Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: [1] 2 3 ... 12   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: ИЗМАМНИК!!!  (Прочетена 60969 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
PrimitiVe
Me by Здравко Вичев
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Kawasaki zx6r 2006
Публикации: 310

PrimitiVe!?

Ел. поща
« -: юли 20, 2012, 14:11:08 »

Такааа колеги значи пускам тая тема за да ви предупредя,че има човек във форума който се казва ЛЮБЕН ДРАГАНОВ ДИМИТРОВ тел.0897428226 и който звъни на хора по обяви в раздел "Търся" и предлага части за мотори,като се представя за вносител на втора ръка части от Италия.Значи аз изгорях по много тъп начин и сам съм си виновен то това е ясно ,но искам да предупредя все пак други да не сглупят като мен.Тоя копелдак звъни казва че ти видял обявата и разполага със съответната част (в моя случаи яйце) и след като се разберете за доставка и цена ти я праща.Само че я праща със пощенска пратка която естествено нямаш право да отвориш и да видиш,бяхме се разбрали с еконт да ми я прати и с опция да видя какво съм взел ,но като му звъннах да питам защо с пощенска пратка я получавам взе да се извинява и да казва как неговия работник които трябвало да я пусне е объркал.След това ми вика ако искаш върни ми я ама след като платя разноските по изпрашането и връщането цената ще стане друга.Пропуснах да кажа че предлага цени които са малко под нормалните с което малко или много те зарибява.И в бързината взех грешното решение.Аз къде от глупост къде от бързане и мерак да си видя мотора цял платих и естествено в пратката нямаше яйце а натрошени споилери от други мотори.В последствие разбрах,че въпросния е звънял и на други колеги.Идеята на тази тема е да публикуваме и изобличаваме такива мошеници (ако някои се е опарил независимо по какъв начин),да се знае за тях и да се предпазят хората.

П.С - Любенчо писенце пожелавам всичко най-хубаво на майкати а ако недай си боже някой ден се срещнем,лично ще ти благодаря  Sad да си жив и здрав и дано изхарчиш парите за лекарства боклук такъв
« Последна редакция: юли 20, 2012, 14:56:48 последно от ЧЕФО » Активен
award
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: 1000 RR 06
Публикации: 617

Еволюция - от 4 крака на 2, от 4 гуми на 2 !!!

« Отговор #1 -: юли 20, 2012, 14:33:21 »

Не е попаднал на амбициозен ненормалник просто... изобщо не е трудно да се намери човека в рамките на 1 ден .... Smile
Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 14131

« Отговор #2 -: юли 20, 2012, 14:42:50 »

В какъв размер е измамата? Подай веднага жалба в полицията. Имаш имената му и номера, а и разписката от Еконт. Намери и свидетел, който е присъствал на отварянето на пакета. Знам, че имаш свидетел, нали не беше сам, а с оня твоя приятел. Surprised Парите може и да не си върнеш но поне ще го притесниш и ще има досие. Нека да повиси малко по полицията, а и адреса му ще научиш. Very Happy

П.П. Апропо в Еконт имат адреса му, че и ЕГН-то. В повечето офиси на Еконт има и камери и вероятността да е заснет е огромна. Не се примирявай с измамата.
Активен
PrimitiVe
Me by Здравко Вичев
ниво 4
Неактивен Неактивен

PrimitiVe!?

Ел. поща
« Отговор #3 -: юли 20, 2012, 14:48:07 »

160 лв. Пуснал съм жалба,ноооо няма голяма вероятност нещо да се получи.Оня ще каже че сме се разбрали по тела именно за това което съм получил и до там.....Иначе ест. че не бях сам  Very Happy Абе майната им на парите прежалил съм ги ама искам тоя е.алник да не може да измами и някой друг,а ако получи и наказание това ще е възможно най добрия развой на събитията,или НЕ ако го засека някаде ще е НАЙ добрия развои на събитията.
Активен
Che_
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM SX 250
Публикации: 4185

« Отговор #4 -: юли 20, 2012, 14:52:32 »

Еми сега ще му секне бизнеса на тариката. Smile

По принцип има случаи при които наистина стават грешки - грешна част, забравил да отметне в еконта да може да се види....да случва се, и на мен ми се е случвало, но тогава тозо който е маправил грешката поема разноските и не се прави на тарикат, а ако има проблем връща парите.
Не ги разбирам тия хора дето гледат да працакат хората Surprised нали след това никой няма да вземе от него, нали все някога ще попадне на не когото трябва и ще си изпати Smile

Активен
Гост
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 14131

« Отговор #5 -: юли 20, 2012, 14:54:34 »

...Оня ще каже че сме се разбрали по тела именно за това което съм получил и до там.....
Той може да си казва каквото си поиска, ама ти като говори с него твоя авер нали те чу как казваш каква точно част искаш, а  телефона ти е със достатъчно силна слушалка, та разговора да се слуша от случайни свидетели. В крайна сметка когато той ти се е обадил ти си бил в колата с оня твоя приятел и се е чувало, нали като караш го пускаш на интеркома. Нали ти самия така разказа, че е било. Surprised Просто заведи оня твоя приятел (как му беше името не помня) и той да им разкаже какво точно е чул, не е голяма работа. Surprised
Активен
TELFERA
ниво 3
Неактивен Неактивен

Мотор: SUZUKI GSX-R 1000 ; Балкан 50сс
Публикации: 174

« Отговор #6 -: юли 20, 2012, 14:57:28 »

Е бивали такава наглост.
Като му написах номера в гууглето излязоха няколко обяви в борсата на мотозоната, така че 100% има и други пострадали. Нека някой модератор ако има достъп да ги свали тези обяви, за да не изгорят и други колеги.
Ама  едва ли е толкова тъп, че този номер да е регистриран на неговото име.
Активен
Che_
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: KTM SX 250
Публикации: 4185

« Отговор #7 -: юли 20, 2012, 14:58:33 »

като гледам е пускал и други обяви

http://www.google.bg/search?q=0897428226&hl=bg&gbv=2&prmd=ivns&ei=h0cJULjeG8fwsgbtntXtCA&start=0&sa=N

звънни му, кажи му че го търсиш за обявата и иди го натупай  Very Happy
Активен
kar4ooo
turbo rider
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: rr
Публикации: 585

Аман от "мотористе" и "колеги".Да ми ядете гумата!

Ел. поща
« Отговор #8 -: юли 20, 2012, 15:35:43 »

Случи ми се нещо подобно в друг форум обаче. Пак пратка, пак без опция за преглед... нямах време да мисля и я взех. Добре, че бяха само 10лв. Бях поръчал вакуумно кранче за скутера, а получавам датчик за гориво, дето седи в резервоара. Не ми се разправяше за 10лв., не пусках и жалба или тема в форума. Не ми се занимава... само се каня ама ...  а, и няколко пъти му пращах лични и той вика, че частта била на негов приятел, който му дал да ми я прати и трябвало него да търся ..... както и да е, дано с тея 10лв. свещи да му купуват Very Happy
« Последна редакция: юли 20, 2012, 15:37:58 последно от kar4ooo » Активен
PrimitiVe
Me by Здравко Вичев
ниво 4
Неактивен Неактивен

PrimitiVe!?

Ел. поща
« Отговор #9 -: юли 20, 2012, 16:24:53 »

Говорих с районния инспектор при който пуснах жалбата.Човека каза,че стоиността на измамата е под 1на минимална работна заплата и се води маловажно и не може да се образува дознание, след като те го установят тоа гъз трябвало да си напише обяснение (неговата гледна точка) и след това да карам по частно правен характер - демек да го съдя сам. Surprised
Активен
goose
LZ1GSE
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha TDM 850 4TX
Публикации: 497

7381695
« Отговор #10 -: юли 20, 2012, 17:04:41 »

Говорих с районния инспектор при който пуснах жалбата.Човека каза,че стоиността на измамата е под 1на минимална работна заплата и се води маловажно и не може да се образува дознание, след като те го установят тоа гъз трябвало да си напише обяснение (неговата гледна точка) и след това да карам по частно правен характер - демек да го съдя сам. Surprised
По скоро се консултирай с адвокат по темата, за да смъкнат статистиката за престъпността надолу по районните измислят невероятни обяснения само и само да те накарат да се откажеш ...
Активен
kekek
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: CBR900, Fazer 1000, VF750 cafe, XV 1600, Burgman 650, сега - CBF1000
Публикации: 557

« Отговор #11 -: юли 20, 2012, 17:12:17 »

Е тази опция да провериш за какво плащаш е безценна. Ако идеш до тях на крак да пазаруваш и ти даде един кашон, няма ли да погледнеш вътре?
А когато е с опция да се види и имаш нещо да доуточнявате се говори през телефона на куриера, който се записва в централата, за да няма после тън-мън и толкова.
Исках да кажа, че има такива измамници, защото има такива купувачи!
Активен
NikDaPhreak
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Балкан М1, Kawasaki VN15, Suzuki LA650, Балкан С2
Публикации: 1624

« Отговор #12 -: юли 20, 2012, 17:37:18 »

Врътката с "маловажно" не е измислена в районните. Има я в закона. Под една минимална работна заплата не могат да те преследват директно от полицията, независимо дали става въпрос за измама на частно лице или злоупотреба със служебно положение или каквото и да било друго. Факт.
От там насетне - или с адвокат и частно дело или посещение на място и изясняване на основните положения. Алтернативата е студена вода (зависи от желанието за разправии и струва ли си).
Активен
IVANKO4X4
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: SUZUKI GSF 1250 BANDIT ABS;KAWASAKI ZX-12R NINJA;KAWASAKI KLR 650;KAWASAKI VULCAN;SUZUKI V-STROM 1000;JAWA 350 С КОШ
Публикации: 1281

Erwin Rommel: Повече врагове, повече чест...

Ел. поща
« Отговор #13 -: юли 20, 2012, 22:20:52 »

Ако ти се занимава за 160 лв взимай птравосъдието в свои ръце.На мен един от управителите на Технополис ми открадна каската от мотора пред Министерски съвет,аз седях в кола до мотора, и е сниман от сума ти камери и как идва с колата,и как паркира,и как си подава ръката и взима каската и се оттърва поради липса на достатъчно доказателства, а бе Булгариестан...
Активен
PrimitiVe
Me by Здравко Вичев
ниво 4
Неактивен Неактивен

PrimitiVe!?

Ел. поща
« Отговор #14 -: юли 20, 2012, 22:27:54 »

Ами сякаш прецених,че по адвокати ще пръсна повече пари от загубеното  Surprised.Искам тоя боклук да бъде наказан и много ме е яд,че закона е направен така.Тъпа работа за да го накажат трябва аз да похарча повече пари отколкото съм изгубил  Surprised "Дей Илия на кирия"  Sad Дано някой някъде му го върне тъпкано в гъза и случаино се засечем ше го черпя каквото и където пожелае.Идеята на темата е всички да разберат за какво става дума и да се пазят от сделки с такива бацили.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 12   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратОбщи темиТема: ИЗМАМНИК!!!

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.172 секунди с 20 запитвания.