Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Качествени лекари в нашия град за нас
Страници: [1] 2 3 ... 9   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Качествени лекари в нашия град за нас  (Прочетена 45487 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Vърховен Транспортер и... червен...
Публикации: 5039

Толкова бавно,че да те видят!

Ел. поща
« -: декември 06, 2012, 19:30:49 »

Пловдив,клиника "Тримонциум",доктор Симидчиев-ортопед-травматолог.

Защо пускам тази тема?Може би сте чували израза "Да попаднеш на доктор"?
Има го само в БГ...Доста от нас са имали разни здравословни случки които могат да споделят,как и кой е открил лечението.
Но тук искам да наблегна на травмите от нашето любимо хоби (или както искате го наричайте)-моторите.Как и кой е оправил счупванията,контузиите,операциите...
Търсим доктори,които наистина си разбират от работат и няма да те гледат като "донор",само в ръцете какви пари им носиш (майната им на парите важното да ни лекуват) или просто да претупат случая както се случи с мен.

Историята: Може би си спомняте в темата "Най-тежките падания " съм я описал.Хвърлих се в мотора (на 21.09.12г)в тъмното през ноща поради недоглежадане и паради това,че бях влязал в улица в ремонт.
Лекаря в спешното в хирургиите ме прати на снимка,после и отдели 10 сек. да я погледне и каза "Нищо ти няма на палеца,ще мине,слагай лед"...Е не мина...Втори доктор ме гледа, октомври месец, малко по-обстойно в Окръжна болница.Док.Миланов (ако не греша) усъмни се,че има счупване,но е зараснало.Не носех първата снимка и направихме втора..Малко не качествена беше.Като разбра,че на първата снимка доктора не е открил счупване вика "Значи няма,ще мине".Пак казвам новата снимка не беше качествена...
Днес(06.12.12г) ходих при доктор Симидчиев.Още като погледна първата снимка (която е на диск) и каза тук има счупване.За 2-3 секунди го откри Sad..Резултатът..Ще се наложи да бия инджекции които са по 80лв едната за да си спася ставата.Иначе ще се наложи смяна....
........................................

Искам модераторите да помогнат да направим тема в която всеки който се е сблъсквал с качествен доктор-траматолог,хирург,нервохирург и т.н.Доктори които могат да спасят с една бърза диагноза животът или крайника на някой от нас.
По някакъв начин да им се изписват града,имената и клиниките в които лекуват в началото на темата.
Знам,че ако случая е много тежък едвали можем да тръгнем да търсим точно този лекър...но...
Споделяйте случаи защо ги смятате за качествени.

(Дано тук да няма скандали и противоречия)
« Последна редакция: декември 06, 2012, 20:02:57 последно от Grobarq » Активен
DAMN3D
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: KAWASAKI Team Green )
Публикации: 253

« Отговор #1 -: декември 06, 2012, 19:44:47 »

За наше нещастие такива доктори като тези които не са те отразили, МНОГО И НАВСЯКЪДЕ!!! От опит говоря за жалост...
Активен
shumanski
skype-tedi28
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: TTR Supermoto
Публикации: 497

« Отговор #2 -: декември 06, 2012, 19:45:47 »

точно за същата клиника Тримонциум и точно същия д-р Симидчиев
мога да кажа само добри думи

счупих ляво коляно
последва гипсиране на грешния десен крак в ОКРЪЖНА БОЛНИЦА

ДА ПОГРЕШНИЯ ДЕСЕН КРАК

После ходене почти 2 години по мъките стигнах до горе посочения доктор
последва 2.30ч операция
загнила става от която вече нестава за нищо
(нуждая се от пластика на става-демек нова)

скъсани кръстни връзки.и в момента са си все така скъсани
(изграждане на по горни такива)

и сега съм си зле но поне ходя
и то благодарение на точно този човек д-р Симидчиев

наистина голям човек и професионалист

исках да му се отблагодаря на категорично ми отказа

това се случи февруари 2010
Активен
krasimir77
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: YAMAHA XJR 1300
Публикации: 541

Live to ride

« Отговор #3 -: декември 06, 2012, 19:52:50 »

Малко ми е странно "Grobarq" да пуска тема за доктори, ама нейсе. Инак сериозно, здравеопазването у нас е на отчайващо дередже и все по-зле става. Когато стане нещо, а то винаги опира човек до лекар, или търсиш познат, или ако е спешно се молиш в Пирогов да уцелиш човека.
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #4 -: декември 06, 2012, 20:01:25 »

Малко ми е странно "Grobarq" да пуска тема за доктори, ама нейсе. Инак сериозно, здравеопазването у нас е на отчайващо дередже и все по-зле става. Когато стане нещо, а то винаги опира човек до лекар, или търсиш познат, или ако е спешно се молиш в Пирогов да уцелиш човека.

Старнно,не странно,такива ги пускам аз Very Happy Преди време бях пуснал една тема
"ПОГЛЕДНИ ТРИ ПЪТИ,СПАСИ ЖИВОТ!!!"...потърси я.....Пак така реагираха някои...

По темата господа,пишете по темата
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1952

« Отговор #5 -: декември 06, 2012, 20:59:46 »

Не ни е толкова зле здравеопазването, даже имайки предвид при какви условия работят, направо си е чудесно. Лошото е, че доста комерсиални доктори има.
Сега по темата: На 8 октомври тази година един човек ми взе предимство и въпреки, че падането беше съвсем леко, се оказа, че капачката на коляното ми е натрошена.
Оперираха ме в Св. Ана, или Окръжна болница, както е по-известна в София.
Повечето лекари се отнасят с необходимото внимание, а и като цяло ортопедите са добри. Оперираха ме Доц. д-р Стефан Станчев и Д-р Дичовски.
Низшия персонал е зле! Нелюбезни и подтиснати хора. Ако човек има малко подход обаче, почват да се отнасят човешки. Имах контролен преди 2 седмици, не ми беше обърнато достатъчно внимание. При всичките доктори, които работят в ортопедията как попаднах точно на тоя не знам, защото е един от малкото.
Днес отидох с идея да питам завеждащия Доц. д-р Станчев как да процедирам с рехабилитацията. В коридора мина Д-р Дичовски и в общи линии ми каза набързо какво да правя, докато чаках доцента. Вкара ме в кабинета, прегледа ми снимките и ми каза подробно всичко което ме интересува. Нямах направление и въпреки това не пожела да си платя прегледа. Докато бях в болницата имаше и други хора покрай мен. Повечето доктори наистина обръщат достатъчно внимание на всички. Никой не е давал пари.
Само хубави неща мога да кажа за Д-р Дичовски. Казват, че е добър професионалист, и е изключително внимателен. Също Д-р Сети обръща доста внимание на пациентите.
Доц. д-р Станчев е завеждащ отделението, и също е добър професионалист.
« Последна редакция: декември 06, 2012, 21:04:51 последно от evilution » Активен
klontiiiiiiiiii
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki RM250,Suzuki Katana,Honda NX TERMINATOR
Публикации: 478

Ел. поща
« Отговор #6 -: декември 06, 2012, 23:45:06 »

И сега съм аз нереед,преди 2 години при изпускане на кантар паднах и си строших десният лакет (главичката на лъчевата кост),бърза помощ,снимки и аиде към ортопедията,там ме превързаха и ме оставиха да лежа 2 дена като куче под предслов че няма място в операционата,И като се усети на каде вървят нещата дадох 100 левчета на ортопеда д-р Бързенски и О чудо казаха ми да се глася и да влизам след 15 минутки Smile Оперира ме нашият човек вади там парчета от коста ми и ме зашива,минаха се 10 дена ли колко бяха заминавам на снимка да видим как е положението,И о да чудо на снимката се вижда че нашият палавник забравил да махне още едно парче не го бил ВИДЯЛ и за капак отгоре ми казва че може да се наложи повторно отваряне да го махал и много АМА Много трудно съм щял да се раздвижа (при което много се зарадвах и отказах категорично  Smile ) Та запалихме колата с баща ми и на Плевен при д-р Аспарухов които е един от наи-добрите ортопеди за мен,човека ми каза че на истина положението не е много розово, парчето можело да влезе нам си каде и да я блокира,но ми каза да се раздвижвам и ако стане нещо при него да бягам.Та какво направих аз Смъкнах си гипса не на 45 ден както ми каза тука нашият Търновски ортопед аа на 15 ден  Surprised вярно трудно ми беше докато се раздвижа но съм инатесто магаре и на няма и 2-рия месец почнах да правя лицежи опори ,ортопеда не вярваше и гледаше като опулен но се оправих факт Surprised ,фитнеси митнеси ништо не ми се опира даже до миналата седмица бяхме трапери в гората фърляхме дърва ,както и да е само лошият спомен остава  Very Happy Мисълта ми беше че нашите доктори тук НЕСТРУВАТ!! И съм се зарекъл почупя ли се пак към Плевен излитам!Друг факт е че видях доста хора на рехабилитациите които небяха качествено оперирани и са ходили до Плевен да им доуправят кокалите.Това е от мен Поздрави и Наздраве  Smile Very Happy
Активен
jovany
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: HD Sportster 1200, HD Heritage Springer 107ci+trailer
Публикации: 308

HOG

« Отговор #7 -: декември 07, 2012, 12:08:37 »

М дам, нещата с докторите у нас са както със съдиите, адвокатите, полицаите, държавните чиновници....абе, сбъркана работа.   А как искате да е, като по закон практикуващия доктор е "ТЪРГОВЕЦ" ? Ами, ще си иска паричките, човека. Доктор е. Друг е въпроса, че не е ЛЕКАР. Не лекува....

А за нашите типични болести, наистина ортопедията в Плевен е на много виоко ниво.
Доктор Стоянов, Ортопедията Плевен, също е мн. добър ортопед и до колкото знам не взема "бонуси" на ръка.

За Варненската ортопедия не съм чувал добри отзиви, така, че се пазете....

Не забравяйте, че следоперативното раздвижване е много важно!!! Може всичко да си е наред при операцията, но ако не се раздвижи правилно и навреме нещата може да се сговнясат. А раздвижването понякога отнема доста време и усилия, както чисто физически, така и на волята.
Не правя реклама, но ако някой от Варна и района има нужда от раздвижване и следоперационна рехабилитация да пише на лични.....

Абе, пожелавам ви да не боледувате въобще, или поне не от рокерски болести и асвалтови екземи..... Very Happy
Активен
kar4ooo
turbo rider
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: rr
Публикации: 585

Аман от "мотористе" и "колеги".Да ми ядете гумата!

Ел. поща
« Отговор #8 -: декември 07, 2012, 13:59:02 »

Старнно,не странно,такива ги пускам аз Very Happy Преди време бях пуснал една тема
"ПОГЛЕДНИ ТРИ ПЪТИ,СПАСИ ЖИВОТ!!!"...потърси я.....Пак така реагираха някои...

По темата господа,пишете по темата
аз бях, признавам funny Smile
Желая ти успех и скорошно оздравяване колега !! Темата ще е от полза Mad

пп Мога да препоръчам добър хирург от Плевен Very Happy д-р Вихър Ковачев и Манчо Ковачев  Mad и все пакдано ви се не налага да ги търсите
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar; CH Racing WXE 125 4T; Suzuki DR650 SP46
Публикации: 1391

7183168
Ел. поща
« Отговор #9 -: декември 07, 2012, 18:50:56 »

Върху мен в момента работи травматолог от клиника "Ортомед" в Горна Баня.
За съжаление...
За съжаление е че изобщо има работа ама това е др. тема.
След месец - два ще кажа дали е за нас или не и името му. За сега ми изглежда точен Very Happy
Всъщност и за Пирогов не мога да кажа нищо лошо, просто за лечение там ми идва малко пренаселено.
Първата помощ си я свършиха добре, няма забележки.
Първа визита ми беше там  Smile
Активен
evilution
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki
Публикации: 1952

« Отговор #10 -: декември 07, 2012, 19:10:52 »

Върху мен в момента работи травматолог от клиника "Ортомед" в Горна Баня.
За съжаление...
За съжаление е че изобщо има работа ама това е др. тема.
След месец - два ще кажа дали е за нас или не и името му. За сега ми изглежда точен Very Happy
Всъщност и за Пирогов не мога да кажа нищо лошо, просто за лечение там ми идва малко пренаселено.
Първата помощ си я свършиха добре, няма забележки.
Първа визита ми беше там  Smile

Бързо възстановяване колега!
Някакви железа слагаха ли ти? При мен лежа един човек, който имаше проблем с рамото или ключицата, и каза, че в Горна Баня са му поискали 900лв за фиксатори, а в окръжна 260. Не знам дали няма няколко ортопедични клиники в Горна Баня обаче.
Активен
Esper
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XVS650 DragStar; CH Racing WXE 125 4T; Suzuki DR650 SP46
Публикации: 1391

7183168
Ел. поща
« Отговор #11 -: декември 07, 2012, 19:26:41 »

Бързо възстановяване колега!
Някакви железа слагаха ли ти? При мен лежа един човек, който имаше проблем с рамото или ключицата, и каза, че в Горна Баня са му поискали 900лв за фиксатори, а в окръжна 260. Не знам дали няма няколко ортопедични клиники в Горна Баня обаче.

Мерси!
Не, няма железа за щастие, счупването е сравнително тривиално - някакъв кокал на стъпалото.
Иначе там има поне 2 клиники/болници - едната е тази, за която говоря а др е университетската болница.
За плащане също е рано да говоря - за сега е само шина от Пирогов, която отнесох като куцо пиле - домат...
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #12 -: декември 07, 2012, 19:50:23 »

Значи до тук:

ЗА ПЛОВДИВ-ДОКТОР СИМИДЧИЕВ,КЛИНИКА ТРИМОНЦИУМ
                 И
НЯКОЛКО ЧОВЕКА КАЗАХА ДОБРИ ДУМИ ЗА ПЛЕВЕНСКАТА ОРТОПЕДИЯ

Дано някой модератор помогне да се изписват  в началото на темата имената на клиниките и доктори за които има добри отзиви от няколко потребители на форума.

аз бях, признавам funny Smile
Желая ти успех и скорошно оздравяване колега !! Темата ще е от полза Mad

Помня аз,помня Very Happy
Благодаря!Дано наистина да може да помогне на хората!
...Нали занете,всички ние сме потенциални пациенти.......
Активен
ildivvy
Suzuki GSX 750 fen forever !
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda CBR600F4i Sport 07',Aprilia Pegaso 650ie 03'
Публикации: 3163

« Отговор #13 -: декември 07, 2012, 19:56:29 »

Аз,когато катастрофирах през Април 2010,се оказах в Хирургиите на Пещерско шосе в Пловдив (този ден са били дежурни те).Счупени двете кости на ръката до китката.Резултата от операцията е леко крива ръка.Нямам проблеми и не им се сърдя,но не ги препоръчвам.Обаче горещо препоръчвам клиниката "Св.Каридад" пак в Пловдив.Леля ми я блъснаха на кръстовище и беше много зле.Направиха и уникална операция,която след това я публикуваха и в мед.списания.Най-интересното е,че въпреки,че е частна,там излезе най-евтино всичко!Всъщност за това и я закараха там,но специалистите наистина са такива!Няма да говоря за обслужването на болните след това.На светлинни години разстояние от където и да е!
Активен
Grobarq
ниво 5
Неактивен Неактивен

Ел. поща
« Отговор #14 -: декември 07, 2012, 20:02:25 »

Аз,когато катастрофирах през Април 2010,се оказах в Хирургиите на Пещерско шосе в Пловдив (този ден са били дежурни те).Счупени двете кости на ръката до китката.Резултата от операцията е леко крива ръка.Нямам проблеми и не им се сърдя,но не ги препоръчвам.Обаче горещо препоръчвам клиниката "Св.Каридад" пак в Пловдив.Леля ми я блъснаха на кръстовище и беше много зле.Направиха и уникална операция,която след това я публикуваха и в мед.списания.Най-интересното е,че въпреки,че е частна,там излезе най-евтино всичко!Всъщност за това и я закараха там,но специалистите наистина са такива!Няма да говоря за обслужването на болните след това.На светлинни години разстояние от където и да е!

Изиза,че в хирургиите (и мен там ми се случи да е дежурно спешното им) пък и в окръжна май не е много за препоръчване да се ходи...
Пак в хирургиите преди години на едно приятелче видяха само чупеното бедро...долу в глезена мисля пак е имал проблем...нещо счупено..По-късно го открили...
Значи недай си боже стане нещо да звъним на частна бърза помощ Sad
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 9   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: Качествени лекари в нашия град за нас

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.405 секунди с 20 запитвания.