Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратМото енциклопедия (Модератор: Terziev)Тема: Екипировката - въпрос на личен избор
Страници: 1 2 3 [4] 5   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Екипировката - въпрос на личен избор  (Прочетена 38530 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Fen
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 252

« Отговор #45 -: ноември 21, 2005, 12:22:48 »

Споделям твоето мнение  Mad
На мен много ми хареса следната тема
http://moto.zonebg.com/forum/viewtopic.php?p=93811&highlight=#93811
кратко, точно и ясно / с изкючение на 1-2 подмятания,които са нещо нормално /.
Активен
Kaloyan Mitkov
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: zx10r
Публикации: 1190

Let us die young or let us live forever

« Отговор #46 -: юли 16, 2006, 16:45:42 »

Ето бате,от това по-подробно неможах да намеря.Мисля че тези размери са приблизително едни и същи за всички марки.
http://www.motorcycle-superstore.com/SizeCharts.aspx?ID=44
Активен
draid
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 133

« Отговор #47 -: септември 01, 2007, 00:13:03 »

Че си има нужда от екипировка е ясно миналата година когато си взех мотора 2 дни след тов аси взех каска за съжаляние пари за друго нямах карах с кубинки и яке, за тази година обаче бях решил да се екипирам и си купих всичко неопбходимо без наколенки ( пак финансова причина ) - равносметка екипа се приближава до цената на мотора но не ме е яд за дадените пари защото знам че живота ми е по ценен а и не бих си дал и един пръст за 1000 лв, факт е че отначало ми беше малко странно като рицар се чувствах но след седмица свикнах а когато за първи път се качих на мотора без екип преди седмица за тест сигурността която имах с екипа се беше изпарила и побързах да сляза от мотора.В нашия град забелязвам голям наплив от мотористи тази година повечето от които за съжаление са безсмъртни с титаниева сплав по кожата и не ги притеснява да карат голи, по къси гащи и джапанки нали иначе няма кои да ги види когато режат мотора по центъра където е забранено даже, поне някои за щастие слагат каски 1 на 10-15 но ги има а за пълен екип може да забележиш при крос състезателите и по запаленте мотористи които не карат за да се гъзарят.
Активен
ivan_suzuki
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 288

http://gsmaks.com/game.php?g=224_277

565370155
WWW Ел. поща
« Отговор #48 -: септември 01, 2007, 10:07:18 »

Ами замислям се дали трябва да е въпрос на личен избор или задължителна екипировката поради няколко причини :
1 може да решиши да направиш един завой за малко из града в плана едва ли влизат
- деца който могат да ти искочат на пътя незнайно от къде ти да се стреснеш и да натиснеш по силно спирачките и туп на земята
- някой баровец който решава да мине на червено и те отнася
-или пък просто някой от "добрите шофери"  да не те види
има и още много неща за изброяване но ще спра до тук
така, че моето мнение е винаги с екипировка може да е и 50 градуса ама по добре да се оттървеш с уплаха и МАЛКО ожулвания от колкото  в болницата и с опасност за живота така че скъпи моторджий  слагайте каските,обличайте екипите и карайте разумно  Very Happy
Активен
Kico
ниво 1
*
Неактивен Неактивен

Публикации: 6

Kawasaki ZX-7R

« Отговор #49 -: септември 09, 2007, 15:05:30 »

Според мен секи моторист трябва задължително в екипировка!Темата е много хубава, Mad
Активен
Stupid_boy
Модератор
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 4620

« Отговор #50 -: септември 09, 2007, 18:52:03 »

Въпроса ми е: Ти карал ли си някога мотор при 40 градуса..

madtiger, аз карам винаги с пълна екипировка, независимо колко градуса е или дали е в града или не! нещо ще ми кажеш ли?

темата е на тошо!
мир на праха му

не мисля че имате право на подобни изяви в нея!
Активен
RUMEN yamaha
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: никакъв
Публикации: 3306

YAMAHA YZF-R1

« Отговор #51 -: септември 09, 2007, 18:54:08 »

madtiger, аз карам винаги с пълна екипировка, независимо колко градуса е или дали е в града или не! нещо ще ми кажеш ли?

Абсолютно същото е и при мен!И мисля,че този въпрос изобщо няма какво да го коментираме!!
Активен
batnaco
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 123

Всеки кара,каквото има ;P

314872980
« Отговор #52 -: септември 09, 2007, 21:48:47 »

Тая тема на практика май е неизчерпаема.Винаги ще има разногласия по една или друга причина. Surprised
    Наистина е въпрос на личен избор,и ред други фактори.Не вижадам смисъл да се спори.Както се казва:Умните се учат от грешките на другите,а глупавите от собствените си. Very Happy
Активен
ivan_honda
Почетен член
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: SUZUKI GSX-R 1000 K8
Публикации: 6024

« Отговор #53 -: ноември 19, 2007, 16:29:51 »

Който ме познава знае че аз карам винаги с екип, и при 40 градуса.

Поне в тази тема можеше без спам да мине, от уважение към паметта на автора.
« Последна редакция: ноември 19, 2007, 21:08:34 последно от giorgio_cbr » Активен
x_tremista
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 61

Каската на главата !

« Отговор #54 -: ноември 19, 2007, 21:06:32 »

УУ много хубава тема и дано повече хора си вземат поука от нея. Аз се състезавам с колела и преживях падане, което беше само със 40 км/ч и каската ми която беше на една от топ фирмите се разпиля буквално. Хора които се занимават с колела от години казаха че не са виждали такова нещо до сега (одърът беше в камък и си бях ударил главата отзад в тила ), разминах се с главозамаиване. Радвам се че тази случка се слочи точно преди да си купя мотор защото и аз иначе едва ли бих си купил хубава и надежна каска за мотора ..така че опичаите си мозъците докъто не е късно
Активен
IwanTT
ниво 5
Неактивен Неактивен

Публикации: 954

« Отговор #55 -: ноември 19, 2007, 22:40:38 »

Нека и аз да си кажа мнението:
Когато тръгваш да караш, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да си с екипировка, когато имаш намерение да се возиш, може и да не си с "пълно бойно снаражение" . И трябва да знаеш, че никога не си застрахован!!!
Активен
RUMEN yamaha
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: никакъв
Публикации: 3306

YAMAHA YZF-R1

« Отговор #56 -: ноември 20, 2007, 00:46:22 »

Не виждам особена логика в това... Караш,возиш...  Surprised   Нали все си на пътя и все има опастност от инцидент?Или кво,като караш с 50 и те засече някой нещастник може би нищо няма да ти стане ако се излюскаш на асвалта,а?Или недай си боже да се люснеш в бордюра?

Винаги щом можеш,трябва да носиш всичко,с което разполагаш.Оставям уговорка,че просто при 35 градуса е трудно да си с цял екип,примерно,въпреки че аз съм носил в такива температури...
Активен
Wolfy
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 443

Ел. поща
« Отговор #57 -: ноември 20, 2007, 10:02:53 »

Аз пък стигнах до извода, че с екипировка е далеч по - комфортно, отколкото с градски дреги. Имам яке с протектори Alpinestars, което е измислено за каране - не ми духа нитп репз ръкави, нито покрай врата, кръста ми е топъл, вода не влиза...С обикновените ръкавици ми изстиват ръцете, но мотоциклетните са усилени тук - там и не разбираш, че духа, за наколенките - ми много е гадно да се прибереш и до сутринта да са ти студени коленете. Същото е и с високите стегнати обувки - пълнили ви ли са се кракта с вода, докато карате? Всеки да си кара както у е готино ама няма как да ме убедите, че нормална екипировка е много по - неудобна от дрехи за всекидневно носене.
Активен
iunga-moto
жис
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: tuning yamaha r1-много бега
Публикации: 1780

маиката му е въртящия момент:)))))))))

« Отговор #58 -: ноември 20, 2007, 10:21:05 »

преди ме боляха коленете и ръцете
от две години съм с екип и нямам такива проблеми
протекторите на коленете пазят не само от падане ,ами и от студено Smile
Активен
potty
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 368

« Отговор #59 -: ноември 20, 2007, 16:23:20 »

Ако е топло в града съм с каска и ръкавици - обичам да усещам топлия вятър.
Иначе колкото повече екипировка, толкова по-добре. Обаче тя струва доста пари и изисква време докато я нахлузиш. И е адски неудобна лятото в града през жегите. А най-добре да се кара бавно, но пък е тъпо. А още по-добре да не се кара мотор.

Всеки да си мисли.

« Последна редакция: ноември 20, 2007, 16:26:20 последно от potty » Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратМото енциклопедия (Модератор: Terziev)Тема: Екипировката - въпрос на личен избор

News - MotoZone

Отиди на:  

Страницата е създадена за 0.123 секунди с 20 запитвания.