поща
« Отговор #6 -: февруари 17, 2013, 15:10:35 »

Чефо прав си за всичко. Mad За първи път пазарувам чрез paypal.Знам къде ми е била грешката и от тук на там ще знам как да процедирам. Темата предимно е за отношението на тези от motoparade, а не за paypal. Не мрънкам и не се оплаквам за нищо, просто искам да предупредя и други колеги, за да не попаднат в подобна ситуация..

Аиде да се оправя това време, че така ми се кара... Razz
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #7 -: февруари 17, 2013, 23:34:53 »

Не са те единствените, много са. Видят ли, че могат да те метнат, не пропускат. Surprised И мен веднъж ме цакнаха, ама втори път няма да им се дам. За това внимавайте и не се доверявайте никога на никого. Very Happy
Активен
ичиконти
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: HONDA V45 MAGNA
Публикации: 375

Ел. поща
« Отговор #8 -: февруари 18, 2013, 09:57:00 »

Да ПейПал е сигурна система.Не се ли самопрецекаш ти, връщат парите.И аз съм правил грешки да чакам 3 месеца доставка, която естествено не дойде.Когато опитах да си върна парите /добре, че бяха малко/ се оказа, че не мога да повдигна спор, поради изтеклите 3 месеца.
Сега съм решил да "напазарувам" от същия китайски доставчик неща от по 2-3 долара парчето и няма да чакам 3 месеца, за да му  нацепя червените точки в Ибея.Само ще го питам дали ги е пратил и му сривам реномето.
Не знам в твоят сайт дали има такава възможност?
Активен
Goshi
ниво 4
Неактивен Неактивен

WWW Ел. поща
« Отговор #9 -: февруари 26, 2013, 15:52:11 »

Здравейте колеги..

Само искам да кажа, че благодарение на темите които пуснах в няколко форума, парите ми бяха веднага върнати. rulez1 Е не толкова колкото според мен трябваше, но все пак е нещо. Измислиха си какви ли не такси..., загубил съм близо 50 лв. само в таксички…хаха. Paypal.. rulez1
Бях помолен от тези от сайта да изтрия темите, за да не им се носи лошо име, но аз такива правомощия нямам, така че модераторите да преценят да трият или не..

Поздрави!!
Goshi
Активен
goose
LZ1GSE
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha TDM 850 4TX
Публикации: 498

7381695
« Отговор #10 -: февруари 26, 2013, 16:36:45 »

Пиши им, че темите ще изтриеш след като ти върнат и парите, дет са си удържали за таксички ;-) След което ги чакай ти да ти се молят за триенето ;-)
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #11 -: март 13, 2013, 22:28:25 »

Кажи им, че модератора на драго сърце ще изтрие темата, но срещу едни семпли 50 евро, такса изтриване. Разбира се и + твоите 25 евро, такса посредничество между тях и модератора. Smile Знам, малко е, но пък е от сърце. Very Happy

П.П. При интерес от тяхна страна, ще им пратя пейпал акаунта си. Smile
« Последна редакция: март 13, 2013, 22:31:28 последно от ЧЕФО » Активен
Страници: [1]   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Не поръчвайте нищо от този сайт www.motoparade.eu

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.101 секунди с 20 запитвания.