Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

www.MotoForum.bgКонцентратМото енциклопедия (Модератор: Terziev)Тема: Екипировката - въпрос на личен избор
Страници: 1 [2] 3 4 5   Надолу
Изпечатай
Автор Тема: Екипировката - въпрос на личен избор  (Прочетена 40960 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
бат Димо
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Honda VTX1300 S
Публикации: 1601

« Отговор #15 -: октомври 13, 2005, 15:57:27 »

РЕСПЕКТ!!!
Активен
RaTTo
началник
Администратор
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Suzuki GSXR1000
Публикации: 906

MotoZone

69253274
« Отговор #16 -: октомври 13, 2005, 16:24:34 »

Достойна тема за да бъде във форум "Важно прочети", нещото като наръчник преди каране.
Активен
markovivo
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 262

152203155
« Отговор #17 -: октомври 13, 2005, 18:46:29 »

Цитат на: RaTTo
Достойна тема за да бъде във форум "Важно прочети", нещото като наръчник преди каране.

Не съм съгласен, не с това да го сложиш като важна тема, а това да го чета преди тръгване. Аз си се екипирам с каквото разполагам, занапред ще попълвам пропуските (по финансови причини). Гадно е обаче да се четат такива работи точно преди тръгване. Представи си, събираме се на Йекото и Филката се качва на ТДМ-а и почва да чете - направо си оставям мотора и си хвашам икаруса за към вкъщи. Не ме разбирай погрешно, статията е добра, но вярвам че е малко остра. То на келешите това им трябва да ги стресне, но представи си някое по свито момче или момиче (ех те не са много в този форум, за съжаление) да го прочетат. После ги накарай да се качат на мотоциклет. Не ми казвай, че който е решил ще стане моторист. Ня някого любовта към мотоциклетизма се ражда с трупането на опит и с трупането на равновесие, с опознаването на себеподобни индивиди и т.н.

НЕ може да се угоди на всички, на келешите сигурно и това няма да им помогне да си чупят главите, но пък трябва поне да се опита. На скромните и по свити младежи пък може да ги изплаши, но по добре на Голф но живи и здрави!

П.С. Май просто си начесах пръстите по клавиатурата, просто ми се иска младите прощъпалници да не се стреснат. То аз съм още млад и мен ме стряскат всякакви снимки и истории, но ще удържа  8-[ .
Активен
Tosho
Почетен член
ниво 3
Неактивен Неактивен

Публикации: 177

Ел. поща
« Отговор #18 -: октомври 13, 2005, 19:01:48 »

Цитат на: markovivo
... Не ме разбирай погрешно, статията е добра, но вярвам че е малко остра...

За тези хора има и друга статия -
Защо аз карам мотоциклет? - клик, клик

Имаше я и в този форум, но не мога да я намеря за съжаление. Някъде из архива трябва да е. Ако някой я открие съм готов да подменя линка.
Активен
go6o
ниво 5
Неактивен Неактивен

Мотор: Подходящия за момента... BMW r1200gs, Triumph Tiger 955i, Honda TransAlp 650, Yamaha TT350
Публикации: 1201

North-West Motors - ВИДИН

WWW Ел. поща
« Отговор #19 -: октомври 13, 2005, 19:12:40 »

Най-лошото е че всички са съгласни с това и само овации се чуват, а на улицата положението е коренно различно... с други дими , някой докато не изпати лично , не вярва че на него ще се случи. Като се замисля, допирът на кожата с асфалта при висока скорост е адски стимулиращ мисленето в тази насока.
Изпитал съм ползата от екипировката от.. до.. (обувки , панталон , яке , каска , ръкавици ...) и съм радостен че съм ги носил , повечето пъти .
Активен
markovivo
ниво 4
Неактивен Неактивен

152203155
« Отговор #20 -: октомври 13, 2005, 19:35:35 »

Цитат на: Tosho
За тези хора има и друга статия -
Защо аз карам мотоциклет? - клик, клик

Хайде прощъпалници (ей как ме кефи тази дума) четете и се учете!

П.С. Трябва да има и други подобни статии, ако някой намери нека сподели
Активен
FATS
ниво 4
Неактивен Неактивен

Мотор: Yamaha XV 1700 Roadstar Silverado
Публикации: 411

Yamaha XV 1700 Roadstar Silverado

Ел. поща
« Отговор #21 -: октомври 13, 2005, 21:40:23 »

Моите уважения! Лошото е, че непрекъснато се разминавам с "безсмъртни" по къси панталони, чехли, даже без елементарни очила. За шлем или каска да не говорим - като че ли главите им са кевларени. Не знам за другите, но с гола глава се чувствам беззащитен като гол охлюв. А карам още от времето, когато шлемовете бяха задължителни само извън града. За яке и здрави обувки/ботуши/ въобще не се поставя въпрос - те са неотменима част от екипа. Господ да пази всички на две колела![/b]
Активен
бат Димо
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #22 -: октомври 14, 2005, 11:25:02 »

Разпечатах си я и реших да я покажа на колегите мотористи, 'дето нямат достъп до компютър, един вид да ги накарам да се замислят. Най-големия капацитет най-много се смя. Прочете два реда, после отряза, че първо не бил чел толкова през живота си, второ как някакъв лист щял да го учи как да кара - с каска или без. И това ми го казва сравнително средно интелигентен човек (до сега така си мислих поне), каращ от доста време мотор и попаднал в катастрофа преди месец. После поспорихме за нуждата от каска в града, че било голяма глупост, нищо не можело да ти се случи и т.н.  Very Happy   Very Happy   Very Happy   Very Happy   Very Happy  
Всичко си е до човека - ако обичаш себе си се пазиш, ако не - никой не може да ти помогне.
Активен
Chaser
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 371

WWW Ел. поща
« Отговор #23 -: октомври 14, 2005, 11:58:37 »

Димчо, последният път като те настигнах на входа на Бургас, ти не беше ли по къси гащи и сандали? Май и яке нямаше, ама не съм сигурен.
Активен
Mr. Proper
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 86

78103394
« Отговор #24 -: октомври 14, 2005, 12:02:41 »

Тия, които не вярват - господ да ги пази (дано го има).

А аз направо настръхнах, докато четях... Колкото повече карам, толкова повече ме е страх, и толкова повече ми се иска да карам. Дано и за мен има господ. А аз се опитвам да му помагам с екипировка и пр.
Активен
YoZ
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 329

Ел. поща
« Отговор #25 -: октомври 14, 2005, 14:00:49 »

Наистина много ми хареса таzи статия, мисля Че трябва да се сложи на видно място, а zаЩо да не иzлиzа и при пьрвонаЧална регистрация?
Markovivo не сьм сьвсем сьгласен с теб, са да караЮ мотор не са ти нужни само умение и бесотговорност, според мен всеки който се каЧва на мотора беЭ даz да иzпита поне малко страх, не трябва вобще да се качва и да кара, zащото zапочва да си поzволява прекалено много.
Активен
markovivo
ниво 4
Неактивен Неактивен

152203155
« Отговор #26 -: октомври 14, 2005, 14:14:49 »

Всичко си е до човека, аз съм отговорен и въпреки това допускам грешки. Според мен на мотоциклет а и на каквото и да е друго ППС страха е противопоказен. Нужното според мен трябва да е: умения, знания, оговорност и толерантност. И все пак си представи следната ситуация: купих си мотоциклет, яке, каска и ръкавици, но не успях да си взема панталони и ботуши. Сега какво не трябва да карам ли? Всеки сам си прави компромисите и това да си 100% отговорен не е "човешко" най-малкото. Сега си представи едно момче/момиче взело книжка и питащо какъв мотоциклет да си вземе. Още няма знанията как да се пази и най-добрия начин е като даваме пример. Вместо да му тъпчеш канчето с "ти бе идиот, сложи каска", на което идва съвсем нормално реакцията на "магарето на мост", го извикай "хайде да покараме заедно" и му покажи как ТИ си слагаш каската и ръкавиците, как обясняваш, че ботушите освен че ще ти помогнат на крака да не се остърже, ще те спрат студения дъжд и вятър от нежното ти стъпало а и са много "фешън". Това е от мен... засега...

Със здраве!
Активен
Muaddib
ниво 4
Неактивен Неактивен

Публикации: 399

7289547
« Отговор #27 -: октомври 14, 2005, 14:53:19 »

Похвално! Статията е много добра!
И много истинска!
Активен
Mr. Proper
ниво 2
**
Неактивен Неактивен

Публикации: 86

78103394
« Отговор #28 -: октомври 14, 2005, 16:30:31 »

markovivo -  =D>
Активен
бат Димо
ниво 5
Неактивен Неактивен

« Отговор #29 -: октомври 14, 2005, 16:41:24 »

Цитат на: Chaser
Димчо, последният път като те настигнах на входа на Бургас, ти не беше ли по къси гащи и сандали? Май и яке нямаше, ама не съм сигурен.

Не бях със сандали ами с кецове, ама наистина ми беше съвестно, че карам така. Това лято доста покарах градско по тениска и къси гащи, винаги с каска и смятам това за много безотговорно. Засрамен съм, че не ставам за пример на младото пооление.  #-o

Ама и ти Чейзъре си беше вързал якето на куфара  Very Happy
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 5   Нагоре
Изпечатай
www.MotoForum.bgКонцентратМото енциклопедия (Модератор: Terziev)Тема: Екипировката - въпрос на личен избор

Отиди на:  

WebMoto.bg - борса за мотори, части, аксесоари, екипировка, гуми

Страницата е създадена за 0.161 секунди с 20 запитвания.